مدرسه پسرانه دانش؛ مجموعه‌ای با کیفیت آموزشی بالا

یکی از بزرگ‌ترین مزایای مدارسی که در قالب یک مجتمع آموزشی دایر شده‌اند، این است که در صورت رضایت خاطر از کیفیت آموزش، امکانات، تجهیزات و… می‌توانید با خیال راحت فرزندتان را تا آخرین سال تحصیلی همان‌جا ثبت‌نام کنید و برای هر پایه و مقطع تحصیلی دنبال مدرسه خوب و کارآمد نباشید. چراکه این مدارس همه پایه‌های تحصیلی را در خود جای داده‌اند و با کیفیتی یکسان به آموزش دانش‌آموزان می‌پردارند. مجتمع آموزشی و مدرسه دانش از همین مدارس است که اغلب دانش‌آموزان آن از پیش‌دبستانی تا دبیرستان را در همان مدرسه گذرانده‌اند. این موضوع نشان از کیفیت بالای آموزش و پرورش مدرسه دانش دارد. اگر شما هم قصد دارید فرزندتان را در چنین مدرسه‌ای ثبت‌نام کنید، با کاراتدریس همراه باشید تا کمی بیشتر درباره مدرسه دانش، امکانات و آزمون ورودی آن بدانید. البته فراموش نکنید اگر فرزندتان قصد تحصیل در دانش را دارد یا از دانش‌آموزان این مدرسه است، برای آمادگی در آزمون ورودی مدرسه دانش یا تقویت دروس به‌ویژه درس ریاضی به همراهی دبیر خصوصی ریاضی نیاز خواهد داشت. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون تا فارغ‌التحصیلی در دانش در همه پایه‌های تحصیلی همراه فرزندتان بوده و به او در پیشرفت درسی کمک خواهند کرد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره و راهنمای لازم درباره تدریس خصوصی ریاضی با کاراتدریس تماس بگیرید.

کمی بیشتر درباره دانش

این مدرسه در واقع یک مجموعه آموزشی است که همه مقاطع تحصیلی را برای پسران پوشش می‌دهد. بسیاری از دانش‌آموزان این مدرسه از دوره ابتدایی تا پیش دانشگاهی را در همین مدرسه می‌گذرانند. امکانات رفاهی مختلف، دبیران مجرب، محیطی با انرژی مثبت، روابط صمیمی دبیران و پرسنل با دانش‌آموزان و… باعث شده این مدرسه یکی از بهترین مدارس در سطح خودش باشد.

دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم باید از ساعت 7:30 الی 15:00 باید در مدرسه حضور داشته ‌باشند. همچنین حضور دانش‌آموزان روزهای پنج‌شنبه در مجموعه دانش الزامی است. دانش‌آموزان دوره ابتدایی نسبت به مقاطع متوسطه زمان کمتری را در مدرسه سپری می‌کنند.

کمی بیشتر درباره مدرسه دانش

سطح علمی مدرسه دانش

اگر آمار و ارقام مربوط به قبولی در کنکور و موفقیت‌های المپیادی را معیاری برای سنجش سطح علمی مدرسه دانش بدانیم، این مدرسه جایگاه قابل قبولی خواهد داشت. شاید تعداد قبولی‌های کنکور و المپیادی مدرسه دانش نسبت به مدارس رتبه یک تهران بالا نباشد، اما در مقایسه با بسیاری از مدارس شرایط بسیار ایده‌آلی دارد. همچنین سبک آموزشی این مدرسه، دبیران حرفه‌ای و باتجربه، امکانات و تجیهزات عالی و… باعث شده سطح علمی مدرسه دانش بسیار بالا باشد.

سطح علمی مدرسه دانش

شرایط ورود به دانش

مدرسه دانش یکی از مدارس برتر تهران است که به لطف امکانات رفاهی مختلف و کیفیت آموزشی بالا برای بسیاری از خانواده‌ها و دانش‌آموزان محبوبیت دارد. طبیعتا ظرفیت مدرسه برای پذیرش همه متقاضیان کافی نیست؛ به همین دلیل مدرسه دانش برای گزینش دانش‌آموزان شرایط خاصی را اعلام کرده است.

