مدارس سلام‌؛ مدرسه‌ای به وسعت ایران

مدارس سلام یکی از فعال‌ترین مدارس ایران هستند که شعب بسیار زیادی دارد. این مدرسه در همه مقاطع تحصیلی پیش‌دبستانی، دبستانی، دوره متوسطه اول و دوم مراکز دخترانه و پسرانه دارد. در هریک از شعب این مدرسه دانش‌آموزان زیادی تحصیل می‌کنند. این مدرسه به‌لطف کیفیت آموزشی خوب در اغلب شعب خود، دانش‌آموزان قوی و موفقی دارد و افراد زیادی هم خواهان تحصیل در این مدرسه هستند.

درصورتی‌که می‌خواهید فرزندتان در این مدرسه پذیرفته شود یا پس از ورود به مدرسه سلام در دروس مختلف ازجمله ریاضیات عملکرد بهتری داشته باشد، تیم دبیران حرفه‌‌ای کاراتدریس از ابتدای این مسیر همراه فرزند شما خواهند بود. جهت تدریس خصوصی ریاضی بخصوص تدریس خصوصی ریاضی ششم و آشنایی بیشتر با مجموعه مدارس سلام همراه کاراتدریس باشید.

 

معرفی مدرسه های سلام

مجموعه مدارس سلام در دوره متوسطه اول دارای 14 مدرسه، در دوره متوسطه دوم دارای 18 مدرسه و در مقطع پیش دبستانی و دبستان دارای 11 مدرسه است. مدیریت این مدارس یکپارچه نیستند و این موضوع باعث شده امکانات رفاهی و آموزشی، سطح علمی، کلاس‌های تابستانی و فوق‌برنامه‌های شعب مختلف این مدرسه تفاوت بسیار زیادی با هم داشته باشند.

علی‌رغم همه تفاوت‌ها مدارس سلام از موفق‌ترین مدارس ایران هستند که در کنکور، مسابقات ریاضی جهانی و کشور، جشنواره خوارزمی، المپیادهای مختلف، مسابقات ورزشی و… عملکرد بسیار درخشانی دارند.

این مدارس سعی کرده‌اند برای هر مقطع تحصیلی متناسب با رده سنی دانش‌آموزان شیوه آموزشی مناسبی درنظر بگیرند. دانش‌آموزان پیش‌دبستانی با کلاس‌های شاد و آموزش‌های نوین و دانش‌آموزان دبیرستانی با تمرکز بیشتر بر دروس و یادگیری شیوه‌های تست‌زنی توانسته‌اند به افرادی موفق با سطح علمی بالا تبدیل شوند. در نتیجه می‌توان گفت مدارس سلام یک نسخه ثابت برای همه دانش‌آموزان درنظر نگرفته‌اند و برای هر پایه تحصیلی برنامه منحصر به فردی دارند.

شرایط آزمون ورودی مدرسه سلام

باتوجه به اینکه مدرسه سلام بین اغلب دانش‌آموزان محبوبیت دارد، افراد زیادی متقاضی حضور و تحصیل در این مدارس هستند. این موضوع باعث شده مدرسه سلام برای ورودی‌های هرسال تحصیلی آزمون ورودی برگزار کند. دانش‌آموزان برای ورود به این مدرسه باید در آزمون ورودی آن ثبت‌نام و شرکت کنند. درصورتی‌که نمره دانش‌آموزان در آزمون ورودی مدرسه قابل قبول باشد و معدل سال تحصیلی گذشته‌ آن‌ها هم بالا باشد، می‌توانند برای ثبت‌نام در مجموعه مدارس سلام اقدام کنند.

همچنین در نظر داشته باشید دانش‌آموزان برای ثبت‌نام در آزمون ورودی مدارس سلام باید به سایت این مدرسه مراجعه کنند.

آماری از قبولی کنکور و مسابقات علمی سلام در سال‌های گذشته

این مدارس از سطح علمی بالایی برخوارد هستند و برای طبیعی است که میزان قبولی دانش‌آموزان آن در المپیاد و مسابقات مختلف زیاد باشد. تاکنون بسیاری از دانش‌آموزان مدرسه سلام توانسته‌اند در مسابقاتی مانند خوارزمی، المپیاد ریاضی، مسابقات متعدد و… مقام‌های مخمی کسب کنند. همچنین میزان قبولی دانش‌آموزان این مدرسه در مقایسه با دیگر مدارس هم‌تراز بالاتر است. البته اطلاعات دقیقی درباره اسامی مقام‌آوران این مدرسه در مسابقات علمی وجود ندارد.

برنامه درسی سلام در تابستان

همه مدرسه‌های سلام پایگاه‌های تابستانی دارند که در آن‌ها برنامه‌های مختلفی برای دانش‌آموزان برگزار می‌کنند. کلاس‌های تقویتی و جبرانی، کلاس‌های آشنایی با دروس سال آینده، اردوهای تفریحی و پژوهشی و… از انواع برنامه‌های تابستانی مجموعه مدارس سلام هستند.

در مدارس این مجتمع کلاس‌های مختلفی برگزار می‌شود که دانش‌آموزان می‌توانند تعدادی از آن‌ها را به‌صورت اختیاری انتخاب کنند، اما حضور در برخی از کلاس‌ها توسط مدیران مدرسه اجباری اعلام شده و دانش‌آموزان باید در آن‌ها شرکت داشته باشند. این کلاس‌ها معمولا دوره‌های آمادگی برای مقطع بعدی یا کلاس‌های فوق‌العاده برای شرکت در کنکور است.

فوق‌برنامه‌ها در مدارس سلام

این مجموعه در هریک از مدارس خود فوق‌برنامه‌های متفاوتی برگزار می‌کند. در ادامه فوق‌برنامه‌های بعضی شعب مدارس سلام را آورده‌ایم.

مقاطع ابتدایی

سلام همت: موسیقی، زبان، رباتیک، پرورشی، ورزش، خط، نقاشی و هنرهای دستی

سلام سبز: موسیقی، کاردستی، آشپزی، زبان، صدا و حرکت، رباتیک، روبیک، رایانه و آموزش از مسیر طبیعی یادگیری

سلام یوسف‌آباد: زبان، کلاس هنری، کلاس تقویتی و کلاس‌های ورزشی

سلام یاسین: کلاس کامپیوتر، کلاس زبان و کلاس‌های تقویتی

سلام ایران‌زمین: دوره‌های زبان، آموزش کامپیوتر، کلاس‌های تقویتی و جبرانی

سلام صادقیه: دوره‌های زبان، کلاس‌های کامپیوتر، هنری، موسیقی، رباتیک و کلاس‌‎های تقویتی

سلام همت: برگزاری کلاس‌های آیین زندگی، کلاس زبان و آموزش کامپیوتر

سلام فرشتگان یاسین: کلاس زبان، آموزش کامپیوتر، کلاس‌های مهارت‌های زندگی، کلاس‌های پژوهشی و کلاس‌های هنری

مقاطع متوسطه دوره اول

سلام اسلام (پسرانه): کلاس‌هاى زبان ترمیک، کلاس‌هاى پژوهشى مثل رباتیک، هوافضا، برنامه‌نویسى، پریمدیکال، معمارى، کلاس‌هاى روش تحقیق و باشگاه المپیاد مدارس سلام

سلام یوسف‌آباد: کلاس‌های هنری، زبان، تقویتی و ورزش

سلام سلیمه: کلاس‌های تیزهوشان، کلاس زبان، کارگاه‌های پژوهشی و هنر، کلاس‌های تقویتی برای دروس پایه و کلاس‌های ورزشی

مقاطع متوسطه دوره دوم

سلام زین الدین: اردوهای تفریحی و علمی، کلاس کنکور، کلاس‌های تقویتی و کلاس‌های المپیاد

سلام صادقیه: کلاس کنکور، زبان، کلاس‌های جبرانی و تقویتی دروس پایه، کلاس‌های المپیاد

سلام یوسف‌آباد: کلاس‌های هنری، کلاس‌های تقویتی دروس و دوره‌های زبان

وضعیت اردوهای تفریحی در مدارس سلام

این مدرسه برای همه پایه‌های تحصیلی در همه مدارس خود اردوهای تفریحی و علمی برگزار می‌کند. البته اغلب اردوهای بیرون شهری و سفر به شرهای دیگر مدرسه سلام برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم است و دانش‌آموزان ابتدایی به اردوهای درون شهری برده می‌شوند.

موزه، سینما، باغ کتاب، دانشکده‌های مختلف، کارخانه‌های گوناگون، پارک و طبیعت و… بخشی از اردوهای مدارس سلام برای دانش‌آموزان است.

در مدرسه های سلام چه می‌گذرد؟

این مدارس هم مانند بسیاری از مدرسه‌های برتر تهران نقاط قوت و ضعف‌هایی دارند؛ اما باتوجه به اینکه این مدرسه شعب بسیار زیادی دارد، نمی‌توان گفت دقیقا چه مزایا و معایبی در این مدرسه وجود دارد. چراکه هریک از شعب آن دبیران متفاوت و درنتیجه عملکرد متفاوتی دارند. در ادامه دیدگاه بعضی دانش‌آموزان و اولیا درباره شعب مختلف این مدرسه را آورده‌ایم.

مدرسه سلام از نگاه دانش‌آموزان و اولیا

دیدگاه دانش‌آموزان به مدرسه ابتدایی سلام فرشتگاه یاسین چندان خوب نیست. دانش‌آموزان از عملکرد مدرسه رضایت کافی ندارند و معتقد هستند مسئولان این مدرسه برای قبولی دانش‌آموزان در آزمون ورودی مدارس برتر کمکی به دانش‌آموزان نمی‌کند. این مدرسه از نظر والدین هم مدیریت ناکارآمدی دارد که باعث شده دانش‌آموزان از نظر سطح درسی و علمی جایگاه موردانتظار خانواده‌ها را نداشته باشند. همچنین شهریه بالا و کمبود امکانات آموزشی و رفاهی از دیگر نقدهای والدین به این مدرسه است.

مدرسه سلام منان یکی از محبوب‌ترین مدارس منطقه دو است که دانش‌آموزان از جو صمیمی و دوستانه، برخورد محترمانه دبیران و مسئولان و کیفیت بسیار خوب آموزش رضایت خاطر دارند؛ اما گفته می‌شود محیط مدرسه کوچک است، به‌طوری‌که دانش‌آموزان در کلاس درس غذا می‌خورند و امکانات ورزشی کافی هم ندارند. والدین هم عموما از کیفیت و جدیت آموزش، سطح علمی بالا، برگزاری آزمون‌های جامع مبتکران و… رضایت دارند و معتقد هستند سختگیری‌های مدرسه برای سال‌های آینده دانش‌آموزان ضرورت دارد؛ اما فضای کوچک و کمبود امکانات ورزشی در این مدرسه والدین را هم ناراضی کرده است.

دانش‌آموزان مدرسه گلبانگ دو گروه مختلف هستند که گروهی از کیفیت آموزش این مدرسه اصلا رضایت ندارند. گروه دیگر از آموزش و پرورش و سختگیری‌های مدرسه راضی هستند. همچنین بعضی دانش‌آموزان از تعداد زیاد جشن‌ها و مناسبت‌های مختلفی که در مدرسه برگزار می‌شود، ناراحت هستند. اینطور به نظر می‌آید که از سالن این مدرسه برای برگزار جشن‌های دانش‌آموزان پسر هم استفاده شده که دلیل دیگری بر نارضایتی دانش‌آموزان دختر این مدرسه است. اولیای دانش‌آموزان هم دقیقا دو دسته هستند که بعضی از کیفیت آموزش رضایت دارند و بعضی دیگر خیر. درمجموع مدرسه گلبانگ در المپیاد و ریاضی عملکرد قابل قبولی دارد.

شعبه سلیمه از مدارس سلام هم از آن مدارسی است که طرفداران و مخالفان خود را دارد. گروهی از جو صمیمی و کیفیت آموزش مدرسه رضایت دارند و گروهی معتقد هستند رفتار مسئولان مدرسه بسیار بد بوده و شخصیت دانش‌آموزان را زیر سوال می‌برد. این دوگانگی هم در دانش‌آموزان و هم در والدین وجود دارد.

مدرسه پسرانه سلام صادقیه برای بسیاری از والدین و دانش‌آموزان خوشایند است. این افراد سلام صادقیه را از نظر امکانات آموزشی، سطح علمی، اردوهای علمی، جشن و تفریح، صمیمیت با دانش‌آموزان و… تایید می‌کنند و دانش‌آموزان از حضور در مدرسه راضی هستند. درمقابل گروهی از ساختمان قدیمی، فضای کوچک و دلگیر و غذا خوردن دانش‌آموزان پشت میزهای کلاس ناراضی بوده و معقد هستند این مدرسه چه از نظر آموزشی و چه از نظر رفاهی امکانات کافی ندارد.

مدرسه سلام ایران زمین از نظر اغلب اولیا فقط ظاهری زیبا، جذاب و پرزرق‌وبرق دارد و از نظر آموزش و پرورش، رفتار با دانش‌آموزان، سطح علمی و… مدرسه مناسبی نیست. عده‌ای هم از رفتار نامناسب دبیران با فرزندانشان بسیار ناراحت هستند.

سلام ونک چه از نظر والدین و چه از نظر دانش‌آموزان مدرسه‌ای میان‌رده است که کیفیتی متوسط دارد. اغلب دانش‌آموزان معتقد هستند حضور در مدرسه آن‌ها را از کتاب تقویت دروس و معلم خصوصی بی‌نیاز نکرده است. والدین هم می‌گویند کیفیت آموزش و پرورش مدرسه سلام ونک در حد میانی است و چندان رضایت‌بخش نیست.

مدرسه سلام سبز در پایه یازدهم رضایت اغلب دانش‌آموزان را کسب کرده اما در سایر پایه‌های تحصیلی دانش‌آموزان رضایت کافی از کیفیت آموزش مدرسه ندارند. والدین هم معتقد هستند شهریه این مدرسه نسبت به کیفیت خدمات آن بالاست.

امکانات رفاهی مدرسه سلام

هریک از مدارس سلام امکانات رفاهی و آسایشی متنوعی دارند که باعث شده‌اند محیط مدرسه برای دانش‌آموزان بسیار علمی و پویا باشد. در این مدارس امکاناتی مانند سایت کامپیوتر، تجهیزات برای برگزاری کلاس موسیقی، وجود دارد. کلاس‌های مدرسه سلام مجهز به ویدئو پرژکتورر، لپ‌تاپ و… است تا دانش‌آموزان بتوانند با استفاده از این تجهیزات به‌صورت تصویری مباحث درسی را یاد بگیرند.

آزمایشگاه‌های این مدرسه بسیار مجهز بوده و امکاناتی کامل در آن تعبیه شده است. در ادامه به بعضی امکانات رفاهی و تجهیزات موجود در بعضی شعب مدارس سلام اشاره کرده‌ایم.

امکانات رفاهی بعضی از مدارس دبستان‌ سلام

سلام شعبه یوسف‌آباد: سالن غذاخوری، کتابخانه، سالن مطالعه، اتاق ورزش، کارگاه تئاتر، دروازه فوتبال، بازی‌های فکری، فوتبال دستی، کارگاه کامپیوتر، امکانات سمعی و بصری و سالن اجتماعات

سلام شعبه ایران‌زمین: سایت کامپیوتر و سالن آمفی تئاتر

سلام شعبه یاسین: کتابخانه، کارگاه کامپیوتر و محوطه بازی

سلام شعبه صادقیه: اتاق بازی، استخر توپ، آبنما، کتابخانه و توالت فرنگی

امکانات رفاهی بعضی از مدارس دوره متوسطه اول سلام

سلام شعبه اسلام (پسرانه): سالن غذاخورى، سالن ورزشى چند منظوره، زمین چمن مصنوعى، آزمایشگاه، کارگاه کار و فن‌آورى، کارگاه هنر، سایت کامپیوتر و نمازخانه

سلام شعبه یوسف‌آباد: بوفه، نمازخانه، کتابخانه، آزمایشگاه فیزیک، زیست، شیمی، کفپوش مخصوص ورزش برای حیاط، کلاس‌های نیمه‌هوشمند و کارگاه تئاتر و فعالیت‌های هنری

سلام شعبه سلیمه: سالن غذاخوری، بوفه، کتابخانه، سالن مطالعه، نمازخانه، آزمایشگاه فیزیک، زیست، شیمی، کارگاه کار و فن‌آوری، کلاس‌های نیمه‌هوشمند، کارگاه تئاتر و سالن آمفی تئاتر

سلام شعبه سهروردی: نمازخانه و امکانات ورزشی مناسب

امکانات رفاهی بعضی از مدارس دوره متوسطه دوم سلام

سلام شعبه یوسف‌آباد: سالن غذاخوری، بوفه، کتابخانه، نمازخانه، آزمایشگاه شیمی، آزمایشگاه فیزیک، کلاس‌های نیمه‌هوشمند و کارگاه کامپیوتر

سلام شعبه نجم الزهرا: آزمایشگاه فیزیک، شیمی و زیست

شهریه مدرسه های سلام

هرچند می‌توان گفت شهریه مدرسه‌های سلام در نگاه کلی بازه قیمتی یکسانی دارد؛ اما هر مدرسه نسبت به سایر فعالیت‌های جانبی که برای دانش‌آموزان درنظر می‌گیرد هزینه‌های غیر ثابتی دارد.

آدرس و شعب مدارس سلام

مدرسه سلام شعب بسیار زیادی دارد که اغلب آن‌ها در تهران هستند. در این بخش سعی کرده‌ایم همه شعب مدرسه سلام را معرفی کرده و درباره هریک اطلاعات مختصری در اختیارتان قرار دهیم.

مدرسه سلام یاسین

مدرسه یاسین یک مدرسه پسرانه برای دوره ابتدایی است. سلام یاسین یکی از مدارس منطقه 1 تهران است. موسس این مدرسه آقای عادل عبدی است که سعی کرده کیفیت آموزش و پرورش این مدرسه را با سایر شعب مدرسه سلام یکپارچه کند. سلام یاسین امکانات متنوعی مانند آموزش مجازی، کلاس‌های آموزشی متفاوت و امکانات رفاهی گوناگون برای دانش‌آموزان در نظر گرفته که باعث شده فضای مدرسه بسیار پویا و بانشاط باشد. جشن مشاغل، همایش پیش‌دبستانی‌ها، بازدید از موزه‌های مختلف و گردش علمی، کارگاه آموزش خانواده، شرکت در مسابقات ورزشی، برگزاری دورهمی‌های مختلف برای بهبود روابط والدین و دانش‌آموزان، اردوهای مختلف، کارگاه‌های آموزشی برای تقویت هوش هیجانی، کلاس‌های کامپیوتری، آموزش زبان و… تنها بخشی از امکانات و فعالیت‌های مدرسه سلام یاسین است.

آدرس مدرسه: خیابان کامرانیه، بالاتر از بلوار اندرزگو، خیابان شیبانی، نبش کامران، پلاک 2

شماره تماس: 02122820196

مدرسه سلام فرزندان ایران زمین

شعبه سلام فرزندان ایران زمین یکی از جامع‌ترین شعب این مدرسه است که پیش‌دبستانی، دبستانی، دوره متوسطه اول و دوم را به‌طور کامل پوشش می‌دهد. این مدرسه رتبه‌های درخشانی درکنکور و المپیاد داشته و عملکرد بسیار قوی آن از همان دوره ابتدایی شروع می‌شوند. دپارتمان‌های آی‌تی، زبان انگلیسی، بهداشت و تغذیه، مشاوره، پژوهش و کتابخانه مجازی بخش‌های مختلف این مجتمع آموزشی هستند. این مدرسه کنار آموزش حرفه‌ای، اردوهای تفریحی و جشن‌های مختلفی مانند اردوی پینت‌بال، جشن قرآن، جشن صبحانه سلامت، مسابقات مختلف و… برای دانش‌آموزان برگزار می‌کند که باعث افزایش نشاط دانش‌آموزان می‌شود.

– آدرس مدرسه سلام فرزندان ایران زمین دوره ابتدایی: شهرک قدس (غرب)، بلوار فرحزادی، روبه‌روی اریکه ایرانیان، خیابان تربیت معلم، پلاک 36

شماره تماس: 02122174053

– آدرس مدرسه سلام فرزندان ایران دوره متوسطه اول: سعادت آباد، بلوار شهرداری، خیابان پانزدهم شرقی(شهید میرزایی)، پلاک ۶۲، دبیرستان دوره اول سلام ایران زمین

شماره تماس: 02122078082

– آدرس مدرسه سلام فرزندان ایران دوره متوسطه دوم: شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان جنوبی، جنب مسجد النبی(ص)، دبیرستان سلام ایران زمین

شماره تماس: 02188085152

مدرسه سلام صادقیه

این مدرسه غیر دولتی مجموعه‌ای کامل برای همه مقاطع دوره ابتدایی، دوره متوسطه اول و دوم است. تعداد قبولی‌های دوره متوسطه دوم این مدرسه در دانشگاه‌های برتر ایران بسیار زیاد است. مدرسه سلام صادقیه برای هریک از پایه‌ها کلاس‌های آموزشی و اردوهای تفریحی متنوعی برگزار می‌کنند. از جمله کلاس‌ها و دوره‌های آموزشی این مدرسه می‌توان به کلاس‌های ورزشی TRX، شرکت‌ در جشنواره‌های ورزشی، کلاس‌های پژوهشی  و تحقیقاتی، اردوهای تفریحی طبیعت‌گردی و بازدید از موزه‌ها، برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای توسعه مهارت‌های فردی و… اشاره کرد. مدرسه سلام صادقیه برای همه پایه‌های تحصیلی دبیران مجرب داشته و با برگزاری آزمون‌های مختلف دوره‌ای، وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان را برررسی می‌کند.

آدرس مدرسه: فلکه دوم صادقیه، بزرگراه محمدعلی‌جناح، به سمت میدان آزادی، بعد از خیابان سازمان آب، ابتدای ورودی بزرگراه کرج، پلاک 2 و 4

شماره تماس: 02144002467

مدرسه سلام همت

شعبه همت مدرسه سلام در منطقه 5 واقع شده است. این مدرسه همه پایه‌های تحصیلی را پوشش داده و دو ساختمان جداگانه برای دوره‌های تحصیلی مختلف دارد. مدرسه سلام همت از مدارس برتر منطقه غرب محسوب می‌شوند که برنامه‌ریزهای آن در جشنواره‌های فرهنگی و هنری، المپیادهای علمی، جشنواره‌های خوارزمی و آزمون کنکور به‌خوبی درخشیده‌اند. سلام همت بی‌شک یکی از مجهزترین شعب این مدرسه است که فعالیت خود را از سال 90 آغاز کرده است.

مدرسه سلام همت در سال تحصیلی ۹۲-۹۱ با گرفتن مجوز مدرسه بین‌المللی از وزارت آموزش و پرورش، اولین دبستان بین‌الملل غیردولتی تهران را تأسیس کرد و به‌ واسطه‌ آن با مدارس بین‌المللی انگلستان و کانادا در ارتباط مستقیم قرار گرفت. این مدرسه تصمیم گرفت از امکانات و ارتباطات مدرسه بین‌الملل برای آموزش مقطع پیش‌دبستانی و دبستان بهره بگیرد. به‌این‌ترتیب پیش‌دبستانی و دبستان سلام همت، علاوه‌بر محتوای آموزشی برنامه درسی ملی جمهوری اسلامی ایران، خصوصا در آموزش کاربردی زبان انگلیسی از منابع آموزشی کشورهای دیگر استفاده می‌کند.

– آدرس مدرسه سلام همت دوره ابتدایی: خیابان مخبری (35متری گلستان)، نرسیده به اشرفی اصفهانی، پلاک 36

شماره تماس: 02144431375

– آدرس مدرسه سلام همت دوره متوسطه دوم: بزرگراه شهید همت، بلوار جنت آباد شمالی، روبه‌روی ۳۵ متری گلستان، خیابان اقاقیا، خیابان نسترن یکم، پلاک ۴۷

شماره تماس: 02144602040

مدرسه سلام شهدای خلیج فارس

این مدرسه یکی از شعب مدرن مدرسه‌های سلام است که دائم در حال به‌روزرسانی شیوه‌های آموزشی خود است. این مدرسه از روش سرگرم‌آموزی (یادگیری با طعم لذت) به‌عنوان موثرترین روش در علاقه‌مندسازی و تعمیق یادگیری استفاده می‌کند. در مدرسه سلام شهدای خلیج فارس علاوه‌بر 25 زنگ آموزشی، 10 زنگ اضافه برای آموزش‌های ضروری دیگر برگزار می‌شوند. سایت کامپیوتری برای آموزش‌های کامپیوتری، آموزش زبان انگلیسی، کلاس‌های ورزشی حرفه‌ای، کلاس هنر و خلاقیت و… از جمله کلاس‌های آموزشی جانبی مدرسه خلیج فارس برای دانش‌آموزان این مدرسه است.

آدرس مدرسه: شهرک گلستان، بلوار کاج، نرسیده به بزرگراه خرازی، نبش بنفشه، پلاک 12

شماره تماس: 02144743923

مدرسه سلام فرشتگان یاسین

فرشتگان یاسین یکی از شعب دخترانه مدرسه سلام است. این مدرسه که در منطقه 1 واقع شده، در مقطع مهد کودک، پیش‌دبستان و دبستان فعالیت می‌کند. این مدرسه دارای امکانات علمی و آموزشی متنوعی برای دانش‌آموزان است. این مدرسه با برنامه‌ریزی دقیق، آموزش کارآمد و با تاکید بر دغدغه‌های فرهنگی و تربیتی و همراهی تلاش و دلسوزی دبیران و اساتید مجرب توانسته پشتکار و تلاش دانش‌آموزان را به بالاترین حد خود برساند. این مدرسه کلاس‌های آموزشی مختلفی مانند کلاس‌های کامپیوتری و هوشمندسازی، زبان انگلیسی، کلاس‌های توسعه مهارت‌های فردی و… برای دانش‌آموزان برگزار می‌کند. همچنین کتابخانه مجازی مجهز، غذاهای و میان‌وعده‌های باکیفیت، آزمایشگاه و کارگاه‌های آموزشی از دیگر امکانات و تسهیلات مدرسه سلام فرشتگان یاسین هستند.

شماره تماس: تجریش، میدان قدس، خیابان دزاشیب، خیابان شهید افشار، پلاک 1

شماره تماس: 02122275143

مدرسه سلام منان

مدرسه منان درحال‌حاضر 13 کلاس آموزشی فعال داشته و از جمله مدارس نیمه هوشمند منطقه 2 آموزش و پرورش است. این مدرسه امکاناتی مانند آزمایشگاه، سایت کامپیوتری، کارگاه ریاضی، نمازخانه، سالن غذاخوری، گلخانه، حیاط مجهز برای بازی و ورزش و… دارد. این مدرسه همچنین برای خانواده‌ها کلاس‌های آموزشی مختلفی برگزار می‌کند. مدرسه سلام منان علاوه‌بر ارائه امکانات آموزشی، هنری و علمی برای دانش‌آموزان، کلاس‌های مختلف آموزشی و سمینارهای گوناگونی برای افزایش اطلاعات و دانش عمومی خانواده دارد که در آن‌ها پاسخ‌های مناسبی برای سوالات و دغدغه‌های والدین وکمک به بهبود روابط کودک و خانواده مطرح می‌شود.

آدرس: شهرک غرب، خیابان ایران زمین، خیابان گلستان جنوبی، نبش کوچه یکم، پلاک 10

شماره تماس: 02188380014

مدرسه سلام سرو

این مدرسه در مقطع پیش‌دبستانی و دبستانی فعالیت کرده و از شعب دخترانه سلام است. این مدرسه با راه‌اندازی دپارتمان آی‌تی توانسته تکنولوژی را در سطح بالایی به مدرسه بیاورد. دانش‌آموزان ابتدایی سلام سرو در این مدرسه کنار آموزش دروس، زبان انگلیسی می‌آموزند و پایان سال تحصیلی سطح زبان قابل توجهی دارند. دانش‌آموزان همچنین کلاس‌های قوق‌برنامه مانند آموزش دوخت‌ودوز، مهارت‌های اجتماعی، سفال‌سازی، ساخت کاردستی و… را در مدرسه سلام سرو تجربه می‌کنند. فضای شاد مدرسه باعث شده دانش‌آموزان خردسال از حضور در محیط مدرسه احساس نشاط و خوشحالی داشته باشند.

آدرس مدرسه سلام سرو: خیابان ۱۹۶ غربی، بین عادل و طاهری، پلاک ۴۴

تلفن: 02177712358

مدرسه سلام سبز

شعبه سبز مدرسه سلام یکی از جامع‌ترین شعب دخترانه آن است که همه مقاطع پیش‌دبستانی، دبستان، متوسطه اول و متوسطه دوم را دربر می‌گیرد. این مدرسه در پایه ابتدایی فضایی شاد و فعال دارد. دانش‌آموزان فعالیت‌های غیر درسی مختلفی مانند زبان، کاردستی، آموزش عملی مهارت‌های اجتماعی، اردو و… دارند. همچنین این مدرسه برنامه غذایی منظم و سالمی برای دانش‌آموزان درنظر گرفته است. دانش‌آموزان در دوره متوسطه اول بیشتر روی درس متمرکز هستند؛ اما کلاس‌های غیردرسی، اردوهای چند روزه به سایر شهرها، مسابقات علمی و پژوهشی مانند مسابقه سلام کاپ و برنامه‌های مذهبی و مناسبتی هم برای آن‌ها برگزار می‌شود که باعث شده فضای مدرسه خشک و جدی نباشد. دانش‌آموزان دبیرستان هم با اردوهای مطالعاتی نوروز ویژه کنکور، کلاس‌های درسی تابستانی و برنامه‌های غیر درسی مثل مسابقات ورزشی و اردو توانسته‌اند درس و تفریح را کنار هم داشته و نتایج درخشانی در کنکور کسب کنند.

