تجربه امکانات لوکس برای دانش‌آموزان در مدرسه ربانی

دانش‌آموزان مفیدترین ساعات روز خود را در محیط مدرسه و کنار دبیران و همکلاسی‌های خود می‌گذرانند. این روند که هرسال 9 ماه متوالی ادامه دارد؛ باعث شده بسیاری از پدران و مادران نسبت به محیطی که فرزندشان هر روز ساعات زیادی را در آن می‌گذراند، حساس باشند. به عبارت دیگر برای بسیاری از والدین کنار درس و تحصیل، هیچ‌چیز بیشتر از آسایش، حال خوب و برخورداری فرزندشان از امکانات رفاهی عالی در مدرسه اهمیت ندارد. اگر شما هم در گروه همین افراد هستید و دنبال مدرسه‌ای لوکس با امکانات کم‌نظیر برای تحصیل فرزندتان می‌گردید، مدرسه ربانی می‌تواند برای شما انتخاب ایده‌آلی باشد.

مدرسه دخترانه ربانی یکی از مدارس گران‌قیمت و برتر تهران است که با ایجاد محیطی امن، پویا، خلاقانه و مرفه باعث رشد استعدادهای مختلف دانش‌آموزان می‌شود. این مدرسه هم در مقاطع پیش‌دبستانی ودبستان فعالیت دارد و هم در مقاطع دوره متوسطه اول و دوم! بنابراین شما می‌توانید از همان سال‌های ابتدایی تحصیل تا دوره پیش‌دانشگاهی و کنکور فرزند خود را در همین مدرسه ثبت‌نام کنید و از کیفیت آموزش و پرورش آن اطمینان خاطر داشته باشید.

اگر شما هم می‌خواهید دخترتان شرایط لازم برای ورود به مدرسه ربانی را داشته باشد، توصیه ما این است که برای آمادگی آزمون ورودی مدرسه ربانی یا تقویت دروس مختلف فرزندتان از کمک و تدریس خصوصی دبیران مختلف، به‌ویژه دبیر ریاضی کمک بگیرید. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون ورودی تا آخرین روز تحصیل در مدرسه ربانی دوشادوش فرزند شما هستند. برای آشنایی با سطح علمی و امکانات مدرسه ربانی این مطلب را از دست ندهید.

معرفی مدرسه ربانی

این مدرسه در شهرک غرب واقع شده و از سال 72 فعالیت خود را آغاز کرده است. مدرسه غیردولتی ربانی در ابتدا فقط دبستان داشت؛ اما درسال 83 دوره متوسطه را هم اضافه کرد. در همین سال معماری مدرسه تغییر و تحول زیادی پیدا کرد و تجهیزات بسیار پیشرفته‌ نرم‌افزاری و سخت‌افزاری به آن اضافه شد تا دانش‌آموزان بتوانند یک مدرسه با امکانات رفاهی بسیار عالی را تجربه کنند. مدرسه ربانی هدف خود را ایجاد یک سازمان یادگیرنده اعلام کرده که در آن از دانش‌آموزان گرفته تا دبیران و والدین همه می‌توانند فضای آموزشی داشته باشند.

فضای مدرسه برای پیش‌دبستانی‌ها

مدرسه ربانی در مقطع ابتدایی سعی کرده محیط آموزشی شاد و پرنشاطی برای دانش‌آموزان خردسال فراهم کند. به‌این‌ترتیب دانش‌آموزان ضمن داشتن احساس امنیت عاطفی با استفاده از روش‌های آموزشی مختلف و ارتباط صمیمی با دبیران به‌خوبی رشد کرده و پیشرفت خواهند داشت.

 

محیط مدرسه ربانی برای دبستانی‌ها

مدرسه ربانی برای آموزش به دبستانی‌ها از الگوهای آموزشی استاندارد جهانی مبنی بر آموزش باتوجه به هوش‌های چندگانه استفاده می‌کند. دبیران این پایه‌های تحصیلی بیشتر از اینکه در کلاس متکلم وحده باشند، کودکان را درگیر آموزش‌های مختلف و بحث‌های کلاسی گوناگون می‌کنند تا دانش‌آموز با انجام فعالیت‌های گروهی و کلاسی مفاهیم موردنظر را بیاموزد.

با این روش علاوه‌بر یادگیری ماندگارتر، دانش‌آموزان اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و در روابط اجتماعی مهارت بیشتری پیدا می‌کنند.

آموزش مدرسه برای دوره متوسطه اول و دوم

پرسنل مدرسه ربانی برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول برنامه‌های ویژه‌ای دارند. آن‌ها معتقد هستند بخشی از خودآگاهی و شناخت افراد در این سن انجام می‌شود. به‌همین دلیل در دوره متوسطه اول فضای مناسبی برای خودآگاهی دانش‌آموز، باوربه خود و افزایش اعتماد به نفس ایجاد کرده‌اند تا دانش‌آموزان بتوانند درک بهتری از خود پیدا و شیوه صحیحی برای زندگی انتخاب کنند. این موضوع می‌تواند باعث علاقه دانش‌آموز برای مطالعات درسی و حتی غیر درسی شود.

همچنین دوره متوسطه دوم کنار آموزش‌های درسی فضای رشد مهارت‌ها گسترده‌تر شده است. طبق گفته کادر فنی و اجرایی مدرسه ربانی، برای دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم ضمن آموزش‌های درسی به آموزش و پرورش مهارت‌های فردی مختلف پرداخته می‌شود که ازجمله آن‌ها می‌توان به مدیریت زمان، مدیریت تفکر، مدیریت جسم و ورزش، مدیریت اوقات فراغت، مدیریت ارتباط موثر و مدیریت برنامه‌ریزی درسی اشاره کرد. مسئولان مدرسه ربانی معتقد هستند رشد چنین مهارت‌هایی در دانش‌آموزان باعث می‌شود آن‌ها برای حضور در رقابت‌های علمی کشوری و جهانی ترغیب شوند.

برنامه مدرسه ربانی برای دانش‌آموزان کنکوری

در این سال هم کنار مطالعات درسی و برنامه کنکوری، ایجاد فضایی برای شناخت خود، افزایش خودباوری و اعتماد به نفس برای دانش‌آموزان فراهم است. بنابراین انتظار می‌رود دانش‌آموزان بتوانند به خوبی برای آزمون سرنوشت‌ساز پیش‌رو آماده شوند.

درمجموع در مدرسه ربانی آموزش و پرورش روح در راستای خودشناسی، توسعه مهارت‌های فردی و رشد شخصیتی یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مسئولین مدرسه است. بنابراین درصورتی‌که ترجیح می‌دهید فرزندتان در چنین زمینه‌هایی رشد کند، می‌توانید این مدرسه را در فهرست مدارس موردتایید خود برای تحصیل دختر دلبندتان قرار دهید.

بحث و اختلاف‌نظر بین والدین نسبت به کیفیت آموزشی مدرسه ربانی و هزینه شهریه آن همیشه وجود داشته است. بعضی از پدران و مادران معتقد هستند این مدرسه چه از نظر امکانات رفاهی و چه از نظر کیفیت آموزشی شرایط ایده‌آلی دارد و نسبت به پرداخت شهریه آن هم مشکلی ندارند؛ در مقابل بعضی از پدران و مادران می‌گویند پرسنل مدرسه ربانی فقط به شرایط محیطی و تامین امکانات رفاهی پرداخته‌اند و کیفیت آموزش و پرورش آن‌ها چندان چنگی به دل نمی‌زند. آن‌ها همچنین معتقد هستند که شهریه این مدارس به نسبت کیفیت آموزش و امکانات آن بسیار گران بوده و مناسب نیست. درنهایت می‌توان گفت بررسی و نتیجه‌گیری درباره واقعیت این موضوع به عهده والدین است و هر خانواده‌ای شرایط مدرسه را نسبت به فرزند خود می‌سنجد. پس شما هم باید ضمن تحقیق درباره کیفیت مدرسه، اولویت‌های خود را برای آینده فرزندتان مشخص کرده و درباره ثبت‌نام در این مدرسه تصمیم بگیرید.

سطح علمی مدرسه ربانی

به جرات می‌توان گفت دبیران این مدرسه از باتجربه‌ترین و حرفه‌ای‌ترین دبیران تهران هستند که با استفاده از شیوه‌های آموزشی جدید، تدریس و آموزش جذابی را برای دانش‌آموز فراهم می‌کنند؛ اما به نظر می‌رسد این مدرسه از نظر سطح علمی برای رقابت با مدارس تیزهوشان و نخبه‌پرور ساخته نشده است.

به عبارت دیگر علی‌رغم اهدافی که برای هریک از پایه‌های تحصیلی و مقاطع مدرسه ربانی گفته شد، با در نظر گرفتن آمار قبولی‌های کنکور، المپیاد و مسابقات علمی این مدرسه، گفته می‌شود مدرسه ربانی از نظر سطح علمی شرایط عالی و بی‌نقصی ندارد؛ بلکه در گروه مدارس نسبتا خوب پایتخت قرار می‌گیرد. این موضوع را می‌توانید با نگاهی به رتبه قبولی‌های کنکور این مدرسه در سال‌های گذشته متوجه شوید. گرچه سطح علمی مدرسه ربانی بسیار بالاست؛ اما فشار درسی، سخت‌گیری آموزشی و جدیت مطالعه درسی در آن نسبت به مدارس تیزهوشان و مشابه آن به مراتب کمتر است و فشار درسی زیادی به دانش‌آموز وارد نمی‌کند.

پس اگر دنبال این نیستید که از فرزندتان یک نخبه بسازید و در عوض تحصیل در یک مدرسه لوکس با مطالعات درسی در سطح نسبتا بالا را برای فرزندتان مناسب می‌دانید، این مدرسه را در فهرست مدارس گزینشی خود قرار دهید.

شرایط ورود به مدرسه ربانی

مسئولان این مدرسه برای ورود به مجموعه مدارس ربانی آزمون ورودی و مصاحبه در نظر گرفته‌اند. البته این آزمون و مصاحبه برای هر مقطع شیوه متفاوتی دارد:

شرایط ثبت‌نام در مدرسه ربانی برای پیش‌دبستان

این مدرسه برای دوره پیش دبستانی آزمون ورودی ندارد؛ اما در بازه زمانی مشخصی باید از طریق سایت مدرسه فرم مربوط به ثبت‌نام پیش‌دبستانی را تکمیل کنید. پرسنل مدرسه فرم‌های پیش ثبت‌نامی را به ترتیب زمان ثبت‌نام و تکمیل فرم بررسی کرده و با متقاضیان تماس می‌گیرند. باتوجه به اینکه ظرفیت مدرسه برای ثبت‌نام دوره پیش‌دبستانی محدود است، پس از پر شدن ظرفیت مدرسه، سایر فرم‌های پیش ثبت‌نام بررسی نخواهند شد.

شرایط ثبت‌نام در مدرسه ربانی برای دبستان

برای دوره دبستان هم شرایط با پایه پیش‌دبستانی مشابه است. متقاضیان باید فرم پیش ثبت‌نام را تکمیل کنند و مسئولان مدرسه به ترتیب با آن‌ها تماس خواهند گرفت. از آنجا که ظرفیت مدرسه در مقطع دبستان هم محدود بوده و تنها دو کلاس در این مقطع دارد، پس از کامل شدن تعداد ورودی‌های موردنظر، سایر فرم‌های پیش ثبت‌نامی‌ بررسی نخواهد شد. جالب است بدانید بسیاری از دانش‌آموزان مدرسه آفتاب آذرین زعفرانیه، پس از پایان دوره ابتدایی برای ادامه تحصیل به این مدرسه می‌آیند و تعامل مدرسه ربانی با مدرسه آفتاب آذرین بسیار خوب است. البته به نظر می‌رسد این نوع تعاملات مدرسه ربانی با مدرسه مهدوی تهران چندان خوب پیش نمی‌رود.

