مدرسه پسرانه برهان؛ دلیل موفقیت دانش‌آموزان تلاشگر

هرچند پیدا کردن مدرسه‌ پسرانه‌ای که بتواند با ایجاد فضای علمی و پویا پسران بازیگوش را به درس و تحصیل علاقه‌مند کند، کار دشواری به نظر می‌رسد؛ اما مجتمع آموزشی پسرانه برهان به‌ خوبی از پس این موضوع برآمده و توانسته دانش‌آموزان دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم را در مدرسه برهان به آموزش، یادگیری و تلاش تشویق کند. طبق گفته دانش‌آموزان و مشاوران تحصیلی که آگاهی خوبی به وضعیت مدارس برتر تهران دارند، مدرسه برهان از نظر سطح علمی، امکانات رفاهی و شرایط عمومی چیزی مشابه مدارس انرژی اتمی است؛ با این تفاوت که مدرسه برهان نسبت به انرژی اتمی سخت‌گیری کمتری دارد و فضای آزادانه‌تری برای دانش‌آموزان فراهم کرده است.

از طرفی کنار هم قرار داشتن همه پایه‌های تحصیلی در یک مجتمع باعث شده بسیاری از والدین با خیال راحت فرزندان خود را از همان سال اول ابتدایی تا فارغ‌االتحصیلی به کادر آموزشی باتجربه و دبیران حرفه‌ای این مدرسه بسپارند. به‌این‌ترتیب دانش‌آموزان پایان هر دوره جابه‌جا نشد و می‌توانند در محیط آشنای همین مدرسه کنار دوستان و همکلاسی‌های خود به درس و تحصیل ادامه دهند.

اگر شما هم قصد دارید پسرتان شرایط لازم ورود به مدرسه برهان را پیدا کند، توصیه ما این است که برای آمادگی آزمون ورودی مدرسه یا تقویت دروس مختلف فرزندتان از کمک و تدریس خصوصی دبیران مختلف، به‌ویژه دبیر ریاضی کمک بگیرید. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون ورودی تا فارغ‌التحصیلی در مدرسه برهان همراه فرزندتان هستند. برای آشنایی با سطح علمی و امکانات مدرسه برهان با کاراتدریس همراه باشید.

معرفی مدرسه برهان

مجتمع آموزشی برهان در سال 1372 در منطقه شهرک غرب تهران تاسیس شد. هرچند این مدرسه در منطقه 2 پایتخت واقع شده؛ اما به‌لطف کیفیت بالای آموزش و سطح علمی از همه مناطق تهران دانش‌آموزان مختلفی برای تحصیل به برهان می‌آیند. برهان یکی از بهترین و به‌نام‌ترین مدارس تهران است که افراد مشهوری مانند بهرام رادان در آن تحصیل کرده‌اند.

برهان با وسعت بسیار زیاد، امکانات رفاهی قابل توجه، دبیران باتجربه برای هر دوره و پایه تحصیلی و… یکی از مدارس برتر تهران محسوب می‌شود که همه روزهای هفته به جز جمعه‌ها برنامه درسی و مطالعاتی حرفه‌ای، کلاس‌های فوق‌برنامه و… برگزار می‌کند. به‌طوری‌که ساعت کاری برهان در روزهای عادی از 7:00 تا 14:30 و در روزهای پنجشنبه از 7:00 تا 12:00 است.

گرچه پایه‌های تحصیلی مختلفی در این مجتمع آموزشی کنار هم هستند؛ اما فضای تحصیلی کاملا مجزا و جداگانه‌ای برای آن‌ها درنظر گرفته شده و هرپایه به تناسب رده سنی و دروس خود در محیط مناسبی به درس و تحصیل مشغول هستند.

مدرسه برهان در هریک از پایه‌های تحصیلی تعداد محدودی دانش‌آموز می‌پذیرد. این تعداد حدود 30 نفر است. بنابراین با این ظرفیت محدود، طبیعی است که از بین متقاضیان بسیار زیاد مدرسه، با برگزاری آزمون ورودی تعداد محدودی به آن راه پیدا کنند.

سطح علمی مدرسه برهان

از نظر تیم تدریس خصوصی کاراتدریس می‌توان مدرسه برهان را یکی بهترین از مدارس منطقه 2 تهران از نظر سطح علمی دانست. معلمان با تجربه و خبره و نتایج درخشان این مدرسه در کنکور و مسابقات علمی مختلف نشان‌دهنده سطح علمی بالای مدرسه برهان است.

شرایط ورود به مدرسه برهان

همانطورکه گفته شد مدرسه برهان برای پذیرش دانش‌آموزان منتخب خود آزمون ورودی برگزار می‌کند. ثبت‌نام و ورود به این مدرسه به شرط کسب نمره قبولی در آزمون ورودی و داشتن معدل بالاست. البته درنظر داشته باشید دانش‌آموزان دوره ابتدایی تنها یک مصاحبه حضوری مختصر دارند و این آزمون برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می‌شود.

به‌عبارت دیگر برای ورود به پایه هفتم و دهم دانش‌آموزان باید آزمون ورودی مدرسه برهان را با موفقیت پشت سر بگذارند.

شرایط آزمون ورودی برهان

هرچند کلیات و شروط آزمون‌های ورودی این مدرسه یکسان است؛ اما درباره هریک از دوره‌های متوسطه اول و دوم توضیحاتی در ادامه آورده‌ایم.

شرایط ورود به مدرسه برهان برای متوسطه دوره اول

مدرسه برهان در سال گذشته برای آزمون ورودی دانش‌آموزان دوره متوسط اول 40 سوال ریاضی درنظر گرفت؛ اما این احتمال وجود دارد که برای سال تحصیلی جدید آزمون ورودی مدرسه برهان تغییراتی داشته باشد. طبق آنچه که از سال‌های گذشته به نظر می‌رسد، تاریخ و مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودی این مدرسه از اسفند تا فروردین ماه است. پیشنهاد می‌کنیم مفاد آزمون ورودی، زمان آزمون پایه هفتم مدرسه برهان و جزییات مربوط به آن را از طریق سایت مدرسه پیگیری کنید تا از هر تغییر احتمالی مطلع باشید.

شرایط ورود به مدرسه برهان برای متوسطه دوره دوم

مهلت ثبت‌نام در آزمون ورودی مربوط به متوسطه دوم هم مانند متوسطه اول در بازه زمانی اسفند تا فروردین ماه است؛ اما متاسفانه اطلاعات مشخصی از مفاد آزمون در دست نیست. پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با جزییات، نحوه و زمان برگزاری و مفاد آزمون ورودی متوسطه دوم به سایت مدرسه برهان مراجعه کنید و اطلاعیه‌های منتشر شده روی سایت مدرسه را به طور مرتب پیگیری کنید تا از هر تغییر احتمالی آگاه شوید.

شرایط آزمون میان‌دوره برهان

این مدرسه آزمون ورودی میان دوره‌ای ندارد و فرزند شما نمی‌تواند در پایه‌های تحصیلی میانی به این مدرسه راه پیدا کند. بنابراین اگر قصد دارید فرزندتان در این مدرسه تحصیل کند، باید از ابتدای یکی از مقاطع تحصیلی یعنی اول ابتدایی، هفتم یا دهم نسبت به ثبت‌نام اقدام کنید.

آمار قبولی‌های المپیاد، مسابقات و کنکور سراسری

سایر آزمون‌های مدرسه برهان در طول سال

مدرسه برهان علاوه‌بر آزمون‌های میان‌ترم و پایان‌ترم، آزمون‌های دیگری هم در طول سال برگزار می‌کند تا در بازه‌های زمانی کوتاهی وضعیت درسی دانش‌آموزان را بسنجد. این آزمون‌ها که آزمون میان‌ترم2 و آزمون پایان‌ترم2 نام‌گذاری شده‌اند، در آبان و اسفند برگزار می‌شوند.

پس از این آزمون‌ها کارنامه‌ای در اختیار والدین قرار داده می‌شود تا از وضعیت درسی فرزند خود مطلع باشند. همچنین مدرسه برهان هر دو ماه یک بار آزمون‌هایی برای دانش‌آموزان برگزار می‌کند که آزمون‌های مرآت هستند. در این آزمون‌های جامع دروس مختلف یادآوری و مرور شده و نمرات آن هم به والدین اعلام خواهد شد. برهان برای کتب کمک درسی هم از کتاب‌های کمک آموزشی مرآت استفاده می‌کند.

برنامه درسی مدرسه برهان در تابستان

مدرسه برهان در تابستان یک برنامه تابستانی دوهفته‌ای از شنبه تا پنج‌شنبه برای دانش‌آموزان پایه‌های تحصیلی مختلف برگزار می‌کند. در این برنامه فشرده دانش‌آموزان با کلیات و مفاهیم اصلی دروس سال آینده آشنا می‌شوند تا با شروع سال تحصیلی مشکل چندانی با موضوعات درسی جدید نداشته باشند و بتوانند به سرعت با برنامه درسی مدرسه همراه شوند.

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه برهان

برهان برای فوق‌برنامه دانش‌آموزان برنامه‌های مختلفی فراهم کرده است. از جمله برنامه‌های این مدرسه برای کلاس‌های فوق‌برنامه می‌توان به کلاس‌های خط و خوشنویسی، زبان انگلیسی، کامپیوتر و… اشاره کرد. البته شرکت در کلاس‌های فوق‌برنامه مدرسه برهان به انتخاب و دلخواه دانش‌آموزان است.

وضعیت اردوهای تفریحی در برهان

این مدرسه برنامه‌های متنوعی برای اردو و تفریح دانش‌آموزان ندارد. برهان هرسال یک اردوی مسافرتی به خارج تهران برای هر پایه تحصیلی تدارک می‌بیند. این سفر اغلب اوقات چند روزه بوده و می‌تواند یک استراحت کوتاه مدت برای دانش‌آموزان باشد.

در مدرسه برهان چه خبر است؟

در هر مدرسه‌ای نکات ضعف و قوت مختلفی وجود دارد که دانش‌آموزان و والدین آن‌ها این نکات را بیش از هر فرد دیگر احساس و تجربه می‌کنند. دانش‌آموزان و والدین آن‌ها در مدرسه برهان هم بهترین افرادی هستند که می‌توانند این مدرسه را به شما بشناسانند.

برهان از نگاه دانش‌آموزان

دانش‌آموزان برهان از میزان سخت‌گیری کادر آموزشی و دبیران مدرسه ناراضی بوده و معتقد هستند لزومی به این حد از سخت‌گیری در تدریس و پیگیری دروس نیست. طبق گفته دانش‌آموزان سطح آزمون‌های مدرسه بسیار بالا و سخت است. این موضوع باعث می‌شود نتایج آزمون‌ها از آنچه در ذهن دانش‌آموزان است، کمتر باشد. البه ما درتیم کاراتدریس با این گفته دانش‌آموزان مخالف هستیم و سخت‌گیری و جدیت برای تدریس و آموزش را لازمه یادگیری دقیق دروس می‌دانیم. بعضی از دانش‌آموزان هم از میزان تمیزی و نظافت مدرسه و نحوه برخورد تیم اجرایی مدرسه رضایت ندارند.

یکی دیگر از مواردی که باعث نارضایتی بسیاری از دانش‌آموزان شده است، تعیین سطح و دسته‌بندی دانش‌آموزان در دو کلاس A و B است. به‌طوری‌که دانش‌آموزان قوی‌تر در کلاس A قرار گرفته و با آن‌ها قوی‌تر کار می‌شود. این موضوع برای بعضی از دانش‌آموزان چندان خوشایند نیست و احساس می‌کنند بین دانش‌آموزان تفاوت زیادی قائل هستند.

البته کنار همه این موارد، دانش‌آموزان از امکانات رفاهی و آسایشی مدرسه راضی هستند و فضای آن کنار صمیمیت دانش‌آموزان برایشان بسیار خوشایند است.

برهان از نگاه والدین

برخلاف همه نقدهایی که دانش‌آموزان از مدرسه دارند، اغلب والدین از نحوه برخورد کادر مدیریت و اجرایی مدرسه رضایت دارند. همچنین والدین از فضای مدرسه، محیط بزرگ و امکانات رفاهی آن راضی هستند.

امکانات رفاهی مدرسه برهان

مدرسه برهان وسعت بسیار زیادی در حدود 4000 مترمربع و ساختمانی 5 طبقه دارد. این فضای بزرگ و ساختمان وسیع امکانات رفاهی مختلفی مانند سالن غذاخوری، آشپزخانه، نمازخانه، کارگاه حرفه‌وفن، سالن و ورزش، کتابخانه با چندین جلد کتاب، آزمایشگاه تخصصی و مجهز علوم، سایت کامپیوتری با چند سیستم کامپیوتری به‌روز، سالن اجتماعات و… را در خود جای داده است.

دانش‌آموزان برای ورزش می‌توانند والیبال، بسکتبال و فوتبال بازی کنند. همچنین هرماه دو یا سه بار ساعاتی از حضور در مدرسه به فوتبال تشویقی اختصاص پیدا می‌کند که دانش‌آموزان می‌توانند از ساعت 15 تا 16 به بازی فوتبال و تفریح بپردازند.

همچنین جالب است بدانید زنگ ریاضیات مدرسه برهان از حد استاندارد آموزش و پرورش بسیار بیشتر است. پرداختن به ریاضیات در ساعات مختلف، حل تمرین و یادگیری مداوم ریاضی باعث شده دانش‌آموزان برهان از نظر دانش ریاضی سطح علمی بالایی داشته باشند.

شهریه مدرسه برهان

هرچند اطلاعات دقیقی از شهریه و هزینه‌های مدرسه برهان در دست نیست؛ اما طبق گفته دانش‌آموزان این مدرسه درباره سال تحصیلی 97-98، شهریه مدرسه برهان برای پایه نهم تحصیلی حدود 13.000.000 تومان بوده است. طبق این مبلغ، طبیعی است که هزینه شهریه برای پایه‌های تحصیلی بالاتر، بیشتر باشد. همچنین در نظر داشته باشید شهریه مدرسه برای سال تحصیلی تغییر کرده و بیشتر خواهد شد.

درنهایت با در نظر گرفتن هزینه دو الی چهار میلیونی سرویس رفت‌وآمد، برای تحصیل در پایه نهم این مدرسه باید مبلغی در حدود 15.000.000 الی 17.000.000 تومان درنظر بگیرید.

آدرس و شعب برهان

این مدرسه درمجموع دو شعبه دارد که هریک از دوره‌های تحصیلی را در یکی از آن‌ها جای داده است.

– آدرس مدرسه برهان دوره متوسطه اول

شهرک غرب،  بلوار شهيد فرحزادي، تقاطع خيابان ارغوان غربي (خيابان شهيد حافظي) و يادگار امام پلاک 3

شماره تماس: 02122089959 – 02122089972

– آدرس مدرسه برهان دوره متوسطه دوم

شهرک غرب، بلوار شهيد فرحزادي، تقاطع خيابان ارغوان غربي (خيابان شهيد حافظي) و يادگار امام پلاک 190

شماره تماس: 02122089973 – 02122089959

سرویس مدرسه برهان

برهان کنار همه مزایایی که برای دانش‌آموزان فراهم کرده، به فکر سرویس رفت‌وآمد به مدرسه هم بوده است. این مدرسه سرویس خود را برای همه نقاط تهران درنظر گرفته است. بنابراین تفاوتی ندارد در کدام منطقه پایتخت ساکن باشید؛ درهرصورت می‌توانید با استفاده از این سرویس فرزندتان را با خیال راحت به مدرسه بفرستید. هزینه سرویس مدرسه برهان در سال تحصیلی 97-98 بین 2.000.000 تا 4.000.000 تومان متغیر بوده است. مبلغ دقیق این هزینه به محل سکونت شما و فاصله خانه تا مدرسه بستگی دارد.

مدارس هم‌تراز با برهان

معرفی مدرسه‌ پسرانه که بتواند با مدرسه برهان رقابت داشته باشد، چندان ساده نیست؛ اما مدارس مفید، علی بن موسی الرضا، آل طه، سرای دانش، امام صادق، تلاش و دانشمند مدرسه‌هایی هستند که می‌توانند جایگزین خوبی برای برهان باشند.

درصورتی‌که فرزند شما در این مدرسه پذیرفته نشد، می‌تواند شانس خود را برای ورود به این مدارس امتحان کند.

مدرسه برهان جایی برای درس و رقابت

درنهایت می‌توان گفت مدرسه برهان یکی از مدارس برتر تهران برای پسران است که توانسته با فراهم کردن امکانات رفاهی و تجهیزات علمی، آزمایشگاهی مختلف کنار تدریس دبیران مجرب و حرفه‌ای پسران را به درس، تحصیل و مطالعه علاقه‌مند کند. شاید مدرسه برهان نسبت به مدارس تیزهوشان تهران، نقص یا کمبودهایی داشته باشد؛ اما در مقایسه با بسیاری از مدرسه‌های تهران شرایط و جایگاه علمی بالاتری دارد و می‌تواند به فرزند شما برای موفقیت در زمینه تحصیلی کمک کند و انتخاب خوبی برای دانش‌آموزان تلاشگر است.

همچنین تیم کاراتدریس برای آموزش و فهم دروس مختلف به‌ویژه ریاضیات همراه فرزند شماست. شما می‌توانید برای تدریس خصوصی ریاضی به‌منظور بهبود عملکرد فرزندتان در مدرسه برهان با کاراتدریس تماس بگیرید و از کمک و همراهی مشاوران این تیم حرفه‌ای استفاده کنید.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این مدرسه

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

شرایط ورود به مدرسه برهان چگونه است؟

مدرسه برهان برای پذیرش دانش‌آموزان منتخب خود آزمون ورودی برگزار می‌کند. ثبت‌نام و ورود به این مدرسه به شرط کسب نمره قبولی در آزمون ورودی و داشتن معدل بالاست. البته درنظر داشته باشید دانش‌آموزان دوره ابتدایی تنها یک مصاحبه حضوری مختصر دارند و این آزمون برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار می‌شود.

امکانات و خدمات مدرسه برهان چیست؟

این مدرسه دارای امکانات رفاهی مختلفی مانند سالن غذاخوری، آشپزخانه، نمازخانه، کارگاه حرفه‌وفن، سالن و ورزش، کتابخانه با چندین جلد کتاب، آزمایشگاه تخصصی و مجهز علوم، سایت کامپیوتری، سالن اجتماعات، زمین والیبال، بسکتبال و فوتبال دارد.

آدرس مدرسه برهان کجاست؟

- آدرس مدرسه برهان دوره متوسطه اول شهرک غرب،  بلوار شهيد فرحزادي، تقاطع خيابان ارغوان غربي (خيابان شهيد حافظي) و يادگار امام پلاک 3 شماره تماس: 02122089959 – 02122089972- آدرس مدرسه برهان دوره متوسطه دوم شهرک غرب، بلوار شهيد فرحزادي، تقاطع خيابان ارغوان غربي (خيابان شهيد حافظي) و يادگار امام پلاک 190 شماره تماس: 02122089973 - 02122089959

مدارس هم‌تراز مدرسه برهان کدام‌ها هستند؟

مدارس مفید، علی بن موسی الرضا، آل طه، سرای دانش، امام صادق، تلاش و دانشمند مدرسه‌هایی هستند که می‌توانند جایگزین خوبی برای برهان باشند.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.