– آدرس مدرسه سلام سبز در دوره ابتدایی: ستاری جنوب به شمال، بالاتر از خیابان پیامبر(از سمت لاین کندرو)، بالاتر از فروشگاه کورش، نرسیده به خیابان باهنر، نبش کوچه کرمی، پلاک ۳۷

شماره تماس: 02144068676 – 02144087385

– آدرس مدرسه سلام سبز در دوره متوسطه اول: خیابان آیت الله کاشانی، مابین سازمان برنامه و لاله، جنب آزمایشگاه زیباشهر، پلاک ۵۴۰

شماره تماس: 02144116215 – 02144116512

– آدرس مدرسه سلام سبز در دوره متوسطه دوم: بلوار فردوس شرق، خیابان وفا آذر جنوبی، کوچه گل آرای سوم

شماره تماس: 02144057590 – 02144054657

مدرسه سلام یوسف آباد

مدرسه سلام شعبه یوسف آباد هم در همه مقاطع تحصیلی فعالیت می‌کند. این مدرسه پسرانه برای دانش‌آموزان ابتدایی کنار دروس اصلی زبان انگلیسی، کامپیوتر، کاردستی و نقاشی، کار با سفال، اردوهای خانوادگی داخل مدرسه و اردوهای خارج از مدرسه مانند موزه، باغ کتاب و… برگزار می‌کند. سالن ورزشی مجهز و کلاس‌های درس رنگی و شاد از مهم‌ترین ویژگی‌های مدرسه دوره ابتدایی سلام یوسف آباد هستند. این مدرسه برای متوسطه اول کلاس‌های پژوهشی، اردوهای علمی، مسابقات سلام کاپ و دوره زبان انگلیسی پیشرفته برگزار می‌کند که همگی مورد استقبال دانش‌آموزان هستند. همچنین دانش‌آموزان متوسطه دوم با تمرکز بر کنکور کنار اردوهای تفریحات عمده زمان خود را روی دروس و برنامه‌های مطالعاتی سپری می‌کنند. این مدرسه با برگزاری آزمون‌های قلمچی مشابه کنکور دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم را برای کنکور آماده می‌کند.

– آدرس مدرسه سلام یوسف آباد دوره ابتدایی: خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی (یوسف آباد)، خیابان شصت و چهارم (آئینه وند)، زیر پل آ اس پ، پلاک 14

شماره تماس: 8-02188621506

– آدرس مدرسه سلام یوسف آباد دوره متوسطه اول: خیابان سیدجمالدین اسد آبادی (یوسف آباد)، خیابان سی و سوم (بین ابن سینا و اکبری)،  پلاک ۱۶

شماره تماس: 02188725067

– آدرس مدرسه سلام یوسف آباد متوسطه دوم: خیابان سید جمال الدین اسد آبادی، بین فتحی شقاقی و خیابان هفتم، پلاک 35

شماره تماس: 02188014230

مدرسه سلام اسلام

مدرسه سلام اسلام هم شعبه دخترانه و هم شعبه پسرانه داشته و در دو دوره متوسطه اول و دوم فعالیت می‌کند. همه شعب و مقاطع تحصیلی این مدرسه عملکرد بسیار درخشانی دارند و نام دانش‌آموزانشان هرسال در فهرست برترین رتبه‌های کنکور، المپیاد و مسابقات علمی دیده می‌شود. مدرسه سلام اسلام آموزش پژوهش محور در محیط تخصصی را رمز موفقیت خود می‌داند و کنار درس و مطالعه (به ویژه برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول) کلاس‌های غیر درسی، اردو، شب‌مانی در مدرسه، کلا‌س‌های طراحی و خوشنویسی یا زبان ترمیک و مطالعات اجتماعی برای دانش‌آموزان درنظر گرفته است. همچنین دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه برنامه و تمرکز اصلی خود را روی مطالعات کنکور قرار داده‌اند و به طور مرتب آزمون‌های مشابه کنکور انجام می‌دهند تا پس از اردوهای مطالعاتی نوروز با شرایط درسی بهتری در مدرسه حاضر شوند.

– آدرس مدرسه سلام اسلام شعبه دخترانه متوسطه اول: ۳۵ متری قیطریه، نبش خیابان خراسانی

شماره تماس: 02122208458 – 02122201928

– آدرس مدرسه سلام اسلام شعبه پسرانه متوسطه اول و دوم: خیابان سباری (آجودانیه)، خیابان پورابتهاج، خیابان افتخاری، خیابان رجبی، خیابان صومعه زاده، روبه‌روی پارک محلی، پلاک ۵

شماره تماس: 02126107604 – 02126107607

مدرسه سلام صدر

این مدرسه تنها در مقاطع دوره متوسطه اول فعال بوده و یک مدرسه پسرانه است. دبیرستان سلام صدر دانش‌آموزان را به اردوهای چند روزه خارج از تهران می‌برد تا هم از خانواده دور باشند و هم با دانش‌آموزان دیگر صمیمیت  وارتباط بهتری پیدا کنند. از دیگر امکانات این مدرسه می‌توان به معاینات دهان و دندان، برگزاری مراسم‌های مناسبتی، شرکت دادن دانش‌آموزان در مسابقات علمی جهانی مانند روباتیک مسکو و… اشاره کرد. این مدرسه با محیطی شاد و مفرح دانش‌آموزان را سر ذوق آورده و مدارس برتر سلام محسوب می‌شود.

– آدرس مدرسه سلام صدر: اتوبان صدر به شرق، خیابان بهار جنوبی، خیابان جهرمی، خیابان بهرام، کوچه آریا غربی، پلاک 16

شماره تماس: 02122599730 – 02122599736

مدرسه سلام نیک فرجام

این مدرسه برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول درنظر گرفته شده و به طور تخصصی با این دانش‌آموزان کار می‌کند. مدرسه نیک فرجام کارگاه‌های آموزشی مختلفی برای دانش‌آموزان برگزار می‌کند که باعث افزایش دانش عمومی و رشد مهارت‌های فردی آن‌ها شده است. همایش‌های استعدادیابی و شرکت در مسابقات علمی و غیرعلمی مختلف از بارزترین ویژگی‌های مدرسه نیک فرجان محسوب می‌شود. این مدرسه در گذشته با نام زین‌الدین هم شناخته می‌شد.

آدرس مدرسه سلام نیک فرجام: خیابان فرجام غربی، حدفاصل چهارراه ولیعصر و حیدرخانی، پلاک ۴۸۷

شماره تماس: 02177800955

مدرسه سلام گلبانگ

شعبه سلام گلبانگ از شعب دخترانه مدرسه سلام است که در مقاطع تحصیلی دوره متوسطه اول و دوم فعالیت می‌کند. مسئولان مدرسه سعی کرده‌اند برای دانش‌آموزان دوره اول برنامه‌های متنوعی کنار درس و مطالعه درسی فراهم کنند. از جمله برنامه‌های مدرسه سلام گلبانگ دوره اول می‌توان به اردوهای زیارتی، شرکت در مسابقات علمی و پژوهشی، نقاشی دیوار مدرسه، کارگاه‌های آموزشی و توسعه مهارت فردی، مسابقات ورزشی، پایگاه تابستانی، اردوهای علمی و مراسم‌های مناسبتی مختلف اشاره کرد. مدرسه سلام گلبانگ برای دوره متوسطه دوم تمرکز بیشتری روی مطالعات درسی دارد. شرکت در مسابقات imc، المپیاد کشوری، برگزاری اردوهای مطالعاتی نوروزی، کارگاه‌های آموزشی مدیریت زمان و… بخشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های دبیرستان سلام گلبانگ در دوره متوسطه دوم است که نتیجه آن داشتن نتایج درخشان در کنکور و سایر مسابقات علمی مهم است.

آدرس مدرسه سلام گلبانگ: شهرک غرب، فاز ۱، خیابان ایران زمین، خیابان مهستان، کوچه چهاردهم، دبیرستان سلام گلبانگ

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۳۷۸۵۳۱ – ۰۲۱۸۸۵۷۷۸۵۱

مدرسه سلام سلیمه

شعبه سلام سلیمه فقط در مقطع متوسطه اول دخترانه فعال است. این مدرسه فضایی مذهبی دارد و در مناسبت‌هایی مانند اعیاد و عزاداری‌های مذهبی مراسم باشکوهی برگزار می‌کند. مسابقات رباتیک و سلام کاپ برای مسئولان این مدرسه اهمیتی زیادی داشته و دانش‌آموزان را برای شرکت در این آزمون‌ها آماده می‌کنند. اردوهای مطالعاتی و آزمون‌های جامع این مدرسه هم بسیار بهینه برگزار شده و نتایج خوبی به دنبال دارد. مدرسه سلام سلیمه همچنین اردوهای تفریحی خارج شهری، همایش‌های مهارت‌های اجتماعی و… متفاوتی هم برای دانش‌آموزان برگزار می‌کند که باعث رشد ابعاد مختلف شخصیت دانش‌آموزان می‌شود.

آدرس مدرسه سلام سلیمه: مجیدیه شمالی، خیابان شهید کرد، میدان بهشتی، خیابان ولی‌زاده، پلاک 39

شماره تماس: 02122300985

مدرسه سلام سهروردی

این مدرسه پسرانه فقط برای مقاطع تحصیلی دوره اول متوسطه است. دانش‌آموزان سلام سهروردی در مسابقات سلام کاپ نتایج بسیار درخشان و قابل‌توجهی داشته‌اند. اردوهای خارج از تهران و برگزاری مراسم‌های مذهبی مختلف از جمله فعالیت‌های غیردرسی این مدرسه محسوب می‌شود. مدرسه سلام سهروردی همچنین برنامه‌ درسی بسیار منظم و دقیقی دارد که تا پایان سال مطابق آن برنامه آموزش و پرورش دانش‌آموزان را پیش می‌برد.

آدرس مدرسه سلام سهروردی: تهران، خیابان سهروردی، بالاتراز تقاطع شهید مطهری، کوچه نیکان، پلاک 19

شماره تماس: 02188453173 – 02188458007

مدرسه سلام ندای اندیشه

این مدرسه پسرانه برای دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم در منطقه 9 دایر شده است. مدرسه ندای اندیشه مانند همه مدارس سلام کیفیت آموزشی خوبی دارد و دانش‌آموزان را برای شرکت در آزمون سلام کاپ به‌خوبی آماده می‌کنند. همچنین مسئولان مدرسه سلام ندای اندیشه برای مسابقات سلام ورزش هم اهمیت زیادی قائل هستند و در مسابقات ورزشی سلام هم نتایج خوبی داشته‌اند.

آدرس مدرسه سلام ندای اندیشه: تهرانسر،خیابان قباد، کوچه شهید یاسر دمیرچیلو، پلاک 32

شماره تماس: 02144504294

مدرسه سلام فرمانیه

مدرسه سلام شعبه فرمانیه یکی از مدارس دخترانه مجموعه مدارس سلام است که برای دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم تاسیس شده است. مدرسه سلام فرمانیه یکی از مجهزترین مدارس سلام است که امکانات رفاهی و آموزشی مختلفی مانند آزمایشگاه فیزیک مجهز، کتابخانه‌ای با چندین جلد کتاب درسی و غیردرسی، سایت کامپیوتری با 14 سیستم پیشرفته و محیط آموزشی ایده‌آل برای دانش‌آموزان در نظر گرفته است. البته امکانات آموزشی و برنامه‌های درسی و علمی این مدرسه هم بسیار متنوع، حرفه‌ای و تخصصی است. دانش‌آموزان علاوه‌براینکه پایگاه تابستانی دارند و دروس خود را در از تابستان شروع می‌کنند، اردوی مطالعاتی نوروزی، جلسات توجیهی انتخاب رشته، آموزش‌های رباتیک، آموزش‌های برنامه‌نویسی، مسابقات سلام کاپ، مسابقات ورزشی سلام، مسابقات تئاتر و هنر، کلاس‌های درسی ویژه کنکور، اردوهای تفریحی به سایر شهرها و… هم دارند که باعث شده تعادل خوبی بین درس و تفریح برقرار شود.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این مدرسه بررسی مداوم دانش‌آموزان و شناخت دانش‌آموزان مستعد برای المپیاد و پژوهش‌های خوارزمی است. برگزاری امتحانات داخلی مستمر و ارائه گزارش وضعیت تحصیلی به والدین، ارائه کتب کمک آموزشی ویژه، برگزاری کلاس‌های المپیاد و کلاس‌های جامع تست‌زنی، کلاس‌های کامپیوتری و… هم از سایر فعالیت‌های آموزشی مدرسه هستند.

آدرس مدرسه سلام فرمانیه: خیابان فرمانیه (شهید لواسانی)، روبه‌روی سفارت ایتالیا، خیابان شهید عسگریان، خیابان شهید حسینی، پلاک 57

شماره تماس: 02122280784 – 02122830520

مدرسه سلام نجم‌الثاقب

این مدرسه پسرانه از شعب فعال در مقطع تحصیلی دوره متوسطه اول و دوم است. این مدرسه مانند اغلب شعب سلام روی آموزش زبان انگلیسی در همه پایه‌های تحصیلی حساسیت زیادی دارد. همچنین این مدرسه دانش‌آموزان را برای ورود به مسابقات مختلف مانند مسابقات ورزشی مانند تنیس، شنا، بسکتبال و…، مسابقات فرهنگی و هنری یا مسابقات علمی و پژوهشی مانند مسابقات رباتیک، هواوفضا، سازه‌های مقاوم، پژوهش و ارائه مقالات علیم آماده می‌کند. این موضوع دانش و مهارت دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف را بیشتر کرده است. البته بعضی برنامه‌های تفریحی مانند اردوهای بیرون شهری تفریحی و علمی، فعالیت‌هایی مثل برگزاری صبحانه و جشنوازه بازی‌های فکری و… باعث شده تعادل بین درس و تفریح برای دانش‌آموزان مقاطع مختلف برقرار باشد. این مدرسه همچنین امتحانات جامع و دوره‌ای، کلاس‌های المپیاد و کلاس‌های کنکور هم برای دانش‌آموزان برگزار می‌کند.

آدرس: خیابان انقلاب، خیابان صفی‌علیشاه، کوچه شهید علی آبادی، نبش خیابان ولی آباد

شماره تماس:  02177533788 – 02177647263 – 02177643070

مدرسه سلام تجریش

این مدرسه از سال 1380 برای دوره دبیرستان یعنی دوره متوسطه اول و دوم پسرانه است. کلاس‌های آموزشی تابستانی، امتحانات دوره‌ای، برگزاری کلاس‌های المپیاد علمی و ورزشی و… بخشی از فعالیت‌های علمی این مدرسه است. سلام تجریش کنار پرداختن به درس اردوهای تفریحی و علمی مختلفی مانند سفر به دیگر شهرهای ایران، اردوهای طبیعت‌گردی، اردوی بازدید از دانشکده علوم پزشکی و کارخانه داروسازی، مسابقات ورزشی و… برگزار می‌کند تا دانش‌آموزان بتوانند بین درس و تفریح و آموزش تعادل خوبی داشته باشند.

مدرسه سلام تجریش یکی از مدال‌آورترین شعب مدرسه سلام است که در المپیاد مختلف مدال‌های رنگارنگی کسب کرده است. همچنین دانش‌آموزان کنکوری این مدرسه از برترین رتبه‌های کنکور هستند که همه این موارد نشان‌دهنده برنامه آموزشی و مطالعاتی دقیق، مشاوران تحصیلی و اساتید مجرب، آزمون‌های حرفه‌ای و آموزش‌های ویژه برای کنکور در مدرسه سلام تجریش است.

آدرس مدرسه سلام تجریش: تجریش، میدان قدس، روبه‌روی آموزش و پرورش منطقه 1، پلاک

شماره تماس: 02122720011

مدرسه سلام ونک

شعبه ونک مدارس سلام یک مدرسه دخترانه است که از سال 1385 در مقاطع تحصیلی دوره متوسطه اول و دوم فعالیت می‌کند. این مدرسه یکی از پزشک‌پرورترین مدارس سلام در تهران است. مدرسه سلام ونک همچنین در سایر مسابقات علمی مانند جشنواره خوارزمی، مسابقات روبوکاپ، سلام کاپ و مسابقات المپیاد هم رتبه‌های درخشانی کسب کرده که باعث شده در مجموع سطح علمی مدرسه بسیار بالا باشد. البته افتخارآفرینی دانش‌آموزان مدرسه سلام ونک فقط در مسابقات علمی نیست. دانش‌آموزان این مدرسه در مسابقات ورزشی مانند مسابقات شطرنج، تنیس و بدمینتون هم عملکرد درخشانی داشته است. این مدرسه کنار آموزه‌های علمی تکنیک‌ها و مهارت‌های مختلفی از جمله تفکر و سواد رسانه‌ای، تکنیک محاسبات سریع، مهارت‌های اجتماعی و رفتار با والدین و… را به دانش‌آموزان می‌آموزد.

مدرسه سلام ونک دانش‌آموزان را با درس و آموزش‌های مداوم خسته نمی‌کند؛ بلکه با برگزاری اردوهای تفریحی به سایر شهرهای ایران، موزه‌ها و سینماهای تهران و… سعی کرده فشار درس و آموزش را از روی دانش‌آموزان کم کند.

آدرس مدرسه سلام ونک: میدان ونک، بزرگراه حقانی، نرسیده به چهارراه جهان کودک، پلاک 44

شماره تماس: 02188886113 – 02188886114

مدرسه سلام رسالت

مدرسه سلام رسالت به‌طور تخصصی روی آموزش دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم فعالیت می‌کند. این مدرسه با کلاس‌های تابستانی، اردوهای مطالعاتی نوروز، آزمون‌های جامع و… توانسته در زمینه آموزش دانش‌آموزان دوره دبیرستان موفق عمل کند. مدرسه سلام رسالت کنار آموزش‌های درسی از اردوهای تفریحی و سفرهای بیرون شهری غافل نمانده و با برگزاری جشن‌های مناسبتی و اردوهای مختلف بین درس و تفریح دانش‌آموزان تعادل برقرار کرده است. مدرسه سلام رسالت همچنین از نظر امکانات آموزشی و علمی از مدارس خوب مجموعه سلام محسوب می‌شود و محیط آموزشی و پویای آن کنار حضور اساتید حرفه‌ای عامل مهمی در آموزش و یادگیری دانش‌آموزان است.

مدرسه سلام رسالت در مسابقات ریاضی IMC، مسابقات روبوکاپ، مسابقات المپیاد ادبی، ریاضی و ورزشی، کنکور و… نتایج درخشانی داشته و توانسته با کمک دبیران مجرب سطح علمی مدرسه را بالا ببرد.

آدرس مدرسه سلام رسالت: میدان رسالت، بزرگراه رسالت، نرسیده به 16 متری دوم، روبه‌روی پارک تابان، پلاک 1005

شماره تماس: 02122519841 – 02122535316

سرویس مدرسه سلام

مدارس سلام برای دانش‌آموزان خود سرویس رفت‌وبرگشت هم درنظر گرفته‌اند. هزینه استفاده از این سرویس نسبت به محل سکونت شما بستگی دارد. طبیعتا هرچه به مدرسه نزدیک‌تر باشید، هزینه سرویس هم برای فرزندتان کمتر خواهد شد. مبلغ سرویس مدارس سلام بین دو الی هفت میلیون تومان متغیر بوده و هنگام ثبت‌نام این هزینه از شما دریافت خواهد شد.

مدارس هم‌تراز با سلام

همان‌طورکه گفته شد مدرسه‌های سلام از محبوب‌ترین و برترین مدارس ایران هستند که با شعب مختلف در سطح تهران و بعضی دیگر از شهرهای ایران توانسته‌اند آموزش و پرورش باکیفیت را برای بسیاری از دانش‌آموزان فراهم کنند. بنابراین طبیعی است که متقاضیان زیادی خواهان ورود به این مدارس باشند، اما درصورتی‌که فرزند شما درهریک از پایه‌های تحصیلی نتوانست به این مدارس راه پیدا کند، می‌توانید شانس او را در یکی از مدارس هم‌تراز سلام امتحان کنید. در این بخش برای هر مقطع و شعب از مدارس سلام، مدرسه‌های هم‌تراز و مشابهی را آورده‌ایم تا انتخاب برای شما ساده‌تر شوند.

مدرسه‌های هم‌تراز سلام در دوره ابتدایی

– سلام یاسین

رشد شماره 1، دانا، صراط، سپهر، پیوند شماره2، طلایه داران

– سلام فرزندان ایران زمین

شهید آبشناسان، تدبیر، راس، طلوع مهر، واله، دی

– سلام همت

علامه سیدمحمدحسن طباطبایی، شهدای خلیج‌فارس، صادقیه تهران، مهر ماندگار

– سلام خلیج فارس

مهرماندگار، صادقیه تهران، شهید خرازی، میثاق اندیشه، طوبی 2

– سلام فرشتگان یاسین

فرهنگ نو، شوکا، رشد، بهشت برین، سرخابی، سما

– سلام منان

روشنگر، ربانی، فیروزه، راه رشد، شکوفه‌های دانش، شهید آوینی1

مدرسه‌های هم‌تراز سلام در دوره متوسطه اول

– سلام اسلام

مصباح، همت، انصار القائم، مفید، خاتم، علامه طباطبایی، دانا

– سلام یوسف‌آباد

آزادگان، دکتر حسابی، شهید مصطفی خمینی، شهید همت، کارآفرین، اندیشه مبتکران

– سلام ندای اندیشه

ولیعصر1، فردوسی1، امام رضا، صبا، امام مهدی، مفید تهران، جوادالائمه

– سلام گلبانگ

راه رشد، امام صادق، دانش پژوهان، سحر، سوده، تزکیه، دانشمند، ربانی، رهنما

مدرسه‌های هم‌تراز سلام در دوره متوسطه دوم

– سلام تجریش

عمار یاسر، جهان آرا، رشد، ایران، یاسین، نخبگاه علامه‌طباطبایی، مهرآئین، دکتر هشترودی

