مدرسه ادیب فرزانه؛ یک مدرسه حرفه‌ای و موفق با محیطی آرام

خیلی از خانواده‌ها از یک مدرسه نه رتبه یک و کیفیت آموزش ویژه تیزهوشان را می‌خواهند و نه آموزش معمولی و کیفیت پایین. یک کیفیت بالا و قابل‌ قبول برای یادگیری حرفه‌ای و صحیح دروس، رقابت و کسب نتیجه عالی در کنکور در محیطی آرام و بی‌حاشیه بهترین انتخاب برای خیلی از خانواده‌هاست. اگر شما هم دنبال چنین مدرسه‌ای برای دخترتان هستید، مدرسه ادیب فرزانه می‌تواند از بهترین و ایده‌آل‌ترین انتخاب‌ها برای شما باشد.

اگر شما هم قصد دارید فرزندتان شرایط لازم ورود به مدرسه ادیب فرزانه را پیدا کند، توصیه ما این است که برای آمادگی آزمون ورودی مدرسه یا تقویت دروس مختلف فرزندتان از کمک و تدریس خصوصی دبیران مختلف، به ‌ویژه دبیر ریاضی کمک بگیرید. دبیران تدریس خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون ورودی تا فارغ‌التحصیلی در مدرسه ادیب فرزانه همراه فرزندتان هستند. برای آشنایی با سطح علمی و امکانات این مدرسه با کاراتدریس همراه باشید.

تدریس خصوصی ویژه قبولی آزمون ورودی مدرسه ادیب فرزانه

معرفی مدرسه ادیب فرزانه

مدرسه ادیب فرزانه یک مدرسه دخترانه در مقطع متوسطه دوره دوم (متوسطه عمومی دبیرستان) است. این مدرسه در منطقه 1 (محدوده قیطریه) تهران قراردارد. ادیب فرزانه فعالیت خود را از سال 1377 آغاز کرده و در ساختمانی وسیع با امکانات گسترده پذیرای حدود 200 نفر از دانش‌آموزان ممتاز و نخبه است.

ساعت کار مدرسه ادیب فرزانه از 7:30 الی 15 و تعداد متوسط دانش‌آموزان هر کلاس آن حدود 15 نفر است.

سطح علمی مدرسه ادیب فرزانه

اگر قبولی‌های کنکور والمپیاد را معیاری برای سطح علمی مدارس در نظر بگیریم، طبق آمار موجود تعداد قبولی‌های کنکور، جشنواره خوارزمی، المپیاد و مسابقات علمی کشوری یا جهانی این مدرسه هر سال چشمگیر و قابل‌توجه است. این موضوع باعث شده مدرسه ادیب فرزانه یکی از مدارس برتر تهران محسوب شده و از نظر سطح علمی شرایط خوبی داشته باشد.

البته سطح علمی بالای این مدرسه به‌لطف دبیران مجرب و حرفه‌ای و استفاده از امکانات آموزشی مختلف بوده است.

شرایط ورود به مدرسه ادیب فرزانه

با توجه به اینکه مدرسه ادیب فرزانه یکی از مدارس معروف و معتبر تهران است، طبیعی است که افراد زیادی متقاضی ثبت‌نام و تحصیل در آن باشند. به همین دلیل مسئولان ادیب فرزانه هر سال برای ثبت‌نام دانش‌آموزان آزمون ورودی و مصاحبه حضوری برگزار می‌کنند.

بازه زمانی ثبت‌نام در این مدرسه از نیمه بهمن تا نیمه اردیبهشت است. اگر قصد دارید فرزندتان را در فرایند پیش‌ثبت‌نام مدرسه ادیب فرزانه شرکت دهید، در این بازه به سایت مدرسه مراجعه و پرسشنامه مربوطه را تکمیل کنید. از بين دانش‌آموزان شركت‌كننده در ارزيابی، افرادی كه حد نصاب لازم را كسب كنند، برای ديدار حضوری فراخوانده شده و پس از آن به منظور ثبت‌نام نهايی دعوت خواهند شد.

شرایط پیش ثبت‌نام در مدرسه ادیب فرزانه

  1. كسب معدل بالاي 19 درامتحانات نوبت اول (دي ماه)
  2. كسب نمره رياضي و علوم بالاي 19
  3. مجموع نمرات درس رياضي، علوم، عربي و زبان خارجه بالاي 75
  4. نمره انضباط عالي

از شرایط قبولی و ثبت‌نام در این مدرسه داشتن معدل بالای 19، قبولی در مصاحبه حضوری با اولیا و دانش‌آموزان و پذیرش در آزمون ورودی مدرسه است. البته در نظر داشته باشید که دانش‌آموزان ممتاز از امتیازات ویژه‌ای برخوردار خواهند بود.

آمار قبولی‌های المپیاد، مسابقات و کنکور سراسری

این مدرسه یکی از برترین مدارس تهران است که به لطف آموزش‌های حرفه‌ای، دبیران باتجربه و خدمات و امکانات ایده‌آل توانسته در آزمون کنکور سراسری نتایج درخشانی کسب کند. در ادامه فهرست اسامی بعضی از پذیرفته شدگان این مدرسه را آورده‌ایم.

تعدادی از پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری سال 97

نام و نام‌خانوادگیرشته

دانشگاه

سحر بنی‌عامری

دندانپزشکیعلوم‌پزشکی شهیدبهشتی

ملیکا میرمحمد

مهندسی مکانیک

صنعتی امیرکبیر

پانته‌آ رفیعی

مهندسی معماری

هنر

شیدا شاه‌ویسی

مهندسی صنعتی

تهران

تهمینه سلطانی‌فر

مهندسی برق

اصفهان

یاسمین مازندرانی

فیزیک مهندسی

صنعتی اصفهان

ساغر دلشا

مهندسی مدیریت‌پروژه

معماری و هنرپارس

فرناز وکیلی

معماری داخلی

سوره

مائده مرسل‌پور

مهندسی انرژی

شهید بهشتی

پانیذ اسماعیل‌زاده

مهندسی مکانیک

صنعتی امیرکبیر

سروین فرهنگی

مهندسی شهرسازی

هنر

درسا اکبری

مدیریت مالی

الزهرا

درسا اکبری

پرستاری

علوم‌پزشکی گلستان

ملیکا خالصی

مهندسی معماری

سوره

شیرین رهبریان

مهندسی مدیریت‌پروژهن

معماری و هنرپارس

ریحانه نوشیروان

معماری داخلی

معماری و هنرپارس

ملیکا خدامرادی

مهندسی کامپیوتر

شهید بهشتی

مریم گروسی

مهندسی کامپیوتر

صنعتی شریف

فاطمه میرزاخانی

علوم آزمایشگاهی

علوم‌پزشکی البرز

هماسادات امینی

فیزیک

الزهرا

صبا جابر

مهندسی باغبانی

گیلان

شمیم روشنی

مهندسی انرژی

ارشاد

پریا نهنگیطراحی طلا و جواهر

معماری و هنرپارس

سایر آزمون‌های مدرسه ادیب فرزانه در طول سال

این مدرسه برای دانش‌آموزان کنکوری به طور مرتب آزمون برگزار می‌کند. پس از برگزاری هر آزمون، تحلیل نتایج و پاسخ‌ها از مهم‌ترین کارهایی است که دبیران انجام می‌دهند. مدرسه ادیب فرزانه برای آزمون‌های خود از گزینه 2 استفاده می‌کند.

برنامه درسی مدرسه ادیب فرزانه در تابستان

این مدرسه در تابستان هم یک پایگاه تابستانی دارد. در دوره تابستان همه دانش‌آموزان زمان مشخصی را به مطالعات درسی پرداخته و ساعاتی را هم به تفریح مشغول خواهند شد. اختصاص زمان مطالعه و تفریح نسبت به پایه تحصیلی متفاوت است و دانش‌آموزانی که کنکوری هستند تقریبا همه اوقات را به مطالعات کنکور، تکرار و تمرین، مرور و جمع‌بندی، رفع اشکال و… سپری می‌کنند.

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه ادیب فرزانه

اغلب برنامه‌های مکمل این مدرسه در خصوص مباجث درسی هستند. ادیب فرزانه برای دروس مختلف مانند فیزیک، زیست، دینی، ریاضی، عربی و… انجمن‌های گوناگونی دارد. دانش‌آموزان با حضور دبیران خود در این انجمن‌ها فعالیت‌های مختلفی برای درک بهتر دروس انجام می‌دهند. پرسش و پاسخ، گفتگو، بحث و یادگیری در این انجمن‌ها باعث درک بهتر و عمیق‌تر دانش‌آموزان نسبت به دروس مختلف شده است.

علاوه‌براین همایش‌های درسی مختلفی در ادیب فرزانه برگزار می‌شود که دانش‌آموزان می‌توانند با شرکت در این همایش‌ها نگاه تازه‌ای به دروس پیدا کنند. کلاس‌های جبرانی و تقویتی، کلاس کنکور و کلاس‌های پیشرفته، کلاس‌های تست‌زنی و آموزش مهارت‌های ویژه کنکور مانند یادگیری مدیریت زمان و استرس هم از دیگر بخش‌های فعالیت این مدرسه برای درک بهتر دروس است.

ادیب فرزانه همچنین برای دانش‌آموزان کنکوری آزمون‌های گزینه 2 را برگزار می‌کند. این آزمون‌ها به طور مرتب برگزار شده و دانش‌آموزان با حضور در آن‌ها می‌توانند شرایط مشابه کنکور را تجربه کرده و برای کنکور اصلی آمادگی بیشتری پیدا کنند.

وضعیت اردوهای تفریحی در ادیب فرزانه

هرچند مدرسه ادیب فرزانه هم مانند سایر مدارس تهران دانش‌آموزان را به اردوهای درون استانی و برون استانی می‌برند؛ اما در مجموع به دلیل اینکه این مدرسه تمرکز زیادی روی قبولی در کنکور دارد، تعداد اردوهای آن چندان زیاد نیست و اغلب ساعات خود را به پیاده‌سازی برنامه‌های مطالعاتی ویژه مطالعه کنکور، تمرین، مرور و جمع‌بندی دروس می‌پردازند.

از جمله اردوهای این مدرسه می‌توان به حضور در سینما، جشنواره غذا، سفر به شیراز و… اشاره کرد. این مدرسه همچنین اردوهای مطالعاتی مختلفی هم برای دانش‌آموزان برگزار می‌کند. دانش‌آموزان می‌توانند در این اردو به یادگیری دروس مختلف بپردازند.

در مدرسه ادیب فرزانه چه خبر است؟

هر مدرسه‌ای با هر امکانات و کیفیت بالاخره نقاط قوت و ضعف مختلفی دارد. ویژگی‌هایی که تنها دانش‌آموزان و والدین آن‌ها می‌توانند به خوبی آن را شناسایی کنند. به همین دلیل در این بخش نظرات دانش‌آموزان و والدینشان را درباره مدرسه ادیب فرزانه آورده‌ایم.

ادیب فرزانه از نگاه دانش‌آموزان

اغلب دانش‌آموزان به ویژه در پایه پیش دانشگاهی معتقد هستند این مدرسه یکی از بهترین مدارس تهران برای قبولی در کنکور است. دانش‌آموزان مدرسه ادیب فرزانه می‌گویند دبیران این مدرسه از بهترین مدرسان در تهران هستند که در مدارس منتخب پایتخت تدریس کرده‌اند. کیفیت بالای آموزش، استفاده از شیوه‌های آموزشی نوین، پیگیری دروس و… از نقاط قوت دبیران ادیب فرزانه است.

گروهی از دانش‌آموزان رشته تجربی گفته‌اند زمانی که با یکی از دبیران مشکل داشتند و نسبت به کیفیت آموزش او گله‌مند بوده‌اند، مسئولان مدرسه به این مشکل رسیدگی کرده و دبیر را عوض کرده‌اند. این میزان توجه به انتقادات و نظرت دانش‌آموزان باعث می‌شود آن‌ها هم در یادگیری و درک مفاهیم عملکرد بهتری داشته باشند.

ادیب فرزانه از نگاه والدین

والدین هم از نحوه رفتار مسئولان و دبیران، کیفیت آموزش، امکانات و رسیدگی‌های مدرسه رضایت دارند و به نظر می‌رسد با ورود فرزندشان به این مدرسه نگرانی‌های مربوط به درس و تحصیل او برایشان حل شده است.

امکانات رفاهی ادیب فرزانه

مسئولان مدرسه ادیب فرزانه با فراهم کردن امکانات رفاهی گوناگون فضای پرنشاط، فعال و پویایی را برای دانش‌آموزان فراهم کرده‌اند. این محیط علمی باعث شده دانش‌آموزان این مدرسه برای درس و رقابت علمی مشتاق باشند.

آزمایشگاه شیمی، فیزیک و زیست با تجهیزات پیشرفته از مهم‌ترین امکانات این مدرسه است که دانش‌آموزان در آن دروس مختلف را به صورت عملی می‌آموزند. همچنین کتابخانه‌ای با بیش از 4600 جلد کتاب درسی و غیر درسی کنار سالن مطالعاتی حرفه‌ای با صندلی مطالعه و نورپردازی مناسب بخشی از امکانات مدرسه هستند.

کارگاه پژوهش، سایت کامپیوتر باچندین سیستم پیشرفته، کلاس‌های درسی هوشمند، سالن اجتماعات، سالن ورزش، نمازخانه و… هم از دیگر امکانات رفاهی مدرسه ادیب فرزانه محسوب می‌شوند. علاوه‌براین در ادیب فرزانه هر دانش‌آموز میز، صندلی و کمد شخصی دارد.

شهریه مدرسه ادیب فرزانه

این دبیرستان دوره متوسطه دوم در سال تحصیلی 95 برای دوره متوسطه شهریه‌ای در حدود 6.600.000 و برای دوره پیش‌دانشگاهی شهریه‌ 8.200.000 تومان از خانواده‌ها دریافت کرده است.

با این حساب می‌توان پیش‌بینی کرد برای سال تحصیلی پیش رو شهریه مدرسه ادیب فرزانه بسیار بیشتر از این مبالغ باشد. البته به نظر می‌رسد مسئولان این مدرسه برای پرداخت قسطی شهریه با خانواده‌ها همکاری کافی دارند.

آدرس مدرسه ادیب فرزانه

این مدرسه دوره متوسطه دوم تنها یک شعبه در کل تهران است که در محله قیطریه واقع شده است.

آدرس: بلوار قیطریه، خیابان شهیدخراسانی، کوی لاله، پلاک 16

شماره تماس: 02122218511 – 02122200709

ایمیل: adibfarzaneh_school@yahoo.com

سرویس مدرسه ادیب فرزانه

مجموعه آموزشی ادیب فرزانه یکی از بهترین مدارس تهران است که کنار همه مزایا و امکانات مختلفی که در اختیار دانش‌آموزان قرار داده، سرویس رفت‌وآمد هم درنظر گرفته است. دانش‌آموزان می‌توانند هنگام ثبت‌نام در این مدرسه برای سرویس تردد هم ثبت‌نام کنند. هزینه سرویس مدرسه ادیب فرزانه بین 2.000.000 تا 7.000.000 میلیون تومان است که به تناسب مسافت خانه تا مدرسه متغیر خواهد بود و به عنوان هزینه‌ای جدا از شهریه مدرسه دریافت خواهد شد.

مدارس هم‌تراز با ادیب فرزانه

مدرسه ادیب فرزانه یکی از مدارس برتر تهران است که به لطف کیفیت آموزش و خدمات، امکانات رفاهی متنوع و کادر آموزشی و اجرایی حرفه‌ای سالانه دانش‌آموزان زیادی برای ثبت‌نام و تحصیل در آن با هم رقابت دارند. با توجه به ظرفیت محدود این مدرسه، طبیعی است که ظرفیت کافی برای همه این دانش‌آموزان فراهم نباشد. در صورتی که فرزند شما هم در مدرسه ادیب فرزانه پذیرفته نشد، می‌توانید او را در مدارس هم رده ادیب فرزانه ثبت‌نام کنید.

مدارس کوشش، آئین روشن نور، خدیجه کبری، ابوریحان، فضیلت، علوم نوین، منظومه خرد، فرهنگ، مهرآئین، فراست، شهید مهدوی، تقوا و سمیه از مدرسه‌هایی هستند که از نظر سطح علمی، امکانات و شرایط آموزشی با ادیب فرزانه هم سطح هستند.

آموزش و یادگیری در آرامش و نشاط

با توجه به همه آنچه گفته شد، حضور در مدرسه ادیب فرزانه به فرزند شما کمک می‌کند در یک محیط آرام، بی‌حاشیه و مثبت برای کنکور آماده شود. دبیران این مدرسه به خوبی ثابت کرده‌اند با برنامه درسی و مطالعاتی دقیقی که دارند، می‌توانند به دانش‌آموزان برای کسب نتایج برتر کنکور کمک کنند. این کیفیت آموزشی کنار شهریه مقرون به صرفه باعث محبوبیت بیش از پیش این مدرسه شده است. بنابراین طبیعی است که خیلی از خانواده‌ها بخواهند فرزندشان در این مدرسه تحصیل کند.

اگر شما هم خواهان حضور فرزندتان در این مدرسه هستید، تیم کاراتدریس برای آموزش و فهم دروس مختلف به‌ویژه ریاضیات همراه فرزند شماست. شما می‌توانید برای تدریس خصوصی ریاضی به‌منظور بهبود عملکرد فرزندتان در مدرسه ادیب فرزانه با کاراتدریس تماس بگیرید و از کمک و همراهی مشاوران این تیم حرفه‌ای استفاده کنید.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این مدرسه

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

شرایط ورود به مدرسه ادیب فرزانه چگونه است؟

بازه زمانی ثبت‌نام در این مدرسه از نیمه بهمن تا نیمه اردیبهشت است. اگر قصد دارید فرزندتان را در فرایند پیش‌ثبت‌نام مدرسه ادیب فرزانه شرکت دهید، در این بازه به سایت مدرسه مراجعه و پرسشنامه مربوطه را تکمیل کنید. از بين دانش‌آموزان شركت‌كننده در ارزيابی، افرادی كه حد نصاب لازم را كسب كنند، برای ديدار حضوری فراخوانده شده و پس از آن به منظور ثبت‌نام نهايی دعوت خواهند شد.

امکانات و خدمات مدرسه ادیب فرزانه چیست؟

آزمایشگاه‌های شیمی، فیزیک و زیست، کتابخانه مجهز، کارگاه پژوهش، سایت کامپیوتر باچندین سیستم پیشرفته، کلاس‌های درسی هوشمند، سالن اجتماعات، سالن ورزش، نمازخانه و... هم از دیگر امکانات رفاهی مدرسه ادیب فرزانه محسوب می‌شوند. علاوه‌براین در ادیب فرزانه هر دانش‌آموز میز، صندلی و کمد شخصی دارد.

آدرس مدرسه ادیب فرزانه کجاست؟

بلوار قیطریه، خیابان شهیدخراسانی، کوی لاله، پلاک 16 شماره تماس: 02122218511 - 02122200709

مدارس هم‌تراز مدرسه ادیب فرزانه کدام‌ها هستند؟

مدارس کوشش، آئین روشن نور، خدیجه کبری، ابوریحان، فضیلت، علوم نوین، منظومه خرد، فرهنگ، مهرآئین، فراست، شهید مهدوی، تقوا و سمیه از مدرسه‌هایی هستند که از نظر سطح علمی، امکانات و شرایط آموزشی با ادیب فرزانه هم سطح هستند.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.