مدرسه تلاش ؛ محیطی علمی برای دانش‌آموزان اهل تلاش

گرچه مدارس برتر تهران کم نیستند؛ اما پیدا کردن مدرسه‌ای که هم سطح علمی بالایی داشته باشد و هم همه مقاطع تحصیلی را با کیفیت آموزش خوب پوشش دهد، چندان آسان نیست. مدرسه تلاش یکی از مدارس محبوب تهران است که هم جایگاه علمی خوبی دارد و هم به دلیل کیفیت بالای آموزشی و عملکرد عالی بین دانش‌آموزان و خانواده‌ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این موضوع باعث شده دانش‌آموزان زیادی خواهان تحصیل در این مدرسه باشند.

بنابراین اگر برای ثبت‌نام فرزندتان در مدرسه تلاش مصمم هستید، می‌توانید با تیم تدریس خصوصی کاراتدریس تماس بگیرید تا با تدریس خصوصی ریاضی به فرزند شما برای قبولی در آزمون مدرسه تلاش کمک کنند. همچنین اگر فرزندتان از دانش‌آموزان این مدرسه است، دبیران تدریس خصوصی کاراتدریس به او برای تقویت دروس و حفظ جایگاه برتر در مدرسه کمک خواهند کرد. با کاراتدریس برای شناخت بیشتر مدرسه تلاش همراه باشید.

معرفی مدرسه تلاش

مجتمع فرهنگي آموزشي تلاش در سال 1371 توسط عده‌اي از فرهنگيان با سابقه، مجرب و خوشنام تهران تاسيس شد. از مهم‌ترین اولویت‌های موسسان مدرسه تلاش، فراهم کردن امکانات آموزشی مختلف برای دانش‌آموزان بود تا آن‌ها بتوانند در محیطی علمی، همه توانمندی و استعدادهای خود را شکوفا کنند. از جمله اهداف رفاهی و آموزشی موسسات که در مدرسه تلاش محقق شد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. آزمايشگاه شیمی مجهز با امكاناتي كامل برای آشنايي دانش‌آموزان با مواد شيميايي، چگونگي تركيب آنها و آشنايي با ابزار و قوانين علم فيزيك
  2. كارگاه حرفه‌وفن با هدف افزايش خلاقيت دانش آموزان
  3. سايت رايانه برای آموزش مهارت‌هاي هفت گانه رايانه (ICDL) و استفاده دانش آموزان براي تحقيق و پژوهش
  4. حياط و امكانات ورزشی براي زنگ‌های استراحت و امكانات ورزشي برای استفاده در ساعات درس تربيت بدني
  5. كلاس های هوشمند مجهز به تخته هوشمند و امكانات سمعي و بصري
  6. كتابخانه براي استفاده عموم دانش آموزان و دبيران
  7. سالن امتحانات برای برگزاري آزمون‌هاي هماهنگ
  8. سالن غذا خوري و بوفه برای صرف ناهار دانش آموزان و استفاده از خوراکی‌های سالم در ساعات استراحت

معرفی دبیرستان تلاش

سطح علمی مدرسه تلاش

طبیعتا یکی از معیارهای تشخیص سطح علمی مدارس، تعداد قبولی‌های کنکور، مسابقات علمی، جشنواره خوارزمی، المپیاد و… است. هرچند مدرسه تلاش از این نظر در فهرست ده مدرسه عالی ایران نیست؛ اما یکی از مدارس درخشان محسوب می‌شود که رتبه‌های قابل توجهی در کنکور و سایر مسابقات علمی کسب کرده است.

وجود دبیران مجرب ، شیوه‌های آموزشی صحیح و استاندارد، تمرین، تکرار و جدیت در آموزش و استفاده از امکانات آموزشی گوناگون از مهم‌ترین عواملی هستند که باعث شده سطح علمی مدرسه تلاش بالا باشد.

 

شرایط ورود به مدرسه تلاش

با توجه به اینکه مدرسه تلاش یکی از مدارس محبوب تهران است، خانواده‌های زیادی ترجیح می‌دهند فرزندشان را در این مدرسه ثبت‌نام کنند. این موضوع باعث شده تعداد متقاضیان تحصیل در این مدرسه زیاد شود. مدرسه تلاش برای ثبت‌نام دانش‌آموزان بین گروه زیادی از افراد، گزینش خاصی را در نظر گرفته که برای هر پایه تحصیلی متفاوت است.

برای ثبت‌نام دانش‌آموزان دوره پیش دبستانی و دبستان والدین باید از طریق سایت مدرسه، تماس تلفنی یا به صورت حضوری مرحله اول برای پیش ثبت‌نام را انجام دهند. پس از آن مدرسه با خانواده‌ها تماس گرفته و آن‌ها را برای جلسه معارفه عمومی دعوت می‌کند. در این جلسه توضیحات کاملی درباره روند آموزش به خانواده‌ها ارائه می‌شود. همچنین در این جلسه دانش‌آموزان به اتاق بازی مدرسه تلاش می‌روند تا مهارت‌ها و توانمندی‌هایشان مورد سنجش قرار بگیرد.

برای ثبت‌نام دانش‌آموزان دوره متوسطه هم پس از پیش ثبت‌نام، مدرسه برای مصاحبه با شماره تماس والدین دانش‌آموز تماس می‌گیرد تا جلسه معارفه برگزار شود و ادامه فرایند ثبت‌نام پیش خواهد رفت.

آمار قبولی‌های المپیاد، مسابقات و کنکور سراسری

طبق آمارها مدرسه تلاش قبولی‌های قابل توجهی در کنکور سراسری دارد و تعداد رتبه‌های زیر هزار این مدرسه رضایت بخش است. بسیاری از دانش‌آموزان مدرسه تلاش در دانشگاه‌های سراسری قبول شده‌ و توانسته‌اند خوش بدرخشند.

تعدادی از پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری 98

نام و نام‌خانوادگی

رشته

رتبه

آرمین امیرخان

ریاضی

84

آرمین امیرخان

هنر

154

پویا طالب

ریاضی

59

پویا طالب

هنر

49

کسری مولایی

ریاضی

539

کسری مولایی

زبان

316

امیرپوریا امیری

ریاضی

361

امیرپوریا امیری

زبان

449

سجاد ابویی

ریاضی

647

سیاوش پور فلاح

ریاضی

938

سیاوش پور فلاح

زبان

533

علیرضا اکبری

ریاضی

613

علی خیری

زبان

706

سیدعلی تولیت

ریاضی

728

آرتین خدامی

ریاضی

754

این مدرسه همچنین رتبه‌های خوبی در جشنواره خوارزمی، مسابقات علمی جهانی و… کسب کرده است.

برای مثال تیم مدرسه تلاش به عنوان یکی از 4 تیم برتر مدارس غیر دولتی در مسابقات نوجوان خوارزمی انتخاب شده است. همچین  اسامی دانش‌آموزان تیم این مدرسه آتیلا فلا و ایلیا سالک است.

برنامه درسی مدرسه تلاش در تابستان

تلاش فقط در طول سال تحصیلی کنار دانش‌آموز نیست و برای فصل تابستان هم برنامه‌های متنوعی تدارک دیده است. از مهم‌ترین کلاس‌هایی که این مدرسه در تابستان برگزار می‌کند، می‌توان به کلاس‌های آشنایی با دروس سال آینده و مفاهیم کلی دروس پیش رو کنار تقویت و مرور دروس مهم سال پیش اشاره کرد. همچنین اردوهای متنوع علمی و تفریحی، کلاس‌های ورزشی مختلف و کلاس زبان از دیگر برنامه‌های آموزشی هستند که این مدرسه برای تابستان در نظر گرفته است.

برنامه درسی مدرسه تلاش در تابستان

فوق‌برنامه‌ها در مدارس تلاش

این مدرسه کنار همه امکانات آموزشی و رفاهی که در اختیار دانش‌آموزان قرار داده، فوق‌برنامه‌ها و کلاس‌های تکمیلی مختلفی هم برگزار می‌کند. اصلی‌ترین کلاس‌های فوق‌برنامه مدرسه تلاش به کلاس‌های جبرانی و تقویتی اختصاص دارد؛ چراکه رسیدگی به دروس و تقویت آن‌ها اولین اولویت این مدرسه است.

در گام بعدی کلاس‌هایی مانند کلاس‌های هنری، کلاس‌های ورزشی و کلاس‌های زبان از جمله فوق‌برنامه‌های این مجموعه به حساب می‌آیند. کادر زبان این مدرسه بسیار حرفه‌ای هستند و همه مقاطع تحصیلی وظیفه دارند زبان را مانند یکی از دروس اصلی خود به طور جدی مطالعه، پیگیری و تمرین کنند.

فوق‌برنامه‌ها در مدارس تلاش

وضعیت اردوهای تفریحی در تلاش

این مجموعه اردوهای تفریحی و علمی مختلفی برای دانش‌آموزان برگزار می‌کند. اردوهای مدرسه تلاش شامل ایران‌گردی و تهران‌گردی است و هزینه آن باید به‌صورت جداگانه پرداخت شود.

به نظر می‌رسد این مدرسه اغلب برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی جشن‌ها و برنامه‌های داخل مدرسه یا درون استانی برگزار می‌کند. از جمله این برنامه‌های تفریحی می‌توان به ساخت اوریگامی، ساخت ماشین بادکنکی، ساخت گردنبند به مناسبت روز مادر، اردوی فوتبال حبابی و… اشاره کرد.

دانش‌آموزان دوره متوسطه علاوه‌بر اردوهایی مانند رویا پارک، مجموعه چمران، کارتینگ و پینت بال و… به اردوهای برون استانی مانند سفر چند روزه به یزد هم می‌روند.

وضعیت اردوهای تفریحی در مدرسه تلاش

در مدرسه تلاش چه خبر است؟

دوره ابتدایی مدرسه تلاش

دانش‌آموزان دوره ابتدایی گفته‌اند از برخورد دبیران رضایت ندارند و امکانات رفاهی یا آموزشی قابل توجهی از سوی مدرسه دریافت نکرده‌اند؛ این در حالی است که اغلب والدین از نحوه برخورد کادر اجرایی، کیفیت آموزش، رفتار دبیران، شیوه‌های آموزشی معلمان و بازدهی درسی فرزندشان بسیار رضایت خاطر دارند و می‌گویند به‌لطف دبیران مدرسه تلاش فرزندشان به درس و تحصیل علاقه بسیار زیادی پیدا کرده است. از دیگر نقاط قوت مدرسه از نگاه والدین امکانات رفاهی کافی مانند کفپوش حیاط، سرویس بهداشتی تمیز، برنامه غذایی مناسب و… است که باعث شده خیال خانواده‌ها از محیط مدرسه راحت باشد. همچنین والدین از کیفیت تدریس زبان در مدرسه رضایت دارند و معتقد هستند تکالیفی که به دانش‌آموزان داده شده، نسبت به سن و حجم درس‌ها کاملا مناسب است.

کنار این والدین راضی، پدران و مادرانی هم هستند که اصلا از مدرسه تلاش رضایت ندارند. از دلایل نارضایتی این گروه می‌توان به حضور دبیران جوان و کم تجربه، شهریه بالا نسبت به خدمات و امکانات، ارتباط بسیار کم میان والدین و دبیران، برخورد نامناسب دبیران با دانش‌آموزان و دلسردی دانش‌آموزان از تحصیل و کیفیت پایین غذا اشاره کرد. بنابراین در مجموع می‌توان گفت این مدرسه شرایط مناسبی دارد، به شرط آنکه چندان با وسواس تصمیم نگیرید.

دوره ابتدایی مدرسه تلاش

دوره متوسطه اول مدرسه تلاش

دانش‌آموزان دوره متوسطه اول هم درباره این مدرسه نظرات متفاوتی دارند. بعضی از دانش‌آموزان از کیفیت آموزش رضایت بسیار زیادی دارند؛ اما بعضی دیگر هم می‌گویند مدرسه نسبت به آنچه که تبلیغ می‌کند، کیفیت چندانی ندارد و عملکردش در واقعیت رضایت‌بخش نیست. بسیاری از دانش‌آموزان می‌گویند روش‌های آموزشی این مدرسه سنتی و منسوخ شده است و سطح متوسطی دارد. همچنین بعضی از دانش‌آموزان دوره متوسطه اول گفته‌اند از نحوه رفتار دبیران با دانش‌آموزان راضی نیستند.

دوره متوسطه اول مدرسه تلاش

دوره متوسطه دوم مدرسه تلاش

دوره متوسطه دوم هم با نظرات گوناگونی همراه است. اغلب دانش‌آموزان می‌گویند شیوه‌های آموزشی این مدرسه بسیار خوب است و از کیفیت آموزش به ویژه برای کنکور و مسابقات علمی مختلف رضایت دارند. همچنین فضای مدرن مدرسه، امکانات رفاهی و محیط پویای آن حس بسیار خوشایندی برای دانش‌آموزان داشته است. در مقابل دانش‌آموزانی هم هستند که می‌گویند از آموزش مدرسه راضی نبودند. این افراد معتقد هستند مدرسه تلاش بیشتر به مسائل مالی می‌پردازد و چندان اهمیتی به تحصیل دانش‌آموزان نمی‌دهد. این دانش‌آموزان می‌گویند فضای مدرسه کاملا تک بعدی و خشک است.

والدین هم درباره مقطع تحصیلی دوره متوسطه دوم می‌گویند امکانات رفاهی ابتدایی مانند سیستم سرمایشی در این مدرسه مشکل دارد. نحوه برخورد مسئولان مدرسه با والدین هم چندان مورد رضایت خانواده‌ها نیست. از دیگر مواردی که خانواده‌ها را ناراضی کرده شلوغی زیاد و جمعیت زیاد دانش‌آموزان در مدرسه تلاش است.

دوره متوسطه دوم مدرسه تلاش

امکانات رفاهی مدرسه تلاش

مدرسه تلاش امکانات رفاهی متعددی در اختیار دانش‌آموزان قرار داده است که از جمله آن‌ها می‌توان به سالن ورزشی با تجهیزات متعدد، چمن مصنوعی، سالن غذاخوری مجهز، کارگاه کار و فن آوری، کارگاه کامپیوتر با سیستم‌های پیشرفته، نمازخانه و کتابخانه با چندین جلد کتاب درسی و غیر درسی اشاره کرد.

امکانات رفاهی مدرسه تلاش

 

شهریه مدرسه تلاش

با توجه به شهریه‌هایی که مدارس دیگر پایتخت دارند، مدرسه تلاش نسبت به امکانات رفاهی خود شهریه مقرون به صرفه‌ای دارد. این مدرسه در سال تحصیلی 97-98 برای مقطع پیش‌دبستانی 5.000.000 تومان و برای دبستان 6.500.000 تومان شهریه دریافت کرده است. همچنین دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم مدرسه تلاش در سال تحصیلی 98-97 مبلغی در حدود 15.000.000 تومان و برای پیش دانشگاهی 20.000.000 تومان پرداخت کرده‌اند.

مدرسه تلاش همچنین شرایط پرداخت اقساطی شهریه را برای خانواده‌هایی که نمی‌توانند هزینه شهریه را یک جا بپردازند، فراهم کرده است.

آدرس و شعب تلاش

هرچند مدرسه تلاش همه مقاطع تحصیلی را پوشش داده است؛ اما این پایه‌های تحصیلی در یک ساختمان به طور متمرکز نیستند. شعب مختلف تلاش همه در بلوار مرزداران، خیابان اطاعتی واقع شده‌اند و فاصله کمی از هم دارند.

– آدرس پیش‌دبستانی و دبستان تلاش: بلوار مرزداران، خیابان اطاعتی جنوبی، خیابان مهدی سوم، کوچه رنجبر، پلاک 1

شماره تماس: 02188279217

– آدرس متوسطه اول: بلوار مرزداران، خیابان شهید اطاعتی جنوبی، مهدی سوم،کوچه رنجبر، کوچه زنبق (درب اداری)

شماره تماس: 02188279219 – 02188283833

– آدرس متوسطه دوم: خیابان مرزداران خیابان اطاعتی جنوبی خیابان مهدی سوم کوچه رنجبر، دبیرستان دوره دوم تلاش

شماره تماس: 70-02188259368

سرویس مدرسه تلاش

این مدرسه هم مانند اغلب مدارس برتر تهران برای رفت‌وآمد دانش‌آموزان سرویس درنظر گرفته است. هزینه نهایی استفاده از سرویس نسبت به فاصله خانه تا مدرسه متغیر بوده و چیزی بین دو الی هفت میلیون تومان است. این هزینه به‌صورت جداگانه هنگام ثبت‌نام باید پرداخت شود.

