مدرسه حنان تهران؛ رشد همه جانبه دانش‌آموزان

اگر شما هم جزو والدینی هستید که آینده تحصیلی فرزندتان از دغدغه‌های اصلی‌ شماست، مدرسه حنان می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد، چراکه حنان مانند یک مجموعه آموزشی همه پایه‌های تحصیلی را در خود جای داده و توانسته در آموزش دانش‌آموزان خوش بدرخشد. این مدرسه هم شعب دخترانه دارد و هم پسرانه. جالب آنکه همه شعب آن هم با کیفیت قابل قبولی فعال هستند. بنابراین جای تعجبی ندارد که خانواده‌های زیادی متقاضی تحصیل فرزندشان در حنان باشند.

اگر فرزند شما هم قصد تحصیل در حنان را دارد یا از دانش‌آموزان این مدرسه است، برای پذیرش در حنان یا تقویت دروس به‌ویژه درس ریاضی به همراهی دبیر خصوصی ریاضی نیاز خواهد داشت. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون تا فارغ‌التحصیلی در حنان کنار فرزند شما خواهند بود. برای آشنایی با فرهنگ و شیوه کار، امکانات و شرایط قبولی در مدرسه حنان تا آخر این مطلب همراه کاراتدریس باشید.

کمی بیشتر درباره حنان

این مدرسه از مدارس برتر تهران است در سال 1373 تاسیس شده و در مناطق مرکزی شهر واقع قرار دارد. حنان به لطف کیفیت آموزش توانسته طی چند سال همه مقاطع تحصیلی را به خوبی پوشش دهد و هم برای دختران و هم پسران مدارس پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی را برقرار کند. این مدرسه به داشتن کادر دلسوز و امکانات رفاهی قابل قبول شهرت دارد. همچنین به دلیل اهمیت دادن به زنگ ورزش، دانش‌آموزان در این زنگ به باشگاهی خارج از مدرسه هدایت می‌شوند.

ساعت کاری مدرسه حنان از 7:30 تا 14:00 است. همچنین دانش‌آموزانی که در فوق‌برنامه‌های حنان شرکت کرده‌اند، از ساعت 14:00 تا 16:00 برای کلاس‌های افتر اسکول در مدرسه حضور خواهند داشت. هرچند بسیاری از والدین از جمعیت زیاد کلاس‌های درس مدارس حنان شکایت دارند؛ اما تعداد دانش‌آموزان در کلاس‌های درس عموما از 25 نفر بیشتر نیست.

درمجموع حنان یکی از مدارس باکیفیت پایتخت است که محبوبیت زیادی بین دانش‌آموزان دارد و شعار خود را دوستی و گفتگو قرار داده است. براساس همین شعار هم مدرسه حنان سعی کرده با دانش‌آموزان رفتار صمیمی داشته باشد و مشکلات موجود را با گفتگو و تبادل نظر رفع کند.

این مدرسه گفته ارکان اصلی حنان در آموزش و پرورش دانش‌آموزان شامل آموزه‌های آسمانی، آموزش عمیق و ماندگار دروس، فن بیان و مکالمه، آموزش خوشنویسی، آموزه‌های کامپیوتر، آداب زندگی و آمادگی جسمانی می‌شود.

کمی بیشتر درباره مدرسه حنان

سطح علمی مدرسه حنان

طبق نظر بسیاری از خانواده‌ها، از مهم‌ترین معیارها در سنجش کیفیت و سطح علمی یک مدرسه میزان قبولی‌های آن در کنکورها، مسابقات علمی و جشنواره‌هایی مانند جشنواره خوارزمی، المپیاد و… است. مدرسه حنان از این نظر یکی از مدرسه‌های برتر تهران محسوب می‌شود، چراکه سالانه تعداد قابل توجهی از دانش‌آموزان این مدرسه در دانشگاه‌های سراسری پذیرفته شده و در رشته‌های تحصیلی مختلفی مانند مهندسی برق، صنایع، کامپیوتر و… به تحصیل می‌پردازند.