– سلام ایران‌زمین

مهر هشتم، علامه شعرانی، معلم، نطهر، مکتب الجواد، اندیشه و قلم، صادقین، تلاش

– سلام صادقیه

خیام، علامه امینی، باقرالعلوم، نور المهدی، شهید رجایی 1، صادقیه تهران، علامه طباطبایی

– سلام یوسف‌آباد

انرژی اتمی، شهید مطهری، نوید صالحین، شهیدمصطفی خمینی، ممتاز حنان، جهان دانش

– سلام ندای اندیشه

ولیعصر 1، فردوسی 1، امام رضا، صبا، امام مهدی، مفیذ تهران، جوادالائمه، امید

– سلام نجم الثاقب

شهدای موتلفه اسلامی، صدر، علوی، پیام رستگاران، نخبگان دانش،

– سلام فرمانیه

کهران دخت، شوکا، محمد بن زکریای رازی، تقوا، ابوریحان، طلوع امید، ندای توحید

– سلام گلبانگ

سیمای دانش، نوآوران، سجاد، دانش‌فر، انفورماتیک مائده، حکیمه، دنیای علوم

– سلام ونک

روشنگران، کوشش، ابوریحان، پیام علم، انرژی هسته‌ای، صبا، شهید دستغیب، علوم نو

– سلام رسالت

روشنگران، سرای علم، سرای دانش، فرهنگ ایران، مفاخر علوم ایران، ندای زهرا، ابوریحان

– سلام سبز

علوی تهران، پرفسور حسابی، انرژی هسته‌ای، اندیشه خلاق، پرفسور حسابی 1، اندیشه فکور، عفاف

سلام؛ مدارسی موفق در سطح ایران

همان‌طورکه گفته شد، هرچند مدارس سلام مدیریت یکپارچه‌ای ندارند؛ اما همه شعب آن کیفیت آموزش و پرورش مناسبی دارند و نتیجه آموزش‌های باکیفیت آن‌ها را می‌توان در قبولی‌های کنکور و دانش‌آموزان سطح بالای این مدارس دید. بنابراین درصورتی‌که قصد دارید فرزندتان را در مدارس سلام ثبت‌نام کنید، با کمی تحقیق درباره هریک از شعب می‌توانید انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید.

همچنین تیم دبیران خصوصی کاراتدریس از زمان شرکت در آزمون ورودی مدرسه سلام تا روز فارغ‌التحصیلی در این مدرسه و آزمون کنکور کنار فرزند شما بوده و ضمن آموزش خصوصی ریاضی، او را برای داشتن عملکرد بهتر راهنمایی می‌کند.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این مدرسه

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

شرایط ورود به مدارس سلام چگونه است؟

مدرسه سلام برای ورودی‌های هرسال تحصیلی آزمون ورودی برگزار کند. دانش‌آموزان برای ورود به این مدرسه باید در آزمون ورودی آن ثبت‌نام و شرکت کنند. درصورتی‌که نمره دانش‌آموزان در آزمون ورودی مدرسه قابل قبول باشد و معدل سال تحصیلی گذشته‌ آن‌ها هم بالا باشد، می‌توانند برای ثبت‌نام در مجموعه مدارس سلام اقدام کنند.

امکانات و خدمات مدارس سلام چیست؟

سالن غذاخوری، کتابخانه، سالن مطالعه، اتاق ورزش، کارگاه تئاتر، دروازه فوتبال، بازی‌های فکری، فوتبال دستی، کارگاه کامپیوتر، امکانات سمعی و بصری و سالن اجتماعات از جمله امکانات این مدارس در اغلب شعب آن است.

آدرس مدارس سلام کجاست؟

- آدرس مدرسه سلام یاسین: خیابان کامرانیه، بالاتر از بلوار اندرزگو، خیابان شیبانی، نبش کامران، پلاک 2 شماره تماس: 02122820196- آدرس مدرسه سلام فرزندان ایران زمین دوره ابتدایی: شهرک قدس (غرب)، بلوار فرحزادی، روبه‌روی اریکه ایرانیان، خیابان تربیت معلم، پلاک 36 شماره تماس: 02122174053- آدرس مدرسه سلام صادقیه: فلکه دوم صادقیه، بزرگراه محمدعلی‌جناح، به سمت میدان آزادی، بعد از خیابان سازمان آب، ابتدای ورودی بزرگراه کرج، پلاک 2 و 4 شماره تماس: 02144002467و...

مدارس هم‌تراز مدارس سلام کدام‌ها هستند؟

مدرسه‌های هم‌تراز سلام در دوره ابتدایی- سلام یاسین رشد شماره 1، دانا، صراط، سپهر، پیوند شماره2، طلایه داران- سلام فرزندان ایران زمین شهید آبشناسان، تدبیر، راس، طلوع مهر، واله، دیمدرسه‌های هم‌تراز سلام در دوره متوسطه اول- سلام اسلام مصباح، همت، انصار القائم، مفید، خاتم، علامه طباطبایی، دانا- سلام یوسف‌آباد آزادگان، دکتر حسابی، شهید مصطفی خمینی، شهید همت، کارآفرین، اندیشه مبتکرانمدرسه‌های هم‌تراز سلام در دوره متوسطه دوم- سلام تجریش عمار یاسر، جهان آرا، رشد، ایران، یاسین، نخبگاه علامه‌طباطبایی، مهرآئین، دکتر هشترودی- سلام ایران‌زمین مهر هشتم، علامه شعرانی، معلم، نطهر، مکتب الجواد، اندیشه و قلم، صادقین، تلاشو...

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.

  • هرمسیان

    هرمسیان

    ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ ۰۱:۲۱:۲۵

    با سلام ۲تا سوال: 1-درباره مدرسه سلام ونک در متن بالا دو گزاره متناقض زیر را بیان کردید. ارتباط آنها را چگونه توجیه می‌کنید؟ الف:«سلام ونک یکی از پزشک‌پرورترین مدارس سلام در تهران است. در مجموع سطح علمی مدرسه بسیار بالاست.» ب:«سلام ونک چه از نظر والدین و چه از نظر دانش‌آموزان مدرسه‌ای میان‌رده است که کیفیتی متوسط دارد... والدین هم می‌گویند کیفیت آموزش و پرورش مدرسه سلام ونک در حد میانی است و چندان رضایت‌بخش نیست.» این اطلاعات را از کجا آوردید؟ چون به شدت گیج‌کننده است! بالاخره مدرسه سطح علمیش بسیار بالاست یا مدرسه‌ای میان‌رده است!!؟؟ 2-در گزاره ب مقصودتان از «چه از نظر والدین چه از نظر دانش‌آموزان» چیست؟ روش‌ها و جامعه آماری خود را جهت نظرسنجی از والدین و دانش‌آموزان ذکر بفرمایید. بفرمایید از چند نفر از دانش‌آموزان و چند نفر از والدین و در چه تاریخی نظرسنجی کردید. چون چگونه مدرسه‌ای جزو پزشک‌پرورترین‌هاست، اما کیفیت متوسط خدماتش رضایت‌بخش نیست؟؟ به نظر می‌رسد وحدت روش در گردآوری اطلاعات را رعایت نکردید و نتیجه، ارائه اطلاعاتی سراسر مبهم و گمراه‌کننده است که ما را به عنوان مخاطب سردرگم ساخت. بد نبود درباره جمعیت بالای داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون ورودی این مدرسه تحلیلی ارائه می‌کردید. چرا این مدرسه بر خلاف بعضی از مدارس به‌نام تهران و حتی سایر مدارس سلام این تعداد بالا از داوطلبین را دارد؟ ممنون.