مدرسه دخترانه مهدوی؛ مجتمع آموزشی برای همه مقاطع تحصیلی

یکی از مزایای مدارسی که در قالب یک مجتمع آموزشی همه پایه‌های تحصیلی را در دل خود جای داده‌اند، این است که در صورت رضایت خاطر از کیفیت آموزش، امکانات و تجهیزات و… می‌توانید با خیال راحت فرزندتان را تا آخرین سال تحصیلی همان‌جا ثبت‌نام کنید و دیگر برای هر پایه و مقطع تحصیلی دنبال مدرسه خوب و کارآمد نباشید. مجتمع آموزشی و مدرسه دخترانه مهدوی از همین مدارس است که اغلب دانش‌آموزان آن از پیش‌دبستانی تا دبیرستان را در همان مدرسه گذرانده‌اند. این موضوع نشان از کیفیت بالای آموزش و پرورش مدرسه مهدوی دارد. اگر شما هم قصد دارید فرزندتان را در چنین مدرسه‌ای ثبت‌نام کنید، با کاراتدریس همراه باشید تا کمی بیشتر درباره مدرسه مهدوی، امکانات و آزمون ورودی آن بدانید.

البته فراموش نکنید اگر فرزندتان قصد تحصیل در مهدوی را دارد یا از دانش‌آموزان این مدرسه است، برای آمادگی در آزمون ورودی مدرسه مهدوی یا تقویت دروس به‌ویژه درس ریاضی به همراهی دبیر خصوصی ریاضی نیاز خواهد داشت. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون تا آخرین روز تحصیل در مهدوی در همه پایه‌های تحصیلی همراه دخترتان بوده و به او در پیشرفت درسی کمک خواهند کرد.

کمی بیشتر درباره مهدوی

مجتمع آموزشی مهدوی از نظر ساختمان و ابعاد یکی از بزرگ‌ترین مدارس تهران است. این مدرسه در بنایی با بیش از 15000 مترمربع همه مقاطع تحصیلی پیش دبستانی، ابتدایی، متوسطه دوره اول و دوم را پوشش داده است.

اگر فرزند شما قصد ورود به مهدوی و تحصیل در آن را دارد، می‌تواند از همان اولین سال‌های درس پا به مدرسه مهدوی گذاشته و تا فارغ‌التحصیلی در همین مدرسه بماند. این موضوع باعث می‌شود هرسال از اضطراب ورود به یک محیط جدید و آشنایی با افراد، همکلاسی‌ها و دبیران جدید جدا بماند.

طبق گفته کادر مدیریت، آموزش و اجرایی مدرسه مهدوی آموزش همه جانبه از مهم‌ترین اهداف این مدرسه است. یعنی در مجتمع آموزشی مهدوی دانش‌آموزان در همه وجوه زندگی مانند درس، ورزش، روابط موثر اجتماعی، هنر و موسیقی و… رشد و پیشرفت خواهند داشت.

کادر مهدوی تعلیم و تربیت را یک پروژه چند وجهی می‌دانند که در آن با توجه به علاقه‌‌مندی و استعداد دانش‌آموز یک برنامه‌ریزی حرفه‌ای انجام خواهد شد. سپس برنامه تدوین شده با همراهی و کمک همه کادر آموزشی و اجرایی و خانواده دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

نکته جالب درباره مدرسه مهدوی این است که این مجتمع آموزشی کنار اینکه یک مدرسه باکیفیت در سطح ایران محسوب می‌شود، سعی کرده سبک و شیوه آموزشی خود را با استانداردهای جهانی هم‌تراز کند. این مدرسه با انجمن‌های آموزشی مختلف غیرایرانی و موفق خارج از کشور در ارتباط بوده و آموزه‌های خود را در راستای بهبود شیوه آموزشی به‌روز نگه می‌دارد. این موضوع را در شیوه آموزش، مباحث آموزش و حتی سبک نمره‌دهی مدرسه می‌توان دید.

مدرسه مهدوی برای آموزش مباحث دانش‌آموزان را درگیر مفاهیم کرده و در کلاس درس فعال نگه می‌دارد. همچنین نمره‌دهی این مدرسه به سبک فرانسوی‌ها از 32 نمره است. البته درصورتی‌که دانش‌آموزان بخواهند مدرسه خود را عوض کنند، کارنامه‌ای معادل سبک معمول سیستم آموزش ایران به او داده خواهد شد. درمجموع پیروی از سبکی مدرن و حرفه‌ای را در همه ابعاد آموزشی مجموعه آموزشی مهدوی می‌توان دید.

سطح علمی مدرسه مهدوی

اگر آمار و ارقام مربوط به قبولی در کنکور و موفقیت‌های المپیادی را معیاری برای سنجش سطح علمی مدرسه مهدوی بدانیم،این مدرسه جایگاه خوبی نخواهد داشت؛ چراکه علی‌رغم عملکرد خوب مدرسه، میزان پذیرفته‌شدگان مدرسه در کنکور چندان مطلوب نیست.

از سوی دیگر باید گفت سبک آموزشی این مدرسه، دبیران حرفه‌ای و باتجربه، امکانات و تجیهزات عالی و… باعث شده سطح علمی مدرسه مهدوی بسیار بالا باشد. ضمن اینکه مجتمع آموزشی مهدوی گواهی‌نامه بین‌المللی به دانش‌آموزان می‌دهد که این موضوع نشان‌دهنده سطح علمی رضایت‌بخش مدرسه است.

همچنین طبق گفته دانش‌آموزان کیفیت آموزش و امکانات موجود برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی بسیار عالی است؛ اما دانش‌آموزان دوره متوسطه اول با کمی افت در این موارد مواجه می‌شوند. سپس در دوره متوسطه دوم شرایط آموزش، سطح علمی و… دوباره کیفیت مطلوبی پیدا خواهد کرد.

شرایط ورود به مهدوی

به‌طور کلی باید گفت شرایط ورودی به این مدرسه برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است؛ اما همان‌طور که می‌توان حدس زد مجموعه آموزشی و دبیرستان مهدوی برای ثبت‌نام ورودی‌های جدید اغلب پایه‌های تحصیلی آزمون ورودی برگزار می‌کند. نتیجه آزمون ورودی کنار شرط معدل بالا و کسب نمرات خوب در بعضی دروس از دیگر شرایط ورودی به مدرسه مهدوی هستند.

دانش‌آموزان دوره پیش دبستانی و ابتدایی آزمون ورودی ندارند. فقط یک مصاحبه حضوری مختصر کافی است تا کودک شما به‌عنوان دانش‌آموز دوره ابتدایی در این مدرسه ثبت‌نام شود.

شرایط آزمون ورودی مدرسه مهدوی

همان‌طورکه گفته شد این مدرسه برای ثبت‌نام دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم آزمون‌ برگزار می‌کند. در ادامه جزییات بیشتری از آزمون ورودی مجتمع آموزشی مهدوی خواهیم گفت.

متوسطه اول

ورودی‌ها و دانش‌آموزان دوره متوسطه اول که از دبستان به متوسطه اول می‌آیند، آزمون ورودی بسیار آسانی دارند. آن‌ها برای ورود به مدرسه باید معدلی برابر با سطح کیفی خیلی خوب داشته باشند. با وجود چنین شرطی دانش‌آموزان می‌توانند در آزمون ورودی پیش‌ ثبت‌نام را انجام داده و مدارک موردنیاز را در سایت بارگذاری کنند. پس از آن باید منتظر اطلاعیه مدرسه برای زمان آزمون ورودی باشند که از طریق سایت اعلام خواهد شد. اغلب دانش‌آموزان دوره متوسطه اول این مدرسه از دانش‌آموزان ابتدایی همین مجتمع آموزشی هستند؛ اما گاهی چند نفر انگشت‌شمار هم به ورودی‌های متوسطه اول اضافه خواهند شد.

هرچند ممکن است منابع آزمون متوسطه اول تغییر کند؛ اما با درحال‌حاضر آزمون ورودی متوسطه اول مدرسه از دروس علوم، ریاضی، زبان انگلیسی و ادبیات است.

متوسطه دوم

دانش‌آموزانی که می‌خواهند در آموزن ورودی متوسطه دوم دبیرستان مهدوی شرکت کنند، آزمون ورودی سختی خواهند داشت. شاید دلیل این سخت‌گیری رقابت با سایر مدارس و دبیرستان‌ها برای سه سال پایانی و کنکور باشد. آزمون ورودی متوسطه دوم از ادبیات، علوم و ریاضی است.

تفاوتی ندارد فرزند شما از دانش‌آموزان سابق همین مدرسه باشد یا جدید‌الورود محسوب شود؛ در هر صورت همه دانش‌آموزان برای ورود به این مدرسه باید آزمون ورودی بدهند. تنها فرقی که برای دانش‌آموزان مهدوی وجود دارد، عدم وجود شرط معدل و انضباط است.