پیشنهاد می‌کنیم درصورتی‌که می‌خواهید فرزندتان در این مدرسه ثبت‌نام شود، با اعلام مدرسه برای تکمیل فرم پیش ثبت‌نام، فرصت را از دست نداده و جزو نفرات اولی باشید که فرم مربوطه را پر خواهند کرد.

شرایط ورود به مدرسه ربانی برای متوسطه دوره اول

مدرسه ربانی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان جدید در پایه‌های هفتم، هشتم و نهم آزمون ورودی برگزار می‌کند. سپس از طریق نتایج آزمون و مصاحبه حضوری، ثبت‌نام دانش‌آموزان را پیش می‌برد. در نظر داشته باشید مدرسه ربانی در مقطع تحصیلی ششم به هفتم ظرفیت بیشتری نسبت به پایه هفتم به هشتم و هشتم به نهم دارد؛ چراکه در آزمون ورودی ششم به هفتم اغلب دانش‌آموزان جدیدالورود هستند، درحالی‌که تعداد زیادی از دانش‌آموزان پایه هشتم و نهم از سال قبل در مدرسه حضور دارند. این مدرسه برای هریک از مقاطع تحصیلی هفتم، هشتم و نهم سه کلاس دارد. درنتیجه اگر می‌خواهید فرزندتان شانس بیشتری برای ورود به مدرسه ربانی داشته باشد، بهتر است او را در آزمون ورودی ششم به هفتم مدرسه ثبت‌نام کنید.

برای ورود به این مدرسه در هر سه پایه دوره متوسطه اول باید فرم آزمون ورودی را پر کنید. باتوجه به اینکه آزمون ورودی دوره متوسطه حدودا اواخر اردیبهشت ماه برگزار می‌شود، زمان ثبت‌نام از نیمه بهمن تا حدود فروردین خواهد بود. فراموش نکنید هنگام ثبت‌نام و پرکردن فرم مربوط به آزمون‌های ورودی دوره متوسطه اول، کارنامه نوبت اول پایه تحصیلی فعلی دانش‌آموز را نیاز خواهید داشت.

پس از ثبت‌نام برای آزمون ورودی پایه تحصیلی موردنظرتان در دوره متوسطه اول، باید اخبار مربوط به آزمون را پیگیری کنید؛ چراکه تاریخ دریافت کارت و زمان برگزار آزمون ورودی مدرسه ربانی از سوی مدرسه اعلام خواهد شد.

شرایط ورود به مدرسه ربانی برای متوسطه دوره دوم

برای ثبت‌نام در آزمون ورودی مربوطه به دوره متوسطه دوم هم شرایط مشابه متوسطه اول است. یعنی دانش‌آموزان باید فرم مربوط به شرکت در آزمون ورودی مدرسه را تکمیل کنند. سپس اخبار مربوط به آزمون، تاریخ دریافت کارت و زمان برگزار آزمون را از مدرسه پیگیری کنند. همچنین دانش‌آموزان برای تکمیل فرم شرکت در آزمون ورودی هر مقطع، به کارنامه نوبت اول پایه تحصیلی کنونی خود نیاز دارند.

برای ثبت‌نام در آزمون ورودی مدرسه ربانی باید به سایت مدرسه مراجعه و پس از ایجاد حساب کاربری، فرم مربوط به آزمون ورودی را تکمیل کنید.

در نهایت اگر می‌خواهید شانس قبولی فرزندتان در آزمون ورودی این مدرسه را بالا ببرید، یا دروس او به ویژه ریاضیات را تقویت کنید تا از پس آزمون‌های کلاسی و رقابت با سایر دانش‌آموزان برآید، پیشنهاد می‌کنیم از دبیران خصوصی کاراتدریس برای یادگیری مباحث و مفاهیم مختلف کمک بگیرید. معلمان کاراتدریس چه برای آزمون ورود به مدرسه و چه در طول سال تحصیلی کنار فرزند شما خواهند بود تا فهم مباحث ریاضی برای دانش‌آموز آسان و دلنشین شود.

آمار قبولی‌های المپیاد، مسابقات و کنکور سراسری

همان‌طورکه گفته شد دبیران و معلمان این مدرسه بسیار باتجربه و کارآمد هستند؛ به‌طوری‌که دانش‌آموزان کنار آموزش و تدریس این دبیران افتخارات مختلفی برای مدرسه آورده‌اند که از جمله آن می‌توان به موفقیت در مرحله اول مسابقات IMC، کسب مقام اول کشوری در رشته ژیمناستیک فورآل، موفقیت در مسابقات بین المللی ریاضی IMAS، موفقیت در مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد و… اشاره کرد. در ادامه اسامی تعدادی از قبولی‌های این مدرسه در آزمون‌های مختلف را آورده‌ایم.

برنامه درسی مدرسه ربانی در تابستان

این مدرسه برای دوره تابستان دانش‌آموزان هم برنامه‌های متنوعی در نظر دارد. از مهم‌ترین کلاس‌های ربانی در تابستان می‌توان به کلاس‌های آشنایی با دروس سال آینده اشاره کرد. در این کلاس‌ها کلیات و مفاهیم اصلی دروس سال آینده برای دانش‌آموزان شفاف می‌شود تا با دید بهتری سال تحصیلی جدید را شروع کنند.

همچنین کلاس‌های تقویتی برای بهبود وضعیت درسی سال گذشته بخش دیگری از کلاس‌ها و برنامه‌های درسی مدرسه ربانی در تابستان است.

فوق‌برنامه‌ها در مدارس ربانی

کلاس‌های تقویتی، کلاس‌های ورزشی، کلاس‌های زبان خارجه و انجمن‌های پژوهشی بخشی از فوق‌برنامه‌های این مدرسه به‌حساب می‌آید که برای هریک از مقاطع تحصیلی به تناسب حجم درسی، مباحث آموزشی، سن و… با شرایط خاصی برگزار خواهد شد.

وضعیت اردوهای تفریحی در ربانی

اردوهای تفریحی و درسی این مدرسه نسبت‌به سن دانش‌آموزان متفاوت است، برای دانش‌آموزان پایه‌های بالاتر اردوهای تهران‌گردی و ایران‌گردی برگزار می‌شود. این دانش‌آموزان به اردوهای چند روزه هم می‌روند؛ اما دانش‌آموزان کم سن فقط مجاز به رفتن به اردوهای تهران‌گردی هستند و برای آن‌ها سفرها و گشت‌های بین شهری برگزار نمی‌شود.

در مدرسه ربانی چه خبر است؟

این مدرسه یکی از مدارس محبوب منطقه شهرک غرب تهران است که به امکانات رفاهی قابل‌توجه و رفتار محترمانه، صمیمانه و دوستانه با دانش‌آموزان و اولیا شهرت دارد. اما نظر دانش‌آموزان و اولیا درباره این مدرسه چیست؟

ربانی از نگاه دانش‌آموزان

تعدادی از دانش‌آموزان این مدرسه از وجود امکانات آموزشی مختلف و یادگیری زبان سوم در این مدرسه بسیار راضی هستند. همچنین از نظر دانش‌آموزان شیوه برخورد مسئولان مدرسه با آن‌ها یکی از نقاط قوت مدرسه ربانی  محسوب می‌شود.

