نگاهی به شرایط تحصیل در محیط هوشمند مدرسه ابوعلی سینا

یکی از معیارهایی که بعضی از پدران و مادران برای محیط آموزشی فرزند خود در نظر دارند، برخورداری از امکانات آموزشی و رفاهی در سطح بالاست. شاید بعضی تصور کنند وجود چنین امکاناتی تفاوتی در کیفیت آموزش و تحصیل دانش‌آموزان ایجاد نخواهد کرد؛ اما واقعیت این است که هرچه محیط مدرسه امکانات بیشتری در اختیار دانش‌آموزان قرار دارد، توانمندی‌ها و استعدادهای بیشتری در دانش‌آموزان شکوفا خواهند شد. مدرسه دخترانه ابوعلی سینا با فراهم کردن امکانات رفاهی وآموزشی مختلف توانسته محیطی کم‌نظیر برای درس و آموزش فراهم کند. این مدرسه از مدارس برتر تهران محسوب شده و طرفداران زیادی دارد.

با توجه به محبوبیت بسیار زیاد مدرسه ابوعلی سینا، متقاضیان ورود به این مدرسه بسیار زیاد هستند. بنابراین ثبت‌نام و تحصیل در این مدرسه با شرایط خاصی همراه است. اگر برای ثبت‌نام فرزندتان در مدرسه ابوعلی سینا مصمم هستید، می‌توانید با تیم تدریس خصوصی کاراتدریس تماس بگیرید تا با تدریس خصوصی ریاضی و سایر دروس به فرزند شما برای قبولی در آزمون مدرسه ابوعلی سینا کمک کنند. همچنین اگر فرزندتان از دانش‌آموزان این مدرسه است، دبیران آموزش خصوصی ریاضی کاراتدریس به او برای تقویت دروس و حفظ جایگاه برتر در مدرسه کمک خواهند کرد. با کاراتدریس برای شناخت بیشتر این مدرسه همراه باشید.

معرفی مدرسه ابوعلی سینا

مدرسه ابوعلی سینا از سال 1370 دایر شده و به تدریج توسعه پیدا کرده است. این مدرسه همه مقاطع تحصیلی را پوشش داده و برای هر پایه تحصیلی متناسب با نیازمندی‌های دانش‌آموزان برنامه درسی و غیردرسی جامعی طراحی کرده است. درحال‌حاضر این مدرسه با کادر اجرایی، فنی و آموزشی 350 نفره حدود 1700 دانش‌آموز دارد. این مدرسه امکانات آموزشی و رفاهی مختلفی برای دانش‌آموزان فراهم کرده که باعث شده همه دانش‌آموزان در طول ساعات حضور در مدرسه احساس خوشایندی داشته باشند.

فضای مدرسه برای دبستانی‌ها

ابوعلی سینا برای کودکان پیش‌دبستانی خانه کودک دارد که در آن با استفاده از بازی‌های گوناگون، وسایل بازی و محیطی رنگارنگ مفاهیم مختلفی به دانش‌آموزان یاد داده می‌شود. این مدرسه با ایجاد فضایی شاد برای دانش‌آموزان ابتدایی آن‌ها را به درس و مدرسه علاقه‌مند کرده است.

تئاترهای شاد و موزیکال، کارگاه‌های نقاشی و رباتیک، شنا، موسیقی، جشن‌های مختلف مانند جشن یلدا و جشن تولد دانش‌آموزان، کارگاه خلاقیت و خوشنویسی، اردوهای علمی مانند نمایشگاه کتاب، اردوهای تفریحی مانند شهربازی و… این مدرسه را به محیطی دوست‌داشتنی برای همه کودکان دوره ابتدایی تبدیل کرده است.

فضای مدرسه برای دانش‌آموزان متوسطه

دانش‌آموزان دوره متوسطه در محیط علمی و پویای مدرسه، به درس و مدرسه علاقه بیشتری پیدا کرده‌اند. آزمایشگاه مجهز، شیوه‌های آموزش نوین دبیران، المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای، کتابخانه‌ای با چندین جلد کتاب و فضای مطالعاتی، اتاق جغرافیا، سایت کامپیوتری و… از امکاناتی هستند که مدرسه ابوعلی سینا برای دانش‌آموزان دوره متوسطه فراهم کرده است.