شرایط ورود به مدرسه دانش برای دوره پیش‌دبستانی و دبستان

دانش‌آموزان دوره پیش‌دبستانی و دبستان برای ورود به این مدرسه شرایط دشواری ندارند و کافی است در مصاحبه مدرسه پذیرفته شوند.

شرایط ورود به مدرسه دانش برای دوره متوسطه اول

دانش‌آموزان دوره متوسطه اول برای پذیرش در این مدرسه شرایط خاص و محدودی دارد. اول از همه معدل این دانش‌آموزان باید بالای 19 باشد. البته باتوجه به نمرات توصیفی معدل باید «خیلی خوب» باشد.  همچین نمره ریاضی دانش‌آموزان باید بالای 19 یا «خیلی خوب» و نمره انضباط هم 20 یا «خیلی خوب» باشد.

دانش‌آموزانی که این شرایط را داشته باشند، می‌توانند در مصاحبه علمی و هوش مدرسه دانش شرکت کنند. این افراد با کسب حد نصاب موردنیاز برای پذیرش در مدرسه، می‌توانند در مجموعه آموزشی دانش ثبت‌نام کنند.

 شرایط ورود به مدرسه دانش برای دوره متوسطه دوم

دانش‌آموزانی که قصد ثبت‌نام در پایه دهم مدرسه دانش را دارند، باید برای شرکت در آزمون سال دهم این مدرسه پیش ثبت‌نام کنند. برای شرکت در آزمون ورودی این مدرسه معدل بالای 19، نمره ریاضی نوبت اول بالای 19 و نمره انضباط نوبت اول 20 ضروری است. همچنین زمان آزمون کتبی مدرسه دانش از طریق ایمیل یا پیامک به اطلاع متقاضیان خواهد رسید. این آزمون فقط از درس ریاضی است.

در نظر داشته باشید مدرسه دانش در دوره متوسطه دوم رشته علوم انسانی را ندارد. دانش‌آموزان متقاضی رشته‌های تحصیلی ریاضی و تجربی می‌توانند برای تحصیل در این مدرسه اقدام کنند.

آمار قبولی‌های مدرسه دانش در کنکور، المپیاد و مسابقات مختلف

مدرسه دانش در سال‌های تحصیلی مختلف قبولی‌های زیاد و بسیار درخشانی در کنکور و سایر مسابقات علمی داشته است.

تعدادی از پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری سال 98

نام و نام‌‎خانوادگی رشته

دانشگاه

سیدنیما اطیابس

مهندسی مکانیک تهران

هامان افراش

مهندسی عمران

اصفهان

علی انتظاری

مهندسی برق

صنعتی امیرکبیر

رسا بحری

مهندسی معماری

تهران

بردیا بحرینی

دکترای دندانپزشکی

کرمان

آرتا برگی

مهندسی عمران

علم و صنعت

کسری پناهی‌شقایق

دکترای پزشکی

علوم‌پزشکی ایران

سیدامیر جبلی

مهندسی حمل و نقل و سازه‌های ریلی

علم و صنعت

فرزاد جعفری سدهی

مهندسی عمران

صنعتی امیرکبیر

آریا حاجی‌امین شیرازی

مهندسی نفت

صنعتی امیرکبیر

امیررضا حیدریان

دکترای دندان‌پزشکی

ایلام

سیدپوریا حسینی

مهندسی عمران

صنعتی امیرکبیر

پارسا سخی

مهندسی صنایع

شریف

امیررضا خالقیان

مهندسی انرژی

صنعتی امیرکبیر

سپهر سلیمی

مهندسی عمران

شهیدبهشتی

محمد شعبانی

مهندسی برق

خواجه‌نصیر

شایان صالحی

مهندسی مکانیک

صنعتی امیرکبیر

محمدامین خیاط بهارلوئی

مهندسی عمران

خواجه‌نصیر

کسری ربیعی

اقتصاد

علامه طباطبایی

عرفان زارعی

مهندسی عمران

صنعتی امیرکبیر

سوروش زاهدیه

اقتصاد

تهران

پوریا لطفی‌پور

مهندسی متالوژی

علم و صنعت

شیان مسبوقی

مهندسی کامپیوتر

تبریز

محمدحسین ملکی

زیست‌شناسی سلولی

تهران

محمدمهیار کریمیان پرستاری

علوم‌پزشکی ایران

 

تعدادی از قبولی‌های المپیاد و روبوکاپ

  • آقای رامان عباسی، کسب مدال طلا در المپیاد ادبی
  • مهیار سوری، کسب مدال برنز در المپیاد شیمی
  • قبولی هیربد شیخی در دومین مرحله المپیاد کشوری رشته سلول‌های بنیادی
  • کسب عنوان قهرامی تیم دبیرستان دانش (کاوش) در مسابقات جهانی رباتیک استرالیا سال 2019
  • کسب 6 مقام جهانی در روبوکاپ طی سال‌های 2013 تا 2018

برنامه درسی دانش در تابستان

دانش در طول تابستان هم برای دانش‌آموزان برنامه‌های تفریحی و آموزشی مختلفی دارد. اردوهای گوناگون، کلاس‌های ورزشی، آشنایی با مباحث درسی سال آینده و یادگیری زبان از مهم‌ترین برنامه‌های مدرسه دانش در تابستان است؛ اما این مدرسه برای دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم برنامه‌های درسی جدی‌تری دارد.

دانش‌آموزان متوسطه دوم بیشتر زمان حضور در مدرسه را به درس و مطالعه برای کنکور می‌پردازند. یادگیری مباحث جدید، مرور دروس قبل، رفع اشکال، تست‌زنی و… از مهم‌ترین برنامه این مقطع تحصیلی در تابستان است.

برنامه درسی مدرسه دانش در تابستان

 

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه دانش

این مدرسه برای آنکه مهارت‌ها، استعدادها و توانمندی‌های مختلف دانش‌آموزان را پرورش دهد، فوق‌برنامه‌های مختلفی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته است. کلاس‌های آموزش قرآن، زبان، ورزش، کامپیوتر، خلاقیت و رباتیک از جمله فوق‌برنامه‌های مدرسه دانش است.

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه دانش

وضعیت اردوهای تفریحی در دانش

مدرسه دانش برای اردوهای مدرسه برنامه بسیار دقیقی تدارک دیده است و بر مبنای آن اردوهای مختلفی برای دانش‌آموزان برگزار می‌کند. اردوهای مدرسه انواع مختلفی مانند اردوهای همگانی، اردوهای امتیازی یا اردوهای آموزشی دارد که هریک با شرایط خاصی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته می‌شود.

اردوهای همگانی

این اردوها دو مرتبه در سال برگزار می‌شود و برای همه دانش‌آموزان است. این اردوها اغلب به صورت یک شبانه‌روز بوده و در آن برنامه‌های شاد و مفرحی وجود دارد.

اردوهای همگانی مدرسه دانش

اردوهای امتیازی

اردوهای امتیازی سه بار در طول سال برگزار می‌شود. این اردوها ویژه دانش‌آموزانی است که به لطف شرکت در فعالیت‌های فرهنگی مختلف امتیاز بیشتری نسبت به سایر همکلاسی‌های خود کسب کرده‌اند.

اردوهای پدران و پسران

این اردوها هم با هدف تقویت رابطه پدران و پسران در طول سال تحصیلی برگزار می‌شوند و در آن فرزندان با پدران خود فعالیت‌های مشترکی انجام می‌دهند.

اردوهای پدران و پسران مدرسه دانش

اردوهای آموزشی

دبیران مدرسه دانش می‌توانند برحسب نیاز کلاس‌های خود در خارج از محیط مدرسه اردوهای علمی-تفریحی برگزار کنند. این شیوه آموزشی باعث یادگیری عمیق‌تر دانش‌آموزان خواهد شد. همچنین در بعضی از سال‌های تحصیلی اردوهای مطالعاتی ویژه دانش‌آموزان پایه نهم در شهرهای مسافرتی برگزار می‌شود.

اردوهای آموزشی مدرسه دانش

اردوهای برون استانی

مدرسه دانش برای دانش‌آموزان پایه هشتم در هر سال تحصیلی یک اردوی مسافرتی به جزیره قشم برنامه‌ریزی می‌کند. همچنین هر ساله در ایام تابستان برنامه‌ریزی برای سفر زیارتی-سیاحتی به مشهد صورت می‌گیرد.

می‌توان گفت مدرسه دانش یکی از معدود مدارسی است که حتی برای برنامه‌های تفریحی هم برنامه و هدف خاصی را دنبال می‌کند.

اردوهای برون استانی مدرسه دانش

در مدرسه دانش چه می‌گذرد؟

نقل‌قول و نظرات مختلفی درباره این مدرسه وجود دارد که می‌توان آن را به تفکیک دیدگاه دانش‌آموزان و والدین بیان کرد.

مدرسه دانش از نگاه دانش‌آموزان

بعضی از دانش‌آموزان دوره متوسطه از کیفیت عملکرد دبیران مدرسه رضایت ندارند و می‌گویند دبیران مدرسه به اندازه کافی برای تدریس مفاهیم تلاش نمی‌کنند و بار اصلی یادگیری را روی دوش دانش‌آموزان می‌گذارند؛ این در حالی است که گروه دیگری از دانش‌آموزان معتقد هستند با تغییر مدیریت مدرسه، کیفیت آموزش و حتی امکانات رفاهی مدرسه به مراتب بهتر شده و دبیران هم شیوه آموزش بسیار خوبی دارند.

مدرسه دانش از نگاه دانش‌آموزان

مدرسه دانش از نگاه والدین

بعضی از والدین می‌گویند مدرسه دانش به ویژه در پایه ابتدایی عملکرد راضی‌کننده‌ای ندارد و از کادر آموزش مدرسه راضی نیستند. آن‌ها می‌گویند در دوره متوسطه بالا بودن نمرات دانش‌آموزان از نظر مدیر مدرسه، به معنای ساده بودن امتحانات است و مدیر مجموعه با همین دیدگاه با دانش‌آموزان دوره ابتدایی هم رفتار می‌کند. والدین معتقد هستند سختگیری و خشکی موجود در مقاطع تحصیلی بالاتر نباید در دوره ابتدایی هم وجود داشته باشد.

در مقابل گروه بزرگی از والدین از شرایط مدرسه دوره ابتدایی دانش راضی هستند و می‌گویند جو یکدست فرهنگی در این مدرسه باعث شده بعضی نگرانی‌ها برای خانواده‌ها وجود نداشته باشد. همچنین آموزش قوی مکمل برای دروس و صداقت مدرسه نسبت به شرایط تحصیلی دانش‌آموزان و شفافیت با خانواده‌ها از نقاط قوت مدرسه دانش است.

علاوه‌براین رفتار صمیمی مدیر مدرسه با دانش‌آموزان دوره ابتدایی و بازی با آن‌ها کنار پیگیری دلسوزانه مسائل مختلف دانش‌آموزان از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که والدین به عنوان نقطه قوت مدرسه دانش به آن اشاره کرده‌اند. بعضی از والدین هم می‌گویند مدرسه دانش مانند بعضی دیگر از مدارس همه چیز را در پول نمی‌بیند و نسبت به شهریه‌ای که دریافت می‌کند، امکانات و آموزش بسیار خوبی برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند.

مدرسه دانش از نگاه والدین

امکانات رفاهی دانش

مدرسه دانش امکانات رفاهی مختلفی در اختیار دانش‌آموزان قرار داده است. از جمله امکانات رفاهی این مدرسه برای افزایش سطح علمی مدرسه و افزایش اشتیاق دانش‌آموزان به آموزش و تحصیل می‌توان به سالن مطالعه حرفه‌ای، ، سالن آزمون با امکانات کافی، آزمايشگاه‌های مجهز فیزیک، زيست و شيمی، سایت کامپیوتر با سیستم‌های پیشرفته، کلاس برای زبان آموزان و کارگاه‌های آموزشی مختلف اشاره کرد. وجود این امکانات باعث شده فضای مدرسه بسیار پویا باشد و دانش‌آموزان هم برای تحقیق و آزمایش تشویق می‌شوند.

مدرسه دانش علاوه‌بر وضعیت درسی و علمی دانش‌آموزان به فکر تفریح آن‌ها هم بوده و برای این موضوع امکاناتی مانند دروازه فوتسال، میله بسکتبال، محیط برای بازی پینگ‌پنگ و… هم به امکانات مدرسه اضافه کرده است. دفتر مشاوره و سالن نهارخوری هم از دیگر امکانات این مدرسه برای افزایش رفاه دانش‌آموزان بوده است.

امکانات رفاهی مدرسه دانش

شهریه مدرسه دانش

مدرسه دانش با امکانات مختلفی که در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد، شهریه قابل توجهی هم دارد. برای مثال این مدرسه در سال تحصیلی 95-96 برای دوره پیش‌دبستانی شهریه‌ای در حدود 4.500.000 تومان و برای دوره ابتدایی هزینه‌ای در حدود 5.500.000 تومان از خانواده‌ها دریافت کرده است.

همچنسن پایه‌های متوسطه اول در همین سال تحصیلی مبلغی در حدود 4.500.000 تومان و پایه‌های متوسطه دوم 5.500.000 تومان پرداخته کرده‌اند. دانش‌آموزان دوره پیش‌دانشگاهی هم در سال تحصیلی 95-96 حدود 7.000.000 تومان هزینه کرده‌اند.

بی‌شک در سال تحصیلی پیش رو هزینه شهریه بسیار بالاتر از این مبالغ خواهد بود. البته به نظر می‌رسد مسئولان مدرسه برای پرداخت قسطی شهریه با خانواده‌ها همکاری خواهند کرد.

آدرس و شعب دانش

مجتمع آموزشی دانش در همه پایه‌های تحصیلی فعال است؛ اما مراکز مربوط به مقاطع تحصیلی مختلف این مدرسه در یک جا متمرکز نیستند و هریک از آن‌ها در یک منطقه هستند.

دوره ابتدایی

آدرس: خیابان دولت، خیابان شهید اصغر نعمتی کوچه دوم، بن‌بست شقایق، انتهای کوچه پلاک 5

شماره تماس: 02122642879 – 02122602808

ایمیل: dabestan@daneshschools.com

متوسطه اول شعبه قلهک

آدرس: تهران – خیابان شریعتی – بالاتر از ایستگاه مترو قلهک – کوچه سجاد – کوچه حافظ – پلاک 13

شماره تماس: 02122009907 – 02122607622

متوسطه اول شعبه پاسداران

آدرس: تهران، پاسداران، دروس، انتهای خیابان هدایت، کوچه مسجد، پلاک ۱۵

شماره تماس: 0212۲۵۴۱۵۴۳ – 0212۲۷۸۵۳۵۴

رایانامه : daneshgholhak@gmail.com

متوسطه دوم

آدرس: تهران، اتوبان صدر، خروجي منظريه، خيابان عرفاتي، خيابان منظريه جنوبي، نبش كوچه گل دوم، پلاك ۴۱

شماره تماس: 0212۲۵۷۳۴۶۵ – 0212۲۵۷۳۴۶۶

ایمیل: Highschool@daneshschools.com

سرویس مدرسه دانش

خوشبختانه مدرسه دانش برای دانش‌آموزان خود سرویس ویژه رفت‌وآمد درنظر گرفته است. بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت از خدمات سرویس مدرسه دانش استفاده کنید. هزینه سرویس مدرسه دانش از حداقل 2.000.000 تومان شروع می‌شود و ممکن است تا 7.000.000 تومان هم برسد. اگر خانه شما تا مدرسه مسافت زیادی نداشته باشد، حداقل هزینه سرویس مدرسه برای فرزندتان در نظر گرفته خواهد شد. هزینه سروریس مدرسه هنگام ثبت‌نام از شما دریافت خواهد شد.

مدارس هم‌تراز دانش

این مدرسه یکی از باکیفیت‌ترین مدارس تهران است که امکانات متنوع و قابل‌توجهی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. به همین دلیل این مدرسه از محبوب‌ترین مدارس تهران است؛ اما درصورتی‌که فرزند شما به هر دلیلی نتوانست پذیرش این مدرسه را بگیرد، مدارس هم‌تراز و مشابه زیادی هستند که می‌توانند جایگزین خوبی برای این مدرسه باشند.

– مدارس هم‌تراز دوره ابتدایی

شهید دانش، پارسا، صالحین، دکتر حسابی، عبصالح، پند، مفید، نیکان، سروش، حامد، حضرت امیر و شهید بهشتی

– مدارس هم‌تراز دوره متوسطه اول

امام حسین، نور، سردار جنگل، احسان، راه دانش، ندای سلام، شهید شرافت 1، سینا، فرهنگ و درخشان

– مدارس هم‌تراز دوره متوسطه دوم

فاضل، سما، نور، کیوان، فرهیختگان، بعثت، مفید، کمال، آذین علم، نصیر، دکتر شریعتی 2، فاتح و المهدی

دانش؛ امکانات رفاهی کافی

مدرسه دانش به عنوان یک مجتمع آموزشی حرفه‌ای با تیمی دلسوز برای رشد و پرورش همه دانش‌آموزان تلاش می‌کند. این موضوع باعث شده خانواده‌ها نه تنها از نظر درسی، بلکه از نظر رفتاری هم نگران عملکرد فرزندان خود نباشند. اگر چهارچوب‌های فعالیت‌های این مدرسه مورد تایید شماست و قصد دارید پسرتان را در مدرسه دانش ثبت‌نام کنید، با مشاوران تیم کاراتدریس تماس بگیرید تا برای موفقیت در آزمون ورودی دانش به شما کمک کنند.

برای مشاوره درباره انتخاب مدرسه مناسب می‌توانید روی تجربه تیم مدرسان خصوصی کاراتدریس حساب کنید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با کاراتدریس تماس بگیرید تا متخصصان این تیم شما را راهنمایی کنند.

مدرسه دانش ؛ امکانات رفاهی کافی

مدرسه پسرانه دانش؛ مجموعه‌ای با کیفیت آموزشی بالا

یکی از بزرگ‌ترین مزایای مدارسی که در قالب یک مجتمع آموزشی دایر شده‌اند، این است که در صورت رضایت خاطر از کیفیت آموزش، امکانات، تجهیزات و… می‌توانید با خیال راحت فرزندتان را تا آخرین سال تحصیلی همان‌جا ثبت‌نام کنید و برای هر پایه و مقطع تحصیلی دنبال مدرسه خوب و کارآمد نباشید. چراکه این مدارس همه پایه‌های تحصیلی را در خود جای داده‌اند و با کیفیتی یکسان به آموزش دانش‌آموزان می‌پردارند. مجتمع آموزشی و مدرسه دانش از همین مدارس است که اغلب دانش‌آموزان آن از پیش‌دبستانی تا دبیرستان را در همان مدرسه گذرانده‌اند. این موضوع نشان از کیفیت بالای آموزش و پرورش مدرسه دانش دارد. اگر شما هم قصد دارید فرزندتان را در چنین مدرسه‌ای ثبت‌نام کنید، با کاراتدریس همراه باشید تا کمی بیشتر درباره مدرسه دانش، امکانات و آزمون ورودی آن بدانید. البته فراموش نکنید اگر فرزندتان قصد تحصیل در دانش را دارد یا از دانش‌آموزان این مدرسه است، برای آمادگی در آزمون ورودی مدرسه دانش یا تقویت دروس به‌ویژه درس ریاضی به همراهی دبیر خصوصی ریاضی نیاز خواهد داشت. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون تا فارغ‌التحصیلی در دانش در همه پایه‌های تحصیلی همراه فرزندتان بوده و به او در پیشرفت درسی کمک خواهند کرد. شما می توانید جهت دریافت مشاوره و راهنمای لازم درباره تدریس خصوصی ریاضی با کاراتدریس تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

نمایش
هنوز ثبت نام نکرده اید؟! رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟!