مجتمع آموزشی مصباح؛ امکانات آموزشی و رفاهی برای موفقیت‌های علمی

مجتمع‌های آموزشی یکی از واحدهای آموزشی جالب‌توجه هستند که توانسته‌اند شرایط تحصیل مناسب برای همه مقاطع تحصیلی را در یک واحد متمرکز کنار هم برقرار کنند. حضور در این مجموعه‌های آموزشی باعث می‌شود هم والدین ناچار نباشند دغدغه پیدا کردن مدرسه مناسب برای فرزندشان را داشته باشند و هم دانش‌آموز از همان سال‌های اول تحصیل با همکلاسی‌های خود تا فارغ‌التحصیلی پیش برود و نگرانی‌هایی مانند آشنایی با محیط آموزشی جدید، سازگاری با همکلاسی جدید و… را نداشته باشد. یکی از مجتمع‌های آموزشی برتر تهران مجتمع آموزشی مصباح است. این مدرسه همه پایه‌های تحصیلی را کنار هم در یک واحد دارد. مصباح با دانش‌آموزان موفق یکی از مدارس برتر تهران است و دانش‌آموزان آن سالانه نمرات عالی، رتبه‌های درخشان، قبولی‌های متعدد و موفقیت‌های گوناگونی کسب می‌کنند.

این موضوع مصباح را به یکی از مدارس محبوب تهران تبدیل کرده است. اگر شما هم مانند بسیاری از خانواده‌ها دوست دارید فرزندتان در این مدرسه درس بخواند، می‌توانید از کمک دبیران تدریس خصوصی ریاضی کاراتدریس برای فرزندتان بهره ببرید و شانس او را برای قبولی در آزمون ورودی مدرسه مصباح بیشتر کنید. همچنین اگر فرزندتان از دانش‌آموزان مصباح است، مدرسان خصوصی کاراتدریس می‌توانند به او در تقویت پایه ریاضی و بهبود سطح دروس محاسباتی کمک کنند. در ادامه برای آشنایی بیشتر با مجموعه آموزشی مصباح با کاراتدریس همراه باشید.

معرفی مدرسه مصباح

موسسه فرهنگی مصباح در سال 1371 تاسیس و فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی خود را آغاز کرد. این مجموعه درحال‌حاضر پس از 25 سال تلاش بیش از 1000 دانش‌آموز در دوره‌های مختلف پسرانه و دخترانه را تحت آموزش‌های خود تربیت کرده است. مجموعه مدارس مصباح مساحتی بالغ بر 14000 متر زیربنای آموزشی دارد و امکانات کم نظیری برای ارائه خدمات آموزشی و پرورشی فراهم کرده است.

دبیران حرفه‌ای و باتجربه، استفاده از امکانات آموزشی مختلف، ارائه برنامه‌های آموزشی غیر درسی مانند زبان انگلیسی، موسیقی، کامپیوتر و… و محیط آموزشی و پویا از مهم‌ترین ویژگی‌های این مدرسه هستند. مصباح با فراهم کردن همین امکانات امروز توانسته یکی از مدارس برتر تهران باشد و موفقیت‌های متعددی در مسابقات علمی مختلف کسب کند.

معرفی مدرسه مصباح

سطح علمی مدرسه مصباح

یکی از معیارها برای سنجش سطح علمی مدارس، برنامه‌های آموزشی و میزان قبولی در کنکور، مسابقات علمی، المپیاد، جشنواره خوارزمی و… است. مدرسه مصباح از نظر برنامه‌های آموزشی کیفیت و تنوع قابل‌قبولی دارد. همچنین دبیران مجرب این مجموعه آموزشی از انواع امکانات آموزشی برای تدریس به دانش‌آموزان پایه‌های مختلف استفاده می‌کنند.