اما از طرفی بسیاری از دانش‌آموزان معتقد هستند این مدرسه اهمیتی چندانی به افزایش سطح علمی دانش‌آموز نمی‌دهد و نسبت به بسیاری از مدارس، کیفیت آموزشی پایین و سختگیری کمی دارد. درمجموع بسیاری از دانش‌آموزان از کادر آموزشی مدرسه و خدمات آموزشی نسبت به شهریه پرداختی رضایت چندانی ندارند.

ربانی از نگاه والدین

بسیاری از والدین گفته‌اند این مدرسه یکی از بهترین مدارس تهران است؛ این گروه از والدین مدیریت حرفه‌ای مجتمع، کیفیت آموزش و تدریس دبیران، پیگیری منظم آموزشی، ارائه امکانات رفاهی ایده‌آل و… را از مهم‌ترین مزایای این مدرسه برشمرده‌اند.؛ این درحالی است که گروه دیگری از پدران و مادران از مدرسه ربانی رضایت کافی ندارند.

این افراد می‌گویند کادر آموزشی مدرسه نسبت به شهریه دریافتی خدمات آموزشی باکیفیتی ندارد و انتظارات آن‌ها از این نظر برآورده نشده است؛ چراکه نمره‌دهی به دانش‌آموزان پایه و اساس صحیحی نداشته و بیشتر جنبه ظاهری دارد. همچنین این والدین معتقد هستند مدرسه بین دانش‌آموزان تفاوت و تبعیض زیادی قائل است.

امکانات رفاهی مدرسه ربانی

همانطور که قبلا اشاره شد این مدرسه به رشد معنوی و توسعه فردی دانش‌آموزان اهمیت بسیار زیادی می‌دهد؛ اما توجه به بعد معنوی تنها بخشی از اقدامات این مدرسه در راستای رشد و پیشرفت دانش‌آموزان است.

مدرسه ربانی امکانات رفاهی و تجهیزات بسیار زیادی دارد که فضا را برای رشد و پیشرفت علمی دانش‌آموزان باز گذاشته است. سایت کامپیوتر با سیستم‌های کامپیوتری پیشرفته، آزمایشگاه فیزیک، آزمایشگاه شیمی و آزمایشگاه زیست با تجهیزات کامل، کارگاه کار و فن‌آوری برای رشد مهارت‌های کارآفرینی، کتابخانه با چندین جلد کتاب درسی و غیردرسی، سالن غذاخوری مجهز، سالن آمفی تئاتر، سالن ورزشی بزرگ و تجهیز شده، رسیدگی به تغذیه دانش‌آموزان با بوفه غذاهای سالم و… تنها بخشی از امکانات این مدرسه برای دانش‌آموزان است.

مدرسه ربانی از نظر امکانات ورزشی و رسیدگی به سلامت جسمی دانش‌آموزان هم چیزی کم نگذاشته است. دانش‌آموزان این مدرسه می‌توانند بین رشته‌های ورزشی مختلفی که مدرسه برایشان فراهم کرده، یعنی والیبال، بسکتبال، هندبال، شطرنج، شنا و پینگ‌پونگ به دلخواه انتخاب کرده و به‌طور تخصصی ورزش موردعلاقه‌شان را بیاموزند.

ربانی همچنین به فکر ایجاد مهارت‌های علمی مختلف در دانش‌آموزان است. به‌عنوان مثال دانش‌آموزان مدرسه ربانی در دوره ابتدایی برنامه‌های آفیس شامل ورد، پاورپوینت و اکسل را به‌طور کامل یاد خواهند گرفت و در دوره متوسطه اول مباحث برنامه‌نویسی را شروع خواهند کرد.

همچنین دانش‌آموزان این مدرسه با استفاده از کتاب Word English آموزش و یادگیری زبان را شروع می‌کنند؛ اما یادگیری انگلیسی تنها زبان غیرمادری برای دانش‌آموزان مدرسه ربانی نیست؛ چراکه این مدرسه به انتخاب خود دانش‌آموز یکی از زبان‌های آلمانی یا فرانسوی را هم آموزش می‌دهد.

همه‌وهمه این امکانات باعث شده مهارت‌های فردی و سطح علمی دانش‌آموزان ربانی بسیار بالاتر از بسیاری از مدارس تهران باشد.

شهریه مدرسه ربانی

یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های مجموعه مدارس ربانی شهریه بسیار بالای این مدرسه است. به‌درستی نمی‌توان فهمید آیا واقعا پرداخت چنین شهریه‌ای در ازای خدمات و امکانات مدرسه ارزش دارد یا خیر؟ اما همچنان بسیاری از والدین معتقد هستند این شهریه با خدمات مدرسه تناسب داشته و با رضایت کامل هزینه مربوطه را پرداخت می‌کنند.

شهریه مدرسه ربانی در سال 98-99 به شرح زیر بوده است:

حدود شهریه دوره ابتدایی

13.000.000 تومان

حدود شهریه دوره متوسطه اول

22.000.000 تومان

حدود شهریه دوره متوسطه دوم

30.000.000 تومان

آدرس و شعب ربانی

همان‌طورکه گفته شد این مدرسه برای پیش‌دبستانی، دبستان، دوره متوسطه اول و دوره متوسطه دوم دانش‌آموز می‌پذیرد و خدمات آموزشی کافی برای همه این مقاطع را دارد؛ اما همه این مقاطع تحصیلی در یک مجتمع کنار هم قرار دارند و جدا از هم نیستند.

بنابراین می‌توان گفت مدرسه ربانی شعب مختلفی ندارد و همه دانش‌آموزان آن از کودکان پیش‌دبستانی تا دخترخانم‌های دبیرستانی و پیش‌دانشگاهی در فضاهای ویژه خود اما کنار هم یک جا هستند.

– آدرس مدرسه ربانی

تهران، شهرك غرب، فازدو، خيابان‌هرمزان، نبش خيابان ۱۳، پلاک ۲۰

شماره‌ تماس  مدرسه ربانی: ۸۸۵۷۱۱۰۰ الی 5

شماره فکس: ۸۸۳۶۹۵۲۰

پیام کوتاه: ۸۸۵۷۱۱۰۰

کدپستی: ۱۴۶۶۷۹۳۷۶۱

پست الکترونیک: info@rabbani.sch.ir

سرویس مدرسه ربانی

مدرسه ربانی کنار همه امکاناتی که در اختیار دانش‌آموزان قرار داده است، از دغدغه تردد دانش‌آموزان هم غافل نمانده است. این مدرسه سرویس رفت‌وآمد به مدرسه هم دارد که هزینه آن بین دو تا هفت میلیون تومان متغیر است.

طبیعی است که هرچه موقعیت جغرافیایی محل سکونت دانش‌آموزان به مدرسه نزدیک‌تر باشد، هزینه سرویس هم کمتر خواهد شد.

مدارس هم‌تراز با ربانی

باتوجه به حساسیت مدرسه ربانی در ارائه امکانات رفاهی قابل‌توجه به دانش‌آموزان، به‌سختی می‌توان مدرسه هم‌تراز با آن پیدا کرد. اما با کمی اختلاف می‌توان گفت مدارس هم‌تراز مدرسه ربانی در دوره دبستان مدارس سلام منان، روشنگر، بنت الهدی صدر، راه رشد هستند.

همچنین برای دوره متوسطه اول مدارس حکیمه، روشنگر، میلادنور، مبینا و دوره متوسطه دوم مدارس اردیبهشت، رهنما، مهرورز، راه رشد انتخاب‌های خوبی برای جایگزینی مدرسه ربانی هستند.

بنابراین درصورتی‌که به هر دلیلی فرزند شما در آزمون ورودی این مدرسه امتیاز کافی کسب نکرد یا در مصاحبه حضوری مدرسه مورد قبول نبود، می‌تواند شانس خود را در این مدارس امتحان کند.

ربانی؛ محیطی لوکس برای آموزش و پروش

مدرسه ربانی یکی از مدارس برتر تهران محسوب می‌شود که با ارائه امکانات رفاهی بسیار ویژه توانسته فضایی پویا و کافی برای رشد مهارت‌های مختلف دانش‌آموزان فراهم کند؛ اما توانایی دانش‌آموزان در بهره‌مندی از این محیط با هم متفاوت است. پیشنهاد می‌کنیم اگر در ثبت‌نام فرزندتان در این مدرسه تردید دارید، با سایر دانش‌آموزان و فارغ‌التحصیلان این مدرسه گفتگو کنید و با سنجیدن وضعیت تحصیلی و ویژگی‌های اخلاقی فرزندتان درباره این مساله مهم تصمیم بگیرید.

در آخر تیم کاراتدریس هم برای آموزش و فهم دروس مختلف به‌ویژه ریاضیات همراه فرزند شماست. شما می‌توانید برای تدریس خصوصی ریاضی به‌منظور بهبود عملکرد در مدرسه ربانی با کاراتدریس در ارتباط باشید.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این مدرسه

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

شرایط ورود به مدرسه ربانی چگونه است؟

مدرسه ربانی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان جدید در پایه‌های هفتم، هشتم و نهم آزمون ورودی برگزار می‌کند. سپس از طریق نتایج آزمون و مصاحبه حضوری، ثبت‌نام دانش‌آموزان را پیش می‌برد. برای ثبت‌نام در آزمون ورودی مربوطه به دوره متوسطه دوم هم شرایط مشابه متوسطه اول است. یعنی دانش‌آموزان باید فرم مربوط به شرکت در آزمون ورودی مدرسه را تکمیل کنند. سپس اخبار مربوط به آزمون، تاریخ دریافت کارت و زمان برگزار آزمون را از مدرسه پیگیری کنند.

امکانات و خدمات مدرسه ربانی چیست؟

سایت کامپیوتر با سیستم‌های کامپیوتری پیشرفته، آزمایشگاه فیزیک، آزمایشگاه شیمی و آزمایشگاه زیست با تجهیزات کامل، کارگاه کار و فن‌آوری برای رشد مهارت‌های کارآفرینی، کتابخانه با چندین جلد کتاب درسی و غیردرسی، سالن غذاخوری مجهز، سالن آمفی تئاتر، سالن ورزشی بزرگ و تجهیز شده، رسیدگی به تغذیه دانش‌آموزان با بوفه غذاهای سالم و... تنها بخشی از امکانات این مدرسه برای دانش‌آموزان است.

آدرس مدرسه ربانی کجاست؟

تهران، شهرك غرب، فازدو، خيابان‌هرمزان، نبش خيابان ۱۳، پلاک ۲۰ شماره‌ تماس  مدرسه ربانی: ۸۸۵۷۱۱۰۰ الی 5 شماره فکس: ۸۸۳۶۹۵۲۰ پیام کوتاه: ۸۸۵۷۱۱۰۰ کدپستی: ۱۴۶۶۷۹۳۷۶۱ پست الکترونیک: info@rabbani.sch.ir

مدارس هم‌تراز مدرسه ربانی کدام‌ها هستند؟

مدارس هم‌تراز مدرسه ربانی در دوره دبستان مدارس سلام منان، روشنگر، بنت الهدی صدر، راه رشد هستند. همچنین برای دوره متوسطه اول مدارس حکیمه، روشنگر، میلادنور، مبینا و دوره متوسطه دوم مدارس اردیبهشت، رهنما، مهرورز، راه رشد انتخاب‌های خوبی برای جایگزینی مدرسه ربانی هستند.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.