آشنایی با مجلل‌ترین مدرسه تهران در مجتمع آموزشی منظومه خرد

هریک از مدارس برتر تهران در یکی از ویژگی‌ها و امکانات خود شرایط ایده‌آلی دارند. مثلا بعضی مدارس کادر آموزشی بسیار خوبی دارند؛ اما امکانات رفاهی نامناسب باعث شده دانش‌آموزان از محیط مدرسه چندان راضی نباشند. برخی دیگر بیشتر به فکر تامین امکانات رفاهی و آسایشی هستند و تمرکز روی درس و تحصیل را از دست داده‌اند. در این حالت مدرسه‌ای که هم به فضا و حال‌وهوای مدرسه توجه کرده باشد، هم با کادر آموزشی  و دبیران حرفه‌ای، آموزش کاملی برای دانش‌آموزان فراهم کرده باشد و هم به موضوعات غیر درسی و ابعاد دیگر مهارت و شخصیت دانش‌آموزان رسیدگی کرده باشد، مانند نگینی بین سایر مدارس خواهد درخشید. مدرسه منظومه خرد تهران که مجموعه‌ای کامل و بی‌نقص از همه موارد گفته شده است، در خیابان ولنجک تهران واقع شده و همه مقاطع تحصیلی را در دل خود جای داده است.

اگر می‌خواهید دخترتان در مدرسه کنار درس و تحصیل، خوشحال باشد، مهارت‌های گوناگونی بیاموزد، روی توسعه فردی خود تمرکز کند و از هر نظر رشد داشته باشد، مدرسه خرد تنها گزینه شماست.

درصورتی‌که مایل هستید دخترتان شرایط لازم برای ورود به مدرسه منظومه خرد را داشته باشد، توصیه ما در کاراتدریس این است که برای آمادگی آزمون ورودی مدرسه خرد در دوره متوسطه دوم یا تقویت دروس مختلف فرزندتان از کمک و تدریس خصوصی دبیران مختلف، به‌ویژه دبیر ریاضی استفاده کنید. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون ورودی تا روز فارغ‌التحصیلی در مدرسه خرد فرزند شما را همراهی خواهند کرد. برای آشنایی با سطح علمی و امکانات مدرسه منظومه خرد با کاراتدریس همراه باشید.

تدریس خصوصی ویژه قبولی آزمون ورودی مدرسه منظومه خرد

معرفی مدرسه منظومه خرد

مدرسه خرد از سال 1379 فعالیت حرفه‌ای خود را آغاز کرد. این مدرسه یکی از مدارس برتر تهران و از گران‌قیمت‌ترین مدرسه‌های شهر است. منظومه خرد همه مقاطع تحصیلی اعم از پیش‌دبستانی، دبستان، دوره متوسطه اول، دوره متوسطه دوم، هنرستان و پیش‌دانشگاهی را پوشش داده و برای همه پایه‌های تحصیلی امکانات کامل و بی‌نقص آموزشی و پرورشی فراهم کرده است. خرد چشم‌انداز تبدیل شدن به یک موسسه تراز جهانی را برای خود تعریف کرده و به‌طور جدی برای دستیابی به این هدف فعالیت می‌کند. درحال‌حاضر امکانات رفاهی و سطح علمی مدرسه خرد در سطح بهترین مدارس دنیاست.

مدرسه خرد با تعهد و عملکرد بالا کنار یادگیری مستمر توانسته دانش‌آموزانی با مهارت‌های چندگانه، دانش عمومی و تخصصی بالا، توانمند در مهارت‌های فردی و… بار بیاورد.

کادر مدیریت منظومه خرد برای داشتن عملکردی بی‌نظیر واحدهای مختلفی در این مدرسه دایر کرده که هریک از آن‌ها روی بخشی از فعالیت‌ها و امکانات مدرسه نظارت دارند تا شرایط ایده‌آل و مطلوب مدرسه همیشگی باقی مانده و افت نداشته باشد. این واحدها عبارت هستند از واحد آموزش و توسعه‌ منابع انسانی، واحد تحقیق و توسعه، واحد فناوری اطلاعات، واحد آزمون، واحد مشاوره، خانه‌ هنر خرد، انتشارات منظومه‌ خرد و مجموعه‌ ورزشی.

بررسی عملکرد و کیفیت کار هریک از پرنسل کادر اجرایی، فنی و آموزشی مدرسه خرد، بررسی امکانات رفاهی مدرسه و به‌روزرسانی یا توسعه آن‌ها، حفظ اطلاعات دانش‌آموزان، طراحی آزمون‌های حرفه‌ای و جامع برای واحدهای درسی و پایه‌های تحصیلی مختلف، ارائه مشاوره‌های آموزشی و شخصی به دانش‌آموزان، برگزاری کلاس‌های هنری غیر درسی، بررسی کتب موردنیاز دانش‌آموزان و تهیه جزوات دبیران، ارائه امکانات ورزشی کامل و آموزش‌های ورزشی مختلف به ترتیب از وظایف هریک از این واحدهاست که کنار هم توانسته‌اند مجتمعی آموزشی و حرفه‌ای برای دانش‌آموزان فراهم کنند.

همچنین ساعت کاری مدرسه از 7:30 تا 15:00 در روزهای شنبه تا چهارشنبه است؛ البته بعضی از پایه‌های تحصیلی باید برخی روزهای پنجشنبه‌ هم در مدرسه حضور داشته باشند. دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم نسبت به سایر مقاطع تحصیلی پنجشنبه‌های بیشتری در مدرسه هستند.

باتوجه به امکانات عالی و کیفیت بسیار بالای این مدرسه، بسیاری از خانواده‌های متمول یا به‌نام فرزندانشان را در این مدرسه ثبت‌نام می‌کنند. این موضوع باعث شده جو مدرسه کمی امنیتی به نظر بیاید.

فضای داخلی مدرسه، ساختمان نوساز و شیک، ظاهر تمیز و حرفه‌ای مجتمع، استفاده از رنگ‌های شاد و انرژی‌بخش برای دیوارها، میز و صندلی‌ها و… همه‌وهمه باعث شده فضای مدرسه بسیار شاد، رنگارنگ، مثبت و پر از حال خوب باشد.

بنابراین می‌توان گفت مدرسه منظومه خرد هم از نظر آموزش و پرورش، هم از نظر امنیت و محیط جذاب از بهترین مدارس تهران محسوب می‌شود.

سطح علمی مدرسه خرد

به جرات می‌توان گفت خرد متعادل‌ترین مدرسه ایران است که به همه وجوه و ابعاد شخصیتی و علمی دانش‌آموزان به حد کافی پرداخته است. دانش‌آموزان این مدرسه در همه زمینه‌ها مانند درس و تحصیل، ورزش، موسیقی، هنر، تفریح و گردش، مسابقات علمی، برنامه‌های اجتماعی و… بالاترین کیفیت را تجربه می‌کنند. این موضوع یاعث شده مدرسه منظومه خرد سطح علمی بالایی داشته باشد.

همچنین خرد در همه رشته‌های کنکور مانند تجربی، انسانی، ریاضی، هنر و… رتبه‌های تک رقمی، دو رقمی و سه رقمی بسیار زیادی داشته که نتایج کنکور سال‌های قبل به‌خوبی این ادعا را ثابت کرده‌اند. به‌طوری‌که می‌توان گفت مدرسه منظومه خرد از نظر سطح آموزشی به‌خوبی با مدارس تیزهوشان رقابت می‌کند. البته طبق تجربه سال‌ها می‌توان گفت عملکرد مدرسه در اغلب رشته‌های درسی بسیار بهتر از تجربی است. بنابراین اگر فرزند شما تصمیم جدی دارد که وارد علوم پزشکی شود، شاید این مدرسه برای او چندان مناسب نباشد.

خرد در مسابقه‌های علمی مختلف مانند IMSO (مسابقات جهانی ریاضی و علوم) هم نتایج درخشانی داشته و دانش‌آموزان آن توانسته‌اند مدال‌های رنگارنگی در مسابقات علمی جهانی کسب کنند.

شرایط ورود به مدرسه منظومه خرد

مسئولان این مدرسه برای ورود به مجموعه مدارس خرد آزمون ورودی و مصاحبه در نظر گرفته‌اند. البته این آزمون و مصاحبه برای هر مقطع شیوه متفاوتی دارد:

شرایط ثبت‌نام در مدرسه خرد برای پیش‌دبستان و دبستان

این مدرسه برای دوره پیش دبستانی آزمون ورودی ندارد؛ اما در بازه زمانی مشخصی باید از طریق سایت مدرسه فرم مربوط به ثبت‌نام پیش‌دبستانی و دبستانی شامل اطلاعات فردی دانش‌آموزان و والدین مانند شماره شناسنامه و ملی و… را تکمیل کنید. پرسنل مدرسه فرم‌های پیش ثبت‌نامی را به ترتیب زمان ثبت‌نام و تکمیل فرم بررسی کرده و با متقاضیان تماس می‌گیرند. باتوجه به اینکه ظرفیت مدرسه برای ثبت‌نام دوره پیش‌دبستانی محدود است، پس از پر شدن ظرفیت مدرسه، سایر فرم‌های پیش ثبت‌نام بررسی نخواهند شد. ثبت‌نام دانش‌آموزان دوره دبستان از طریق مصاحبه حضوری و پذیرش در همه مراحل ثبت‌نام امکان‌پذیر است.

مسئولان مدرسه منظومه خرد اهداف آموزشی معین و ثابتی را در راس برنامه‌های آموزش و پرورش دانش‌آموزان دوره پیش دبستان قرار داده‌اند و به اجرای آن حساس هستند. همچنین کادر آموزشی دوره پیش دبستانی برنامه اجرایی دقیقی درباره کارگاه‌های آموزشی، کتابخوانی، ساخت کاردستی و… مختلف دارد که آن را با والدین به اشتراک گذاشته تا از روند اجرای آن مطلع باشند.

شرایط ورود به مدرسه خرد برای دوره متوسطه اول

مانند پیش‌ثبت‌نام مقطع ابتدایی، برای ثبت‌نام در دوره متوسطه اول هم باید در بازه زمانی مشخصی از طریق سایت مدرسه خرد فرم مربوط به ثبت‌نام دانش‌آموزان دوره متوسطه اول شامل اطلاعات فردی دانش‌آموزان و والدین مانند شماره شناسنامه، شماره ملی، عکس پرسنلی دانش‌آموز، صفحه اول شناسنامه، کارنامه ترم اول سال تحصیلی جاری و… را تکمیل کنید.

پس از آن سایر مراحل ثبت‌نام شروع خواهد شد. پذیرش دانش‌آموزان پایه ششم برای سال تحصیلی هفتم به‌صورت شرکت در فعالیت کارگاهی و مصاحبه حضوری است. باتوجه به اینکه ظرفیت کارگاه و مصاحبه محدود است، اولویت حضور در کارگاه و پذیرش دانش‌آموزان به زمان پیش ثبت‌نام روی سایت بستگی دارد. بنابراین اگر قصد دارید فرزندتان را در این مدرسه ثبت‌نام کنید، باید در اولین فرصت اعلام شده از سوی مدرسه، مراحل پیش ثبت‌نام فرزندتان را آغاز کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای پر کردن فرم پیش ثبت‌نام دقت کافی داشته باشید؛ چراکه مسئولان مدرسه فرم‌های ناقص را بررسی نخواهند کرد.

همچنین مدرسه منظومه خرد اعلام کرده است فقط برای پایه ششم به هفتم دانش‌آموزان را ثبت‌نام می‌کند و برای پایه‌های تحصیلی هشتم و نهم ورودی جدیدی قبول نمی‌کند. درنتیجه فرزند شما یا باید از دانش‌آموزان دوره ابتدایی همین مدرسه باشد یا در سال هفتم برای ورود به مدرسه اقدام کند.

شرایط ورود به مدرسه خرد برای دوره متوسطه دوم

مدرسه منظومه خرد برای پذیرش دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم چند مرحله دارد که مرحله اول آن آزمون ورودی است. دانش‌آموزان پس از کسب نمره و رتبه لازم در مرحله اول یا همان آزمون ورودی، می‌توانند وارد مراحل بعدی شوند. مرحله بعدی مصاحبه با والدین دانش‌آموزان و مرحله آخر حضور دانش‌آموز در فعالیت گروهی است.

مسئولان مدرسه در این سه مرحله شناخت خوبی از دانش عمومی دانش‌آموز، شرایط خانوادگی و توانایی‌های فردی او پیدا خواهند کرد و با جمع‌بندی نتایج این سه مرحله، درباره پذیرش دانش‌آموز تصمیم‌گیری می‌کنند.

مدرسه خرد برای سال دهم دانش‌آموزان مختلفی را در رشته‌های تحصیلی تجربی، ریاضی، انسانی، هنرستان در رشته گرافیک ثبت‌نام می‌کند؛ اما برای ورود به سال یازدهم فقط در رشته‌های ریاضی و انسانی دانش‌آموز می‌پذیرد. به این منظور دانش‌آموزان باید ضمن شرکت در آزمون ورودی، معدل ترم اول سال دهم‌شان هم بالای 19 باشد.

این مدرسه همچنین برای سال یازدهم به دوازهم در همه رشته‌های تحصیلی دانش‌آموز می‌پذیرد که شرایط آن مانند ورودی‌های دهم به یازدهم است.

البته در نظر داشته باشید همه این موارد ممکن است برای هر سال تحصیلی تغییر کنند؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم سایت مدرسه منظومه خرد را به‌طور مرتب بررسی کنید و همه موارد مربوط به ثبت‌نام، مفاد آزمون و شرایطورودی مدرسه را از طریق سایت پیگیری کنید.

آمار قبولی‌های المپیاد، مسابقات و کنکور سراسری

این مدرسه هرسال نتایج بسیار خوبی در کنکور داشته و تعداد قابل توجهی رتبه‌های زیر 1000 دارد. همچنین دانش‌آموزان مدرسه خرد در مسابقات علمی جهانی و کشوری مدال‌های مختلفی کسب کرده‌اند. در ادامه بعضی از قبولی‌های مدرسه منظومه خرد را در کنکور سال‌های گذشته آورده‌ایم.

برنامه درسی منظومه خرد در تابستان

مدرسه خرد در تابستان کلاس‌های درسی و غیردرسی مختلفی برگزار می‌کند. برای دانش‌آموزان پایه‌های پایین‌تر اغلب برنامه‌های تابستانی مدرسه مفرح و اختیاری است. در این دوره کارگاه‌های آموزشی و علمی مختلفی برگزار می‌شود که به دانش عمومی و درسی دانش‌آموزان اضافه خواهد کرد.

همچنین دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم در تابستان مباحث درسی بسیار جدی و مهمی را یاد خواهند گرفت که در ادامه سال تحصیلی برایشان مفید خواهد بود. هرچند بسیاری از دانش‌آموزان مدرسه در فصل تابستان به سفر می‌روند؛ اما تلاش می‌کنند خودشان را به برنامه درسی تابستانی منظومه خرد برسانند و از سایر همکلاسی‌هایشان عقب نمانند.

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه خرد

مدرسه خرد برنامه‌های غیر درسی و مهارت‌پروری مختلفی مانند کلاس‌های پرورش مهارت‌های زندگی، اخلاق و خداجویی، آموزش زبان‌های مختلف، آموزشه هنر، ورزش و حرکت، خواندن و نوشتن، آموزش ریاضیات، آموزش علوم، آموزش کامپیوتر، کلاس‌های تقویتی و جبرانی دروس تخصصی، کلاس کنکور و المپیاد، آموزش عکاسی، آموزش موسیقی، آموزش پاتیناژ، آموزش شنا و… دارد.

در دوره متوسطه اول و دوم دانش‌آموزان باید در کلاس‌های زبان انگلیسی شرکت کنند و تنها درصورتی‌که دانش زبان انگلیسی آن‌ها در سطح بسیار بالایی باشد، می‌توانند زنگ زبان، زبان فرانسوی یا آلمانی بیاموزند.

مدرسه منظومه خرد انجمن‌های مختلفی هم دارد که دانش‌آموزان می‌توانند به دلخواهشان در آن‌ها شرکت کنند. انجمن‌ها کلاس‌هایی هستند که فقط یک زنگ در هفته به آن‌ها اختصاص دارد. انجمن‌هایی مانند زیست، فیزیک،شیمی، تئاتر، گرافیک، خیاطی، رباتیک و… در مدرسه خرد برگزار می‌شود که دانش‌آموزان می‌توانند به دلخواهشان در آن‌ها شرکت کنند. انجمن‌ها هیچ نمره‌ای ندارند و تاثیری هم در کارنامه‌های دانش‌آموزان نخواهند داشت. اگر دانش‌آموزان در انجمن‌ها عملکرد خوبی داشته باشند به‌عنوان برگزیده از آن‌ها تقدیر می‌شود؛ اما درنهایت انجمن‌ها برنامه‌های مفرح و اختیاری دانش‌آموزان هستند که در آن‌ها نگرانی و دغدغه نمره وجود ندارد.

وضعیت اردوهای تفریحی در منظومه خرد

مدرسه منظومه خرد برای همه مقاطع تحصیلی اردوهای مختلف درون شهری و سفرهای چند روزه خارج از شهر برگزار می‌کند. به‌عنوان مثال دانش‌آموزان به شهرهای مختلفی مانند قزوین و یزد سفر می‌کنند، از کارخانه‌های صنعتی بزرگ، موزه‌ها، مکان‌های فرهنگی مانند باغ کتاب دیدن می‌کنند، به دل طبیعت و پارک می‌روند و حتی اردوی شب‌مانی در مدرسه دارند.

این اردوها در بازه‌های زمانی مشخص برگزار شده و به دانش‌آموزان در داشتن شخصیت مستقل، روحیه قوی و توانایی برقراری ارتباط با دیگران کمک می‌کند.

در مدرسه خرد چه خبر است؟

این مدرسه یکی از مدارس محبوب منطقه ولنجک تهران است که به امکانات رفاهی قابل‌توجه و رفتار محترمانه، صمیمانه و دوستانه با دانش‌آموزان و اولیا شهرت دارد. اما نظر دانش‌آموزان و اولیا درباره این مدرسه چیست؟

منظومه خرد از نگاه دانش‌آموزان

دانش‌آموزان جدیدالورود از رفتار بسیار خوب، صمیمی و انرژی‌بخش کادر آموزشی و اجرایی مدرسه و سایر دانش‌آموزان بسیار دلگرم و خشنود هستند. همچنین اینکه مسئولین مدرسه اجازه نمی‌دهند تعداد دانش‌آموزان هرکلاس بیشتر از 27 نفر شود، باعث شده دانش‌آموزان از کیفیت کلاس‌های درس رضایت داشته باشند.

در این مدرسه به دیدگاه دانش‌آموزان درباره عملکرد هر دبیر اهمیت بالایی می‌دهند؛ به‌طوری‌که اگر دانش‌آموزان از کیفیت تدریس دبیری رضایت نداشته باشند، کادر اجرایی مدرسه با دبیر مربوطه صحبت کرده و در صورت نیاز معلم دیگری را با او جایگزین خواهند کرد.

دانش‌آموزان خرد معتقد هستند این مدرسه اصلا تک بعدی عمل نکرده و به همه استعدادها، توانایی‌ها و مهارت‌های دانش‌آموزان اهمیت می‌دهد. همچنین دانش‌آموزان گفته‌اند در این مدرسه مهارت‌هایی مانند برقرارى ارتباط موثر، کار گروهى، توانایی حل مشکلات، توانایى جستجو، توانایى‌هاى نوشتن، خواندن و گوش دادن موثر، مدیریت زمان و… را به‌خوبی یاد گرفته و به همه ابعاد شخصیتی خود پرداخته‌اند.

نشاط و انرژی مثبت فضای مدرسه کنار دبیران و کادر اجرایی خوش‌اخلاق باعث شده دانش‌آموزان از محیط مدرسه رضایت داشته و حس بسیار خوبی به آن داشته باشند. از مهم‌ترین مواردی که دانش‌آموزان در مدرسه خرد از آن خوشحال هستند، عدم سختگیری‌های بالای درسی و انضباطی است. مدرسه منظومه خرد علی‌رغم پیگیری و جدیت در درس به دانش‌آموزان فضار روانی وارد نکرده و در محیطی انگیزه‌بخش برنامه درس و مطالعه را پیش می‌برد. درنتیجه دانش‌آموزان بدون فشارهای درسی منفی بازدهی و عملکرد بسیار بالایی دارند.

بسیاری از فارغ‌التحصیلان این مدرسه که درحال‌حاضر دانشجوی دانشگاه‌های برتر ایران هستند، سطح علمی و دانش عمومی بالا کنار مهارت‌های فردی توسعه‌یافته خود را مدیون مدرسه خرد می‌دانند.

خرد از نگاه والدین

والدین دانش‌آموزان هم می‌گویند مسئولان و دبیران مدرسه خرد به‌صورت گزینشی در این مدرسه فعال هستند و کنار توانایی‌های تخصصی، مهارت‌های روانشناسی قابل‌توجهی هم دارند. مسئولان مدرسه روابط بسیار محترمانه و دوستانه‌ای با پدران و مادران دارند که باعث شده والدین بتوانند به راحتی دغدغه‌ها و نگرانی‌ها درباره فرزندشان را با کادر حرفه‌ای مدرسه منظومه خرد درمیان بگذارند. به گفته والدین کادر آگاه، فعال و دلسوز مدیریت علاوه‌بر آموزش به پرورش دانش‌آموزان هم پرداخته‌اند.

از نکات جالب در مدرسه خرد عدم مقایسه دانش‌آموزان با یکدیگر، عدم سطح‌بندی و اعلام شاگردان ممتاز است. درواقع هر دانش‌آموز با سابقه درسی و عملکرد گذشته خودش مقایسه می‌شود. این موضوع باعث شده دانش‌آموزان نسبت به هم حس رقابت منفی پیدا نکنند و تنها روی پیشرفت بیشتر خودشان تمرکز داشته باشند.

محیط شاد مدرسه کنار برنامه‌ریزی دقیق و حرفه‌ای از دیگر نکات مثبتی است که بسیاری از والدین به آن اشاره کرده‌اند. همچنین به اعتقاد والدین به نظر می‌رسد شهریه مدرسه کاملا با امکانات آن همخوانی داشته و این مبلغ به خوبی برای آموزش و پرورش دانش‌آموزان هزینه می‌شود.

مدرسه منظومه خرد فقط روی مهارت‌های دانش‌آموزان تمرکز ندارد؛ بلکه کلاس‌ها و همایش‌های آموزشی متنوعی هم برای والدین برگزار می‌کند که در آن‌ها روش‌های برقراری ارتباط موثر با فرزندان در سنین مختلف آموزش داده می‌شود. درمجموع این مدرسه به والدین کمک می‌کند مهارت‌های بیشتری پیدا کنند و عملکرد بهتری داشته باشند.

از طرفی تلاش کادر اجرایی و آموزشی مدرسه خرد به‌منظور یادگیری مفاهیم مختلف، برای والدین ارزش زیادی دارد. مسئولان مدرسه منظومه خرد معتقد هستند اصول اخلاقی نه در کلام بلکه در عمل باید به دانش‌آموزان آموخته شود و خودشان در این راه بهترین الگو هستند.

امکانات رفاهی مدرسه منظومه خرد

مدرسه منظومه خرد که به اصطلاح لاکچری‌ترین مدرسه ایران است، با زیربنای 12 هزار مترمربع در سه ساختمان هفت طبقه فعالیت می‌کند. این مدرسه امکانات متنوع و جالبی دارد که بعضی از آن‌ها عبارت هستند از:

یک کتابخانه مرکزی با بیش از 13.000 جلد کتاب مختلف درسی و غیردرسی به زبان‌های فارسی و انگلیسی، 16 عنوان مجله و روزنامه فارسی و انگلیسی و یک کتابخانه ویژه رده سنی دانش‌آموزان دبستانی با حدود پنج هزار جلد کتاب و پنج عنوان مجله و نشریه.

در این مدرسه بخشی به نام خانه هنر فعال است که در آن انواع کلاس‌های هنری مانند آموزش سازهای موسیقی،عکاسی، خیاطی و… مختلف برگزار می‌شود. مدرسه خرد همچنین سالن‌های‌ ورزشی مجهز و استخر دارد. مربیان ورزشی مدرسه ورزش‌های توپی و راکتی، رزمی، بدنسازی و شنا را در سطح حرفه‌ای با دانش‌آموزان کار می‌کنند. البته شنا فقط برای دوره ابتدایی بوده و دانش‌آموزان دوره متوسطه نمی‌توانند این رشته ورزشی را داشته باشند.

از دیگر امکانات رفاهی این مدرسه می‌توان به آتلیه هنرهای تجسمی و آکادمی سنجش سلامت، آزمایشگاه فیزیک، شیمی، زیست و علوم، سایت کامپیوتر، کارگاه مدار، رباتیک و ریاضی اشاره کرد.

خرد علاوه‌براین سالن اجتماعات 400 نفره، سالن غذاخوری 400 نفره، سالن همایش 100 نفره، اتاق کنفرانس 25 نفره و… دارد.

این مدرسه همچنین برای افزایش کیفیت تدریس و آموزش در همه کلاس‌های درس سیستم‌های کامپیوتر، نمایشگر و پروژکتور قرار داده است. یک پزشک ثابت هم همیشه در مجتمع آموزشی منظومه خرد حضور دارد که اگر برای دانش‌آموزان اتفاقی رخ داد، بتواند به آن‌ها رسیدگی کنند. این پزشک در بازه‌های زمانی منظمی هم، همه دانش‌آموزان را چکاپ کرده و مواردی مانند سلامت مو، دندان، علائم عمومی، قد، وزن و… را در پرونده سلامت آن‌ها ثبت می‌کند.

شهریه مدرسه خرد

هرچند اطلاهات دقیقی از شهریه و هزینه ثبت‌نام در این مدرسه در دست نیست؛ اما باید گفت مدرسه خرد گران‌قیمت‌ترین مدرسه کل ایران است. البته مسئولان این مدرسه به نسبت شهریه، امکانات و تجهیزات قابل توجهی هم در اختیار دانش‌آموزان قرار داده‌اند.

به‌عنوان مثال طبق گفته دانش‌آموزان هزینه شهریه مدرسه منظومه خرد برای پایه دهم در حدود 26.000.000 تومان است.

آدرس و شعب منظومه خرد

این مدرسه برای همه مقاطع تحصیلی اعم از پیش‌دبستانی، دبستان، دوره متوسطه اول و دوره متوسطه دوم دانش‌آموز می‌پذیرد. کادر آموزشی، اجرایی و مدیریت مدرسه منظومه خرد توانسته‌اند با تخصص و مهارت کافی همه این مقاطع تحصیلی را کنار هم در یک مجتمع قرار دهند. بنابراین مدرسه خرد شعب گوناگونی ندارد و همه دانش‌آموزان آن در دوره‌ها و پایه‌های تحصیلی مختلف در یک مجتمع هستند.

– آدرس مدرسه منظومه خرد

تهران، ولنجک، بلوار دانشجو، میدان یاسمن، بالاتر از میدان یاسمن

شماره تماس: ۲۷۶۸۲۷۶۸

دورنگار: ۲۷۶۸۲۲۲۲

پست‌الکترونیک: info@kheradedu.ir

سرویس مدرسه منظومه خرد

مدرسه خرد کنار همه امکانات، تجهیزات و شرایط رفاهی مختلفی که برای دانش‌آموزان فراهم کرده، سرویس رفت‌وآمد به مدرسه هم برای دانش‌آموزان درنظر گرفته است. هزینه استفاده از سرویس این مدرسه، باتوجه به مسافت مدرسه تا خانه بین دو الی هفت میلیون تومان متغیر است. درصورتی‌که بخواهید فرزندتان از سرویس رفت‌وآمد مدرسه خرد استفاده کند، باید هزینه مربوط به آن را زمان ثبت‌نام دانش‌آموز پرداخت کنید.

مدارس هم‌تراز با خرد

مدرسه خرد از لوکس‌ترین و مجهزترین مدارس سطح ایران هستند که نمی‌توانید به سادگی مشابه هیچ‌یک از مقاطع تحصیلی آن را پیدا کنید؛ با وجود این درصورتی‌که فرزند شما شانس قبولی در این مدرسه را نداشت، برای هر مقطع تحصیلی مدارس مشابه و هم‌ترازی را به شما معرفی کرده‌ایم که می‌توانید هریک را بررسی و برای تحصیل فرزندتان انتخاب کنید.