در نظر داشته باشید درصورتی‌که دانش‌آموزان معدل کمتر از 19 و نمره ریاضی، علوم و زبان کمتر از 20 داشته باشند، ثبت‌نام نخواهند شد. در این دوره هم اغلب دانش‌آموزان از شاگردان همین مدرسه هستند و چند نفر معدود هم به دانش‌آموزان قدیم اضافه خواهد شد.

آزمون ورودی میان‌دوره

این مدرسه تعداد بسیار کمی دانش‌آموز را با آزمون ورودی میان دوره‌ای می‌گیرد؛ امکان قبولی از این طریق کمی سخت اما ممکن است.

برنامه درسی مهدوی در تابستان

مهدوی در فصل تابستان هم برنامه‌های مختلفی برای دانش‌آموزان دارد. شرکت در این برنامه‌های تابستانی برای پایه‌های اول تا نهم اختیاری و برای مقاطع دهم،یازدهم و دوازهم اجباری است.

دانش‌آموزان از پایه‌ اول تا نهم کلاس‌های سرگرمی بیشتری در تابستان دارند. به‌عنوان مثال می‌توانند یک شب در مدرسه بمانند یا درکلاس‌های هنری و ورزشی شرکت کنند؛ اما برای پایه‌های تحصیلی دهم، یازدهم و دوازدهم شرکت در کلاس‌های تابستانی اجباری است. دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم در تابستان کلاس‌های آموزش فیزیک، شیمی و ریاضی دارند.

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه مهدوی

مدرسه مهدوی برای همه مقاطع تحصیلی خود فوق‌برنامه‌های مختلف و هیجان‌انگیزی فراهم کرده است؛ اما فوق‌برنامه‌های دانش‌آموزان دوره ابتدایی بیشتر و متنوع‌تر از سایر پایه‌هاست.

دانش‌آموزان دوره ابتدایی در فوق‌برنامه‌ها برنامه‌های آفیس را به‌طور کامل می‌آموزند. رقص باله، فلوت، آموزش شنا، کلاس‌های کامپیوتری مختلف و… از دیگر برنامه‌های فوق‌العاده دانش‌آموزان ابتدایی مجتمع آموزشی مهدوی است.

همچنین کلاس‌های آموزش زبان فرانسوی و زبان انگلیسی برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی تا پایه نهم برگزار می‌شود؛ اما پایه‌های دهم تا دوازدهم فقط زبان انگلیسی دارند و کلاس فرانسوی برای آن‌ها تشکیل نمی‌شود. دانش‌آموزان دوره ابتدایی کتاب انگلیسی گرامر تایم را می‌خوانند. با ورود به دوره متوسطه اول، دانش‌آموزان در چهار دسته تعیین سطح شده و به مطالعات انگلیسی خود ادامه می‌دهند. بالاترین سطح در زبان انگلیسی مطالعه ادبیات انگلیسی و آشنایی با آرایه‌های ادبی انگلیسی را می‌آموزند. به‌طورکل می‌توان گفت مجتمع آموزشی مهدوی از نظر زبان انگلیسی بسیار قدرتمند عمل می‌کند.

دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم به بعد پنجشنبه‌ها باید در مدرسه و کلاس‌های فوق‌برنامه علوم و ریاضی حضور داشته باشند.

وضعیت اردوهای تفریحی در مهدوی

اردوهای مدرسه مهدوی شامل اردوهای بین شهری و گردش‌های علمی داخل شهری است. موزه، سینما و… بخشی از این اردوها هستند؛ اما درمجموع تعداد و تنوع اردوهای این دبیرستان بسیار کم است و گاهی در طول سال تحصیلی هیچ اردویی برای دانش‌آموزان ندارند.

در مدرسه مهدوی چه می‌گذرد؟

نقل‌قول و نظرات مختلفی درباره این مدرسه وجود دارد که می‌توان آن را به تفکیک دیدگاه دانش‌آموزان و والدین بیان کرد.

مدرسه مهدوی از نگاه دانش‌آموزان

دبیرستان مهدوی از نظر دانش‌آموزان مدرسه‌ای پیشرفته با سبک آموزش متفاوت است که فضایی عالی برای پیشرفت فراهم کرده است؛ اما طبق گفته بسیاری از دانش‌آموزان این دبیرستان بین دانش‌آموزان تفاوت زیادی قائل است. برای مثال اگر دانش‌آموزی از نظر شرایط مالی سطح بالاتری داشته باشد یا با روابط خاصی به مدرسه آمده باشد، رفتار کادر آموزشی، اجرایی و مدیریت با آن‌ها متفاوت خواهد بود.

تعدادی از دانش‌آموزان هم از نحوه برخورد و شیوه آموزش معلمان پایه‌های تحصیلی هفتم، هشتم و نهم رضایت ندارند. علاوه‌براین دانش‌آموزان این مدرسه معتقد هستند مهدوی از نظر بوفه خوراکی کیفیت کافی ندارد، چراکه این مدرسه بوفه ندارد و فقط یک دستگاه الکتریکی و یخچال برای خرید خوراکی با کارت بانکی دارد که آن هم اغلب اوقات خالی بوده و خوراکی ندارد.

نکات منفی دیگری هم درباره این مدرسه گفته می‌شود. برای مثال در این مدرسه برای دانش‌آموزان کمد شخصی تهیه کرده‌اند؛ اما هیچ یک از کمدها کلید ندارند و عملا بلااستفاده هستند. همچنین این مدرسه تخته هوشمند و کامپیوترهای داخل کلاس درس دارد که معیوب هستند و نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد. سیستم سرمایشی و گرمایشی کلاس‌ها هم نامطلوب بوده و صندلی‌های تکی بسیار قدیمی هستند.

از دیگر مواردی که دانش‌آموزان درباره این مدرسه می‌گویند محیط رقابتی برای امور غیر درسی، چشم‌هم‌چشمی دانش‌آموزان درباره مسائل مختلف

مدرسه مهدوی از نگاه والدین

اولیای دانش آموزان از نحوه برخورد، آموزش‌ها و عملکرد مدرسه مهدوی رضایت خاطر دارند. رفتار خوب کادر تربیتی، معلمان مجرب، فضا‌ی وسیع، شیوه آموزشی کارآمد و… از مواردی است که باعث شده خانواده‌ها از کادر مدیریت، اجرایی و آموزشی مدرسه راضی باشند.

امکانات رفاهی مهدوی

مدرسه مهدوی تنها همین یک شعبه را دارد که همه پایه‌های تحصیلی را در آن جای داده است. ساختمان‌ها و بخش‌های مختلف مدرسه مهدوی به یکدیگر راه دارند؛ اما دانش‌آموزان تنها با اجازه مسئولان و مشاوران اجازه تردد بین بخش‌های مختلف را دارند.

این مدرسه از هر پایه تحصیلی اول تا پنجم ابتدایی پنج کلاس و از پایه ششم ابتدایی شش کلاس دارد که ظرفیت هریک حدود 25 نفر است. برای هریک از پایه‌های هفتم تا نهم هم سه کلاس 25 نفری دارد. مجتمع آموزشی مهدوی همچنین یک کلاس ریاضی، یک کلاس تجربی، یک کلاس انسانی و یک کلاس پیشرفته دارد. در کلاس پیشرفته ترکیبی از دانش‌آموزان تجربی و ریاضی کنار هم مباحث پیشرفته‌تری را مطالعه خواهند کرد. ظرفیت این کلاس هم بیش از 30 نفر است.

برای این تعداد دانش‌آموز امکانات مختلفی مانند سالن‌های غذا خوری، استخر، سالن‌های ورزشی، اتاق‌های مخصوص رقص باله، آزمایشگاه فیزیک، شیمی، زیست و سایت کامپیوتری وجود دارد. همچنین در دوره متوسطه اول دبیران بعضی دروس مشترک هستند؛ اما در دبیرستان برای هر درس فقط یک دبیر وجود دارد.

علاوه‌براین مدرسه مهدوی ورزش‌هایی مانند والیبال، بسکتبال، تکواندو و بدمینتون را در برنامه ورزشی خود گنجانده است؛ البته دانش‌آموزان دوره ابتدایی شنا هم دارند.

مجموعه آموزشی مهدوی همچنین سه حیاط دارد که دانش‌آموزان پایه‌های اول تا چهارم در یک حیاط، پنجم و ششم در یک حیاط و دوره‌های متوسطه اول و دوم در یک حیاط هستند. همچنین ساعت کار مدرسه از 7:00 تا 14:00 است. در این بازه زمانی چهار کلاس 90 دقیقه‌ای، دو زنگ تفریح 15 دقیقه‌ای و یک بازه زمانی نیم ساعته برای ناهار برگزار می‌شود.

شهریه مدرسه مهدوی

مهدوی یکی از مدارس گران‌قیمت تهران است که تحصیل در آن هزینه‌های قابل‌توجهی دارد. شهریه این مدرسه به‌طور میانگین 25.000.000 تومان است. البته در نظر داشته باشید که هزینه مربوط به روپوش مدرسه (یک مانتو، شلوار و مقنعه) چیزی درحدود 900.000 تومان است که به‌طور جداگانه دریافت خواهد شد. همچنین در هر سال تحصیلی حدود 2.000.000 تومان هزینه جزوات درسی است که به عهده خود دانش‌آموزان است.

آدرس و شعب مهدوی

همان‌طورکه گفته شد مجموعه آموزشی مهدوی یک شعبه داشته و یک مدرسه یکپارچه محسوب می‌شود.

– آدرس مجتمع آموزشی مهدوی

خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، خیابان شهید اعجازی، کوچه زنبق، کوچه مینا

شماره تماس: 02122435550

سرویس مدرسه مهدوی

خوشبختانه مدرسه مهدوی برای دانش‌آموزان خود سرویس ویژه رفت‌وآمد درنظر گرفته است. بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت از خدمات سرویس مدرسه مهدوی استفاده کنید. هزینه سرویس مدرسه مهدوی از حداقل 2.000.000 تومان شروع می‌شود. اگر خانه شما تا مدرسه مسافت زیادی نداشته باشد، حداقل هزینه سرویس مدرسه برای فرزندتان در نظر گرفته خواهد شد.

مدارس هم‌تراز مهدوی

این مدرسه یکی از باکیفیت‌ترین مدارس تهران است که امکانات متنوع و قابل‌توجهی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. به همین دلیل این مدرسه از محبوب‌ترین مدارس تهران است؛ اما درصورتی‌که فرزند شما نتواند آزمون ورودی مدرسه مهدوی را با موفقیت پشت سر بگذارد، پیشنهاد می‌کنیم شانس او را در مدرسه‌های آفتاب آذرین، ربانی و منظومه خرد امتحان کنید؛ چراکه این مدارس هم از نظر امکانات رفاهی هم‌تراز مهدوی هستند؛ اما از نظر شرایط و کیفیت آموزشی کمی متفاوت عمل می‌کنند.

مهدوی؛ تلفیق آسایش و علم

درآخر فراموش نکنید فارغ از عملکرد خود دانش‌آموزان برای کنکور و شرکت در مسابقات علمی، مدرسه مهدوی از مدارس برتر تهران است که امکانات رفاهی بسیار مطلوبی برای دانش‌آموزان فراهم کرده است. تحصیل درچنین مدرسه‌ای باعث رشد همه ابعاد شخصیتی دانش‌آموزان خواهد شد. برای مشاوره و راهنمایی درباره انتخاب مدرسه مناسب می‌توانید روی کمک تیم کاراتدریس حساب کنید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم جهت دریافت مشاوره تدریس خصوصی ریاضی با کاراتدریس تماس بگیرید تا متخصصان این تیم شما را راهنمایی کنند.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این مدرسه

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

شرایط ورود به مدرسه مهدوی چگونه است؟

شرایط ورودی به این مدرسه برای هر مقطع تحصیلی متفاوت است؛ اما همان‌طور که می‌توان حدس زد مجموعه آموزشی و دبیرستان مهدوی برای ثبت‌نام ورودی‌های جدید اغلب پایه‌های تحصیلی آزمون ورودی برگزار می‌کند. نتیجه آزمون ورودی کنار شرط معدل بالا و کسب نمرات خوب در بعضی دروس از دیگر شرایط ورودی به مدرسه مهدوی هستند. دانش‌آموزان دوره پیش دبستانی و ابتدایی آزمون ورودی ندارند. فقط یک مصاحبه حضوری مختصر کافی است تا کودک شما به‌عنوان دانش‌آموز دوره ابتدایی در این مدرسه ثبت‌نام شود.

امکانات و خدمات مدرسه مهدوی چیست؟

در این مدرسه امکانات مختلفی مانند سالن‌های غذا خوری، استخر، سالن‌های ورزشی، اتاق‌های مخصوص رقص باله، آزمایشگاه فیزیک، شیمی، زیست و سایت کامپیوتری وجود دارد.

آدرس مدرسه مهدوی کجاست؟

خیابان شهید فلاحی (زعفرانیه)، خیابان شهید اعجازی، کوچه زنبق، کوچه مینا شماره تماس: 02122435550

مدارس هم‌تراز مدرسه مهدوی کدام‌ها هستند؟

مدرسه‌های آفتاب آذرین، ربانی و منظومه خرد هم‌تراز مهدوی هستند.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.