مصباح علاوه‌براین از نظر قبولی‌های کنکور در شرایط مناسبی قرار دارد و سالانه تعداد قابل توجهی از دانش‌آموزان آن در دانشگاه‌های برتر تهران قبول می‌شوند. همچنین اغلب دانش‌آموزان این مدرسه هم در رشته‌های روزانه سایر شهرها رتبه‌های خوبی کسب کرده و در رشته‌های تحصیلی مهندسی ادامه تحصیل می‌دهند. مصباح همچنین در المپیاد رتبه‌های کسب کرده و توانسته به خوبی بدرخشد.

سطح علمی مدرسه مصباح

شرایط ورود به مدرسه مصباح

این مدرسه در محدوده قیطریه از بهترین مدارس محسوب می‌شود که خانواده‌های زیادی ترجیح می‌دهند فرزندشان را در آن ثبت‌نام کنند. همین موضوع باعث شده هرسال برای ثبت‌نام در مصباح متقاضیان زیادی وجود داشته باشد. به همین دلیل مدرسه هم به صورت گزینشی دانش‌آموزان را انتخاب می‌کنند.

برای ورود به این مدرسه در دوره پیش‌دبستانی، دبستان و دوره متوسطه اول کافی است در بازه زمانی بهمن تا اردیبهشت از طریق سایت مدرسه پرسشنامه مربوط به پیش ثبت‌نام را تکمیل کنید. مسئولان مدرسه پس از بررسی فرم‌های تکمیل شده با خانواده‌ها تماس می‌گیرند و با آن‌ها برای شرکت در جلسه توجیهی صحبت‌ می‌کنند. در این جلسه مصاحبه حضوری با والدین و دانش‌آموزان انجام خواهد شد. پس از آن مدرسه نتیجه مصاحبه را به شما اطلاع خواهد داد و در صورت قبولی می‌توانید فرزندتان را در این مدرسه ثبت‌نام کنید.

دانش‌آموزانی که می‌خواهند از پایه نهم به دهم ثبت‌نام کنند باید در آزمون ورودی مدرسه شرکت کنند. البته علاوه‌بر قبولی در آزمون ورودی، مصاحبه حضوری و شرط معدل سال تحصیلی پیش از دیگر معیارهای مسئولان مدرسه مصباح برای پذیرش دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم است. آزمون ورودی مدرسه مصباح سطح متوسط به بالا دارد و برای شرکت در آن دانش‌آموزان باید مطالعات کافی داشته باشند.

شرایط اولیه برای ثبت‌نام در مصباح

  • کسب حداقل معدل ۱۹ و نمره انضباط ۲۰ در آزمون نوبت اول پایه ششم یا ثبت توصیف عالی در هر دو مورد.
  • مطابق کارنامه نمرات دانش آموزان در دروس ادبیات، علوم تجربی و ریاضی پایه ششم حداقل ۱۹ یا عالی باشد.

مدارک لازم برای ثبت‌نام اینترنتی:

  • فایل تصویری عکس دانش‌آموز
  • فایل تصویری کارنامه نوبت اول پایه ششم
  • برای ثبت نام حضوری لازم است اصل مدارک فوق همراه اولیا محترم باشد.

آمار قبولی‌های المپیاد، مسابقات و کنکور سراسری

مدرسه مصباح هم در کنکور عملکرد خوبی داشته و توانسته در دانشگاه‌های برتر ایران قبولی‌های قابل توجهی داشته باشد.

تعدادی از پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری در سال‌های گذشته

نام و نام‌خانوادگی

دانشگاه

رشته

امیرعلی امیری‌فر

صنعتی شریف

علوم کامپیوتر

سپهر ضرابی

صنعتی شریف

مهندسی عمران

مهیار فضل‌یاب

صنعتی شریف

مهندسی مکانیک

علیرضا مرادیان

صنعتی شریف

مهندسی کامپیوتر

عماد بصیری

تهران

مدیریت بازرگانی

آرش هاتفی

تهران

مهندسی مکانیک

سیدمهدیار جعفری

تهران

پزشکی

سینا ارباب‌صادقی

تهران

مهندسی معماری

دانش سلیمانی‌فر

صنعتی امبرکبیر

علوم کامپیوتر

البرز غرایی

صنعتی امبرکبیر

مهندسی برق

سیدرضا هندی

صنعتی امبرکبیر

مهندسی برق

آرین نصرالهی

شهیدبهشتی

اقتصاد

محمدکاظم رجب‌بیگی

صلم و صنعت

مهندسی معماری

محمدمهدی دشتی

خواجه‌نصیر

مهندسی مکانیک

این مدرسه همچنین در المپیاد، مسابقات ریاضی و جشنواره خوارزمی هم موفقیت‌های مختلفی داشته است:

  1. برهان ترکمان، حسام صادقی و سیدعلی علمایی کسب مقام اول بخش فنی مهندسی مسابقات بین‌المللی فیراکاپ
  2. نیما دباغ، راستین صنوبری، پوریا عبدی و عرشیا نصیری کسب مقام دوم بخش فنی مهندسی مسابقات بین‌المللی فیراکاپ
  3. پوریا عبدی، امیرپارسا قاسمی، سیدعلی‌محمد میرحیدری، امیرعلی صالحی، فرزاد حمزه‌لو و آرمین بهارمند کسب مقام دوم کشوری در جشنواره ملی دانش‌آموزی مدکاپ

برنامه درسی مدرسه مصباح در تابستان

مانند بسیاری از مدارس برتر تهران، مصباح هم در تابستان برنامه‌های مختلفی برای دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی مختلف در نظر گرفته است. دانش‌آموزان دوره ابتدایی اغلب برنامه‌های اردویی مختلفی دارند؛ درحالی‌که دانش‌آموزان دوره متوسطه در تابستان اغلب زمان حضور در مدرسه را به آشنایی با مباحث درسی سال آینده، تقویت دروس سال تحصیلی پیش و آموزه‌هایی مانند زبان، موسیقی و… می‌گذرانند.

همچنین دانش‌آموزان کنکوری یعنی پایه دوازدهم در تابستان برنامه مطالعاتی ویژه کنکور دارند که در این کلاس‌ها به یادگیری دروس، تست‌زنی، رفع اشکال و… می‌پردازند.

برنامه درسی مدرسه مصباح در تابستان

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه مصباح

مجتمع آموزشی مصباح برای هریک از مقاطع تحصیلی فوق‌برنامه‌های مختلفی در نظر گرفته است. برای مثال دانش‌آموزان دوره پیش دبستان و ابتدایی برنامه‌هایی مانند رباتیک، زبان ترمیک، کلاس هنر و خلاقیت، آزمون‌های هماهنگ ماهانه، کلاس تست (ویژه پایه پنجم-ششم) دارد. همچنین برگزاری 10 دوره اردو علمی، آموزشی، تفریحی و تحصیلی بخشی از فوق برنامه مدرسه در طول سال است.

ورزش‌های مختلف مانند بسکتبال، فوتبال، والیبال و…، موسیقی و آموزش بعضی سازها، کلاس ترمیک زبان، اردوهای علمی و کارگاه‌های آموزشی مختلف در محیط آزمایشگاه، آموزش مبانی کامپیوتر و بعضی نرم‌افزارهای کارآمد و… بخشی از فوق‌برنامه‌های مدرسه مصباح برای دانش‌آموزان دوره متوسطه است.

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه مصباح

وضعیت اردوهای تفریحی در مصباح

اردوهای این مدرسه برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی و متوسطه پسرانه و دخترانه شامل اردوهای تفریحی، علمی یا بازدیدی درون تهران می‌شود، اما برای متوسطه دوره دوم علاوه‌بر اردوهای درون استانی اردوهای برون استانی نیز برگزار می‌شود.

برای مثال دانش‌آموزان دوره پیش دبستانی اردوهای شهربازی، دورهمی با پدر یا مادران در محیط مدرسه و بازی‌های آموزشی در حیاط مدرسه را دارند. اردوهای دانش‌آموزان دوره ابتدایی هم مشابه اردوهای پیش دبستانی است. دانش‌آموزان اردوهایی مانند باغ گیاهشناسی، باغ پرندگان، گردش در مدرسه با پدران یا مادران، اردوی کاخ سعد آباد، موزه جنگ، پارک پردیسان، شهربازی و… را تجربه می‌کنند. همچنین فعالیت‌هایی مانند آشنایی با مهارت خرید، تهیه بیسکوییت و… در محیط مدرسه از دیگر برنامه‌های تفریحی و اردوی آموزشی دانش‌آموزان ابتدایی است.

دانش‌آموزان دوره متوسطه نسبت به ابتدایی زمان کمتری را به اردوهای تفریحی می‌گذرانند و به جای آن برنامه‌های آموزشی بیشتری دارند؛ اما اردوهایی مانند سفر به شهرهای مختلف سالی یک یا دو بار برگزار خواهد شد.

وضعیت اردوهای تفریحی در مدرسه مصباح

در مدرسه مصباح چه خبر است؟

مصباح از نگاه دانش‌آموزان

بسیاری از دانش‌آموزان معتقد هستند این مدرسه برای درس و تدریس و برنامه‌های غیر درسی در مجموع عملکرد بسیار خوبی دارد و تعادل را بین همه ابعاد برقرار کرده است. اغلب دانش‌آموزان از کادر آموزشی رضایت دارند و می‌گویند بسیار قوی عمل کرده است. از دیگر نکات مثبتی که دانش‌آموزان مدرسه مصباح به آن اشاره کرده‌اند، فیلتر دانش‌آموزان از نظر اخلاقی است. به نظر می‌رسد مصباح در انتخاب دانش‌آموزانی که چهارچوب رفتاری صحیحی دارند، خوب پیش رفته و توانسته پای دانش‌آموزانی بااخلاق و درسخوان را به این مدرسه باز کند.

بعضی از دانش‌آموزان مدرسه دخترانه متوسطه مصباح هم گفته‌اند این مدرسه به خوبی توانسته آموزشی همه جانبه برای دانش‌آموزان فراهم کند و رشد آموزشی و تربیتی دانش‌آموزان در شرایط ایده‌آلی قرار دارد.

مدرسه مصباح از نگاه دانش‌آموزان

مصباح از نگاه والدین

والدین دانش‌آموزان دوره ابتدایی از امکانات رفاهی، کیفیت و شیوه‌های آموزشی این مدرسه رضایت خاطر دارند؛ با این حال هستند والدینی که از برنامه آموزشی مدرسه رضایت ندارند و می‌گویند فقط در کلام برنامه‌های خوبی دارند و در عمل برای دانش‌آموزان ابتدایی فعالیت مفیدی انجام نمی‌شود.

درباره دوره متوسطه دخترانه هم در بعضی شعب این مدرسه والدین از امکانات مدرسه رضایت ندارند و می‌گویند بعضی کلاس‌ها در کانکس و بیرون از ساختمان اصلی برگزار می‌شود که چندان مورد تایید نیست. بعضی والدین هم از کنار یکدیگر قرار داشتن همه پایه‌های تحصیلی در یک مجتمع احساس امنیت نکرده و معتقد هستند دانش‌آموزان دوره ابتدایی در چنین فضایی با مشکلات مختلف و بار روانی زیادی مواجه خواهند بود. بعضی والدین هم می‌گویند این مدرسه مدعی یک مدرسه بین‌المللی و دو زبانه است که در واقعیت اصلا چنین نیست!

در مجموع بعضی والدین ایرادها و نقدهای بزرگی به مدرسه مصباح به ویژه شعبه دخترانه دارند.

مدرسه مصباح از نگاه والدین

امکانات رفاهی مدرسه مصباح

همانطور که گفته شد، مدرسه مصباح یک مجتمع آموزشی است که مقاطع تحصیلی مختلف را دربر می‌گیرد. این مدرسه برای پایه‌های تحصیلی مختلف امکانات رفاهی و آموزشی متفاوتی در نظر گرفته که با رده سنی و سطح آگاهی آن‌ها مناسب است.

امکانات رفاهی مصباح برای دوره ابتدایی

کارگاه هنر و خلاقیت، حیاط مستقل، سالن ورزشی، سالن اجتماعات، سرویس بهداشتی مستقل و متناسب با رده سنی نوآموزان

امکانات رفاهی مدرسه مصباح برای دوره ابتدایی

امکانات رفاهی دوره متوسطه مصباح

کارگاه هنر و پژوهش، آزمایشگاه علوم، سایت رایانه مجهز، سالن ورزشی (ژیمناستیک)، بوفه و سالن ناهارخوری، سالن اجتماعات، نمازخانه، سرویس رفت و برگشت، سرویش بهداشتی مستقل و متناسب با رده سنی شاگردان، حیاط مستقل و زمین بازی (چمن مصنوعی)

امکانات رفاهی دوره متوسطه مدرسه مصباح

امکانات رفاهی دوره متوسطه دخترانه مصباح

سالن غذاخوری، سالن اجتماعات، پانسیون مطالعاتی و آزمایشگاه زیست‌شناسی

شهریه مدرسه مصباح

طبیعتا هریک از پایه‌های تحصیلی مدرسه مصباح هزینه و شهریه متفاوتی دارند. مبلغ شهریه پایه‌ تحصیلی پیش‌دبستانی و دبستان این مدرسه در سال تحصیلی 95-96 به ترتیب 3.240.000 و 4.050.000 تومان بوده است. این مدرسه برای دوره متوسطه اول سال 95-96 حدود 5.928.000 و برای متوسطه دوم 6.362.000 تومان دریافت کرده است. در آخر شهریه پایه تحصیلی پیش‌دانشگاهی در همین سال تحصیلی برابر با 7.953.000 تومان بوده است. طبیعی است که هر سال میلغ شهریه افزایش پیدا کرده است و امسال هم این شهریه بسیار بیشتر خواهد بود.

البته درصورتی‌که توانایی پرداخت کامل شهریه را ندارید، می‌توانید برای نحوه پرداخت آن با مدرسه مذاکره کنید.

آدرس و شعب مصباح

این مدرسه برای مقاطع تحصیلی مختلف دخترانه و پسرانه شعب متفاوتی دارد؛ اما همه آن‌ها در محدوده قیطریه واقع شده‌اند.

– آدرس مدرسه پیش‌دبستانی و دبستان پسرانه مصباح: بلوار قیطریه، خیابان شهید خراسانی، پلاک 24

شماره تماس: 02122672564 – 4- 02122697803

– آدرس مدرسه متوسطه مصباح: خيابان قيطريه، خیابان شهيد خراساني، روبه‌روی پارک شب‌تاب، پلاك 24

شماره تماس: ۳- 0212۲۶۹۰۶۲۰

– آدرس مدرسه متوسطه اول دخترانه مصباح: بزرگراه آيت‌الله صدر، ضلع غربي پارک قيطريه، انتهای خيابان شهید قاسمی، پلاک 30

شماره تماس: 02122213276 – 02122676097 – 02122676098 – 02122242711

– آدرس مدرسه متوسطه دوم دخترانه مصباح: بزرگراه آيت‌الله صدر، ضلع غربي پارک قيطريه، انتهای خيابان شمس، پلاک 30

تلفن: 02122213276

سرویس مدرسه مصباح

این مدرسه هم مانند بسیاری از مدارس برتر تهران، برای دانش‌آموزان سرویس رفت‌وآمد در نظر گرفته است. دانش‌آموزان می‌توانند هنگام ثبت‌نام در مدرسه مصباح برای استفاده از خدمات سرویس تردد استفاده کنند. هزینه سرویس مدرسه بین دو تا هفت میلیون تومان است که مبلغ دقیق آن به مسافت خانه تا مدرسه بستگی دارد. این هزینه هنگام ثبت‌نام از شما دریافت خواهد شد.