– دبستان‌های هم‌تراز خرد

مهر تابان، عدالت 1، تدبیر، سما، نرگس، ضحی، ابوریحان، راه رشد، روشنگر، شکوفه، سوده، شهید بسمی، طلوع، ربانی

– متوسطه اول هم‌تراز منظومه خرد

ابوریحان، نوآور، مهرآئین، فضیلت، صابرین، کوشش، فرزانگان، روشنگران، بعثت، سما، رضویه، روشنگر

– متوسطه دوم هم‌تراز خرد

ابوریحان، فرزانگان، فراست، اندیشه و خرد، شایستگان رازی، ادیب فرزانه، نیکان، خاورمنش، سوده، نوآور

منظومه خرد؛ رشد همه جانبه کلید موفقیت

درمجموع مدرسه خرد به‌لطف داشتن برنامه حرفه‌ای در بحث آموزش و پرورش و حفط تعادل بین مطالعه درسی، کار عملی، تفریح، پرورش و رشد مهارت‌های فردی، انجام کارهای هنری، ورزش و… ایده‌آل‌ترین برای هر دانش‌آموزی است که دنبال داشتن آینده‌ای درخشان باشد. اگر شما هم خواهان موفقیت دخترتان در همه ابعاد زندگی هستید، پیشنهاد می‌کنیم مدرسه منظومه خرد را از دست ندهید.

در آخر تیم کاراتدریس هم برای آموزش و فهم دروس مختلف به‌ویژه ریاضیات همراه فرزند شماست. شما می‌توانید برای تدریس خصوصی ریاضی به‌منظور بهبود عملکرد فرزندتان در مدرسه خرد با تیم کاراتدریس در ارتباط باشید.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این مدرسه

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

شرایط ورود به مدرسه منظومه خرد چگونه است؟

ثبت‌نام در دوره دبستان و متوسطه اول این مدرسه، پیش ثبت‌نام و مصاحبه دارد. مدرسه منظومه خرد برای پذیرش دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم چند مرحله دارد که مرحله اول آن آزمون ورودی است. دانش‌آموزان پس از کسب نمره و رتبه لازم در مرحله اول یا همان آزمون ورودی، می‌توانند وارد مراحل بعدی شوند. مرحله بعدی مصاحبه با والدین دانش‌آموزان و مرحله آخر حضور دانش‌آموز در فعالیت گروهی است.

امکانات و خدمات مدرسه منظومه خرد چیست؟

منظومه خرد یک کتابخانه مرکزی با بیش از 13.000 جلد کتاب مختلف دارد. این مدرسه همچنین خانه هنر، سالن‌های‌ ورزشی مجهز و استخر دارد. مربیان ورزشی مدرسه ورزش‌های توپی و راکتی، رزمی، بدنسازی و شنا را در سطح حرفه‌ای با دانش‌آموزان کار می‌کنند. از دیگر امکانات رفاهی این مدرسه می‌توان به آتلیه هنرهای تجسمی و آکادمی سنجش سلامت، آزمایشگاه فیزیک، شیمی، زیست و علوم، سایت کامپیوتر، کارگاه مدار، رباتیک و ریاضی اشاره کرد. خرد علاوه‌براین سالن اجتماعات 400 نفره، سالن غذاخوری 400 نفره، سالن همایش 100 نفره، اتاق کنفرانس 25 نفره و... دارد. سیستم‌های کامپیوتر، نمایشگر و پروژکتور و پزشک ثابت هم از دیگر امکانات این مدرسه است.

آدرس مدرسه منظومه خرد کجاست؟

تهران، ولنجک، بلوار دانشجو، میدان یاسمن، بالاتر از میدان یاسمنشماره تماس: ۲۷۶۸۲۷۶۸ دورنگار: ۲۷۶۸۲۲۲۲ پست‌الکترونیک: info@kheradedu.ir

مدارس هم‌تراز مدرسه منظومه خرد کدام‌ها هستند؟

- دبستان‌های هم‌تراز خرد مهر تابان، عدالت 1، تدبیر، سما، نرگس، ضحی، ابوریحان، راه رشد، روشنگر، شکوفه، سوده، شهید بسمی، طلوع، ربانی- متوسطه اول هم‌تراز منظومه خرد ابوریحان، نوآور، مهرآئین، فضیلت، صابرین، کوشش، فرزانگان، روشنگران، بعثت، سما، رضویه، روشنگر- متوسطه دوم هم‌تراز خرد ابوریحان، فرزانگان، فراست، اندیشه و خرد، شایستگان رازی، ادیب فرزانه، نیکان، خاورمنش، سوده، نوآور

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.

  • سبا مولایی

    سبا مولایی

    ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ ۲۱:۴۱:۱۶

    بسیار دقیق و کامل، ما را با هاگوورتر دوم آشنا کردید، درود بر شما، با سپاس فراوان💐