این فضای علمی به دانش‌آموزان در یادگیری بهتر و عمیق‌تر مفاهیم درسی و شرکت در مسابقات علمی مختلف کمک می‌کند.

سطح علمی مدرسه ابوعلی سینا

این مدرسه یکی از بهترین مدارس تهران از نظر امکانات آموزشی است که هم محیط علمی و پویایی دارد و هم دبیران حرفه‌ای، باتجربه و خوش‌اخلاق آن به دانش‌آموزان در یادگیری مباحث و مفاهیم مختلف کمک می‌کنند. مدرسه ابوعلی سینا دانش‌آموزان را به شرکت در آزمون‌های علمی مختلف مانند جشنواره خوارزمی، المپیادهای گوناگون، مسابقات ریاضی کانگورو و… تشویق کرده و به آن‌ها در قبولی چنین آزمون‌هایی کمک می‌کنند. همچنین کلاس‌های آموزشی مختلف مانند رباتیک هم به شکل دیگری سطح علمی این مدرسه را بالا برده‌اند.

تعداد قبولی‌های کنکور و رتبه‌های برتر آزمون‌های علمی مختلف در این مدرسه هم قابل‌توجه بوده و دلیل دیگری بر سطح علمی بالای مدرسه است. البته نمی‌توان این مدرسه را با مدارسی مانند ابوریحان مقایسه کرد؛ اما درمجموع مدرسه ابوعلی سینا یکی از مدارس سطح بالای پایتخت است.

شرایط ورود به مدرسه ابوعلی سینا

برای ورود به این مدرسه پیش از هرچیزی باید در بازه زمانی حدود دی تا اسفند ماه از طریق سایت مدرسه پیش‌ ثبت‌نام را انجام دهید. در فرم پیش ثبت‌نام این مدرسه مواردی مانند نمره دروس ریاضی، فیزیک، فارسی و معدل نوبت اول سال تحصیلی قبلی پرسیده شده است. در آخرین مرحله پیش ثبت‌نام از شما شماره تماس گرفته می‌شود تا در صورت تایید اطلاعات برای مصاحبه حضوری و ثبت‌نام در مدرسه با شما تماس بگیرند.

باتوجه به اینکه این مدرسه ظرفیت محدودی برای ثبت‌نام دارد، پس از تکمیل ظرفیت دیگر با سایر دانش‌آموزان تماس گرفته نخواهد شد.

آمار قبولی‌های المپیاد، مسابقات و کنکور سراسری

این مدرسه قبولی‌های قابل‌توجهی در آزمون‌های علمی، کنکور، مسابقات کانگورو، المپیاد و… دارد. نام بعضی از رتبه‌های درخشان مدرسه در کنکور سال 98 را در این بخش آورده‌ایم.

تعدادی از پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری سال 98

نام و نام‌خانوادگی

دانشگاه

رشته

کیمیا سوزن‌کار

علوم‌پزشکی ایران

پزشکی

نیکو حبیبی‌برومند

علوم‌پزشکی تهران

دام‌پزشکی

پرندیس وحدتی

علوم‌پزشکی البرز

پزشکی

نازنین شاه‌ولی

علوم‌پزشکی یزد

پزشکی

روژینا خاکپور

همدان

پزشکی

سارا آدرنوش

شریف

مهندسی کامپسوتر

پارمیدا حسین‌مردی

امیرکبیر

علوم کامپیوتر

مریم صلاح‌ورزی

صنعتی امیرکبیر

پلیمر

زهرا علی‌میرزایی

امیرکبیر

مهندسی دریا

رویا محمدی

امیرکبیر

ریاضیات و کاربردها

پروشات رحمانی

خواجه نصیر

مهندسی کامپیوتر

سبا علیرضا میرحسینی

علوم‌پزشکی البرز

هوشبری

ملینا چابک

بهشتی

مهندسی انرژی

مهرزاد مولوی

بهشتی

شیمی کاربردی

رومینا حدادی

الزهرا

روانشناسی

طناز قاسمیان

بهشتی

زیست‌شناسی جانوری

صدف سیار

زنجان

مهندسی کامپیوتر

رومینا عبدالهی

زنجان

مهندسی صنایع

آندیا مرشدی

علوم‌پزشکی البرز

مهندسی بهداشت

کتایون برازجانی

بهشتی

تاریخ

شانلی حاج‌الف خانی

الزهرا

علوم کامپیوتر

سارا میرزایی

الزهرا

مدیریت مالی

همچنین این مدرسه در المپیاد شیمی کشوری هم پذیرفته‌شدگان متعددی داشته است که اسامی آن‌ها را معرفی کرده‌ایم:

آرتا پارسا، بهاره غفوریان، سپیده احمدی، فرنوش افشاری، فاطمه شمشیری، ملیکا و صدف شاهسوارانی

برنامه درسی مدرسه ابوعلی سینا در تابستان

بعضی از برنامه‌های ورزشی مانند شنا، بسکتبال، والیبال و… یا فعالیت‌های هنری مانند نقاشی، کارگاه‌های آموزشی و… در گروه برنامه‌های تابستانی مدرسه ابوعلی سینا قرار دارند که شرکت در آن‌ها برای دانش‌آموزان اختیاری است.

البته دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم بعضی کلاس‌های درسی و آموزشی را که به یادگیری بهتر دروس و آمادگی برای آزمون‌هایی مانند کنکور، المپیاد، جشنواره خوارزمی و… منجر می‌شود، از فصل تابستان شروع می‌کنند و حضور در این کلاس‌ها با اجبار بیشتری همراه است. دانش‌آموزانی که نتوانند در این کلاس‌های درسی و تقویتی شرکت کنند، باید خود را به این کلاس‌ها و سطح درسی سایر دانش‌آموزان برسانند.

فوق‌برنامه‌ها در مدارس ابوعلی سینا

این مدرسه کنار پرداختن به درس و تحصیل دانش‌آموزان فضای مناسبی هم برای آموزش‌های مکمل و غیردرسی فراهم کرده است. کلاس‌های آموزشی ورزشی، رباتیک و لگو، کامپیوتر، موسیقی، تئاتر، خوشنویسی، قرآن، کلاس‌های آمادگی المپیاد، دوره‌های تقویت توانمندی دانش آموزان، آموزش زبان، آموزش مهارت‌های زندگی و… از فوق‌برنامه‌های مدرسه ابوعلی سینا محسوب می‌شود.

دانش‌آموزان با شرکت در این کلاس‌ها می‌توانند ضمن یادگیری مفاهیم کتب درسی، مهارت‌های دیگر خود را تقویت کرده و ساعاتی را از فضای کلاس‌های درسی دور باشند.

وضعیت اردوهای تفریحی در ابوعلی سینا

مانند اغلب مدارس تهران، مدرسه ابوعلی سینا هم سعی کرده اردوهای خود را به دو دسته اردوهای تفریحی و علمی تقسیم کند و کنار درس و مطالعه برنامه‌های اردویی متنوعی برای دانش‌آموزان برگزار می‌کند. البته تعداد و تنوع اردوها در پایه‌های تحصیلی پایین‌تر بیشتر است.

همچنین این مدرسه دانش‌آموزان دوره ابتدایی را به اردوهای درون‌ شهری می‌برد؛ اما برای دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم اردوهای بیرون شهری و سفرهای چند روزه هم در نظر گرفته شده است.

 

در مدارس ابوعلی سینا چه خبر است؟

اگر می‌خواهید نسبت به هر مدرسه‌ای نگاه دقیق و بهتری داشته باشید، هیچ چیز به اندازه نشستن پای صحبت دانش‌آموزان مدرسه و والدین آن‌ها به شناخت بهتر کمک نخواهد کرد. به همین دلیل در ادامه نظرات دانش‌آموزان و والدین آن‌ها درباره این مدرسه را آورده‌ایم.

ابوعلی سینا از نگاه دانش‌آموزان

دانش‌آموزان معتقد هستند کادر آموزشی و اجرایی مدرسه ابوعلی سینا به نظم و انضباط اهمیتی خاصی می‌دهد و این موضوع باعث شده دانش‌آموزان بسیار منظم باشند. دبیران خوش‌اخلاق و مهربان، سختگیری‌های معقولانه و نه تعصبی، امکانات بسیار عالی، اردوهای مختلف داخل و خارج شهری، برنامه‌های تفریحی مناسب، کمک به دانش‌آموزان برای یادگیری مهارت‌های درسی و غیر درسی و ایجاد فضای مناسب برای افزایش تعامل دانش‌آموزان با یکدیگر فقط بخشی از مزایا و ویژگی‌های مثبتی است که دانش‌آموزان درباره این مدرسه گفته‌اند.

ابوعلی سینا از نگاه والدین

والدین هم از نحوه برخورد مسئولان چه با اولیا و چه با دانش‌آموزان رضایت دارند. نظم و ترتیب مدرسه، جشن‌ها و جشنواره‌ها، مسابقات و نمایشگاه‌های مدرسه، فعالیت‌های اجتماعی و اردوها، عملکرد دبیران و شیوه‌های آموزشی و… از ویژگی‌ها و نقاط قوت مدرسه است که والدین به آن اشاره کرده‌اند. همچنین بسیاری از والدین از توجه مدیریت به انتقادها و نظرات اولیا رضایت‌خاطر دارند و می‌گویند در این مدرسه به همه خواسته‌ها و گفته‌های پدران و مادران توجه می‌شود.

اما بعضی والدین معتقد هستند دبیران در دوره متوسطه اول و دوم رقابت ناسالم و شدیدی بین دانش‌آموزان ایجاد کرده‌اند که ضمن ایجاد بار روانی زیاد، موجب شده دانش‌آموزان روابط صمیمانه‌ای با هم نداشته باشند. این موضوع روی روابط اجتماعی، جو کلاس و حتی پیشرفت درسی بسیاری از دانش‌آموزان تاثیرات منفی داشته است. همچنین از دیگر انتقادهای والدین به مدرسه بالا بودن مبلغ شهریه است. بعضی از والدین می‌گویند با چنین شهریه‌ای باید امکانات رفاهی بیشتر برای دانش‌آموزان فراهم شود و برای این امکانات هزینه کمتری هم می‌توان پرداخت کرد. تقلب در امتحانات و آزمون‌های مدرسه هم از دیگر گلایه‌هایی است که برخی از مادران به آن اشاره کرده‌اند.

امکانات رفاهی مدرسه ابوعلی سینا

همه ساختمان‌های مجموعه آموزشی دخترانه ابوعلی سینا امکانات رفاهی، آسایشی و آموزشی ویژه‌ای دارند که باعث شده این مدرسه از پیشرفته‌ترین مدارس تهران محسوب می‌شود. از جمله امکانات رفاهی این مدرسه می‌توان به سایت کامپیوتری مجهز با سیستم‌های پیشرفته، شبکه اینترنتی با امنیت بالا، دوربین‌های مداربسته در همه مکان‌های عمومی و راهروها، آزمایشگاه‌های مجهز و پیشرفته، نمازخانه، اتاق بازی، آشپزخانه و آشپز مورد تائید وزارت ‌بهداشت، سالن غذاخوری مجهز، استخر، سالن ورزشی، چمن مصنوعی، آموزش موسیقی، کارگاه هنرهای تجسمی، سالن آمفی تئاتر، تخته هوشمند، بوفه با خوراکی‌های متنوع و سالم، حضور و غیاب الکترونیکی، فضای تجهیز شده برای بسکتبال، هندبال، تنیس و بدمینتون و… اشاره کرد.

علاوه‌براین مدرسه ابوعلی سینا کلاس‌ها رباتیک برگزار می‌کند و دانش‌آموزان از همان سال‌های اول تحصیل ربات‌های ساده‌ای طراحی خواهند کرد که به تدریج در سال‌های دیگر پیچیده‌تر می‌شود. همچنین وجود خانه کودک برای دانش‌آموزان پیش‌دبستانی، تاب و وسایل بازی و آموزش هفتگی موسیقی از امکانات ویژه این مدرسه برای کودکان و خردسالان است.

همه این امکانات در کنار هم مدرسه ابوعلی سینا را به یکی از مدرن‌ترین و مجهزترین مدارس تهران تبدیل کرده است.

شهریه مدرسه ابوعلی سینا

هزینه ثبت‌نام در این مدرسه در سال تحصیلی 95-96 برای دوره پیش‌دبستانی در حدود 3.000.000 تومان و برای دوره دبستان 4.000.000 تومان بوده است. همچنین هزینه موردنیاز برای دوره متوسطه دوم به‌طور تقریبی 7.500.000 تومان و پیش‌دانشگاهی 9.000.000 تومان بوده است. بی‌شک شهریه این مدرسه در سال پیش رو نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری خواهد داشت.

همچنین می‌توان گفت این هزینه نسبت به امکانات رفاهی و آموزشی مدرسه ابوعلی سینا مقرون‌به‌صرفه به نظر می‌آید.

آدرس و شعب ابوعلی سینا

هرچند مدرسه دخترانه ابوعلی سینا همه مقاطع تحصیلی را پوشش می‌دهد، اما همه مقاطع تحصیلی این مدرسه در یک ساختمان واحد قرار ندارند.

– آدرس مدرسه ابتدایی ابوعلی سینا: تهران، خیابان ستارخان، بعد از برق آلستوم، 24 متری خسروی جنوبی، جنب اتوبان شهید گلاب، 27 شرقی

شماره تماس: 02144220375- 02144225855 – 02144282091 – 02144225900

– آدرس مدرسه دوره متوسطه اول ابوعلی سینا: خیابان ستارخان، بعد از برق آلستوم، 24 متری خسروی جنوبی، جنب بلوار شهید گلاب، کوچه 27 شرقی

شماره تماس: 02144201260 – 02144225855 – 02144225900

– آدرس مدرسه دوره متوسطه دوم ابوعلی سینا: خیابان ستارخان، خیابان صحرایی، میدان صحرایی

شماره تماس: 02144277093 – 02144277091 – 02144231461

سرویس مدرسه ابوعلی سینا

این مدرسه کنار همه مزایا و امکاناتی که در اختیار دانش‌آموزان قرار داده است، سرویس تردد هم برای آن‌ها در نظر گرفته که هزینه آن نسبت به موقعیت مکانی و مسافت خانه تا مدرسه متفاوت خواهد بود. مبلغ سرویس رفت‌وآمد مدرسه ابوعلی سینا بین دو تا هفت میلیون تومان است که جدا از شهریه بوده و هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان، باید پرداخت شود.

مدارس هم‌تراز با ابوعلی سینا

همان‌طور که تاکنون متوجه شده‌اید، مجموعه آموزشی ابوعلی سینا یکی از بهترین و برترین مدارس تهران محسوب می‌شود. مدرسه‌ای که نمی‌توان به سادگی مدرسه‌ای هم تراز آن پیدا کرد. با وجود این در ادامه برای هر مقطع تحصیلی مدرسه‌هایی را نام برده‌ایم که هم رده مدرسه ابوعلی سینا محسوب می‌شوند. بنابراین درصورتی‌که فرزند شما نتوانست برای قبولی در این مدرسه شانسی داشته باشد، می‌تواند برای ورود به این مدارس تلاش کند.

– مقطع ابتدایی

فرزانگان ایران، سوده، طاهره، واله 1، راه رشد، مدرسه ربانی، فاطمه الزهرا، سلام منان، مشکوه، طلوع شمس و ریحانه

– مقطع متوسطه دوره اول

حکیمه، تزکیه، آیت‌الله طالقانی 1، کریمه اهل‌بیت، عفاف، ولایت فقیه 1، مدرسه روشنگران، راهیان فضیلت 1 و روشنگر

– مقطع متوسطه دوره دوم

سوده، دانشور، سما 3، مدبران، نرجس، امام صادق، فائزون، بوعلی، آفرینش، نیکان، فرزانگان، ابوریحان و مهدیه

مجتمع آموزشی ابوعلی سینا؛ جایی برای نشاط و علم‌آموزی

مدرسه هوشمند ابوعلی سینا از مدارس برتر تهران محسوب می‌شود که با محیطی پویا و با امکانات رفاهی و آموزشی خوب، همراهی دبیران باتجربه و حفظ تعادل بین درس و سایر نیازهای روحی-جسمی دانش‌آموزان آن‌ها را به درس و رقابت علمی سالم تشویق کرده است. به همین دلیل همه دانش‌آموزان این مدرسه به‌طور خودجوش دنبال کسب رتبه‌های عالی در مسابقات علمی مختلف هستند.

همه این موارد باعث شده والدین زیادی بخواهند فرزندشان در این مدرسه جایی داشته باشد. اگر شما هم خواهان حضور و تحصیل دخترتان در مدرسه ابوعلی سینا هستید، می‌توانید از مشاوره و تدریس خصوصی دبیران کاراتدریس برای بالا بردن شانس قبولی او در آزمون ورودی مدرسه بهره ببرید. معلمان خصوصی کاراتدریس با استفاده از جدیدترین و حرفه‌ای‌ترین شیوه‌های آموزشی در یادگیری اصولی همه دروس به ویژه ریاضی به فرزندتان کمک کرده و بستر لازم برای موفقیت او را فراهم می‌کنند.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این مدرسه

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

شرایط ورود به مدرسه ابوعلی سینا چگونه است؟

برای ورود به این مدرسه پیش از هرچیزی باید در بازه زمانی حدود دی تا اسفند ماه از طریق سایت مدرسه پیش‌ ثبت‌نام را انجام دهید. در فرم پیش ثبت‌نام این مدرسه مواردی مانند نمره دروس ریاضی، فیزیک، فارسی و معدل نوبت اول سال تحصیلی قبلی پرسیده شده است. در آخرین مرحله پیش ثبت‌نام از شما شماره تماس گرفته می‌شود تا در صورت تایید اطلاعات برای مصاحبه حضوری و ثبت‌نام در مدرسه با شما تماس بگیرند.

امکانات و خدمات مدرسه ابوعلی سینا چیست؟

از جمله امکانات رفاهی این مدرسه می‌توان به سایت کامپیوتری مجهز با سیستم‌های پیشرفته، شبکه اینترنتی با امنیت بالا، دوربین‌های مداربسته در همه مکان‌های عمومی و راهروها، آزمایشگاه‌های مجهز و پیشرفته، نمازخانه، اتاق بازی، آشپزخانه و آشپز مورد تائید وزارت ‌بهداشت، سالن غذاخوری مجهز، استخر، سالن ورزشی، چمن مصنوعی، آموزش موسیقی، کارگاه هنرهای تجسمی، سالن آمفی تئاتر، تخته هوشمند، بوفه با خوراکی‌های متنوع و سالم، حضور و غیاب الکترونیکی، فضای تجهیز شده برای بسکتبال، هندبال، تنیس و بدمینتون و... اشاره کرد.

آدرس مدرسه ابوعلی سینا کجاست؟

- آدرس مدرسه ابتدایی ابوعلی سینا: تهران، خیابان ستارخان، بعد از برق آلستوم، 24 متری خسروی جنوبی، جنب اتوبان شهید گلاب، 27 شرقی شماره تماس: 02144220375- 02144225855 - 02144282091 - 02144225900- آدرس مدرسه دوره متوسطه اول ابوعلی سینا: خیابان ستارخان، بعد از برق آلستوم، 24 متری خسروی جنوبی، جنب بلوار شهید گلاب، کوچه 27 شرقی شماره تماس: 02144201260 - 02144225855 - 02144225900- آدرس مدرسه دوره متوسطه دوم ابوعلی سینا: خیابان ستارخان، خیابان صحرایی، میدان صحرایی شماره تماس: 02144277093 - 02144277091 - 02144231461

مدارس هم‌تراز مدرسه ابوعلی سینا کدام‌ها هستند؟

- مقطع ابتدایی فرزانگان ایران، سوده، طاهره، واله 1، راه رشد، مدرسه ربانی، فاطمه الزهرا، سلام منان، مشکوه، طلوع شمس و ریحانه- مقطع متوسطه دوره اول حکیمه، تزکیه، آیت‌الله طالقانی 1، کریمه اهل‌بیت، عفاف، ولایت فقیه 1، مدرسه روشنگران، راهیان فضیلت 1 و روشنگر- مقطع متوسطه دوره دوم سوده، دانشور، سما 3، مدبران، نرجس، امام صادق، فائزون، بوعلی، آفرینش، نیکان، فرزانگان، ابوریحان و مهدیه

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.