مدارس هم‌تراز با مصباح

مصباح از مدارس بسیار خوب تهران است که دانش‌آموزان زیادی خواهان تحصیل در آن هستند؛ اما در صورتی که فرزندتان نتوانست در این مدرسه پذیرفته شود، می‌تواند شانس خود را در مدارس هم‌تراز مصباح امتحان کند. مدارس هم‌تراز مصباح در هر مقطع تحصیلی عبارت هستند از:

– ابتدایی

صادقین، اسپروز، صبای نور، مکتب‌الجواد، پارسا، واله، ماهور، جاوید، سروش و دانشمند 1

– راهنمایی پسرانه

انصار القائم، خاتم، همت، رشد، دانا، واله، مفید، فارابی، پیوند، علامه طباطبایی و اسلام

– راهنمایی دخترانه

تقوا، رضویه، علوم نوین، شکوفه، ابوریحان، آیین‌روشن‌نور، فاطمه بنت‌اسد و شهید بهمن‌پور

– دبیرستان

عمار یاسر، امام‌هادی، مصباح علم، رشد، سالم، باقرالعلوم، مصباح الهدی و دانش‌پژوهان خیام

مجموعه‌ای کارآمد برای موفقیت‌های تحصیلی

مصباح یک مجتمع آموزشی حرفه‌ای با سطح علمی بالا و امکانات مناسب است که توانسته طی سال‌ها توانمندی خود را برای آموزش و پرورش دانش‌آموزانی قوی و کاربلد ثابت کند. اگر به تحصیل فرزندتان در این مدرسه علاقه‌مند هستید، برای آشنایی بیشتر با مصباح، راهنمایی درباره آزمون ورودی مدرسه و تقویت دروس ریاضی فرزندتان با تیم آموزشی کاراتدریس تماس بگیرید.

مدرسه مصباح ؛ مجموعه‌ای کارآمد برای موفقیت‌های تحصیلی

مجتمع آموزشی مصباح؛ امکانات آموزشی و رفاهی برای موفقیت‌های علمی

مجتمع‌های آموزشی یکی از واحدهای آموزشی جالب‌توجه هستند که توانسته‌اند شرایط تحصیل مناسب برای همه مقاطع تحصیلی را در یک واحد متمرکز کنار هم برقرار کنند. حضور در این مجموعه‌های آموزشی باعث می‌شود هم والدین ناچار نباشند دغدغه پیدا کردن مدرسه مناسب برای فرزندشان را داشته باشند و هم دانش‌آموز از همان سال‌های اول تحصیل با همکلاسی‌های خود تا فارغ‌التحصیلی پیش برود و نگرانی‌هایی مانند آشنایی با محیط آموزشی جدید، سازگاری با همکلاسی جدید و… را نداشته باشد. یکی از مجتمع‌های آموزشی برتر تهران مجتمع آموزشی مصباح است. این مدرسه همه پایه‌های تحصیلی را کنار هم در یک واحد دارد. مصباح با دانش‌آموزان موفق یکی از مدارس برتر تهران است و دانش‌آموزان آن سالانه نمرات عالی، رتبه‌های درخشان، قبولی‌های متعدد و موفقیت‌های گوناگونی کسب می‌کنند.

این موضوع مصباح را به یکی از مدارس محبوب تهران تبدیل کرده است. اگر شما هم مانند بسیاری از خانواده‌ها دوست دارید فرزندتان در این مدرسه درس بخواند، می‌توانید از کمک دبیران تدریس خصوصی ریاضی کاراتدریس برای فرزندتان بهره ببرید و شانس او را برای قبولی در آزمون ورودی مدرسه مصباح بیشتر کنید. همچنین اگر فرزندتان از دانش‌آموزان مصباح است، مدرسان خصوصی کاراتدریس می‌توانند به او در تقویت پایه ریاضی و بهبود سطح دروس محاسباتی کمک کنند. در ادامه برای آشنایی بیشتر با مجموعه آموزشی مصباح با کاراتدریس همراه باشید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

نمایش
هنوز ثبت نام نکرده اید؟! رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟!