معرفی مدرسه تیزهوشان فرزانگان؛ رقابت دختران ایران برای آینده درخشان

هرچند مدارسی با سطح علمی بالا در ایران کم نیستند؛ اما هیچ کدام از آن‌ها به پای مدرسه تیزهوشان نمی‌رسند. مدرسه تیزهوشان با محیط پویا، علمی و رقابتی خود، هدف اول همه دانش‌آموزان درس‌خوان و تیزهوشی است که برای آینده تحصیلی خود برنامه‌های جدی دارند. مدرسه تیزهوشان فرزانگان جایی نیست که دانش‌آموزان در آن فقط دنبال درس، آزمون و نمره باشند، این مدرسه با فضای علمی و پژوهشی به دختران باهوش در رشد علمی و پیشرفت دانش خود کمک می‌کند. به‌طوری‌که دانش‌آموزان با علاقه و به‌دلخواه خود دنبال یادگیری مباحث علمی مختلف باشند. اگر شما هم دوست دارید دخترتان در این مدارس تحصیل کند، پیشنهاد می‌کنیم به‌منظورآمادگی برای آزمون ورودی مدرسه فرزانگان یا تقویت دروس به‌ویژه درس ریاضی از همراهی دبیر خصوصی ریاضی کمک بگیرید. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون تا آخرین روز تحصیل در مدرسه تیزهوشان فرزانگان کنار فرزند شما خواهند بود. برای آشنایی با فرهنگ و شیوه کار، امکانات و شرایط قبولی در آزمون مدرسه فرزانگان تا آخر این مطلب همراه کاراتدریس باشید.

معرفی مدرسه تیزهوشان فرزانگان

دبیرستان تیزهوشان فرزانگان ویژه دختران بوده و مرکز آموزشی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان یا به اختصار سمپاد در کشور است. به‌عبارت دیگر می‌توان گفت فرزانگان یک مدرسه پرورش استعدادهای درخشان محسوب می‌شود.

دبیرستان‌های علامه حلی هم مدرسه تیزهوشان ویژه پسران است که مانند دبیرستان‌های فرزانگان برای رشد استعدادهای درخشان تاسیس شده است. این دبیرستان‌ها از نظر جایگاه علمی هم‌رده فرزانگان بوده و تنها تفاوت آن در پسرانه بودن مدرسه است.

در دبیرستان‌های فرزانگان امکانات، تجهیزات و برنامه‌های آموزشی مختلفی وجود دارد که با هدف رشد و توسعه همه ابعاد دانش‌آموزان درنظر گرفته شده است. آزمایشگاه‌های پیشرفته، کتابخانه‌‌هایی با به چندین جلد کتاب تخصصی در زبان‌های گوناگون، امکانات علمی متنوع و… هر دانش‌آموزی را به کسب علم و دانش مشتاق خواهد کرد.

دانش‌آموزان تیزهوش دبیرستان فرزانگان به‌لطف فضای علمی، جشنواره‌ها، مسابقات، برنامه‌های مناسبتی و اردوهای هدفمند مدرسه توانسته‌اند ابعاد مختلف شخصیت خود را پرورش دهند. بنابراین محصلان تیزهوش فرزانگان برخلاف تصور سایرین، اصلا تک بعدی نیستند؛ بلکه در هر مسابقه، آزمون، رقابت و دنبال کسب رتبه‌های برتر هستند. به‌عبارت دیگر شما می‌توانید در مسابقات قرآن و عترت، جشنواره‌ها و هنرهای نمایشی، مسابقات ورزشی مختلف، مسابقات برنامه‌نویسی، جشنواره‌های خوارزمی، رباتیک، فراکاپ و… نام دانش‌آموزان دبیرستان فرزانگان را در فهرست رتبه‌های برتر ببینید.

باتوجه به‌اینکه روانشناسان معتقد هستند افراد تیزهوش را نباید محدود کرد تا شکوفا شوند، دبیرستان علامه حلی فضای به‌شدت باز و پویایی برای دانش‌آموزان فراهم کرده است. به‌طوری‌که دانش‌آموزان تعیین‌کننده‌ترین عامل در برنامه درسی و انتخاب دبیران هستند و اگر شیوه تدریس معلمی را دوست نداشته باشند، به‌راحتی می‌توانند معلم دیگری را با او جایگزین کنند.

فضای باز آموزشی و محیط پویای مدرسه تیزهوشان فرزانگان باعث شده دانش‌آموزان کنار هم برای کسب رتبه‌های علمی برتر تلاش کنند و رقابتی سالم با هم داشته باشند. همچنین ارتباط صمیمی دبیران و کادر آموزشی با دانش‌آموزان از دیگر نقاط قوت مدرسه برای افزایش یادگیری دانش‌آموزان محسوب می‌شود.

سطح علمی مدرسه فرزانگان

طبیعتا سطح علمی مدارس فرزانگان نسبت به سایر مدارس بسیار بالاتر است؛ چراکه علاوه‌بر حساسیت کادر آموزشی مدارس تیزهوشان روی سطح علمی این مدارس، کتاب‌هایی که در این مدرسه‌ها آموزش داده می‌شود، با مدارس عادی تفاوت دارد. در این مدارس علاوه‌بر کتاب‌های وزارتی که به دانش‌آموزان کل کشور تدریس می‌شود، کتاب‌هایی به نام کتاب‌های تکمیلی توزیع می‌شود. این کتب‌ که توسط آموزش‌وپرورش تالیف شده، سطح علمی بسیار بالایی دارد و به مباحث پیچیده‌ای می‌پردازد.

همچنین بسیاری از مباحثی که در مدرسه تیزهوشان فرزانگان تدریس می‌شود، مانند علوم کامپیوتر، زبان‌های برنامه‌نویسی و… خارج از کتب درسی هستند. این مباحث هم برای کادر آموزشی مدرسه اهمیت زیاد داشته و برای یادگیری آن‌ها زمان زیادی اختصاص داده می‌شود.

فارغ‌التحصیلان دبیرستان دخترانه فرزانگان سالانه تعداد قابل‌توجهی از رتبه‌های برتر المپیاد، کنکور سراسری و مسابقات علمی کشوری یا جهانی را از آن خود می‌کنند.

شرایط ورود به دبیرستان‌های فرزانگان

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که ذهن دانش‌آموزان تیزهوش و والدین آن‌ها را مشغول می‌کند، شرایط و نحوه ورود به مدارس فرزانگان است. سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان هرسال برای انتخاب دانش‌آموزان دبیرستان‌های تیزهوشان آزمون ورودی برگزار می‌کند.

این آزمون ورودی فقط برای ورودی‌های دوره‌های اول و دوم متوسطه برگزار می‌شود و حتی شرکت در آزمون  هم شرایط خاصی دارد. اگر فرزند شما واجد شرایط موردنظر برای آزمون‌های ورودی مدارس فرزانگان نباشد، امکان شرکت در آزمون ورودی را هم ندارد.

همچنین در صورتی‌که فرزند شما همه شرایط مورد نیاز برای شرکت در آزمون را دارد، طبق اعلام سازمان استعدادهای درخشان از اوایل تا اواسط اردیبهشت ماه می‌توانید او را در آزمون ورودی دبیرستان‌های فرزانگان ثبت‌نام کنید.

شرایط آزمون ورودی دبیرستان‌های فرزانگان

آزمون مدارس تیزهوشان مختص شهر خاصی نیست و به‌طور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود و نتایج نهایی هم به‌طور همزمان اعلام خواهد شد.

در نظر داشته باشید هنگام ثبت‌نام برای شرکت در آزمون ورودی دبیرستان‌های فرزانگان باید دو مدرسه از شعب مختلف این دبیرستان را به‌عنوان اولویت‌های دانش‌آموز انتخاب کنید. پس قبل ثبت‌نام برای آزمون بهتر است درباره شعب مختلف این مدرسه اطلاعاتی کسب کنید و بتوانید دو اولویت موردنظر را با توجه به مدرسه و شرایط فرزندتان انتخاب کنید.

ثبت‌نام در آزمون ورودی متوسطه اول دبیرستان فرزانگان

یکی از چندین شرط مهم برای شرکت در آزمون ورودی مدرسه تیزهوشان فرزانگان دوره متوسطه اول این است که دانش‌آموز باید در همه دروس پایه تحصیلی پنجم، ششم و شایستگی‌های عمومی نمره «خیلی خوب» کسب کند.

طبق بررسی تیم کاراتدریس، در آزمون ورودی سال تحصیلی98-97، اگر فقط‌ یکی از درس‌های داوطلب ثبت‌نام در آزمون ورودی دبیرستان فرزانگان، سطح کیفی «خوب» داشته، ثبت‌نام او در آزمون بلامانع بوده است. بااین‌حال ممکن است طی سال‌های آینده این قانون تغییر کند.

آزمون‌های ورودی متوسطه اول مدارس سمپاد تلفیقی از سه پارامتر «هوش»، «استعداد» و«خلاقیت» است. معلمان خصوصی کاراتدریس با این نوع سوالات کاملا آشنا بوده و می‌توانند مهارت و دانش فرزند شما را برای شرکت در آزمون ورودی مدارس تیزهوشان تقویت کنند.

برای آشنایی بیشتر با نمونه سوالات آزمون ورودی می‌توانید از طریق لینک زیر به دفترچه سوالات آزمون‌ سال‌های گذشته دسترسی داشته باشید.

اعلام نتایج و ثبت‌نام

باتوجه به عملکرد سازمان ملی استعدادهای درخشان در سال‌های گذشته، این سازمان زمان دقیقی را برای اعلام نتایج آزمون اعلام نمی‌کند؛ با وجود این طبق تجربه آزمون‌های سال‌هایپیش زمان تقریبی اعلام نتایج آزمون ورودی دبیرستان فرزانگان از ابتدا تا اواسط مرداد ماه است.

اگر دختر شما در آزمون ورودی دبیرستان‌های فرزانگان قبول شده باشد، آدرس شعبه‌ای که باید به آن مراجعه کنید، تاریخ مراجعه و مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام در مدرسه به شما اطلاع داده خواهد شد.

ثبت‌نام در آزمون ورودی متوسطه دوم دبیرستان فرزانگان

مهم‌ترین شرط برای شرکت در آزمون ورودی دوره متوسطه دوم دبیرستان فرزانگان، کسب معدل بالاتر از 19 برای پایه تحصیلی نهم است. اگر فرزند شما شرایط لازم برای ثبت‌نام و شرکت در این آزمون ورودی را دارد، باید از اوایل تا اواسط فروردین منتظر اعلام سازمان ملی استعدادهای درخشان باشید تا بتوانید فرزندتان را در آزمون ورودی این مدارس ثبت‌نام کنید.

همه داوطلبان آزمون ورودی دبیرستان فرزانگان درباره نوع سوالات دوره متوسطه دوم این آزمون سوال دارند و می‌خواهند بدانند در مجموع این سوالات چگونه هستند.

بد نیست بدانید آزمون ورودی متوسطه دوم مدارس سمپاد، در دو دسته «استعداد تحلیلی» و «استعداد تحصیلی» برگزار می‌شود. البته امتیازی که برگزارکنندگان آزمون برای این دو دسته سوال درنظر گرفته‌اند، با هم اختلاف دارد. تاکنون حدود 20% امتیاز آزمون به سوالات دسته استعداد تحلیلی و 80% آن به سوالات استعداد تحصیلی اختصاص داشته است. ممکن است در سال‌های آینده این تقسیم‌بندی تغییر پیدا کند.

سوالات مربوط به استعداد تحلیلی درباره هوش و تحلیل مسائل است؛ اما سوالات استعداد تحصیلی درباره دروس قرآن و پیام‌های آسمانی، زبان و ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی، تاریخ، جغرافیا، علوم تجربی و ریاضیات است.

فراموش نکنید رقابت برای قبولی در آزمون ورودی دبیرستان فرزانگان بسیار بالاست. به همین دلیل فرزند شما جز با آموزش مفهومی، تکرار، تمرین، دوره و جمع‌بندی مباحث نمی‌تواند در این آزمون پذیرفته شود.

دبیران خصوصی کاراتدریس می‌توانند تدریس ویژه آزمون ورودی تیزهوشان را با فرزندتان کار کرده و با تکرار و تمرین نمونه سوالات مربوط به تیزهوشان او را برای شرکت در آزمون ورودی دبیرستان فرزانگان آماده کنند.

برای آشنایی بیشتر با نمونه سوالات آزمون ورودی می‌توانید از طریق لینک زیر به دفترچه سوالات آزمون سال‌های گذشته دسترسی داشته باشید.

اعلام نتایج و ثبت‌نام

مانند آزمون‌های ورودی دوره متوسطه اول، سازمان ملی استعدادهای درخشان درباره زمان اعلام نتایج آزمو‌ن‌های ورودی دبیرستان فرزانگان تاکنون هیچ‌گاه تاریخی دقیقی را مشخص نکرده است؛ با وجود این طبق تجربه سال‌های پیش می‌توان گفت به‌طور تقریبی از اول تا اواسط مرداد ماه محتمل‌ترین زمان برای اعلام نتایج آزمون است.

همچنین اگر فرزندتان در آزمون ورودی دبیرستان فرزانگان قبول شود، آدرس دقیق دبیرستان‌، تاريخ مراجعه و مدارک موردنیاز برای ثبت‌نام به شما اطلاع داده خواهد شد.

سایر آزمون‌های فرزانگان در طول سال

طبق بررسی‌های تیم کاراتدریس، دبیرستان‌های فرزانگان در طول سال با بازه‌های زمانی منظم آزمون‌های تستی ویژه سنجش پیشرفت تحصیلی برای دانش‌آموزان برگزار می‌کنند.

علاوه‌براین طبیعتا دبیرستان‌های فرزانگان سنجش‌های تشریحی و عملی مختلفی را در دوره‌های زمانی مشخصی برگزار می‌کند. اگر هریک از دانش‌آموزان نتوانند در این آزمون‌ها نتایج قابل قبولی کسب کنند، در مقاطع تحصیلی بالاتر فرصت حضور در مدرسه تیزهوشان را از دست خواهند داد.

پیگیری آزمون‌های ورودی دبیرستان فرزانگان

چند نکته مهم درباره آزمون ورودی مدارس فرزانگان متوسطه اول و دوم

آنچه درباره شرایط برگزاری آزمون‌های ورودی و ثبت‌نام در دبیرستان فرزانگان گفته شد، باتوجه به آخرین آزمون ورودی این مدارس است و ممکن است در سال‌های بعد دستخوش تغییرات شود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم برای آگاهی از آخرین اطلاعیه‌های مدارس تیزهوشان علاوه‌بر پیگیری از مدرسه فعلی فرزندتان، سایت‌های زیر را هم به‌طور مرتب بررسی کنید.

 

همچنین اگر فرزندتان در آزمون ورودی متوسطه دوره اول فرزانگان پذیرفته نشد، هنوز فرصت ورود به این مدارس را از دست نداده است. شما می‌توانید او را برای سال آینده در آزمون تکمیل ظرفیت مدارس تیزهوشان فرزانگان ثبت‌نام کنید. فراموش نکنید ثبت‌نام این آزمون از اوایل مردادماه شروع شده و تا اواخر آن ادامه دارد. برای اطلاع از زمان دقیق برگزاری آزمون از سایت زیر پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

 

آمار قبولی‌های المپیاد، مسابقات و کنکور سراسری

قبولی‌ المپیاد، مسابقات ریاضی و جشنواره خوارزمی

آمار و اطلاعات دقیقی از مجموع تعداد قبولی‌ها و مدال‌آوران المپیاد، مسابقات و جشنواره خوارزمی دبیرستان‌های فرزانگان در دسترس نیست. با وجود این در ادامه نام تعدادی از مدال‌آوران دبیرستان فرزانگان 1 را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

قبولی‌ کنکور سال‌های گذشته

تعداد داوطلبان مدرسه تیزهوشان فرزانگان که در سال‌های پیش در کنکور پذیرفته شده‌اند، در دست نیست. با این حال در ادامه فهرستی از برخی پذیرفته‌شدگان آزمون کنکور 97 از دبیرستان فرزانگان 6 را برای شما جمع‌آوری کرده‌ایم.

 

برنامه درسی دبیرستان فرزانگان در تابستان

باتوجه به اینکه هریک از شعب دبیرستان فرزانگان برنامه درسی و علمی ویژه خود را اجرا می‌کنند؛ طبیعی است که در برنامه‌های تابستانی هم یکپارچگی نداشته و هریک به نوعی عمل کند. اما در مجموع این مدارس برنامه‌های مختلفی برای رشد ابعاد مختلف شخصیتی و علمی دانش‌آموزان برگزار می‌کنند.

برنامه‌های تابستانی مدارس تیزهوشان فرزانگان ضمن‌ اینکه باعث سرگرمی و علاقه‌مندی دانش‌آموزان هستند، باعث افزایش سطح علمی آنان می‌شوند. این برنامه‌ها در زمینه‌های مختلفی مانند ورزش‌های گوناگون (تنیس، بدمینتون و…)، هنر، فنون گوناگون، کلاس‌های کامپیوتر، اردوهای آموزشی و… هستند.

فوق‌برنامه‌ها در مدارس فرزانگان

همانطور که برنامه درسی و علمی شعب مختلف دبیرستان فرزانگان با هم تفاوت دارد، فوق‌برنامه‌های این مدارس هم مشابه یکدیگر نیست و در جزییات با هم تفاوت دارند.؛ اما در کل آموزش زبان و کامپیوتر دو مورد بسیار مهم هستند که در همه مدارس فرزانگان به آن توجه ویژه‌ای می‌شود.

بنابراین تفاوتی ندارد فوق‌برنامه‌های دبیرستان‌های فرزانگان شامل چه مواردی باشد، درنهایت همه دانش‌آموزان از نظر دانش زبان انگلیسی و کامپیوتر شرایط یکسانی خواهند داشت.

 

وضعیت اردوهای تفریحی در فرزانگان

به‌طورکلی برای مقاطع و پایه‌های تحصیلی مختلف اردوهای گوناگونی در مدارس فرزانگان برگزار می‌شود. در حالت کلی اردوهای پژوهشی و تهران‌گردی را برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول در نظر می‌گیرند و برای دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم اردوهای سیاحتی و زیارتی چند روزه و خارج از شهر طراحی می‌شود.

به‌این ترتیب شرکت در اردوهای دبیرستان فرزانگان هم باعث رشد مهارت‌های فردی دانش‌آموزان مانند توانایی برقراری ارتباط، حضور فعال در تیم و… خواهد شد و هم فرصتی برای آسایش و کسب انرژی است.

در مدرسه فرزانگان چه خبر است؟

دبیرستان فرزانگان به‌لطف داشتن امکانات رفاهی و علمی مختلف، کادر آموزشی حرفه‌ای، برنامه‌های جامع یادگیری و رشد فردی و… محبوبیت زیادی بین دانش‌آموزان و پدر و مادران دارد. در این بخش تجربه والدین و دانش‌آموزان درباره این مدرسه را آورده‌ایم.

فرزانگان از نگاه دانش‌آموزان

با توجه به اینکه مدیران مدرسه فرزانگان نگاه خاصی به دانش‌آموزان این مدارس داشته و آن‌ها را از گروه نخبگان می‌دانند، رفتارهای محدودکننده یا سخت‌گیری‌های آزاردهنده‌ای با دانش‌آموز ندارند. به عبارت دیگر کنار اینکه در فرزانگان به نظم و قانون اهمیت زیادی داده می‌شود؛ خبری از قوانین خشک و فضای بی‌روح نیست.

کادر آموزشی و اداری مدرسه فرزانگان چه در زمینه‌های درسی و چه غیر درسی با دانش‌آموزان رفتار محترمانه و صمیمانه‌ای داشته و نظرات دانش‌آموزان برایشان اهمیت زیادی دارد. این نحوه برخورد با دانش‌آموز باعث رشد شخصیت آن‌ها می‌شود.

البته آزادی عمل دانش‌آموزان و محیط پویای مدرسه به معنای اجازه داشتن دانش‌آموزان برای انجام هر نوع فعالیت نیست و همه دانش‌آموزان در پروژه‌های درسی، کارهای گروهی، اردو و کلاس‌های درس و… تحت نظارت کادر مدرسه بوده و در چارچوب‌های اخلاقی پیش می‌روند.

فرزانگان از نگاه والدین

با توجه به شرایط ایده‌آل این مدارس و نحوه رفتار کادر مدرسه با دانش‌آموزان، طبیعی است که دانش‌آموز در این مدرسه شرایط خوبی دارد. این موضوع باعث خشنودی و رضایت والدین هم بوده و از کیفیت آموزش و شیوه برخورد با دانش‌آموزان احساس خوبی دارند.

رفتار صمیمانه پرسنل دبیرستان‌های فرزنگان فقط مختص دانش‌آموزان نیست. آن‌ها با والدین دانش‌آموزان هم رفتار مناسبی داشته و در جلسات منظم ماهانه آن‌ها را از شرایط تحصیلی فرزندشان مطلع می‌کنند.

امکانات رفاهی مدارس فرزانگان

مدارس تیزهوشان فرزانگان باتوجه به جایگاهی علمی بالایی که دارند، امکانات مختلفی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند. امکاناتی مانند کتابخانه، سالن کنفرانس برای جلسه با اولیا، آزمایشگاه‌های مجهز و… از اصلی‌ترین امکاناتی هستند که این مدارس دارند.

همچنین هریک از شعب دبیرستان‌های فرزانگان سایت مختص خود را دارند. این موضوع باعث شده والدین و دانش‌آموزان بتوانند به راحتی و از طریق سایت از همه امکانات، اخبار و رخدادهای مدرسه خود مطلع باشند. علی‌رغم وجود امکانات قابل توجهی که در مدارس فرزانگان وجود دارد، این مدارس نسبت به مدرسه‌های غیرانتفاعی امکانات کمتری دارند، اما نسبت به مدارس دولتی و عادی شرایط رفاهی بهتری دارند.

شهریه مدرسه فرزانگان

مدارس تیزهوشان فرزانگان مدارس نیمه دولتی هستند. به همین دلیل شهریه این مدارس در مقایسه با مدرسه‌های غیرانتفاعی به مراتب کمتر است. در نتیجه می‌توان گفت شهریه مدرسه‌های فرزانگان نسبت به امکانات رفاهی و سطح علمی که دارند، بسیار اقتصادی و مقرون به‌صرفه است.

شهریه مدارس فرزانگان در سال 98-99 به شرح زیر بوده است:

حداقل شهریه پایه هفتم

2.900.000 تومان

حداکثر شهریه پایه دوازدهم

8.420.000 تومان

آدرس و شعب فرزانگان

مدارس فرزانگان در مجموع 18 شعبه دارند. 9 شعبه از این مدارس به دوره اول و 9 شعبه به دوره دوم اختصاص داده شده است. آدرس و شماره تماس بعضی از شعب دبیرستان فرزانگان در اینجا آورده شده است:

آدرس و شماره تماس دبیرستان های فرزانگان متوسطه اول

مدرسه فرزانگان 1 – (منطقه 6)

فرزانگان شعبه 1 را اولین شعبه از مدارس فرزانگان می‌دانند که در منطقه 6 واقع شده است. دانش‌آموزان این مدرسه از جو صمیمی و رقابت سالمی که در فضای مدرسه وجود دارد، رضایت خاطر دارند. همچنین در این مدرسه به فعالیت‌های غیردرسی برای کشف و شکوفایی استعداهای دانش‌آموزان اهمیت زیادی داده می‌شود.

والدین هم از کیفیت آموزشی مدرسه فرزانگان 1 و امکانات آن بسیار راضی هستند. آن‌ها معتقد هستند در دبیرستان فرزانگان 1 به المپیاد اهمیت زیادی داده می‌شود و کلاس‌های المپیادی این مدرسه را بسیارخوب ارزیابی کرده‌اند. علاوه‌بر همه این موارد، والدین و دانش‌آموزان از کادر آموزشی، کادر اداری، اردوها و برنامه‌های تفریحی فرزانگان 1 بسیار راضی هستند.

– آدرس مدرسه فرزانگان 1 دوره اول

اتوبان کردستان، روبه‌روی ساختمان‌های آ-اس-پ، نبش شیراز جنوبی، خیابان 68 غربی، کوچه فرزانگان، پلاک 3

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 1 دوره اول: 88032569

– آدرس مدرسه فرزانگان 1 دوره دوم

خیابان طالقانی، خیابان شهید سرپرست، پلاک 56

تلفن تماس فرزانگان 1 دوره دوم: 88966050

مدرسه فرزانگان 2 – (منطقه 1)

دانش‌آموزانی که در مدرسه فرزانگان 2 مشغول به تحصیل هستند، از نظر وجود امکانات رفاهی، آزمایشگاهی و آموزشی از عملکرد مدرسه رضایت دارند. البته اغلب دانش‌آموزان فضای مشترک سالن‌ غذاخوری و سالن اجتماعات را از نقط‌ضعف‌های این شعبه از مدرسه فرزانگان می‌دانند.

از نظر فضای آموزشی هم، پرسنل مدرسه جو رقابتی سالم و پویایی بین دانش‌آموزان ایجاد کرده‌اند. کادر آموزشی فرزانگان 2 همچنین فوق‌برنامه‌های ویژه‌ای برای المپیاد و کارهای هنری برگزار می‌کنند.

– آدرس مدرسه فرزانگان 2 دوره اول

خیابان ارتش، نرسیده به چهارراه مینی‌سیتی، خیابان نخل، خیابان کنگان، خیابان کنگان 1، سمت چپ

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 2 دوره اول: 22463422

– آدرس مدرسه فرزانگان 2 دوره دوم

خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، خیابان میسی‌وند، کوچه لادن.

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 2 دوره دوم: 22694878

مدرسه فرزانگان 3 (منطقه 10)

اینطور که از گفته‌ها و شنیده‌های والدین و دانش‌آموزان این مدرسه به دست آمده، به نظر می‌رسد چندان رضایتی از نحوه رفتار مسئولین مدرسه ندارند. آن‌ها معتقد هستند کادر اجرایی و فنی مدرسه عملکرد خوبی نداشته و خدمات ارائه شده نسبت به شهریه دریافتی کم است. ضمن اینکه برنامه‌ریزی کلاس‌ها، کیفیت آموزش و… هم چنگی به دل نمی‌زند.

همچنین دانش‌آموزان می‌گویند محیط و ساختمان مدرسه بیش از حد قدیمی بوده و به فضای آن رسیدگی نمی‌شود. برای مثال کلاس‌ها نور کافی ندارند. درمجموع اولیا و دانش‌آموزان فرزانگان 3 این مدرسه را پیشنهاد نمی‌کنند.

در نظر داشته باشید متوسطه دوره اول فرزانگان هم منحل شده ‌است.

– آدرس مدرسه فرزانگان 3 دوره اول

هاشمی، نرسیده به جیحون، کوچه بشیری

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 3 دوره اول: 66379787

– آدرس مدرسه فرزانگان 3 دوره دوم

میدان اختیاریه، خیابان اختیاریه شمالی، کوچه شهید یزدانیان یکم

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 3 دوره دوم: 22541552

مدرسه فرزانگان 4 (منطقه 13)

برخلاف شعبه سوم فرزانگان، دانش‌آموزان از دبیرستان فرزانگان 4 بسیار راضی هستند. آن‌ها می‌گویند دبیرستان فرزانگان 4، سه آزمایشگاه مجزا برای شیمی، زیست و فیزیک و دو سایت کامپیوتر دارد.

همچنین دانش‌آموزان از کیفیت و عملکرد کلاس‌های پژوهش و هنر مدرسه رضایت زیادی دارند. طبق گفته دانش‌آموزان مسئولان مدرسه رفتار محترمانه‌ای دارند و برای نظر و خواسته‌های دانش‌آموزان ارزش زیادی قائل هستند.

– آدرس مدرسه فرزانگان 4 دوره اول

تهران نو، فلکه آشتیانی، باباطاهر شرقی، کوی زینبیه

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 4 دوره اول: 77170223

– آدرس مدرسه فرزانگان 4 دوره دوم

ترمینال جنوب، خیابان باغ آذری، خیابان شهید زارعی

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 4 دوره دوم: 55062372

مدرسه فرزانگان 5 (منطقه 2)

آنطور که از گفته‌ها مشخص است، دانش‌آموزان از کادر مدیریت و اجرایی دبیرستان فرزانگان 5 راضی نیستند. علاوه‌براین دانش‌آموزان می‌گویند میزان پذیرفته‌شدگان و قبولی‌های فرزانگان 5 نسبت به سایر شعب این دبیرستان کمتر است.

اغلب دانش‌آموزان این مدرسه معتقد هستند، مشاوران تحصیلی فرزانگان 5 برای ارائه خدمات به دانش‌آموزان کم‌کاری می‌کنند. درضمن آن‌ها از امکانات رفاهی و کیفیت آموزشی این مدرسه هم ناراضی بوده و فقط جو و رقابت بین دانش‌آموز را خوب و مثبت می‌دانند.

درمجموع می‌توان گفت اولیا و دانش‌آموزان از این مدرسه ناراضی بوده و آن ‌را پیشنهاد نمی‌کنند.

– آدرس مدرسه فرزانگان 5 دوره اول

شهرک قدس، فاز 6، ایوانک غربی، گل‌افشان، کوچه اقاقیا.

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 5 دوره اول: 88082674- 88372323- 88590444

– آدرس مدرسه فرزانگان 5 دوره دوم

شهرک ولیعصر، ابتدای خیابان حیدری شمالی، روبه‌روی دادسرا ، جنب اداره برق سینا

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 5 دوره دوم: 66322555

مدرسه فرزانگان 6 (منطقه 18)

طبق گفته دانش‌‎آموزان دبیرستان فرزانگان 6 از نظر امکانات و سطح علمی جایگاه بسیار خوبی دارد. اغلب دانش‌آموزان از نحوه برخورد کادر مدیریت و اجرایی بسیار راضی هستند. خبر خوب آنکه این مدرسه از لحاظ قبولی‌های کنکور و المپیادها نیز در رتبه بالایی قرار دارد. در کل می‌توان گفت اولیا و دانش‌آموزان از این مدرسه رضایت کافی داشته و آن‌ را پیشنهاد می‌دهند.

– آدرس مدرسه فرزانگان 6 دوره اول

میدان معلم، بلوار مدائن، خیابان امام زمان

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 6 دوره اول: 66693890

آدرس مدرسه فرزانگان 6 دوره دوم: خیابان کارگر شمالی، خیابان بیستم (ابطحی)، تقاطع جانبازان، خیابان بیست‌ویکم، پلاک 46

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 6 دوره دوم: در دسترس نیست!

مدرسه فرزانگان 7 (منطقه 12)

این مدرسه امکانات رفاهی و تجهیزات علمی قابل توجهی دارد. آزمایشگاه فزیک، شیمی و نانو، سایت کامپیوتر، کارگاه هوا و فضا، خلاقیت ریاضی، دومینو، اوریگامی، کتابخانه و… بخشی از امکانات این دبیرستان است. دانش‌آموزانی که در دبیرستان فرزانگان 7 درس می‌خوانند، از سطح علمی و شیوه‌های آموزشی معلمان راضی هستند؛ اما نحوه برخورد مسئولین مدرسه و کادر اداری چندان رضایت‌بخش نیست.

درمجموع به نظر می‌رسد دانش‌آموزان از سطح علمی مدرسه راضی بوده و از حضور در محیط آن خوشحال هستند.

– آدرس مدرسه فرزانگان 7 دوره اول

خیابان سعدی شمالی، نرسیده به بیمارستان امیراعلم، خیابان نادری، پلاک 71

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 7 دوره اول: 77505677

– آدرس مدرسه فرزانگان 7 دوره دوم

میدان صنعت، خیابان دادمان، فاز 5، خیابان گل‌افشان

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 7 دوره دوم: 88090624

مدرسه فرزانگان 8 (منطقه 7)

طبق پرس‌وجوها دانش‌آموزان از جو درسی و غیردرسی و فضای صمیمی بین دانش‌آموزان و مسئولان رضایت خاطر دارند. همچنین دانش‌آموزان می‌گویند معلمان سطح بالایی داشته و از شیوه‌های آموزشی بسیار خوبی برای آموزش مفاهیم بهره می‌برند.

دانش‌آموزان این مدرسه را به‌دلیل کادر باتجربه، دبیران باسواد و شهریه کم جزو ایده‌آل‌ترین مدارس می‌‎دانند و فقط درمورد اردوها کمی انتقاد دارند.

– آدرس مدرسه فرزانگان 8 دوره اول

خیابان شهید آیت‌الله مدنی، ایستگاه حسینی، کوچه شهید علی محمد حسینی.

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 8 دوره اول: 77587101 – 77587332

– آدرس مدرسه فرزانگان 8 دوره دوم

خیابان ابوذر، خیابان شهید قفیلی، کوچه شهید صولتی، پلاک 24536_24535

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 8 دوره دوم: 55706565

مدرسه فرزانگان 9 (منطقه 19)

فارق‌التحصیلان این مدرسه از عملکرد مسئولان راضی هستند. همچنین در نظر داشته باشید که مدرسه متوسطه فرزانگان 9 دوره اول منحل شده‌ است.

– آدرس مدرسه فرزانگان 9 دوره اول

خانی آباد نو، خیابان میثاق جنوبی، کوچه 34، پلاک 2

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 9 دوره اول: 55008738

– آدرس مدرسه فرزانگان 9 دوره دوم

خیابان پیروزی، خیابان دهم فروردین، خیابان شهید شیردم

تلفن تماس مدرسه فرزانگان 9 دوره دوم: در دسترس نیست!

سرویس مدرسه فرزانگان

دبیرستان‌های فرزانگان سرویس اختصاصی برای تردد دانش‌آموزان ندارند. بنابراین درصورتی‌که فرزند شما در این مدارس مشغول به تحصیل شده، باید به‌طور مستقل و جداگانه فکری برای شیوه رفت‌وآمد او کنید. پیشنهاد می‌کنیم از ارائه‌دهندگان خدمات سرویس مدارس استفاده کنید.

مدارس هم‌تراز با فرزانگان

سطح علمی مدرسه، امکانات و تجهیزات متنوع شعب مختلف، شهریه مقرون به‌صرفه، محیط پویا و فضای صمیمی این مدارس باعث شده فرزانگان از بهترین مدارس برتر تهران محسوب شوند. به‌طوری‌که کمتر مدرسه‌ای توانایی رقابت با این مدارس را دارند.

با وجود این اگر فرزند شما در مدارس فرزانگان پذیرفته نشده و می‌خواهید او را در مدرسه‌ای با شرایط مشابه ثبت‌نام کنید، مدرسه‌های کوشش، روشنگران و منظومه خرد انتخاب‌های مناسبی خواهند بود.

فرزانگان؛ درخشش دانش‌آموزان در محیطی صمیمی

مدارس فرزانگان یکی از معتبرترین مدرسه‌های پایتخت است که سالانه دانش‌آموزان زیادی برای برای تحصیل در آن با هم رقابت می‌کنند. این مدرسه به‌خوبی همه ابعاد زندگی و شخصیتی دانش‌اموزان را در نظر گرفته و با حفظ تعادل در راستای رشد آن‌ها پیش می‌رود.

بنابراین اگر فرزندتان از دانش‌آموزان فرزانگان است، می‌توانید از رشد علمی، شخصیتی، فرهنگی، اجتماعی و… او اطمینان خاطر داشته باشید.

همچنین در صورتی‌که فرزندتان در آستانه شرکت در آزمون ورودی دبیرستان فرزانگان است، پیشنهاد می‌کنیم با دبیران خصوصی تیم کاراتدریس تماس بگیرید و زیر نظر آموزش خصوصی این معلمان فرزندتان را برای یادگیری مفاهیم آزمون این مدرسه آماده کرده و شانس او را برای قبولی در این مدارس افزایش دهید.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این مدرسه

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

شرایط ورود به مدرسه فرزانگان چگونه است؟

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان هرسال برای انتخاب دانش‌آموزان دبیرستان‌های تیزهوشان آزمون ورودی برگزار می‌کند. این آزمون ورودی فقط برای ورودی‌های دوره‌های اول و دوم متوسطه برگزار می‌شود و حتی شرکت در آزمون  هم شرایط خاصی دارد. اگر فرزند شما واجد شرایط موردنظر برای آزمون‌های ورودی مدارس فرزانگان نباشد، امکان شرکت در آزمون ورودی را هم ندارد.

امکانات و خدمات مدرسه فرزانگان چیست؟

امکاناتی مانند کتابخانه، سالن کنفرانس برای جلسه با اولیا، آزمایشگاه‌های مجهز و... از اصلی‌ترین امکاناتی هستند که این مدارس دارند.

آدرس مدرسه فرزانگان کجاست؟

- آدرس مدرسه فرزانگان 1 دوره اول اتوبان کردستان، روبه‌روی ساختمان‌های آ-اس-پ، نبش شیراز جنوبی، خیابان 68 غربی، کوچه فرزانگان، پلاک 3 تلفن تماس مدرسه فرزانگان 1 دوره اول: 88032569 - آدرس مدرسه فرزانگان 1 دوره دوم خیابان طالقانی، خیابان شهید سرپرست، پلاک 56 تلفن تماس فرزانگان 1 دوره دوم: 88966050 - آدرس مدرسه فرزانگان 2 دوره اول خیابان ارتش، نرسیده به چهارراه مینی‌سیتی، خیابان نخل، خیابان کنگان، خیابان کنگان 1، سمت چپ تلفن تماس مدرسه فرزانگان 2 دوره اول: 22463422 - آدرس مدرسه فرزانگان 2 دوره دوم خیابان شریعتی، خیابان قیطریه، خیابان میسی‌وند، کوچه لادن. تلفن تماس مدرسه فرزانگان 2 دوره دوم: 22694878

مدارس هم‌تراز مدرسه فرزانگان کدام‌ها هستند؟

مدرسه‌های کوشش، روشنگران و منظومه خرد هم‌تراز فرزانگان هستند.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.