آزمون کنکور را می‌توان یکی از مهم‌ ترین امتحانات در طول زندگی بسیاری از دانش‌ آموزان دانست. کنکور همان اندازه که می‌تواند سکوی پرتابی برای موفقیت‌ های تحصیلی و علمی و دستیابی به جایگاه شغلی رویایی باشد، می‌تواند باعث دلسردی دانش‌ آموز نسبت به همه مراحل زندگی شود. اینکه کدام‌یک از این دو حالت برای فرزند شما پیش بیاید، به عملکرد او در آزمون کنکور بستگی دارد. در نظر داشته باشید والدینی که به موفقیت فرزندشان در کنکور اهمیت زیادی می‌دهند، حدود یک الی سه سال قبل کنکور به فکر برنامه درسی و مطالعاتی صحیحی برای فرزندشان هستند.

چراکه یکی از مهم‌ترین موارد برای موفقیت در کنکور گذاشتن زمان برای تمرین، تکرار، دوره و جمع‌بندی دروس است. بدون چنین چیزهایی احتمال پذیرش در دانشگاه‌های برتر ایران بسیار کم است. بنابراین اگر شما هم جزو همان والدینی هستید که می‌خواهید فرزندتان با هدف تحصیل در دانشگاه‌های بزرگ ایران در آزمون کنکور شرکت کند، باید به موازات برنامه آموزشی مدرسه، از کمک‌های یک مشاور تحصیلی استفاده کنید و برای دروس مهم به‌ویژه ریاضیات، به مدرس خصوصی مراجعه کنید.

یک معلم خصوصی ریاضی کنکور می‌تواند با آموزش‌های ویژه کنکور، آمادگی فرزند شما را برای کنکور بیشتر کند. تیم معلمان کاراتدریس به مدیریت مهندس پژمان ابراهیمی از بهترین تیم‌های آموزش ریاضی کنکور هستند. با ما همراه باشید تا بیشتر با مدرسان خصوصی کاراتدریس و شیوه عملکردشان برای کنکور آشنا شوید.

برنامه‌ریزی برای آموزش ریاضیات ویژه کنکور

همانطور که می‌دانید مدرسان تیم کاراتدریس تحت نظارت مهندس پژمان ابراهیمی به آموزش کنکور می‌پردازند. این دبیران حرفه‌ای از آغاز سال تحصیلی قدم‌به‌قدم با دانش‌آموز همراه بوده و برنامه مطالعه او برای تکرار، دوره و جمع‌بندی خارج ساعات مدرسه را هم‌مسیر برنامه مدرسه فرزندتان تهیه می‌کنند. درنتیجه برنامه ویژه مطالعه کنکوری دانش‌آموز با برنامه درسی مدرسه اختلافی نخواهد داشت. پس دانش‌آموز نه‌تنها سردرگم نمی‌شود، بلکه با نظم کافی مطالعه کنکوری و دوره دروس را اجرا خواهد کرد.

آموزش عمیق و اصولی مفاهیم ریاضی

ریاضی مانند اغلب دروس انسانی، یک درس حفظی محسوب نمی‌شود و دانش‌آموز برای موفقیت در سوالات ریاضی کنکور انسانی باید مفاهیم را به‌طور اصولی یاد بگیرد تا بتوانند سوالات ریاضی کنکور انسانی را حل کنند.

معلمان کاراتدریس تحت نظارت مستقیم مهندس پژمان ابراهیمی نحوه آموزش مفهومی ریاضی را فراگرفته‎اند. آن‌ها می‌دانند که با حل نمونه‌ سوالات جامع می‌توانند نقاط قوت و ضعف دانش‌آموز را شناسایی کنند. پس از تشخیص مشکلات درسی دانش‌آموز، برای رفع نقاط ضعف ریاضی فرزندتان، این مباحث را اولویت‌بندی کرده و براساس اهمیتشان آن‌ها را با بیان ساده و شفاف به دانش‌آموز تدریس خواهند کرد.

با این کار دانش‌آموز مفاهیم را به خوبی متوجه شده و می‌تواند مفهوم سوالات تشریحی و تستی را به‌طور کامل بفهمد و به آن‌ها پاسخ دهد.

تدریس نکات کلیدی برای حل سوالات تستی ریاضی

طبق اعلام سازمان سنجش قسمت ریاضیات در کنکور گروه انسانی 20 سوال دارد. داوطلبان کنکور انسانی باید بتوانند این سوالات را در 25 دقیقه پاسخ دهند. این یعنی برای هر تست تنها 75 ثانیه زمان خواهند داشت. اگر فرزندتان بخواهد در این زمان کم به سوالات ریاضی کنکور جواب دهد، باید تسلط بسیار زیادی روی مباحث ریاضی داشته و همه مباحث را کاملا مفهومی آموخته باشد.

معلمان خصوصی کاراتدریس که تحت نظارت مستقیم مهندس پژمان ابراهیمی فعالیت می‌کنند، بعد اینکه مباحث ریاضی را به‌طور مفهومی به دانش‌آموز یاد دادند، نکات کنکوری مباحث ریاضی را با آموزش ویژه کنکور تدریس می‌کند. به عبارت دیگر آموزش مفاهیم برای درک عمیق سوالات تستی و آموزش روش‌های حل سریع سوالات ریاضی کنکور از مهم‌ترین فعالیت‌های تیم دبیران کاراتدریس در آموزش ویژه کنکور است.

تدریس خصوصی ویژه اشکال‌یابی و پوشش همه مباحث

یکی دیگر از خدماتی که تیم آموزش خصوصی کاراتدریس ارائه می‌کنند، تدریس ویژه اشکال‌یابی ریاضیات است. باتوجه به اینکه مباحث ریاضی بسیار زیاد و متنوع هستند، بسیاری از دانش‌آموزان خودشان هم نمی‌دانند در چه مباحثی قوی عمل کرده و در چه بخش‌هایی ضعف دارند. معلمان کاراتدریس نمونه سوالات و تمرینات جامعی از مباحث ویژه کنکور را با دانش‌آموز کار می‌کنند، تا نقاط ضعف دانش‌آموز مشخص شود.

با تشخیص نقاط ضعف ریاضی کنکور انسانی، دانش‌آموز متوجه می‌شود روی چه مباحثی باید تکرار و تمرین بیشتری داشته باشد.

تحلیل نتایج آزمون‌های آزمایشی

آزمون‌های آزمایشی علاوه‌براینکه فضای کنکور انسانی را برای فرزند شما شبیه‌سازی خواهند کرد، او را با سوالات جدیدی آشنا خواهند کرد. بنابراین لازم است که پس از هر آزمون، دانش‌آموز نتیجه آزمون را تحلیل کرده و عملکرد خود را بررسی کند تا بتواند برای آزمون‌های بعدی رفع اشکال کند.

معلمان خصوصی کاراتدریس که با مدیریت مهندس پژمان ابراهیمی تدریس ویژه کنکور را پیش می‌برند، بعد هر آزمون همراه دانش‌آموز به بررسی و تحلیل نتیجه آزمون می‌پردازند. در این مرحله همه سوالات را مجدد حل می‌کنند تا دانش‌آموز با نکات هر سوال آشنا شود. پس از آن شیوه عملکرد دانش‌آموز در آزمون را بررسی می‌کنند تا نکات قوت و ضعف او در آزمون مشخص شود. این موضوع به فرزند شما کمک می‌کند برای آزمون‌های بعدی اشکالات کمتری داشته باشد.

آموزش مدیریت زمان در کنکور

مدیریت زمان یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که کنار مطالعه دروس کنکور باید روی تقویت آن کار کرد. مدرسان کاراتدریس تکنیک‌های ویژه مدیریت زمان را به دانش‌آموز یاد خواهند داد تا او بتواند در زمان محدود آزمون، به تعداد سوالات بیشتری پاسخ دهد.

بنابراین همراهی معلمان کاراتدریس تنها به آموزش محدود نمی‌شود، بلکه مدیریت زمان، مدیریت استرس و آشنایی با تکنیک‌های تست‌زنی از مهم‌ترین مهارت‌هایی هستند که تیم کاراتدریس به دانش‌آموزان آموزش خواهد داد.

علاوه‌برهمه این موارد، از آنجاکه دبیران کاراتدریس زیر نظر مهندس پژمان ابراهیمی فعالیت می‌کنند، همیشه مورد ارزیابی ایشان قرار دارند تا کیفیت تدریس و عملکردشان بررسی شود. این موضوع باعث می‌شود کیفیت آموزش خصوصی ریاضی این دبیران از آغاز سال کنکور تا لحظه کنکور در بالاترین سطح باقی بماند.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این آزمون کنکور

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

خدمات کاراتدریس برای تدریس ریاضیات در کنکور چه مواردی است؟

برنامه‌ریزی برای آموزش ریاضیات ویژه کنکور، آموزش عمیق و اصولی مفاهیم ریاضی، تدریس نکات کلیدی برای حل سوالات تستی ریاضی، آموزش حل سوالات تستی و آموزش مدیریت زمان در کنکور از جمله ویژگی‌ها و خدمات این تیم برای تدریس ریاضیات در کنکور است.

آیا تیم کاراتدریس فقط در زمینه تدریس ریاضیات کنکور فعالیت می‌کند؟

خیر. تدریس خصوصی ویژه اشکال‌یابی و پوشش همه مباحث و تحلیل نتایج آزمون‌های آزمایشی از دیگر خدمات آموزشی این تیم است.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.