سطح علمی مدرسه حنان

 

شرایط ورود به حنان

طبیعتا مدرسه حنان برای هریک از مقاطع تحصیلی شرایط ثبت نام متفاوتی در نظر گرفته است. برای مثال دانش‌آموزان دوره ابتدایی با دو نوبت مصاحبه گزینش و ثبت‌نام می‌شوند. در مصاحبه اول مسئولان مدرسه با والدین دانش‌آموزان صحبت می‌کنند و درباره شرایط دانش‌آموز و ایده‌آل‌های والدین صحبت می‌کنند. در مصاحبه دوم با خود دانش‌آموز صحبت خواهند کرد و در صورت تایید، زمان مراجعه برای ثبت‌نام را به والدین اطلاع خواهند داد.

دانش‌آموزان دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم برای پیش ثبت‌نام در مدرسه حنان باید از طریق سایت مدرسه پرسشنامه مربوطه را تکمیل کرده و منتظر تماس از سوی مدرسه باشند.

آزمون‌های مدرسه حنان در طول سال

آزمون‌های مدرسه حنان یکی از مهم‌ترین ارکان مدرسه محسوب می‌شود که باعث رضایت بیشتر والدین شده است. آزمون‌های جامع مدرسه حنان به طور ماهانه برگزار می‌شود و در آن بخش‌های مشخصی از مباحث درسی مورد پرسش و آزمون قرار می‌گیرد.

پس از برگزاری آزمون‌های ماهانه، نتایج آزمون در قالب یک کارنامه ماهانه در اختیار والدین قرار می‌گیرد تا از شرایط تحصیل و درس فرزندشان مطلع باشند. برخلاف بسیاری از مدارس که نمره و شرایط درسی دانش‌آموزان را به شکل واقعی به والدین اطلاع نمی‌دهند و تصویری غیرواقعی از موفقیت‌های درسی دانش‌آموزان ایجاد می‌کنند؛ مدرسه حنان در اعلام شرایط درسی دانش‌آموزان کاملا صادقانه عمل کرده است.

برنامه درسی حنان در تابستان

مدارس حنان هم مانند سایر مدارس برتر تهران برنامه‌های آموزشی مختلفی در دوره تابستان برگزار می‌کنند. دانش‌آموزان دوره ابتدایی و متوسطه اول در تابستان اغلب برنامه‌هایی مانند اردوهای تفریحی و گردش دارند. همچنین زبان از برنامه‌هایی است که در تابستان به طور جدی برگزار می‌شود.

برنامه تابستانی دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم کمی متفاوت است. دانش‌آموزان در این مقطع تحصیلی بیشتر زمان تابستان را به درس و مطالعه، رفع اشکال و اجرای برنامه مطالعاتی ویژه کنکور سپری می‌کنند.

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه حنان

این مدرسه به منظور رشد مهارت‌ها و شکوفایی استعدادهای مختلف دانش‌آموزان فوق‌برنامه‌های گوناگونی برای آن‌ها در نظر گرفته است. برنامه‌هایی مکمل حنان برای شعب مختلف شامل کامپیوتر، رباتیک، خوشنویسی، زبان، کلاس‌های جبرانی و تقویتی دروس تخصصی، کلاس کنکور و المپیاد، برنامه‌نویسی، معماری، هاورگراف، سازه‌های ماکارونی، نیلینگ، نجوم، کمیکار، تئاتر و فعالیت هنری است.

دانش‌آموزان می‌توانند با شرکت در برنامه‌های خلاقانه مدرسه حنان توانمندی‌های خود را پرورش دهند.

وضعیت اردوهای تفریحی در حنان

مدرسه حنان در هر سال تحصیلی اردوهای گوناگونی برای دانش‌آموزان برگزار می‌کند. به‌طور معمول اردوهای دانش‌آموزان دوره ابتدایی شامل برنامه‌های داخل مدرسه و درون استانی و اردوهای دوره متوسطه شامل برنامه‌های درون استانی و برون استانی است.

در سال‌های گذشته برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی اردوهایی مانند پارک ژوراسیک، شهربازی، جشن روز آتش‌نشان در مدرسه، باغ وحش، جشن شب یلدا و… برگزار شد. همچنین دانش‌آموزان دوره متوسطه اردوهایی مانند سفر چند روز به یزد، پینت‌بال، تنگه واشی، دهکده ورزشی، تنگه زمان، اردوی مشهد و… را تجربه کردند. با کمی تفاوت در سال تحصیلی پیش رو اردوهای مشابهی برای دانش‌آموزان هر پایه تحصیلی برگزار خواهد شد.

وضعیت اردوهای تفریحی در مدرسه حنان

در مدرسه حنان چه می‌گذرد؟

دوره ابتدایی مدرسه حنان

دانش‌آموزان از فضای دوره ابتدایی مدرسه رضایت بالایی دارند. محیط آرام، رفتار دوستانه پرسنل مدرسه، کلاس‌های هنری و علمی مختلف مانند هنرهای مختلف، نمایش، آزمایشگاه، بازی، فن بیان، تحلیل صحیح،  و کادر اجرایی و مشاوران تحصیلی دلسوز از مهم‌‌ترین ویژگی‌هایی هستند که دانش‌آموزان دوره ابتدایی درباره مدرسه حنان به آن اشاره کرده‌اند.

با وجود این والدین دانش‌آموزان درباره دوره ابتدایی دخترانه نگاه دیگری به مدرسه دارند. بعضی والدین می‌گویند از رفتار همکلاسی‌های فرزندانشان احساس خوبی ندارند و رفتار پرسنل مدرسه هم با والدین چندان رضایت‌بخش نیست. بی‌برنامه بودن مدرسه و تعویض سریع دبیران از دیگر نکات منفی است که بعضی مادران را نسبت به این مدرسه دلسرد کرده است. البته درمقابل خانواده‌هایی هم هستند که می‌گویند تحصیل در مدرسه حنان باعث شده فرزندشان رشد و پیشرفته بیشتری داشته باشد و در ابعاد مختلف شخصیتی پرورش پیدا کند.

شعبه ابتدایی پسرانه حنان هم برای والدین فضای متفاوتی دارد. والدین دوره ابتدایی پسرانه به مراتب نسبت به شعبه دخترانه رضایت بیشتری دارند. کلاس‌های فوق‌برنامه مانند خوشنویسی، رباتیک، کلاس خلاقیت و… باعث شده استعدادهای مختلف پسران خردسال شکوفا شود. به گفته والدین ارزیابی‌های ماهانه مدرسه بسیار صادقانه و واقعی است که باعث شده خانواده‌ها از شرایط درسی پسرانشان به خوبی مطلع شوند. پرسنل صبور و نقدپذیر، آموزش‌های خوب و فضای کلاسی مدرن از دیگر نقاط قوت مدرسه است. گروهی از خانواده‌ها هم از تعداد زیاد کلاس‌های فوق‌برنامه، شهریه مدرسه و کیفیت بعضی کلاس‌های فوق‌برنامه رضایت ندارند. همچنین بعضی اولیا می‌گویند جمعیت کلاس‌ها بسیار بالاست و رسیدگی به دانش‌آموزان مناسب نیست.

دوره ابتدایی مدرسه حنان

دوره متوسطه اول مدرسه حنان

دانش‌آموزان دوره متوسطه اول می‌‌گویند در این مدرسه هرچیزی جای خودش را دارد. درس و مطالعه و یادگیری مهارت‌های اجتماعی هریک به اندازه خود برای مدرسه اهمیت دارد. بعضی از دانش‌آموزان هم گفته‌اند که از نحوه رفتار کادر آموزشی و اجرایی مدرسه رضایت ندارند؛ چراکه پرسنل مدرسه بین دانش‌آموزان تفاوت قائل می‌شوند. همچنین دانش‌آموزانی هم هستند که از فشار درس و مدرسه گله دارند و می‌گویند استرسی که برای مطالعه درسی به دانش‌آموزان وارد می‌شود، بازدهی آن‌ها را پایین آورده است.

به نظر می‌رسد بعضی از خانواده‌ها هم رضایت کافی از مدرسه حنان ندارند و می‌گویند بیشتر ظاهر مدرسه است که باعث شده حنان یک مدرسه خوب به نظر بیاید. بعضی والدین معتقد هستند مسئولان مدرسه حنان باید در انتخاب دبیران حساسیت بیشتری به خرج بدهند، چراکه نحوه برخورد معلمان با دانش‌آموزان و کیفیت آموزش آن‌ها رضایت‌بخش نیست.

دوره متوسطه اول مدرسه حنان

دوره متوسطه دوم مدرسه حنان

طبیعتا در این دوره هیچ‌چیز به اندازه کنکور اهمیت ندارد. دانش‌آموزان هم می‌گویند در دوره متوسطه دوم مدرسه حنان همه انرژی و زمان بچه‌ها را روی کنکور متمرکز کرده و عملکرد خوبی دارد. شیوه‌های آموزشی و تدریس عالی، آزمون‌های جامع گوناگون و رفتار صمیمی دبیران و مدیریت مدرسه باعث شده دانش‌آموزان در مدرسه حال خوبی داشته باشند. بعضی از دانش‌آموزان هم از عملکرد مدرسه در زمینه کنکور راضی نیستند و می‌گویند به کنکور اهمیت داده نمی‌شود.

تقریبا می‌توان گفت همه والدین دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم مدرسه حنان از این مدرسه رضایت خاطر دارند و می‌گویند فرزندشان با حضور در این مدرسه رفتار سنجیده‌تر و چهارچوب‌های اخلاقی بسیار خوبی پیدا کرده است. همچنین آموزش خوب و نمرات عالی دانش‌آموزان از دیگر عواملی است که رضایت خاطر پدران و مادران را فراهم کرده است.

دوره متوسطه دوم مدرسه حنان

امکانات رفاهی حنان

حنان امکانات رفاهی متنوعی در اختیار دانش‌آموزان قرار داده است. این امکانات با ایجاد محیطی پویا و پر نشاط دانش‌آموزان را به درس، مطالعه و رشد فردی علاقه‌مند کرده است.

برای مثال از امکانات شعبه پسرانه می‌توان به رستوران، سالن غذاخوری مجهز، سالن مطالعه حرفه‌ای، کتابخانه با چندین جلد کتاب درسی و غیردرسی، نمازخانه بزرگ، آزمایشگاه‌های مجهز برای دروس مختلف، کلاس‌های هوشمند، افتر اسکول، کارگاه تئاتر و فعالیت هنری اشاره کرد. شعبه دخترانه مدرسه حنان هم با کمی تفاوت همین امکانات را برای دختران فراهم کرده است.

شهریه مدرسه حنان

طبیعتا شهریه این مدرسه در هر سال تحصیلی متفاوت خواهد بود؛ اما درمجموع به نظر می‌رسد شهریه حنان برای مقاطع تحصیلی مختلف نسبت به امکانات رفاهی و آموزشی که در اختیار دانش‌آموزان قرار داده، مقرون به صرفه است. این مدرسه برای سال تحصیلی 95-96 در مقطع پیش‌دبستانی مبلغی در حدود 3.500.000 تومان و برای ابتدایی 4.300.000 تومان دریافت کرده است. همچنین برای سال تحصیلی 95-96 شهریه دوره متوسطه دوم حنان حدود 7.800.000 و پیش‌دانشگاهی 9.800.000 تومان اعلام شده است.

البته طبق گفته بعضی از والدین، امکان پرداخت قسطی شهریه برای خانواده‌هایی که توان پرداخت یک‌جا و کامل شهریه را ندارند، وجود دارد.

آدرس و شعب حنان

حنان یکی از معدود مدارس تهران است که هم برای دختران و هم پسران شعبه‌هایی در همه مقاطع تحصیلی دایر کرده است. همه شعب مدارس حنان در محدوده بلوار کشاورز و خیابان فلسطین واقع شده‌اند.

شعب مدارس دخترانه حنان

آدرس: خیابان فاطمی غربی، بعد از کارگر، روبه‌روی سفارت پاکستان، کوچه پروین، پلاک 3

شماره تماس ابتدایی: 02166578186

شماره تماس متوسطه اول: 02166578243

شماره تماس متوسطه دوم: 02166578329

شعب مدارس پسرانه حنان

آدرس ابتدایی و متوسطه دوم: بلوار کشاورز، ابتدای فلسطین، کوچه شهید حجت دوست، پلاک 30

شماره تماس ابتدایی: 02188959223

شماره تماس متوسطه دوم: 88961994

آدرس متوسطه اول: خیابان فلسطین، پائین تر از بلوار، کوچه شهید حجت دوست، پلاک 32

تلفن تماس: 02188960037

سرویس مدرسه حنان

مدرسه حنان با درنظر گرفتن دغدغه والدین برای تردد فرزندان، سرویس رفت‌وآمد دانش‌آموزان را برای نقاط دور و نزدیک تهران فراهم کرده است. طبق تحقیق تیم کاراتدریس در سال 98 هزینه سرویس مدرسه از نزدیک‌ترین نقطه تهران حدود 2 میلیون تومان و از دورترین مناطق شهر نزدیک به 7 میلیون تومان بوده است. با این حساب علاوه‌بر هزینه شهریه مدرسه، باید حدود 7 میلیون تومان برای سرویس تردد فرزندتان در نظر بگیرید.

مدارس هم‌تراز حنان

حنان یکی از مدارس برتر تهران است که نمی‌توان به سادگی مشابه و هم‌ترازی برای آن پیدا کرد؛ با این حال در صورتی که فرزندتان در آزمون ورودی و مصاحبه این مدرسه پذیرفته نشد، مدارس مشابه حنان می‌توانند انتخاب‌های خوبی برای تحصیل او باشند.

– مدارس دبستان‌ دخترانه

تقواپیشگان، ندا، ریحانه الرسول، شهدای رسانه، اندیشه 1، حضرت رقیه، شهریار، ساعی، نرجس، مروا و نوید صالحین

– مدارس متوسطه اول دخترانه

علامه جعفری، حضرت معصومه، ساعی، یاس نبی، ثیاس، نرجس، بتول بقا، راه دانش، فرشتگان، ندا و فرزانگان

– مدارس متوسطه دوم دخترانه

فرشتگان، فرهیختگان نو، قیاس، ندای بعثت، ندا، هدف، علوی تهران، اتفاق، ادب، نرجس 2، حضرت زهرا و سلام

– مدارس دبستان پسرانه

شهریار، صدر، شهید مصطفی خمینی، شهید بهشتی، مهر ولایت، پویش، نوید صالحین، شهید رجایی، آزادگان و راه دانش

– مدارس متوسطه دوم پسرانه

ماندگار البرز، سلام، علامه طباطبایی، شهریار، انرژی اتمی، برآیند، آزادگان، مبتکران، فرزانگان، شهید مطهری

مدرسه حنان؛ آموزش با طعم دوستی

حنان یکی از مدارس تهران با فضایی مثبت و دوستانه است که توانسته در قالب روابط صمیمی و محترمانه، کنار آموزش حرفه‌ای دانش‌آموزانی شاد، فعال، کوشا، بااخلاق و موفق تربیت کند. دانش‌آموزانی که هم برای خود و هم برای خانواده‌ها افتخارآفرین باشند.

بنابراین در صورتی که شما هم می‌خواهید فرزندتان در این مدرسه تحصیل کند، می‌توانید با تیم آموزش و تدریس خصوصی ریاضی کاراتدریس تماس بگیرید و از مشاوره آن‌ها برای انتخاب مدرسه کمک بخواهید. همچنین برای تقویت دروس ریاضی و محاسباتی فرزندتان برای قبولی در حنان تیم کاراتدریس کنار شما خواهند بود.

مدرسه حنان ؛ آموزش با طعم دوستی

مدرسه حنان تهران؛ رشد همه جانبه دانش‌آموزان

اگر شما هم جزو والدینی هستید که آینده تحصیلی فرزندتان از دغدغه‌های اصلی‌ شماست، مدرسه حنان می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد، چراکه حنان مانند یک مجموعه آموزشی همه پایه‌های تحصیلی را در خود جای داده و توانسته در آموزش دانش‌آموزان خوش بدرخشد. این مدرسه هم شعب دخترانه دارد و هم پسرانه. جالب آنکه همه شعب آن هم با کیفیت قابل قبولی فعال هستند. بنابراین جای تعجبی ندارد که خانواده‌های زیادی متقاضی تحصیل فرزندشان در حنان باشند.

اگر فرزند شما هم قصد تحصیل در حنان را دارد یا از دانش‌آموزان این مدرسه است، برای پذیرش در حنان یا تقویت دروس به‌ویژه درس ریاضی به همراهی دبیر خصوصی ریاضی نیاز خواهد داشت. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون تا فارغ‌التحصیلی در حنان کنار فرزند شما خواهند بود. برای آشنایی با فرهنگ و شیوه کار، امکانات و شرایط قبولی در مدرسه حنان تا آخر این مطلب همراه کاراتدریس باشید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

نمایش
هنوز ثبت نام نکرده اید؟! رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟!