شاید بتوان گفت‌ اولین آزمون‌ مهم و سرنوشت‌ ساز زندگی بسیاری از افراد، آزمون کنکور است. چراکه نتیجه آزمون کنکور روی رشته تحصیلی دانشگاهی، فضای تحصیلی، آینده شغلی و… او تاثیرگذار بوده و به نوعی می‌تواند نقطه عطف زندگی هر فردی باشد. بنابراین کنکور برای دانش‌ آموزانی که شمارش معکوس شرکت در این آزمون، برایشان شروع شده، اهمیت بسیار زیادی دارد. باتوجه به حساسیت کنکور، طبیعی است که بسیاری از پدر و مادران از همان سال‌های دوره متوسطه دوم به فکر برنامه مطالعاتی ویژه کنکور برای فرزندشان باشند.

این گروه از والدین به‌خوبی درک کرده‌اند که برای موفقیت در کنکور مسیری جز تمرین، تکرار، دوره و جمع‌بندی برنامه‌ریزی شده دروس وجود ندارد. درواقع بدون اجرای یک برنامه هدفمند و دقیق برای مطالعه دروس، احتمال قبولی در دانشگاه‌های برتر ایران بسیار کم است. اگر شما هم می‌خواهید نتیجه آزمون کنکور فرزندتان، دروازه ورود او به دانشگاه‌های برتر ایران باشد، باید به او کمک کنید برنامه مطالعاتی خود را خارج از ساعات مدرسه پیش ببرد و کنار یادگیری دروس سال آخر دوره متوسطه، درس‌های سال‌های پیش را دوره و جمع‌بندی کند.

تفاوتی ندارد فرزندتان در کدام کنکور شرکت کند؛ این کار جز با کمک مشاور تحصیلی و معلم خصوصی به‌ویژه برای درس درک عمومی ریاضی-فیزیک ممکن نیست؛ چراکه یک دبیر خصوصی ریاضی می‌تواند با آموزش‌ درک عمومی ریاضی-فیزیک ویژه کنکور، فرزند شما را برای شرکت در این آزمون آماده کند. تیم دبیران کاراتدریس به مدیریت مهندس پژمان ابراهیمی از بهترین تیم‌های آموزش ریاضی کنکور هستند. با ما همراه باشید تا بیشتر با مدرسان خصوصی کاراتدریس و شیوه عملکردشان برای کنکور هنر آشنا شوید.

برنامه‌ریزی برای آموزش ریاضیات ویژه کنکور

معلمان خصوصی تیم کاراتدریس تحت نظارت مهندس پژمان ابراهیمی به آموزش کنکور می‌پردازند. این دبیران حرفه‌ای از همان ابتدای سال تحصیلی همراه دانش‌آموز پیش رفته و برنامه دقیقی برای مطالعه و یادگیری مفاهیم درک عمومی ریاضی-فیزیک کنکور هنر مانند ریاضی 1و2، فیزیک 1و2و3و، هندسه ترسیمی، نقشه‌کشی معماری و هندسه 1و2، تکرار تمرین، دوره و جمع‌بندی در ساعات خارج از مدرسه به دانش‌آموز ارائه خواهند کرد.

بنابراین مطالعه برای کنکور هنر از همان روزهای اول سال تحصیلی با یک برنامه درسی و مطالعاتی حرفه‌ای و هم‌مسیر با آموزش‌های مدرسه انجام می‌شود. این موضوع باعث می‌شود برنامه درسی دانش‌آموز در مدرسه و خارج از مدرسه تداخلی با هم نداشته و باعث سردرگمی دانش‌آموز نشود. پس سرعت و نظم دانش‌آموز در مطالعه مباحث کنکور هنر بسیار بالا خواهد بود.

آموزش عمیق و اصولی مفاهیم ریاضی

درک عمومی ریاضی-فیزیک یک درس حفظی نیست و دانش‌آموزان رشته هنر برای اینکه بتوانند آمادگی کافی برای پاسخگویی به سوالات درک عمومی ریاضی-فیزیک کنکور هنر پیدا کنند، باید مفاهیم درس درک عمومی ریاضی-فیزیک هنر را کاملا درک کرده و به‌طور اصولی یاد بگیرند.

دبیران تیم کاراتدریس تحت نظارت مستقیم مهندس پژمان ابراهیمی شیوه آموزش و تدریس مفهومی درک عمومی ریاضی-فیزیک را فراگرفته‎اند. آن‌ها برای آموزش مفهومی مباحث درک عمومی ریاضی-فیزیک کنکور هنر، نمونه‌ سوالات جامع و کاملی حل کرده و با این کار نقاط قوت و ضعف دانش‌آموز را شناسایی می‌کنند. دبیران این تیم پس از آنکه اشکالات درسی دانش‌آموز مشخص شد، برنامه دقیقی برای رفع این نقاط ضعف تهیه و طبق اولویت‌بندی یا اهمیت هر مبحث، تدریس را شروع می‌کنند.

با این کار دانش‌آموز مفاهیم را به خوبی متوجه شده و می‌تواند مفهوم سوالات تشریحی و تستی را به‌طور کامل بفهمد و به آن‌ها پاسخ دهد.

تدریس نکات کلیدی برای حل سوالات تستی ریاضی

طبق اعلام سازمان سنجش ریاضیات کنکور هنر در بخش درک عمومی ریاضی-فیزیک 30 سوال دارد. داوطلبان کنکور هنر باید این مهارت را داشته باشند که سوالات ریاضی را در 40 دقیقه پاسخ دهند. این زمان‌بندی به آن معناست که دانش‌آموزان برای پاسخگویی به هرسوال تنها 80 ثانیه زمان دارند. در کنکور هنر همچنین بخشی به سوالات درس ترسیم فنی اختصاص داده شده است. این بخش 20 سوال دارد که در مدت 26 دقیقه باید به آن‌ها پاسخ داده شود. یعنی برای هر سوال تنها 76 ثانیه زمان در نظر گرفته شده است. هر دانش‌آموزی که بخواهد به همه سوالات قسمت درک عمومی ریاضی-فیزیک کنکور هنر پاسخ دهد، باید تسلط بسیار بالایی روی مباحث درک عمومی ریاضی-فیزیک داشته باشد تا بتواند در کمترین زمان، همه سوالات را بررسی کند.

معلمان خصوصی کاراتدریس که تحت نظارت مستقیم مهندس پژمان ابراهیمی فعالیت می‌کنند، پس از مرحله اول تدریس که آموزش مفهومی مباحث درک عمومی ریاضی-فیزیک است، سراغ نکات کنکوری رفته و آموزش درک عمومی ریاضی-فیزیک ویژه کنکور را شروع می‌کنند. با این روش دانش‌آموزان ضمن یادگیری مفهومی مباحث ریاضی، می‌توانند با استفاده از نکات تستی به سوالات درک عمومی ریاضی-فیزیک پاسخ دهند.

تدریس خصوصی ویژه اشکال‌یابی و پوشش همه مباحث

یکی دیگر از انواع تدریس‌های تیم تدریس خصوصی کاراتدریس، آموزش ویژه اشکال‌یابی ریاضیات است. این نوع آموزش از آنجا اهمیت پیدا کرد که مباحث درک عمومی ریاضی-فیزیک تنوع و تعدد زیادی پیدا کرده‌اند. به‌طوری‌که حتی خود دانش‌آموز به‌درستی نمی‌داند در چه مباحثی قوی و در چه بخش‌هایی ضعیف عمل می‌کند. در این حالت معلمان آموزش خصوصی ریاضی کاراتدریس سوالات و تمرینات جامع ویژه کنکور هنر را با دانش‌آموز کار می‌کنند، تا نقاط ضعف دانش‌آموز مشخص شود.

با تشخیص نقاط ضعف درک عمومی ریاضی-فیزیک در کنکور هنر، دانش‌آموز به‌وطر هدفمند روی بعضی مباحث وقت و تمرکز بیشتری خواهد گذاشت.

تحلیل نتایج آزمون‌های آزمایشی

شرکت در آزمون‌های آزمایشی کنکور هنر که تا حدودی شبیه‌ساز فضای کنکور اصلی است، باعث می‌شود فرزند شما شرایط کنکور را تجربه کند. کنار این مزیت، آزمون‌های آزمایشی نمونه سوالات مختلفی در اختیار دانش‌آموز می‌گذارند. درنتیجه لازم است دانش‌آموزان پس از هر آزمون، هم سوالات آزمون آزمایشی را حل کرده و با نکات کنکوری هر سوال آشنا شوند و هم نتیجه کنکور را تحلیل کرده و اشکالات خود را شناسایی کنند.

معلمان خصوصی کاراتدریس که با مدیریت مهندس پژمان ابراهیمی تدریس ویژه کنکور را پیش می‌برند، پس از هر آزمون آزمایشی تک‌تک سوالات مربوط به درک عمومی ریاضی-فیزیک کنکور را با دانش‌آموز حل کرده و نکات آن را آموزش می‌دهند. سپس با بررسی و تحلیل نتیجه آزمون، نحوه عملکرد دانش‌آموز در کنکور آزمایشی و نقاط قوت و ضعف او را مشخص خواهند کرد.

به‌این‌ترتیب دانش‌آموز برای امتحانات بعدی، اشکالات کمتری خواهد داشت.

آموزش مدیریت زمان در کنکور

یکی از مهم‌ترین دغدغه دانش‌آموزان برای کنکور هنر مدیریت زمان است؛ چراکه بدون مهارت کافی در مدیریت زمان احتمال دارد دانش‌آموز به حل همه سوالات نرسیده و نتیجه دلخواهش را از کنکور نگیرد. دبیران خصوصی کاراتدریس کنار آموزش تشریحی و تستی مفاهیم درک عمومی ریاضی-فیزیک ، تکنیک‌هایی مانند مدیریت زمان، مدیریت استرس و شیوه صحیح تست‌زنی را به دانش‌آموز آموزش خواهند داد. درنتیجه دانش‌آموز می‌تواند در مدت زمان محدود کنکور، با حفظ آرامش و تسلط بر زمان به سوالات بیشتری پاسخ دهد.

علاوه‌برهمه این موارد، از آنجاکه دبیران کاراتدریس زیر نظر مهندس پژمان ابراهیمی فعالیت می‌کنند، همیشه مورد ارزیابی ایشان قرار دارند تا کیفیت تدریس و عملکردشان بررسی شود. این موضوع باعث می‌شود کیفیت آموزش خصوصی ریاضی این دبیران از آغاز سال کنکور تا لحظه کنکور در بالاترین سطح باقی بماند.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این آزمون کنکور

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

خدمات کاراتدریس برای تدریس ریاضیات در کنکور چه مواردی است؟

برنامه‌ریزی برای آموزش ریاضیات ویژه کنکور، آموزش عمیق و اصولی مفاهیم ریاضی، تدریس نکات کلیدی برای حل سوالات تستی ریاضی، آموزش حل سوالات تستی و آموزش مدیریت زمان در کنکور از جمله ویژگی‌ها و خدمات این تیم برای تدریس ریاضیات در کنکور است.

آیا تیم کاراتدریس فقط در زمینه تدریس ریاضیات کنکور فعالیت می‌کند؟

خیر. تدریس خصوصی ویژه اشکال‌یابی و پوشش همه مباحث و تحلیل نتایج آزمون‌های آزمایشی از دیگر خدمات آموزشی این تیم است.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.