11

مدارس علامه طباطبایی و تضمین آینده درخشان تحصیلی

بی‌شک هر پدر و مادری می‌خواهد فرزندش بهترین جایگاه علمی، تحصیلی و شغلی را کسب کند و برای دستیابی به چنین هدفی هر کمکی بتواند انجام خواهد داد. یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای کمک به فرزندان در کسب موفقیت‌های بیشتر تحصیلی ثبت‌نام او در مدارس برتر است. مدارسی که به‌لطف حضور دبیران حرفه‌ای و باتجربه، محیط آموزشی عالی و امکانات رفاهی متنوع بتواند دانش‌آموز را به تحصیل تشویق کرده و روحیه خودآموزی، پژوهش‌محوری و… را در او تقویت کند. یکی از برترین مدارس تهران که در راه بسیار درخشان و موفق عمل کرده، مدرسه علامه طباطبایی است. این مدرسه قدیمی و اصیل که شعب متعددی در تهران دارد، سالانه قبولی‌های چشمگیری در کنکور داشته و در مسابقات علمی کشوری یا جهانی هم مدال‌های رنگارنگی کسب کرده است. همه این پیروزی‌ها باعث شده علامه طباطبایی به یکی از محبوب‌ترین و موفق‌ترین مجتمع‌های آموزشی ایران تبدیل شود که در همه مقاطع تحصیلی فعالیت می‌کند.

بنابراین درصورتی‌که می‌خواهید فرزندتان در این مدرسه پذیرفته شود یا پس از ورود به مدرسه علامه طباطبایی در دروس مختلف ازجمله ریاضیات عملکرد بهتری داشته باشد، تیم دبیران حرفه‌‌ای کاراتدریس از ابتدای این مسیر همراه فرزند شما خواهند بود. برای آشنایی بیشتر با مجموعه مدارس علامه طباطبایی، شرایط ثبت‌نام و نحوه برگزاری آزمون ورودی تا انتهای این مطلب همراه کاراتدریس باشید.

معرفی مدرسه های علامه طباطبایی

اولین مدرسه از شعب علامه طباطبایی سال 1372 تاسیس شد. اولین ساختمان مدارس علامه طباطبایی امروزه به نام شعبه میرداماد شناخته می‌شود. به تدریج طی سال‌ها فعالیت، مدرسه توسعه پیدا کرد و شعب مختلف آن در نقاط دیگر تهران دایر شدند. در حال حاضر این مدرسه همه مقاطع تحصیلی از پیش‌دبستانی تا دوره متوسطه دوم را پوشش داده و با 25 مرکز آموزشی دخترانه و پسرانه فضای علمی بسیار خوبی فراهم کرده است. مدارس علامه طباطبایی 9 مدرسه ابتدایی، 7 مدرسه دوره متوسطه اول و 7 مدرسه هم در دوره متوسطه دوم است.

با وجود آنکه شعبه اول این مدرسه در میرداماد تاسیس شد، شعبه مرکزی و اصلی آن مدرسه دوره دوم واقع در خیابان کارگر شمالی، کمی بالاتر از میدان انقلاب است. به جرات می‌توان گفت این شعبه از مدارس علامه طباطبایی مدرسه سوم یا چهارم در کل ایران است و قبولی‌های کنکور، جشنواره خوارزمی، المپیاد و… آن بسیار بالاست. این مدرسه هم در پزشکی تهران و هم در برق شریف قبولی‌های بسیار زیادی دارد.

از دیگر شعب معروف این مدرسه هم می‌توان به آبشناسان و ادونس اشاره کرد. در منطقه آبشناسان دو شعبه ادونس و آبشناسان کنار هم قرار گرفته‌اند و فضای کوچک اما قبولی‌های کنکور بسیار زیادی دارند. بنابراین در یک رتبه‌بندی برای شعب مختلف مدارس علامه طباطبایی می‌توان گفت شعبه کارگر، شعبه ادونس، میرداماد و آبشناسان بهترین مدارس علامه طباطبایی هستند که هیچ یک از شعب آن به خوبی آن‌ها کار نمی‌کنند و بازدهی ندارند.

سیستم آموزشی به کار گرفته شده در این مدرسه خوب است. هرچند بعضی‌ها اعتقاد دارند بسیار قدیمی بوده و فشار روانی زیادی به دانش‌آموزان وارد می‌کند؛ اما باتوجه به نتایج کنکور و سایرمسابقات علمی می‌توان گفت شیوه آموزشی مدرسه امتحان خود را پس داده است؛ اما ویژگی بد و نقطه ضعف مدارس علامه طباطبایی این است که چندان از نظر اخلاقی نظارتی روی رفتار و عملکرد دانش‌آموزان نیست. همچنین مسئولان مدرسه مسائل و مشکلاتی که این موضوع در مدرسه ایجاد می‌کند را به والدین بروز نمی‌دهند.

از دیگر نکاتی که می‌توان درباره شعب مختلف مدارس علامه طباطبایی گفت، شیوه جذب تبلیغاتی و نمایشی آن‌هاست. به‌عبارت دیگر سایر شعب مدارس علامه طباطبایی به اندازه شعبی که گفته شد محبوب نداره و بازدهی خوبی ندارند؛ اما زمانی که مدرسه قصد اعلام قبولی‌های کنکور را دارد، پذیرفته‌شدگان را برای کل مدارس و شعب علامه طباطبایی معرفی می‌کند.

سطح علمی علامه طباطبایی

این مدرسه سطح علمی بسیار بالایی داشته و یکی از 5 مدرسه برتر ایران محسوب می‌شود. تعداد مدال‌های طلا و نقره مدارس علامه طباطبایی در مسابقات علمی مختلف سطح ایران یا جهان مانند ریاضی، نجوم، کامپیوتر، شیمی، مفاهیم قرآنی و… بسیار زیاد است. همچنین قبولی‌های کنکور این مدرسه آمار صددرصدی دارند که بیش از نیمی از آن‌ها در دانشگاه‌های دولتی تهران و شهرستان و سایر آن‌ها هم در دانشگاه‌های آزاد قبول شده‌اند.

البته باید این مورد را مدنظر داشت که قبولی در کنکور و موفقیت دانش‌آموزان به خود آن‌ها مربوط می‌شود، اما در این راه معلمان مجرب مدرسه علامه طباطبایی همراه دانش‌آموزان هستند. جو رقابتی و کلاس‌های فوق‌برنامه باعث می‌شود دانش‌آموزان بتوانند زمان بیشتری را به مطالعه و درس اختصاص دهند. همین موضوع باعث شده که بسیاری از والدین مدارس علامه طباطبایی را برای تحصیل فرزندشان انتخاب کنند.

شرایط ورود به مدرسه علامه طباطبایی

این مدرسه برای هریک از مقاطع تحصیلی شرایط ثبت‌نام ویژه‌ای دارد. تنها شرط یکسان شروع پیش‌ثبت‌نام از نیمه دی ماه است. در ادامه شرایط لازم برای ثبت‌نام هریک از پایه‌های تحصیلی مدارس علامه طباطبایی را بررسی می‌کنیم.

کادر مدیریت این مدرسه روی سطح مجموعه توجه ویژه‌ای دارند و به‌همین‌دلیل همه دانش‌آموزان نمی‌توانند در آن ثبت‌نام ککند. بعد از انجام مراحل ثبت‌نام در سایت یا مدرسه، باید منتظر بمانید تا با شما برای اطلاع از زمان برگزاری آزمون ورودی تماس گرفته شود. امتحان ورودی مدرسه علامه طباطبایی سطح بالایی داشته و افراد محدودی می‌توانند در آن پذیرفته شوند.

شرایط ورود به مدرسه علامه طباطبایی برای مقاطع ابتدایی

دانش‌آموزان دختر و پسری که خواهان تحصیل در مدرسه علامه طباطبایی هستند، می‌توانند ازحضور مراجعه حضوری یا سایت مدرسه (سامانه ستاد ثبت‌نام) پیش‌ثبت‌نام را انجام دهند. در این مرحله کافی است اطلاعات خواسته شده در پرسشنامه توسط والدین تکمیل شود. پس از آن مسئولان مدرسه والدین را برای جلسه توجیهی دعوت می‌کنند. در آخر با دانش‌آموزان مصاحبه حضوری انجام شده و دانش‌آموزان در مدرسه ثبت‌نام خواهند شد.

از دیگر شرایطی که برای ثبت‌نام در این مدرسه باید در نظر بگیرید، داشتن نمره کیفی «خوب»، «خیلی خوب» یا معادل آن در کارنامه نوبت دوم سال پنجم یا کارنامه نوبت اول سال ششم ابتدایی است.

شرایط ورود به مدرسه علامه طباطبایی برای دوره متوسطه اول

اگر قصد دارید فرزندتان را در دوره اول مدارس علامه طباطبایی ثبت کنید، نیمه دی ماه زمان انجام این کار است. شما می‌توانید به صورت حضوری یا با مراجعه به سایت مدرسه (سامانه ستاد ثبت‌نام) پیش‌ثبت‌نام فرزندتان را در دی ماه انجام دهید. پس از آن والدین و دانش‌آموزان موظف هستند در جلسه توجیهی که از سوی مدرسه برگزار می‌شود، شرکت کنند. در این جلسه درباره مدرسه، شرایط ثبت‌نام و تحصیل و… صحبت خواهد شد.

پس از چند روز دانش‌آموز و والدین برای مصاحبه حضوری دعوت می‌شوند. در این جلسه گفتگو با خانواده و بررسی شرایط کلی دانش‌آموز انجام می‌شود. درنهایت اعلام نتایج این فرایند برای قبولی یا تکمیل ظرفیت به خانواده‌ها اعلام خواهد شد و در مرحله آخر از طرف مدرسه با خانواده‌ها برای ثبت‌نام تماس گرفته می‌شوند.

شرایط ورود به مدرسه علامه طباطبایی برای میان پایه‌ها

درصورتی‌که موفق نشدید فرزندتان را از پایه هفتم در مدارسعلامه طباطبایی ثبت‌نام کنید، می‌توانید برای میان پایه (یعنی پایه هشتم و نهم) او را ثبت‌نام کنید. ثبت‌نام دانش‌آموزان در میان پایه با آزمون ورودی همراه است. برای این منظور باید از نیمه دی ماه فرایند پیش‌ثبت‌نام را انجام دهید. این مرحله به‌صورت حضوری یا با مراجعه به سایت امکان‌پذیر است.

پس از آن خانواده‌ها و دانش‌آموزان باید در جلسه توجیهی شرکت و در پایان جلسه کارت شرکت در آزمون ورودی مدرسه را دریافت کنند. طبق تاریخ ثبت شده روی کارت، دانش‌آموز در آزمون ورودی مدرسه شرکت خواهد کرد. این آزمون یک مرحله‌ای بوده و اگر به هر دلیلی دانش‌آموزان نتوانند در آن شرکت کنند،شانس پذیرش در این مدارس را از دست خواهند داد. طی چند روز نتیجه آزمون (قبولی یا تکمیل ظرفیت) اعلام خواهد شد و با دانش‌آموزان قبول شده برای ثبت‌نام در پایه هشتم یا نهم مدرسه علامه طباطبایی تماس گرفته می‌شود.

شرایط ورود به مدرسه علامه طباطبایی برای دوره متوسطه دوم

برای ثبت‌نام در پایه تحصیلی دهم هم شرایط تقریبا مشابه ثبت‌نام در پایه هشتم و نهم است. یعنی ابتدا پیش‌ثبت‌نام حضوری یا غیر حضوری انجام می‌شود. در جلسه توجیهی والدین و دانش‌آموزان، کارت شرکت در آزمون ورودی پایه دهم توزیع می‌شود. دانش‌آموزان باید در این آزمون شرکت کنند. نتیجه آزمون «قبولی» یا «تکمیل ظرفیت» به دانش‌آموزان اعلام شده و برای ثبت‌نام با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد.

از دیگر شرایطی که برای ثبت‌نام در پایه دهم مدارس علامه طباطبایی باید در نظر داشته باشید، داشتن معدل بالای 19 در کارنامه نوبت دوم سال هشتم یا نوبت اول سال نهم است.

پیشنهاد می‌کنیم درصورتی‌که مصرانه می‌خواهید فرزندتان در دوره متوسطه دوم مدارس علامه طباطبایی تحصیل کند، از دوران دبستان یا دوره اول متوسطه او را در شعب همین مدرسه ثبت‌نان کنید. چراکه در این صورت شانس بیشتری برای قبولی در آزمون ورودی پایه دهم به ویژه برای شعبه کارگر شمالی خواهد داشت.

شرایط ورود به مدرسه علامه طباطبایی برای دوره شعبه پیشرفته

پیش از هر چیز باید گفت دانش‌آموزان این شعبه، عموما از دانش‌آموزان قدیمی خود علامه طباطبایی هستند که با صلاحدید و ارزیابی مسئولان مدرسه برای ورود به این شعبه با هم رقابت کرده و باید در آزمون ورودی آن شرکت کنند. سوالات آزمون ورودی شعبه پیشرفته یا ادونس علامه طباطبایی شامل 62 سوال ریاضی، هندسه، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و خلاقیت است که باید در 160 دقیقه به آن پاسخ دهند. کلاس‌های پیش ادونس از اواخر بهمن تا اواخر فروردین در روزهای جمعه برگزار می‌شود. در این دوره کلاس‌هایی برای درس‌های ریاضی، هندسه، فیزیک، شیمی، زیست شناسی و خلاقیت تشکیل می‌شود.

حدود 150 دانش‌آموز در این آزمون شرکت دارند که 60 الی 70 نفر از آن‌ها آموزان موفق می شوند به واحد ادونس راه پیدا کنند. دانش‌آموزانی که به واحد ادونس راه پیدا می کنند، از سال نهم برای شرکت در المپیادهای کشوری آماده می شوند.Top of Form آزمون پایان دوره پیش ادونس 70 درصد از نمره نهایی و قبولی دانش آموزان در واحد ادونس را تشکیل می دهد. آزمون جامع اسفند ماه مجتمع علامه طباطبایی 20 درصد و آزمون مفاهیم آذر ماه نیز 10 درصد از نمره قبولی را به خود اختصاص می دهند.

آماری از قبولی کنکور علامه طباطبایی در سال‌های گذشته

تعدادی از پذیرفته‌شذگان کنکور 98

نام و نام‌خانوادگی

رشتهرتبه

واحد

ایزدمهر احمدی‌نژاد

تجربی1

شهریار رجایی

زبان

3

احسان موفق

ریاضی

7

عمادحسین رئوفی

تجربی16

ادونس

صادق رجبی

ریاضی20

ادونس

پویا اسمعیلی

ریاضی42

کارگرشمالی

امیرمهدی انصاری‌پور

ریاضی46

کارگرشمالی

نیما محمدتبار

زبان62

ادونس

عرشیا رجب‌پور

ریاضی66

کارگرشمالی

پارسا معماریان

ریاضی81

کارگرشمالی

امیرعباس احمدی‌زاده

ریاضی94

کارگرشمالی

مهیار کاظم‌پور

تجربی110

آبشناسان 1

امیرعلی صناعی‌ها

تجربی111

آبشناسان 1

شایان زارع

ریاضی121

ادونس

سهیل حضرتی

ریاضی130

ادونس

محمدرضا خانی

ریاضی137

کارگرشمالی

علیرضا خالقی

ریاضی172

ادونس

بهراد خرمندپور

ریاضی183

ادونس

علی خدابنده‌لو

تجربی193

ادونس

تعدادی از قبولی مسابقات علمی علامه طباطبایی

به‌دلیل سطح بالای این مجموعه، دانش‌آموزان آن از سطح علمی بالایی برخوردار هستند و همین موضوع باعث شده بتوانند در مسابقات علمی مختلف، مقام‌های خوبی کسب کنند. در ادامه نام تعدادی از افرادی که توانسته‌اند در مسابقه‌های علمی قبول شوند را ذکر کرده‌ایم.

  1. مهیار دستمزدی، مدال نقره در المپیاد جهانی و مدال طلا در المپیاد کشوری رشته نجوم
  2. البرز رامیری‌فر، مدال طلا در المپیاد کشوری در رشته فیزیک
  3. امیرحسین یاری، مدال طلای المپیاد کشوری در رشته فیزیک
  4. علیرضا کریمی، مدال طلای المپیاد کشوری و برنز جهانی در رشته نجوم

برنامه درسی علامه طباطبایی در تابستان

هریک از شعب مدارس علامه طباطبایی برای تابستان بیش از هرچیز آزمون کتبی و شفاهی تعیین سطح زبان برگزار می‌کنند تا شرایط زبان انگلیسی دانش‌آموزان را سنجیده و کلاس‌های زبان انگلیسی را پیش ببرند. همچنین دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی مختلف در تابستان برنامه‌های مختلفی مانند مسابقات گروهی فوتبال و ورزش‌هایی مانند والیبال، بسکتبال، بدمینتون، تنیس روی میز، استخر و… دارند که می‌توانند به‌طور اختیاری هریک را برای تابستان انتخاب کنند. همچنین اردوهای تابستانه این مدرسه به تناسب پایه تحصیلی موارد مختلفی مانند کارتینگ، پینت‌بال، سورتمه، بازدید از موزه‌ها، سینما، پارک ارم و… را شامل می‌شود.

اما برنامه‌های تابستانی برای دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم به ویژه دانش‌آموزان پایه دوازدهم متفاوت است و به جای تفریح و گردش شامل برنامه‌های مطالعاتی ویژه کنکور و اردوهای تحصیلی می‌شود. دانش‌آموزان از 22 تیر تا 14 شهریور به این برنامه عمل خواهند کرد. در طول برنامه تابستانی همه دانش‌آموزان در یک پانسیون مطالعاتی حضور پیدا می‌کنند و طبق برنامه اعلام شده هر روز را به مطالعه دروس مختلف می‌پردازند. همچنین در طول حضور در پانسیون، دبیران، مشاوران و فارغ‌التحصیلان قدیمی مدرسه کنار دانش‌آموزان هستند به آن‌ها در رفع اشکال مباحث مختلف کمک کنند. این برنامه از شنبه تا پنجشنبه ادامه دارد.

 

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه های علامه طباطبایی

فوق‌‌برنامه‌های مجتمع آموزشی علامه طباطبایی برای دوره متوسطه شامل کلاس‌های رباتیک، زبان خارجه، کلاس‌های المپیاد و کنکور، کلاس نجوم یا تحقیق و پژوهش در آزمایشگاه و… و برای دوره ابتدایی شامل کارگاه‌های هنری و خلاقیت، کلاس هوش و محاسبات، عروسک سازی، کار با سفال‌، نمایش و قصه‌خوانی، مسابقه قرآن و نقاشی می‌شود.

از دیگر برنامه‌های شعب علامه طباطبایی می‌توان به کلاس‌هاي عکاسي، نقاشي، خطاطي، وبلاگ‌نويسي، خبرنگاري، روزنامه‌نگاري، تئاتر، نمايشنامه‌نويسي، کارگاه‌هاي آموزش معرقکاري، يادگيري کمک‌هاي اوليه، آموزش موسيقي و فعاليت‌هاي جامع ورزشي و… اشاره کرد که همه‌وهمه در راستای توانمندسازي روحي و جسمي‌ دانش‌آموزان این مجتمع با دقت و ظرافت، زيرنظر مربيان و مدرسين مجرب انجام مي‌گيرد. هریک از این‌ برنامه‌ها به تناسب سن دانش‌آموزان در شعب مختلف علامه طباطبایی برگزار خواهند شد.

وضعیت اردوهای تفریحی در مدارس علامه طباطبایی

به‌طورکلی برنامه اردویی برای دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی علامه طباطبایی فقط اردوهای تهران‌گردی و پژوهشی مانند بازدید از باغ گیاه‌شناسی، باغ کتاب، ایستگاه آتشنشانی و… است؛ اما در مقاطع متوسطه اردوهای تفریحی و پژوهشی به دودسته برون استانی و درون استانی دسته‌بندی می‌شود و دانش‌آموزان به سفرهایی مانند مشهد، یزد و… می‌روند. درنظر داشته باشید هزینه این اردوها به‌صورت جداگانه دریافت خواهد شد.

همچنین گاهی نیز اردوهایی برای بهبود روابط دانش‌آموز و والدین برپا می‌شود که در آن صبحانه با پدران یا مادران اجرا خواهد شد. از دیگر اردوهایی که در مدارس علامه طباطبایی برای دانش‌آموزان برگزار می‌شود، شب‌مانی در مدرسه است.

در مدرسه های علامه طباطبایی چه خبر است؟

همان‌طورکه می‌دانید برای شناخت عمیق و بهتر هر محیط آموزشی باید سراغ افرادی رفت که تجربه حضور در آن را دارند. ما هم برای آشنایی با شعب مختلف این مدرسه سراغ دانش‌آموزان و اولیای آن‌ها رفته‌ایم و نظرات آن‌ها را جمع‌آوری کرده‌ایم.

مدرسه های علامه طباطبایی از نگاه دانش‌آموزان و اولیا

مدرسه علامه طباطبایی شعبه کارگر شمالی که شعبه مرکزی این مدارس محسوب می‌شود، از نظر همه دانش‌آموزان یکی از بهترین مدارس تهران است. البته بعضی دانش‌آموزان معتقد هستند که این شعبه به مسائلی مالی اهمیت بسیار زیادی می‌دهد.

اغلب والدین و دانش‌آموزان از مدرسه علامه طباطبایی شعبه آبشناسان رضایت دارند و می‌گویند این مدرسه معلمانی جوان و باتجربه دارد که با شیوه‌های نوین آموزش و پرورش دانش‌آموزان را پیش می‌برند. رضایت‌خاطر والدین از شعبه آبشناسان مدرسه علامه طباطبایی در دوره ابتدایی به مراتب بسیار بیشتر است. نظم مدرسه، چیدمان و فضای شاد کلاس‌ها، رفتار محترمانه کادر آموزشی و اجرایی مدرسه، غذای باکیفیت و… همه‌وهمه از دلایلی هستند که باعث رضایت خانواده‌ها از دوره ابتدایی شعبه آبشناسان شده است. دوره متوسطه مدرسه علامه طباطبایی آبشناسان رضایت کمتری کسب کرده است. بسیاری از والدین از فشار درسی زیاد روی دانش‌آموزان، رفتار نامناسب پرنسل مدرسه با والدین، فضای کوچک حیاط و ساختمان مدرسه، شهریه بالا و دبیران جوان مدرسه شکایت دارند و معتقد هستند این مدرسه به آن اندازه که شهرت پیدا کرده، کیفیت ندارد.

یکی دیگر از مدارس علامه طباطبایی شعبه یوسف‌آباد است. این مدرسه دخترانه هم طرفداران و مخالفان خود را دارد. بسیاری از دانش‌آموزان از کیفیت آموزش و امکانات رفاهی رضایت دارند. آزمون‌های ماهانه، رفتار صمیمی و محترمانه دبیران با دانش‌آموزان، دبیران مجربی که گفته می‌شود اغلب از دبیران مدارس فرزانگان بوده‌اند، فوق‌برنامه‌ها و اردوها از عواملی هستند که باعث رضایت دانش‌آموزان از این مدرسه شده‌اند؛ اما بعضی والدین هم از شهریه بالا، نظافت و آموزش چندان راضی نیستند و معتقد هستند فرزندشان در این مدرسه رشد نکرده است.

مدرسه علامه طباطبایی شعبه نیاوران هم از سوی والدین انتقادهای مختلفی دریافت کرده است. از مهم‌ترین نکاتی که اولیای دانش‌آموزان درباره این مدرسه گفته‌اند پایین بودن کیفیت آموزش مدرسه است. آن‌ها معتقد هستند این مدرسه برای سه سال اول مدرسه کیفیت خوبی دارد؛ اما از کلاس سوم به بعد، کادر آموزشی فعالیت مناسبی ندارد.

شعبه مرزداران مدرسه علامه طباطبایی دو گروه دانش‌آموز دارد. گروهی کاملا از برخورد دبیران و مسئولان مدرسه رضایت دارند، کیفیت آموزش را مناسب می‌دانند و از کیفیت امکانات رفاهی هم خشنود هستند؛ درمقابل گروه دیگری می‌گویند رفتار اولیای مدرسه با والدین و حتی دانش‌آموزان خوب نیست. همچنین حجم تکالیف دانش‌آموزان بسیار زیاد بوده و آن‌ها ساعات زیادی در خانه به انجام تکالیف مشغول هستند. مادران زیادی گفته‌اند بار روانی آزمون‌ها و تکالیف روی دانش‌آموزان زیاد است و از کیفیت آموزه‌های زبان انگلیسی هم رضایتی ندارند.

از دیگر مدارس علامه طباطبایی می‌توان به مدرسه پسرانه ونک اشاره کرد. انتقادهایی که به این مدرسه وارد شده از مزایا و نقاط قوت آن بیشتر است. بسیاری از والدین می‌گویند شهریه مدرسه بسیار بالاست و خدمات، امکانات و کیفیت آموزش نسبت به شهریه پرداختی چندان مناسب و کامل نیست. رفتار غیر محترمانه با والدین، بی‌نظمی در محیط مدرسه، عدم نظارت به عملکرد دانش‌آموزان و همکاری با دبیران جوان و کم‌تجربه از مهم‌ترین انقادهایی است که به این مدرسه وارد شده است. از سوی دیگر دیدگاه بسیاری از والدین به عملکرد این مدرسه مثبت بوده و از مدیریت و کیفیت آموزش رضایت‌خاطر دارند. این افراد می‌گویند استفاده از دبیران جوان باعث شده مدرسه از شیوه‌های آموزشی نوین بهره‌مند شود. تقویت روحیه پژوهشی در دانش‌آموزان ابتدایی، آموزش با شیوه‌های سرگرم‌کننده برای کودکان، کلاس زبان جدی و قوی و… هم بعضی از نکات قوت مدرسه است که بسیاری از والدین را به مدرسه علامه طباطبایی شعبه ونک دلگرم کرده است.

مدرسه علامه طباطبایی دکتر فاطمی از محبوب‌ترین شعب این مدرسه است که اغلب دانش‌آموزان و والدین از عملکرد دبیران آن راضی بوده‌اند.

امکانات رفاهی مدرسه علامه طباطبایی

شعبه مرکزی این مدرسه که در خیابان کارگر شمالی، کمی بالاتر از میدان انقلاب واقع شده، امکانات رفاهی و آموزشی مختلفی در اختیار دانش‌آموزان قرار داده است. طبیعی است که امکانات موجود در هریک از شعب مدارس علامه طباطبایی با سایر شعبه‌های آن متفاوت باشد. درمجموع امکانات مختلفی از جمله سالن غذاخوری، سالن ورزشی مجهز، آزمایشگاه علوم و فیزیک با امکانات کافی، کارگاه آموزشی برای مهارت‌های مختلف، کلاس پژوهش و… بخشی از امکانات موجود در شعب مختلف مدارس علامه طباطبایی است. البته بعضی از شعب مدرسه علامه طباطبایی به دلیل داشتن فضای کوچک بعضی از این امکانات را ندارند؛ اما برنامه‌های پیشرفته، کلاس‌های آموزشی و فوق‌برنامه‌های همه شعب علامه طباطبایی با کیفیت خوبی در حال اجرا هستند.

شهریه علامه طباطبایی

 

شهریه این مدارس براساس میزان امکانات و نوع شعبه متغیر است. شهریه مدرسه علامه طباطبایی نسبت به میزان شرکت در کلاس‌های فوق‌برنامه، استفاده از امکانات و شرکت در برنامه‌های تفریحی متغیر است. همچنین عواملی مانند سرویس و رشته تحصیلی هم روی این هزینه تاثیر خواهد داشت.

هرچند مبلغ دقیق شهریه برای هرسال متغیر است و چندان مشخص نیست، اما برای مثال می‌توان گفت شهریه پایه هفتم در سال تحصیلی 96-97 حدود 12.000.000 تومان بوده که کل مبلغ باید حداکثر در سه قسط تا بهمن تسویه شود. به نظر می‌آید این مدرسه برای سال پیش رو شهریه‌ای در حدود 25.000.000 تومان داشته باشد.

همچنین جالب است بدانید مواردی مانند غذا، سرویس، هزینه لباس فرم و هزینه اردوی تابستانی جدا از شهریه دریافت می‌شود.

آدرس و شعب علامه طباطبایی

مدرسه علامه طباطبایی در همه مقاطع تحصیلی هم برای دختران و هم پسران شعب و مراکز آموزشی متعددی دارد که در مناطق مختلف تهران دایر شده‌اند.

دبيرستان پسرانه علامه طباطبايي واحد كارگر شمالی – منطقه 6

این شعبه اولین و قدیمی‌ترین شعبه مدارس علامه طباطبایی در مقطع تحصیلی دوره دوم متوسطه است. مدرسه علامه طباطبایی شعبه کارگر علاوه‌بر 9 کلاس با فضای مناسب، دارای اتاق‌های اداری و دفاتر مشاوره‌ روانشناسی، آموزشی و فرهنگی و همچنین نمازخانه و ناهارخوری، امکانات آزمایشگاهی و اتاق کامپیوتر بوده و تعداد کتاب‌های کتابخانه اختصاصی آن بالغ بر ۵۰۰۰ جلد است. زیربنای فضای آموزشی دبیرستان واحد کارگر شمالی حدود ۱۲۰۰ مترمربع و حیاط آن نیز بيش از ۲۰۰ مترمربع را به خود اختصاص داده است. در پایه‌ پیش‌دانشگاهی این دبیرستان دوره دوم تقریبا هر سال ۷۰ درصد دانش‌آموزان در رشته‌هاي درجه يك دانشگاه‌های دولتی تهران، ۲۰ درصد در دانشگاه‌های دولتی شهرستان‌ها و ۱۰ درصد نیز در دانشگاه‌ آزاد تهران قبول می‌شوند.

از برنامه‌های آموزشی این مدرسه می‌توان به آزمون‌های آزمایشی جامع، اردوهای مطالعاتی تابستان و نوروز، مشاوره‌های فردی و تحصیلی، دبیران حرفه‌ای برای تدریس، تست، رفع اشکال و… اشاره کرد. همه این موارد کنار هم توانسته‌اند دانش‌آموزانی موفق در کنکور و مسابقات علمی تربیت کنند.

آدرس: خیابان کارگر شمالی، روبه‌روی مرکز قلب تهران، خیابان یکم (شهید شکرالله)، پلاک 84

شماره تماس: 02188027403 – 02188023502

دبيرستان پسرانه علامه طباطبايي واحد دکتر فاطمی – منطقه 6

اين واحد با داشتن کلاس‌های مناسب، نمازخانه، دفتر مشاوره‌ روان‌شناسی، دفتر امور فرهنگی و اتاق‌های مناسب اداری، سایت کامپیوتر و تأسیسات آزمایشگاهی و كتابخانه‌ مناسب، زیر بنای فضای آموزشی ۸۰۰ مترمربعی دارد که ۴۵۰ مترمربع آن حیاط است. واحد دکتر فاطمی هشت کلاس آموزشی دارد. اين واحد آموزشي همراه با واحد كارگر شمالي یک واحد یکپارچه تلقی می‌شود. طبق آماری که مدارس علامه طباطبایی اعلام کرده درصد قبولی کنکور این واحد در سال‌های اخير ۱۰۰ درصد بود که حدود 70 ‌درصد در دانشگاه‌های سراسری تهران و شهرستان‌ها و مابقی در دانشگاه‌های آزاد و غیردولتي پذیرفته شدند. این واحد آموزشی با کادر مشترک، در رقابتی بسیار نزدیک با واحد کارگر شمالی است.

آدرس: میدان انقلاب، خیابان کارگر شمالی، بین چهار راه نصرت و بلوار کشاورز، پلاک 1541

شماره تماس: 02188993025 – 02188958671

دبيرستان پسرانه علامه طباطبایی واحد آبشناسان 1 (رشته ریاضی) – منطقه 5

برگزاری جشن‌ها و اعیاد مختلف، اردوهای علمی و تفریحی، مشاوره تحصیلی، جلسات آموزشی برای خانواده‌ها، اردوهای مطالعاتی ویژه تابستان و نوروز، کلاس‌های تست و رفع اشکال، حضور دبیران مجرب و محیطی پویا برای درس و تحصیل این شعبه را به یکی از مجهز‌ترین و حرفه‌ای‌ترین مدارس علامه طباطبایی تبدیل کرده است. این واحد آموزشی مانند شعبه کارگر شمالی از درخشان‌ترین شعب علامه طباطبایی است که پذیرفته‌شدگان متعددی دارد و همان‌طور که از نامش پیداست، به‌طور تخصصی روی آموزشی دانش‌آموزان رشته ریاضی تمرکز کرده است.

آدرس: بزرگراه نیایش، انتهاي ستاري شمالي، دوربرگردان جنوبي، خروجي دوم، خيابان ‎‏شعرا، پلاك 17

شماره تماس‏: 02144813664

دبيرستان پسرانه علامه طباطبايی واحد آبشناسان1 (رشته تجربی) – منطقه 5

این مدرسه از مجهزترین شعب علامه طباطبایی است که با در زمینی بزرگ بنا شده است. این مدرسه با امکانات فیزیکی مختلف مانند حیاط وسیع، زمین‌های ورزشی با وسایل مجهز، سالن آمفی‌تئاتر، سالن غذاخوری، کتابخانه با چندین جلد کتاب و آزمایشگاه مرکزی مجهز، سالن مطالعه حرفه‌اس و… توانسته محیطی بی‌نظیر برای دانش‌آموزان و پزشکان آینده فراهم کند.

آدرس: بزرگراه نیایش، انتهاي ستاري شمالي، دوربرگردان جنوبي، خروجي دوم، خيابان ‎‏شعرا، كوچه چشمه نور، ورودي شمالي، ساختمان مركزي

تلفن: 02144813665

دبيرستان پسرانه علامه طباطباييواحد آموزش پيشرفته کنکور و المپیاد – منطقه 5

اين واحد آموزشي با 307 دانش‌آموز و 12 كلاس، مجهز به آزمايشگاه فيزيك، شيمي و زيست و دو كتابخانه با سالن قرائت جداگانه است. مركز آموزش پيشرفته و المپيادهاي علامه طباطبايي(advanced)  درحال‌حاضر در سه گروه المپياد، كنكور پيشرفته و  پژوهش مشغول به فعاليت است. در شاخه المپيادهاي كشوري و جهاني دانش‌آموزان در  رشته‌ هاي ریاضی، کامپیوتر، فیزیک، نجوم، شیمی و زيست به رقابت با سايرين مي‌پردازند. همچنين دانش‌آموزان در شاخه كنكور پيشرفته در رشته‌هاي رياضي و تجربي خود را براي حضور  در كنكور آماده مي‌كنند. در بخش پژوهش هم دانش‌آموزان پايه اول فعاليت خود را در زمينه روباتيك، بيوتكنولوژي، الكترونيك پیش برده و نيز نحوه حضور در جشنواره خوارزمي را فرا مي‌گيرند. مركز آموزش پيشرفته و المپيادهاي علامه طباطبايي(advanced)  از مشاورين مجربي براي هر پايه برخوردار است كه بدون ترديد اين مشاورين تاثير انكارنشدني در پيشرفت تحصيلي دانش‌آموزان دارند.

آدرس: بزرگراه نیایش، انتهاي ستاري شمالي، دوربرگردان جنوبي، خروجي دوم، خيابان ‎‏شعرا، پلاک 13

شماره تماس: 02144841948 – 02144841947

دبيرستان دخترانه علامه طباطبايي واحد يوسف‌آباد (دوره اول)- منطقه 6

دبيرستان علامه طباطبايي واحد يوسف آباد با فضايي در حدود 1300 مترمربع از امكاناتي همچون كتابخانه، آزمايشگاه، سالن ورزشي چند منظوره، سالن مطالعه و سالن نهارخوري برخوردار‌است. همچنین این شعبه از مدارس علامه طباطبایی در زمينه ورزشي اين واحد آموزشي موفق به تشكيل سه تيم ورزشي در رشته‌هاي واليبال، شنا و دوميداني شده و بسیار فعال است. دختران این واحد آموزشی همچون شعب پسرانه از دبیران مجرب، آموزش حرفه‌ای، مشاوران تحصیلی و خانوادگی، اردوهای متعدد علمی و تفریحی و… بهره‌مند هستند.

آدرس: خيابان سید جمال الدین اسد‌آبادی، بالاتر از ميدان فرهنگ، خیابان 35 غربی، پلاک 30

شماره تماس: 02188063673 – 02188063672

دبيرستان دخترانه علامه طباطبايي واحد اميرآباد شمالي (دوره دوم) – منطقه 6

دبيرستان دخترانه علامه طباطبايي واحد اميرآباد شمالي از واحد‌هاي تازه تأسيس در مجموعه علامه شمرده مي‌شود كه از امكاناتي نظير كتابخانه، آزمايشگاه، سايت و بوفه برخوردار است. همچنین برپايي اردوهاي علمي و سياحتي نيز از ديگر رويدادهاي مهم در اين واحد آموزشي است. به نظر می‌رسد سئولان اين دبيرستان كنار مباحث آموزش و پيشرفت‌هاي تحصيلي و تربيتي توجه ويژه‌اي هم به سلامت جسمي و روحي دانش‌آموزان دارند و با برگزار مشاوره‌های فردی و گروهی تحصیلی یا خانوادگی شرایط ایده‌آلی برای دختران علامه طباطبایی فراهم کرده‌اند.

آدرس: خيابان اميرآباد شمالي، روبه‌روي كوي دانشگاه، خيابان پانزدهم، پلاك 86

شماره تماس: 02188351725 – 02188351724

دبيرستان دخترانه علامه طباطبايي واحد آبشناسان (دوره دوم) – منطقه 5

این واحد دخترانه از شعب مدارس علامه طباطبایی هم امکانات رفاهی و آموزشی متنوعی برای دانش‌آموزان فراهم کرده است تا دختران علامه طباطبایی بتوانند در محیطی علمی و پویا به آموزش و پرورش مشغول باشند. اردوهای مطالعاتی تابستان و نوروز، بازدیدهای علمی، برنامه درسی منظم، مشاوران تحصیلی و دبیران حرفه‌ای ویژه آموزش‌های کنکور، فضای آموزشی و درسی و… تنها بخشی از امکانات این واحد آموزشی علامه طباطبایی است.

آدرس: انتهاي آبشناسان، فلكه دوم شهران، خيابان يكم، پلاك 49

شماره تماس: 02144357631 – 02144357352

دبستان پسرانه علامه طباطباییواحد مرزداران – منطقه 2

این مدرسه با 8 کلاس در مقطع دبستان و یک کلاس در دوره پیش‌دبستان مجموعا 135 دانش‌آموز دارد. فضای آموزشی دبستان که حدود750 مترمربع بنای مفید آن است، دارای امکاناتی نظیر کلاس‌های مجهز به تخته‌های هوشمند، سایت کامپیوتر، آزمایشگاه مجهز و کتابخانه تدارک دیده شده است. با توجه به مقطع سنی دانش‌آموزان کنار یادگیری مباحث آموزشی، امکانات فوق‌برنامه ظیر آموزش کامپیوتر، مهارت های زندگی، بازی با لِگو، نمایش خلاق، مهارت آموزی، زبان انگلیسی، موسیقی و هنر هم برای آن‌ها در نظر گرفته شده است.

آدرس: ابتدای بلوار مرزداران خیابان ناهید، نبش خیابان محمدی، پلاک 4

شماره تماس: 02144225492 – 02144225493

دبستان پسرانه علامه طباطباییواحد آبشناسان (دور اول) – منطقه 5

این شعبه از مدارس علامه طباطبایی امکانات مختلفی در اختیار دانش‌آموزان قرار داده است. کنار فضای علمی و دبیران مجرب، مشاوران مدرسه هم برای دانش‌آموزان و هم خانواده‌ها مشاوره‌های تحصیلی و خانوادگی برگزار می‌کنند. علامه طباطبایی واحد آبشناسان همچنین سطح علمی بالایی داشته و در مسابقاتی مانند رباتیک، فیراکاپ، قرآن، ورزش، کتابخوانی، آزمون کانگورو و… عملکرد بسیار خوبی دارد و آزمون‌های جامع مدرسه در ارزیابی علمی دانش‌آموزان بسیار موثر بوده‌اند؛ اما این مدرسه فقط به درس و تحصیل دانش‌آموزان نپرداخته، بلکه به بهانه اعیاد مختلف جشن‌های برگزار می‌کند یا دانش‌آموزان را به اردوهای علمی، بازدید از کارخانه‌ها، مشهد، توچال و… می‌برد. علاوه‌براین برای تابستان هم برنامه‌های تفریحی مختلفی مانند پینت‌بال، کارتینگ و… دارد.

آدرس: بزرگراه نیایش، انتهای بزرگراه ستاری شمالی، دوربرگردان جنوبي، خروجی دوم، خیابان ‎‏شعرا، پلاک 15

شماره تماس: 02144838322 – 02144838320

دبستان پسرانه علامه طباطباییواحد پاسداران – منطقه 1

یکی از فعال‌ترین و پویاترین شعب علامه طباطبایی دبستان پسرانه واحد پاسداران است. در این شعبه آزمون‌های جامع، آزمون‌های میانی، زنگ هوش، زبان، نقاشی، کاردستی و بازی فکری برگزار می‌شود. این شعبه همچنین برای دانش‌آموزان اردوهای مختلفی تفریحی یا علمی مانند باغ علم، ایستگاه آتش‌نشانی، باغ گیاهشناسی و… برگزار می‌کند و برای تقویت مهارت‌های اجتماعی آن‌ها مانند آشنایی با قوانین راهنمایی و رانندگی برنامه‌های گوناگونی تدارک دیده است. این واحد آموزشی فقط برای دانش‌آموزان برنامه در نظر نگرفته، بلکه برای والدین هم کلاس‌های تربیتی و فرزند پروری برگزار می‌کند. کنار همه برنامه‌های آموزشی، واحد دبستان پاسداران جشن‌های مختلفی به مناسبت‌های گوناگون طراحی می‌کند. از دیگر موارد هم می‌توان به حضور دندانپزشک برای معاینه دندان‌های دانش‌آموزان اشاره کرد.

دبستان پسرانه علامه طباطبایی واحد ونك – منطقه 3

دانش‌آموزان دوره دبستان علامه طباطبایی به دلیل راه درخشانی که پیش رو دارند، برای مسئولان این مدرسه اهمیت ویژه‌ای دارند. به همین دلیل فضای شاد و رنگی، شیوهای آموزشی نوین با بازی و کاردستی، آموزش با کار گروهی، یادگیری مهارت‌های اجتماعی و برگزاری فوق‌برنامه‌های متنوع از جمله زبان و موسیقی از مهم‌ترین امکانات رفاهی و آموزشی است که مدیران شعبه ونک برای دانش‌آموزان خردسال در نظر گرفته‌اند.

آدرس: ميدان ونك، خيابان ملاصدرا، انتهاي خيابان پرديس، پلاك 29

 شماره تماس: 02188773463 – 02188675444

دبيرستان پسرانه علامه طباطبايي واحد گلستان (دوره اول)

این شعبه از مدارس علامه علامه طباطبایی روی تحقیق و پژوهش در آزمایشگاه تمرکز خاصی داشته و معتقد است باید روحیه پژوهش محور بودن را در دانش‌آموزان تقویت کرد. از جمله فعالیت‌های آموزشی واحد گلستان علامه طباطبایی هم می‌توان مسابقات ورزشی، اردوهای مطالعاتی، برنامه آموزشی و درسی مشخص، کلاس‌های مشاوره و… را نام برد. حضور پزشک برای معاینه و چکاپ، برگزاری جشن‌ها و اعیاد متنوع، اردوهای برون شهری مختلف و… هم از برنامه‌های غیر درسی و مفرح شعبه گلستان برای دانش‌آموزان علامه طباطبایی است.

آدرس: شهرک گلستان، بلوار گلها، خيابان ياس سـوم، نبش هجده متري ياس، پلاک 41

شماره تماس: 02144752035 – 02144752034

دبيرستان پسرانه علامه طباطبايي واحد پاسداران (دوره اول) – منطقه 1

برنامه تابستانی این واحد با آزمون کتبی و شفاهی تعیین سطح زبان، تست آمادگی جسمانی و کنترل وضعیت بدنی، انجام مسابقات گروهی فوتبال، والیبال، بسکتبال، بدمینتون و تنیس روی میز، استخر، کارتینگ و پینت بال سورتمه  برج آزادی باغ کتاب و سینما پارک ارم اجرا می‌شود. همچنین مشاوره اختصاصی، برنامه مطالعاتی، آزمون‌های جامع و آزمون هفتگی، کلاس‌های المپیاد و فوق‌برنامه‌های گوناگون از جمله فعالیت‌های این شعبه است.

آدرس: پاسداران، میدان هروی، خیابان شهید افشاری، نبش گلستان دوم، پلاک 114

شماره تماس: 02122540277 – 02122571695

دبيرستان پسرانه علامه طباطبايي واحد پاسداران (دوره دوم) – منطقه 1

تمرکز روی المپیادهای مختلف از جمله المپیاد شیمی، ریاضی، فیزیک و المپیاد ورزشی از مهم‌ترین ویژگی شعبه پاسداران مدرسه علامه طباطبایی است. باشگاه علمی فعال و آزمون‌های جامع مرتب برای ارزیابی سطح علمی دانش‌آموزان باعث شده این واحد آموزشی سطح علمی بالایی داشته باشد. از برنامه‌های تابستان پاسدارانی‌ها هم می‌توان به پانسیون مطالعاتی، اردوی مطالعاتی با نیروهای رفع اشکال، دبیران، فارغ التحصیلان قدیمی مدرسه و مشاوران اشاره کرد. جشنواره‌های مختلف، جشن و اعیاد و… متنوعی هم در این واحد برگزار می‌شود که درمجموع تعداد کمی دارد.

آدرس: پاسداران، ميدان هروی، خيابان شهيد افشاری، گلستان دوم، پلاک 19

شماره تماس: 02122545366 – 02122588716

دبستان دخترانه علامه طباطباییواحد تهران‌پارس – منطقه 3

مدیران این واحد آموزشی به مهارت‌های اجتماعی و حوزه‌های غیر درسی دانش‌آموزان اهمیت ویژه‌ای داده‌اند. به همین دلیل در این واحد آموزشی فعالیت‌های مختلفی از جمله عروسک‌سازی، کار با سفال، نمایش و قصه‌خوانی، مسابقات قرآن و نقاشی، انگلیسی، ایروبیک و… انجام می‌شود. علاوه‌براین دانش‌آموزها در بازه‌های زمانی مرتب توسط دندانپزشک معاینه و چکاپ می‌شوند. همچنین این شعبه از مدارس علامه طباطبایی با خانواده‌ها هم مشاوره دارد تا برای تربیت فرزندانی بهتر، به آن‌ها کمک کند.

سرویس مدرسه علامه طباطبایی

این مدرسه علاوه‌بر آموزش مثال‌زدنی، امکانات رفاهی مختلفی در اختیار دانش‌آموزان قرار داده است. یکی از این امکانات، سرویس رفت‌وبرگشت به مدرسه است. سرویس مدرسه علامه طباطبایی هزینه‌ای در حدود دو الی هفت میلیون تومان دارد که برای هر دانش‌آموز متناسب با موقعیت خانه و مسافت آن تا مدرسه متفاوت خواهد بود.

برای استفاده از سرویس رفت‌وبرگشت باید هنگام ثبت‌نام با کادر این مدرسه صحبت کنید. با انتخاب این ویژگی نگرانی رفت‌وبرگشت فرزندتان برایتان حل خواهد شد و دیگر نیازی به نگرانی نیست.

در نظر داشته باشید این هزینه جدا از شهریه محاسبه شده و هنگام ثبت‌نام دانش‌آموز دریافت خواهد شد.

مدارس هم‌تراز با علامه طباطبایی

همان‌طورکه گفتیم مدارس طباطبایی از بهترین و به‌نام‌ترین مدارس تهران هستند که آوازه قبولی‌ها و کیفیت آموزش آن‌ها بین همه دانش‌آموزان پایتخت پیچیده است. طبیعی است که پیدا کردن مدرسه مشابه مدارس علامه طباطبایی کار چندان ساده‌ای نباشد. با وجود این مدارسی هستند که می‌توانند تا حد زیادی مشابه مدرسه علامه طباطبایی فعالیت می‌کنند. درصورتی‌که فرزند شما نتوانست در آزمون ورودی این مدرسه پذیرفته شود، می‌تواند شانس خود را در مدارس هم‌رده علامه طباطبایی امتحان کند.

مدرسه‌های هم‌تراز علامه طباطبایی برای دوره ابتدایی

مدرسه پسرانه نیاوران: علم و ادب، حکیم، مهر تابان، طلایه‌داران، طلوع مهر، فرزانه 2، رشد و دانا

مدرسه پسرانه مرزداران: دکتر معین، واله، تلاش، علوی نوین، دکتر هشترودی، سرای دانش 2، جاوید و تربیت

مدرسه پسرانه ونک: پند، کیان علم، روزبه، دکترمحمود افشار، نوید صالحین، محر دکتر شاکری، رازی وکیمیای علم

مدرسه‌های هم‌تراز علامه طباطبایی برای دوره متوسطه

مدرسه پسرانه کارگرشمالی: دکتر هشترودی، انرژی اتمی، ادب و علم، ماندگار البرز، خاتم، نیکان، پژوهش، جهان دانش و صاحب کوثر

مدرسه پسرانه دکترفاطمی: مدرسه انرژی اتمی، ممتاز حنان، نیکان، سرزمین پارس، معراج اندیشه و نخبگان علامه ‌طباطبایی

مدرسه پسرانه آبشناسان: البرز، علامه حلی 5، رهیار، خواجه نصیرالدین طوسی، ملاصدرا، باقرالعلوم و میرزا کوچک‌خان

مدرسه دخترانه یوسف‌آباد: واله، مدرسه منظومه خرد، نوآور، کوشش، ساعی، ممتاز حنان، حضرت زینب، راه هدی، سادات گوشه و نرجس

رقابت و تلاش در علامه طباطبایی

علی‌رغم آنکه شعب مختلف مدارس علامه طباطبایی در کیفیت آموزش و امکانات رفاهی مشابه عمل نمی‌کنند، نمی‌توان منکر سطح بالای همه شعب آن شد. به عبارت دیگر مدارس علامه طباطبایی با همه نقاط قوت و ضعف خود همچنان در گروه بهترین مدارس تهران قرار دارند و سطح علمی دانش‌آموزان این مدارس نسبت به سایر مدارس شهر بسیار بالاتر است.

طبیعی است که با چنین کیفیتی در آموزش و امکانات هر پدر یا مادری بخواهد فرزندش از دانش‌آموزان این مدرسه باشد. اگر شما هم مانند بسیاری از والدین روی کیفیت آموزش و پرورش فرزند خود حساس هستید و ترجیح می‌دهید با تحصیل او در مدارس علامه طباطبایی خیالتان از آموزش فرزندتان آسوده باشد، می‌توانید با تیم کاراتدریس تماس بگیرید. ما در کاراتدریس با تدریس خصوصی ریاضی به دانش‌آموزان برای قبولی در آزمون ورودی مدرسه علامه طباطبایی و سایر مدارس برتر تهران کمک خواهیم کرد. همچنین درصورتی‌که دانش‌آموزان در این مدارس قبول شوند، برای بهبود کیفیت دروس محاسباتی آن‌ها همراهشان هستیم.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این مدرسه

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

شرایط ورود به مدرسه علامه طباطبایی چگونه است؟

شما می‌توانید به صورت حضوری یا با مراجعه به سایت مدرسه (سامانه ستاد ثبت‌نام) پیش‌ثبت‌نام فرزندتان را در دی ماه انجام دهید. پس از آن والدین و دانش‌آموزان موظف هستند در جلسه توجیهی که از سوی مدرسه برگزار می‌شود، شرکت کنند. در این جلسه درباره مدرسه، شرایط ثبت‌نام و تحصیل و... صحبت خواهد شد.برای ثبت‌نام در پایه تحصیلی دهم هم شرایط تقریبا مشابه ثبت‌نام در پایه هشتم و نهم است. یعنی ابتدا پیش‌ثبت‌نام حضوری یا غیر حضوری انجام می‌شود. در جلسه توجیهی والدین و دانش‌آموزان، کارت شرکت در آزمون ورودی پایه دهم توزیع می‌شود. دانش‌آموزان باید در این آزمون شرکت کنند. نتیجه آزمون «قبولی» یا «تکمیل ظرفیت» به دانش‌آموزان اعلام شده و برای ثبت‌نام با آن‌ها تماس گرفته خواهد شد.از دیگر شرایطی که برای ثبت‌نام در پایه دهم مدارس علامه طباطبایی باید در نظر داشته باشید، داشتن معدل بالای 19 در کارنامه نوبت دوم سال هشتم یا نوبت اول سال نهم است.

امکانات و خدمات مدرسه علامه طباطبایی چیست؟

درمجموع امکانات مختلفی از جمله سالن غذاخوری، سالن ورزشی مجهز، آزمایشگاه علوم و فیزیک با امکانات کافی، کارگاه آموزشی برای مهارت‌های مختلف، کلاس پژوهش و... بخشی از امکانات موجود در شعب مختلف مدارس علامه طباطبایی است.

آدرس مدرسه علامه طباطبایی کجاست؟

- آدرس شعبه کارگر: خیابان کارگر شمالی، روبه‌روی مرکز قلب تهران، خیابان یکم (شهید شکرالله)، پلاک 84 شماره تماس: 02188027403 - 02188023502- آدرس شعبه فاطمی: میدان انقلاب، خیابان کارگر شمالی، بین چهار راه نصرت و بلوار کشاورز، پلاک 1541 شماره تماس: 02188993025 - 02188958671- آدرس شعبه آبشناسان: بزرگراه نیایش، انتهاي ستاري شمالي، دوربرگردان جنوبي، خروجي دوم، خيابان ‎‏شعرا، پلاك 17 شماره تماس‏: 02144813664و...

مدارس هم‌تراز مدرسه علامه طباطبایی کدام‌ها هستند؟

مدرسه‌های هم‌تراز علامه طباطبایی برای دوره ابتدایی مدرسه پسرانه نیاوران: علم و ادب، حکیم، مهر تابان، طلایه‌داران، طلوع مهر، فرزانه 2، رشد و دانامدرسه پسرانه مرزداران: دکتر معین، واله، تلاش، علوی نوین، دکتر هشترودی، سرای دانش 2، جاوید و تربیتمدرسه‌های هم‌تراز علامه طباطبایی برای دوره متوسطه مدرسه پسرانه کارگرشمالی: دکتر هشترودی، انرژی اتمی، ادب و علم، ماندگار البرز، خاتم، نیکان، پژوهش، جهان دانش و صاحب کوثرمدرسه دخترانه یوسف‌آباد: واله، مدرسه منظومه خرد، نوآور، کوشش، ساعی، ممتاز حنان، حضرت زینب، راه هدی، سادات گوشه و نرجسو...

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.