مدارس هم‌تراز با تلاش

مدارس تلاش در همه مقاطع تحصیلی عملکرد بسیار خوبی دارند و این موضوع باعث شده خانواده‌های زیادی بخواهند فرزندشان در این مدرسه تحصیل کند؛ به همین دلیل طبیعی است که با ظرفیت محدود مدرسه، بعضی از دانش‌آموزان متقاضی نتوانند در مدرسه تلاش تحصیل کنند. مدارس هم‌تراز و مشابه تلاش در پایه‌های تحصیلی مختلف کم نیستند. اگر فرزند شما هم نتوانست در این مدرسه راه پیدا کند، می‌توانید شانس او را در مدارس مشابه تلاش امتحان کنید.

– مدارس هم‌تراز تلاش در دوره دبستان

علوی نوین، مدرسه برهان، دکتر هشترودی، دکتر معین، پژوهش و سروش

– مدارس هم‌تراز تلاش در دوره متوسطه اول

برهان، دکتر هشترودی، شهید عباس آندی1، جاوید و 9 دی

– مدارس هم‌تراز تلاش در دوره متوسطه دوم

نخبگان، دانشگاه صنعتی شریف، مدرسه رهیار، پیشگام، مفید، شهید بهشتی1 و فرهنگ

تلاش؛ محیط علمی و بانشاط برای آینده‌داران

درنهایت می‌توان مدرسه تلاش را یکی از مدارس برتر تهران نامید که با تلفیق دبیران مجرب و حرفه‌ای، شیوه‌های آموزش نوین و استاندارد، آموزش حضور فعال به دانش‌آموزان و امکانات رفاهی متنوع توانسته نتایج درخشانی در کنکور، مسابقات علمی و… کسب کند.

همه این موارد باعث شده هر پدر و مادری بخواهند فرزندشان در این مدرسه جایی داشته باشد. اگر شما هم خواهان حضور و تحصیل پسرتان در مدرسه تلاش هستید، می‌توانید از مشاوره و تدریس خصوصی دبیران کاراتدریس برای بالا بردن شانس قبولی او در آزمون ورودی مدرسه بهره ببرید. معلمان خصوصی کاراتدریس با استفاده از جدیدترین و حرفه‌ای‌ترین شیوه‌های آموزشی در یادگیری اصولی همه دروس به ویژه ریاضی به پسرتان کمک کرده و بستر لازم برای موفقیت او را فراهم می‌کنند.

دبیرستان تلاش ؛ محیط علمی و بانشاط برای آینده‌داران

مدرسه تلاش ؛ محیطی علمی برای دانش‌آموزان اهل تلاش

گرچه مدارس برتر تهران کم نیستند؛ اما پیدا کردن مدرسه‌ای که هم سطح علمی بالایی داشته باشد و هم همه مقاطع تحصیلی را با کیفیت آموزش خوب پوشش دهد، چندان آسان نیست. مدرسه تلاش یکی از مدارس محبوب تهران است که هم جایگاه علمی خوبی دارد و هم به دلیل کیفیت بالای آموزشی و عملکرد عالی بین دانش‌آموزان و خانواده‌ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این موضوع باعث شده دانش‌آموزان زیادی خواهان تحصیل در این مدرسه باشند.

بنابراین اگر برای ثبت‌نام فرزندتان در مدرسه تلاش مصمم هستید، می‌توانید با تیم تدریس خصوصی کاراتدریس تماس بگیرید تا با تدریس خصوصی ریاضی به فرزند شما برای قبولی در آزمون مدرسه تلاش کمک کنند. همچنین اگر فرزندتان از دانش‌آموزان این مدرسه است، دبیران تدریس خصوصی کاراتدریس به او برای تقویت دروس و حفظ جایگاه برتر در مدرسه کمک خواهند کرد. با کاراتدریس برای شناخت بیشتر مدرسه تلاش همراه باشید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

نمایش
هنوز ثبت نام نکرده اید؟! رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟!