تدریس خصوصی ریاضی دهم

سال‌های تحصیلی دوره متوسطه دوم، سال‌های حیاتی و سرنوشت‌ساز برای دانش‌آموز هستند؛ چراکه این سال‌ها کنار اهمیتی که در همان پایه تحصیلی دارند، در کنکور، آینده تحصیلی و آینده شغلی فرزند شما هم موثر خواهند بود. بنابراین طبیعی است که والدین و دانش‌آموزان برای این سال‌های درسی اهمیت و ارزش بیشتری قائل شوند. در این میان سال دهم دوره متوسطه دوم به دلایل مختلف حساسیت و اهمیت بیشتری دارد و اغلب مشاوران تحصیلی توصیه می‌کنند والدین این سال را جدی بگیرند و کنار دبیران مدرسه، از معلم خصوصی به‌ویژه معلم خصوصی ریاضی دهم غافل نباشند. اگر شما به‌عنوان مادر و پدری که فرزندتان سال دهم تحصیل را پشت سر می‌گذارد، نسبت به داشتن دبیر خصوصی مردد هستید، با کاراتدریس همراه باشید تا علاوه‌بر درک اهمیت مدرس خصوصی ریاضی، از ویژگی‌های یک دبیر خوب هم مطلع شوید.

چرا فرزند شما در پایه دهم تحصیل به دبیر خصوصی نیاز دارد؟

سال دهم اولین سال تحصیلی است که از مباحث درسی آن در کنکور سوالاتی مطرح خواهد شد. به‌عبارت دیگر 30درصد سوالات ریاضی کنکور به‌طور مستقیم از پایه دهم هستند. بد نیست بدانید سایر سوالات ریاضی کنکور هم به‌طور غیر مستقیم از همین پایه طراحی می‌شوند؛ چراکه سال دهم، پایه اصلی سوال‌های کنکور محسوب می‌شوند. این موضوع باعث شده سال دهم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و جدیت بیشتری برای دبیران و دانش‌آموزان داشته باشد.

دانش‌آموزانی که قصد دارند به طور جدی برای کنکور بخوانند، برنامه آموزشی و تحصیلی حرفه‌ای خود را از همین سال شروع خواهند کرد.

موضوع دیگری که این سال را برای بعضی از دانش‌آموزان مهم می‌کند، شرکت در آزمون‌های میان پایه مدارس برتر تهران است. اگر فرزند شما به هر دلیلی تاکنون نتوانسته وارد مدارس ممتاز پایتخت شود، در این سال می‌تواند در آزمون‌های میان پایه شرکت کرده و شانس خود را برای آخرین بار امتحان کند. باتوجه به اینکه ظرفیت مدارس برتر برای آزمون‌های میان پایه بسیار محدود است؛ سوالات سخت‌تر و رقابت فشرده‌تر خواهد بود. درنتیجه فرزند شما باید دانشی برابر یا بیشتر از دانش‌آموزان این مدارس داشته باشد تا بتواند احتمال قبولی خود را افزایش دهد.

همه این موارد باعث شده سال دهم دوره متوسطه برای بسیاری از دانش‌آموزان مهم باشد. بسیاری از والدین و دانش‌آموزها در این سال با همراهی یک معلم خصوصی ریاضی خوب همت بیشتری پیدا کرده و با پایه تحصیلی قوی در دوره متوسطه دوم، برای آزمون‌های پیش‌رو و کنکور آمادگی پیدا کنند.

چرا فرزند شما برای درس ریاضی پایه دهم به معلم خصوصی نیاز دارد؟
اما یک معلم خصوصی ریاضی دهم چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

تدریس برنامه‌ریزی شده و بررسی پیشرفت تحصیلی

معلم خصوصی ریاضی باید به موازات آموزش و تدریس مباحث مختلف ریاضیات دهم به فرزند شما، به‌طور مستمر شرایط درسی او را بررسی کرده و از رشد علمی و پیشرفت ریاضی او اطمینان پیدا کند. علاوه‌براین باتوجه به اینکه در این سال بسیاری از دانش‌آموزان در مدارس برتر مشغول به تحصیل هستند، وضعیت درسی فشرده‌ای داشته و مطابق با سیاست‌های آموزشی خاصی پیش می‌روند. پس مهم است که دبیر خصوصی ریاضی با روش آموزشی و سطح علمی مدارس برتر تهران آشنا باشد تا بتواند متناسب با نحوه تدریس مدرسه فرزندتان، آموزش ریاضیات را برای او پیش ببرد و مباحثی مانند معادله و نامعادله، مثلثات، آمار و احتمال، توابع و… را با آموزش‌های مفهومی به او تدریس کند. به‌این‌ترتیب فرزند شما برای آزمون‌های میان‌ترم و پایان‌ترم مدرسه هم آماده بوده و با شیوه سوالات آشنا خواهد بود.

معلمان تیم کاراتدریس که تحت نظارت مستقیم مهندس پژمان ابراهیمی هستند، به موازات آموزش مباحث ریاضی و سنجش میزان پیشرفت تحصیلی فرزند شما، با برنامه آموزشی مدارس برتر تهران هم آشنا بوده و برنامه درسی و تحصیلی مناسبی را برای او در نظر خواهند گرفت.

بالا بردن میزان علاقه و اعتماد‌به‌نفس دانش‌آموز در ریاضیات

همانطورکه گفتیم ریاضیات دهم اهمیت بسیار زیادی برای همه سال‌های آینده تحصیلی و شغلی فرزند شما خواهد داشت. بنابراین درصورتی‌که این درس توسط دبیرانی تازه‌کار و کم‌تجربه تدریس شود، علاوه‌براینکه ممکن است بازدهی رضایت‌بخشی برای فرزند شما نداشته باشد، می‌تواند باعث دلزدگی فرزند شما از این درس شده و شرایط تحصیلی او را بحرانی کند. پس این موضوع که دبیران بتوانند علاقه و اعتماد‌به‌نفس دانش‌آموز را بالا ببرند، اهمیت زیادی دارد.

مدرسان مجموعه کاراتدریس با تجربه بالا در تدریس و آموزش‌هایی که توسط مهندس پژمان ابراهیمی فرا گرفته‌اند، به آموزش ساده، جذاب و مفهومی مباحث سخت ریاضیات مسلط هستند. آن‌ها همچنین با صبوری زیاد و تشویق دانش‌آموزان حین حل تمرینات ریاضی، اعتمادبه‌نفس او را در حل ریاضیات بالا می‌برند.

بالا بردن میزان علاقه و اعتماد‌به‌نفس دانش‌آموز در درس ریاضی سال دهم متوسطه

شناسایی و رفع نقاط ضعف دانش‌آموز در ریاضی

پایه دهم، سالی است که دانش‌آموزان باید در آن همه مشکلات درسی خود را رفع کرده و با دانش غنی دو سال آینده را به کنکور بپردازند. بنابراین دبیر خصوصی ریاضی دهم باید ضمن آموزش مفاهیم ریاضی به فرزند شما، با حل نمونه سوالات مختلف ریاضی از مفاهیم اصلی و کلیدی، اشکالات درسی دانش‌آموز را در پایه دهم و سال‌های گذشته پیدا و رفع کنند. به‌این‌ترتیب برای سال‌های بعد بهتر می‌توانند روی مطالعه دروس کنکور برنامه‌ریزی کنند.

دبیران خصوصی ریاضی کاراتدریس، آموزش ریاضیات را با پیگیری دائم مهندس پژمان ابراهیمی پیش برده و ضمن تدریس مفاهیم جدید، با حل تمرین و سوالات متنوع، اشکالات درسی دانش‌آموزان را شناسایی و آن‌ها را برطرف می‌کنند.

توانایی حل تمرینات جامع و سوالات کنکوری

معلم ریاضی دهم باید در حل تمرینات مختلف توانمند باشد. چراکه تنها با ارائه و حل سوالات مختلف از سطح مقدماتی و مبتدی تا پیشرفته، تیزهوشان و گزینه‌ای است که دانش‌آموزان می‌توانند به مباحث از جنبه‌های مختلف نگاه کرده و درک بهتری از مفاهیم ریاضی پیدا کنند. با این کار تسلط فرزندتان روی ریاضیات دهم بیشتر شده و برای حل سوالات مختلف آزمون پایانی یا کنکور مهارت خواهد داشت.

مهندس پژمان ابراهیمی طی سال‌ها تدریس، بانک سوالات جامعی از تمرین‌های ریاضی را گردآوری کرده و در اختیار تیم کاراتدریس قرار داده است. این تیم حین آموزش ریاضیات سوالات مختلف تستی و گزینه‌ای، آزمون پایان ترم، سوالات مقدماتی، پیشرفته و تیزهوشان و… را با دانش‌آموز کار کرده و او را برای رویارویی با امتحانات گوناگون آماده می‌کنند.

توانایی حل تمرینات جامع و سوالات کنکوری از درس ریاضی دهم

تسلط به روش آموزشی مدارس برتر

یک معلم خصوصی ریاضی دهم حرفه‌ای با شیوه‌های آموزش ریاضیات در مدارس برتر تهران آشناست. این آگاهی به آموزش باعث می‌شود دبیران از نحوه تدریس و برگزاری آزمون‌های مختلف این مدارس اطلاعات کافی داشته باشند و باتوجه به چهارچوب‌های آموزشی مدرسه فرزندتان آموزش به او را برنامه‌ریزی کنند.

معلمان کاراتدریس طی جلساتی که به‌طور مرتب با مهندس پژمان ابراهیمی تشکیل می‌دهند، تغییرات شیوه‌های آموزشی مدارس برتر تهران را بررسی و تحلیل می‌کنند. به‌این‌ترتیب هنگام آموزش به دانش‌آموز کاملا به‌روز بوده و می‌دانند چگونه مباحث را با او مطرح کنند.

آموزش ویژه شرکت در آزمون‌های سرنوشت‌ساز

اگر فرزند شما هنوز موفق به ورود در مدارس برتر تهران نشده است، آخرین و سخت‌ترین شانس او برای ورود به این مدارس، سال دهم تحصیلی است. در این سال مدارس ممتاز آزمون‌های میان پایه را برگزار کرده و تعداد انگشت‌شماری از داوطلبان را می‌پذیرند. فرزند شما باید به کمک دبیر خصوصی ریاضی به مفاهیم و مباحث مسلط شده و برای شرکت در آزمون آماده شود.

دبیران کاراتدریس با مدیریت مهندس پژمان ابراهیمی علاوه‌براینکه قادر هستند دانش‌آموز را برای آزمون‌های میان پایه آماده کنند، متناسب با هدف او تدریس را به سمت آموزش ویژه کنکور، امتحان پایان ترم، کمک به تقویت پایه تحصیلی و… پیش خواهند برد. بنابراین اگر از همراهی دبیر خصوصی هدف خاصی را دنبال کنید، می‌توانید آن را به‌طور شفاف با تیم کاراتدریس درمیان بگذارید.

آموزش ویژه ریاضی دهم به دانش آموز جهت شرکت کردن وی در آزمون‌های سرنوشت‌ساز

توانایی دبیر برای حضور در خانه

هرچه دانش‌آموزان به مقاطع بالاتری رفته و به سال کنکور نزدیک‌تر می‌شوند، اضطراب بیشتری پیدا خواهند کرد. در این حالت حضور در محیط آشنای خانه و کاهش ساعات تردد باعث می‌شود آرامش خاطری بیشتری داشته و بتوانند زمانشان را به‌خوبی مدیریت کنند. بنابراین حضور دبیر خصوصی ریاضی در خانه موجب می‌شود دانش‌آموز احساس راحتی و آرامش بیشتری داشته باشد. معلم خصوصی باید بتواند برای تدریس در خانه دانش‌آموز حضور داشته و با تعهد کافی در ساعت اعلام شده درس را شروع کند.

دبیران تیم کاراتدریس با مدیریت مهندس پژمان ابراهیمی در ساعت مقرر به منزل دانش‌آموز رفته و آموزش خصوصی ریاضی دهم را سر ساعت تعیین شده شروع می‌کنند تا دانش‌آموز از برنامه درسی خود عقب نیفتد.

معرفی معلم خصوصی سازگار با دانش‌آموز

کنار همه مواردی که برای انتخاب دبیر خصوصی ریاضی دهم باید به آن توجه کنید، شیوه تدریس، سن معلم و شرایط کلی دانش‌آموز و دبیر را هم باید درنظر بگیرید. چراکه این مسائل می‌تواند روی آموزش و یادگیری دانش‌آموز و نحوه برقرار ارتباط بین معلم و دانش‌آموز اثر مستقیم داشته باشد.

کاراتدریس مجموعه‌ای با اساتید بسیار زیاد نیست که هر دانش‌آموز را به‌صورت تصادفی به یک دبیر معرفی کند، بلکه یک تیم کوچک اما فوق حرفه‌ای است که مهندس پژمان ابراهیمی طی سال‌ها تجربه و همکاری با دبیران مختلف آن را تشکیل داده است.

پژمان ابراهیمی پس از صحبت با والدین، بررسی و سنجش شرایط خانواده، جنسیت و سطح علمی دانش‌آموز، هدف از آموزش، روحیات، ویژگی‌های اخلاقی و شخصیتی و… از بین دبیران حاضر در تیم کاراتدریس، مناسب‌ترین گزینه را به والدین معرفی خواهد کرد. فردی که بتواند ارتباط سازنده و عمیقی با دانش‌آموز برقرار کرده و در قالب روابط صمیمانه با دانش‌آموز، مفاهیم ریاضی دهم را به‌صورت اصولی، با آموزش‌های مفهومی و پایه‌ای به او آموزش دهد.

معرفی معلم خصوصی ریاضی دهم ( متوسطه دوم ) سازگار با روحیه و خلقیات دانش‌آموز

امکان نظارت بر عملکرد دبیران

باتوجه به اینکه تعداد دبیران موسسه‌های آموزشی خصوصی بسیار زیاد است، نظارت خاصی روی عملکرد و نحوه تدریس آن‌ها وجود ندارد. بنابراین اگر دبیر موردنظرتان را از میان دبیران موسسات آموزشی انتخاب کنید و از عملکرد آن‌ها رضایت نداشته باشید، زمان را از دست داده‌اید. ضمن اینکه احتمال دارد فرزندتان هم از ریاضیات دلسرد شود.

درعوض استفاده از کمک دبیرانی که به‌طور ویژه تحت نظارت فردی باتجربه فعالیت می‌کنند، به شما این فرصت را می‌دهد که از کیفیت عملکرد دبیران اطمینان‌خاطر پیدا کنید و خیالتان از نظارت بر کار آن‌ها راحت باشد.

از آنجاکه همه دبیران حاضر در تیم کاراتدریس، زیر نظر مهندس پژمان ابراهیمی فعالیت می‌کنند، در همه مراحل آموزش و تدریس از سمت ایشان مورد سنجش قرار می‌گیرند تا علاوه‌براینکه کیفیت آموزش خصوصی ریاضی در بالاترین سطح باقی بماند، نحوه آموزش هم استانداردهای لازم را داشته باشد.

به‌دلیل اهمیتی که پژمان ابراهیمی برای فعالیت دانش‌آموز حین تدریس قائل است، همه دبیران کاراتدریس حین آموزش خصوصی ریاضی با دانش‌آموز بحث و گفتگو کرده و در هر مرحله از آموزش او را کاملا درگیر پرسش‌وپاسخ می‌کنند. درنتیجه در جلسات آموزش ریاضیات، بیش از اینکه دبیران درحال صحبت و ارائه تمرین باشند، دانش‌آموزان به پاسخ‌دهی و حل تمرین خواهند پرداخت.

 

علاوه‌بر مواردی که گفته شد، کاراتدریس هم با دبیران خانم و هم با دبیران آقا برای تدریس خصوصی ریاضی همکاری می‌کند. بنابراین درصورتی‌که شما والدین عزیز مایل باشید، می‌توانید از آموزش خصوصی ریاضی دبیرانی کمک بگیرید که فرزندتان با آن‌ها احساس راحتی بیشتری دارد.

دیگر ریاضی مقاطع تحصیلی
دیدگاهتان را بنویسید
برای نوشتن دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید
با ما تماس بگیرید
با ما تماس بگیرید

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن