آموزش و پرورش حرفه‌ای در مجتمع و مدرسه دخترانه نوآور

مدارس برتر تهران کم نیستند؛ اما پیدا کردن مدرسه‌ای که بتوانید با خیال راحت فرزندتان را به آن بسپارید تا همه سال‌های پیش دبستانی تا دبیرستان را با موفقیت و شرایط تحصیلی خوب پشت سر بگذارد، دشوار به نظر می‌رسد. یکی از مدارسی که چنین شرایطی را برای فرزند شما فراهم کرده، مدرسه دخترانه نوآور در دوراهی قلهک است. این مجتمع آموزشی با پوشش همه پایه‌های تحصیلی محیطی سالم و امن برای رشد و شکوفایی استعداد دانش‌آموزان فراهم کرده است.

مدرسه نوآور

اگر شما هم می‌خواهید دخترتان شرایط لازم برای ورود به مدرسه دخترانه نوآور را داشته باشد، توصیه ما استفاده از کمک دبیران تدریس خصوصی است. با همراه معلمان خصوصی، فرزند شما برای آزمون ورودی مدرسه نوآور آماده شده یا در دروس مختلف تقویت خواهد شد. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون ورودی تا آخرین روز تحصیل در مدرسه نوآور همراه فرزند شما هستند. برای آشنایی با سطح علمی و امکانات مدرسه دخترانه نوآور این مطلب را از دست ندهید.

معرفی مدرسه نوآور

نوآور فعالیت خود را از سال 84 آغاز کرد. تمرکز اصلی مدرسه روی ایجاد محیطی علمی و شیوه‌ای پژوهش‌محور است. یعنی دانش‌آموزان در این مدرسه می‌آموزند چگونه آموزش و مطالعه را پژوهش‌محور پیش ببرند، روابط اجتماعی موثر داشته باشند، خلاقیت و کار تیمی را در وجود خود شکوفا کنند و دانش عمومی و تخصصی خود را افزایش دهند.

این مدرسه هم مانند بعضی دیگر از مدارس برتر تهران فعالیت کل سال خود را از همان آغاز سال تحصیلی تدوین و آماده کرده است. البته داشتن برنامه مکتوب و دقیق برای همه سال در دوره متوسطه اول این مدرسه قطعی است؛ اما درباره ابتدایی و دوره متوسطه دوم اطلاعات دقیقی در دست نیست. طبق گفته دانش‌آموزان با شروع سال تحصیلی یک فایلPDF به‌عنوان تقویم آموزشی در اختیار دانش‌آموزان و والدین قرار خواهد گرفت که موارد زیر در آن وجود دارد:

  • کادر آموزشی مدرسه، روزهای حضور ایشان در مدرسه و شماره تماس
  • برنامه‌های کلاسی دانش‌آموزان و اسامی دبیران
  • تاریخ و زمان جلسات حضوری والدین و موضوع هر جلسه
  • جدول زمان‌بندی آموزش خانواده، موضوعات و نوع برگزاری آموزش
  • برنامه پژوهشی مدرسه برای دانش‌آموزان در طول سال
  • برنامه آزمون‌های جامع مدرسه و جدول مربوط به منابع هر آزمون به تفکیک پایه‌های تحصیلی
  • برنامه اردوها درطول سال و اهداف هر اردو
  • آیین‌نامه آموزشی
  • توضیح درباره آزمون‌های مدرسه درطول سال
  • آیین نامه انضباطی
  • و…

متاسفانه اطلاعاتی از اینکه درحال‌حاضر در هریک از پایه‌های تحصیلی این مدرسه چند دانش‌آموز مشغول تحصیل هستند، در دست نیست؛ اما پیش از این برای پایه هفتم یک کلاس و پایه‌های هشتم و نهم دو کلاس وجود داشت که ظرفیت هرکلاس حدود 30 نفر بود. این تعداد و ارقام ممکن است در سال تحصیلی جدید تغییر کرده باشد.

معرفی مدرسه نوآور

سطح علمی مدرسه نوآور

مدرسه نوآور یکی از مدارس برتر تهران است که سطح علمی نسبتا بالایی دارد. برگزاری آزمون‌های مختلف در طول سال مانند آزمون‌های جامع، امتحانات ارزیابی مستمر دانش‌آموز و… باعث شده سطح علمی مدرسه خوب و رضایت‌بخش باشد. همچنین شرکت در مسابقات و جشنواره‌های مختلف و آمار قبولی‌های کنکور مدرسه از دیگر مواردی است که سطح علمی بالای مدرسه را تایید می‌کند.

این مدرسه در گذشته کادر آموزشی و دبیران حرفه‌ای بسیار زیادی داشته که عملکرد خوبی از خود نشان داده‌اند، اما اخیرا با تغییر مدیریت، اغلب دبیران هم عوض شده‌اند و نمی‌توان با اطمینان خاطر درباره کیفیت کار دبیران و معلمان این مدرسه نظر داد.

سطح علمی مدرسه نوآور

شرایط ورود به مدرسه نوآور

با توجه به محبوبیت و کیفیت بالای آموزشی نوآور سالانه دانش‌آموزان زیادی متقاضی ثبت‌نام و تحصیل در این مدرسه هستند. نوآور هم هرسال برای گزینش ورودی‌های سال جدید خود یک پیش ثبت‌نام انجام داده و با ببرسی معیارهایی مانند معدل و برگزاری آزمون ورودی برای دوره متوسطه اول و دوم، دانش‌آموزان موردنظرش را انتخاب و ثبت‌نام می‌کند. البته گفته می‌شود آزمون ورودی مدرسه نوآوران برای پایه نهم به دهم نسبت به سایر مدارس آسان‌تر است.

درنظر داشته باشید، ظرفیت مدرسه برای ثبت‌نام دانش‌آموزان محدود است. به همین دلیل مسئولان مدرسه به ترتیب زمان پیش ‌ثبت‌نام، با متقاضیان تماس می‌گیرند و ثبت‌نام‌ها را نهایی می‌کنند. در صورت تکمیل ظرفیت پذیرش، مجتمع آموزشی نوآور در قبال متقاضیانی که فرم پیش ثبت‌نام ارسال کرده‌­اند، مسئولیتی نخواهد داشت. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد دارید فرزندتان را در این مدرسه ثبت‌نام کنید، در اولین فرصت فرم پیش ‌ثبت‌نام مدرسه را پر کنید.

برای تکمیل پرسشنامه مربوط به پیش ثبت‌نام پایه‌های تحصیلی مختلف دبیرستان نوآور به سایت این مدرسه مراجعه کنید. همچنین درصورتی‌که می‌خواهید پیش از ثبت‌نام محیط مدرسه را بررسی کنید، می‌توانید روزهای زوج از ساعت 9:00 تا 10:30 به مدرسه بروید و از نزدیک شرایط آن را بسنجید.

شرایط ورود به مدرسه نوآور

آمار قبولی‌های المپیاد، مسابقات و کنکور سراسری

نوآور کنار توجه به درس دانش‌آموزان آن‌ها را برای شرکت در مسابقات مختلف تشویق می‌کند؛ چراکه هدف مدرسه رشد همه ابعاد شخصیتی دانش‌آموزان است. دانش‌آموزان مدرسه نوآور در مسابقاتی مانند المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، سازه‌های ماکارونی دانشگاه امیرکبیر، جشنواره خوارزمی، مسابقات روبوتیک، مسابقات ریاضی IMC و… شرکت کرده و فارغ از نتیجه مسابقات شانس خود را برای حضور در هر عرصه‌ای امتحان می‌کنند. در این بخش نام تعدادی از رتبه‌های برتر این مدرسه در دانشگاه‌های برتر ایران را آورده‌ایم.

آزمون‌های نوآور در طول سال

این مدرسه نیز مانند سایر مدارس درطول سال آزمون‌هایی برای اطلاع از وضعیت علمی و شرایط درسی دانش‌آموزان برگزار می‌کند. همچنین مدرسه نوآور نتایج آزمون را برای اطلاع والدین از وضعیت تحصیلی فرزندشان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

دانش‌آموزان همه مقاطع تحصیلی متوسطه اول این مدرسه علاوه‌بر آزمون‌های اصلی که پایان هر ترم برگزار می‌شود، امتحانات کلاسی، آزمون‌های هفتگی، امتحانات میان ترم و آزمون‌های جامع نیز در طول سال دارند. درنتیجه همیشه مباحث درسی برای دانش‌آموزان مرور خواهد شد و وضعیت درسی هریک از آن‌ها هم به خوبی مشخص می‌شود.

برنامه درسی نوآور در تابستان

این مدرسه درتابستان کلاس‌های مختلفی با هدف آشنایی دانش‌آموزان با کتاب‌های درسی سال آینده برگزار می‌کند. علاوه‌براین در تابستان کلاس‌های هنری و کامپیوتری هم در نوآور برقرار است. البته حضور در این کلاس‌ها اجباری نیست و دانش‌آموزان می‌توانند به دلخواه خود در هریک از آن‌ها شرکت کنند.

طبق گفته مسئولان مدرسه دانش‌آموزان با مشارکت در برنامه‌های تابستانی مدرسه نوآور، پایان فصل تابستان مهارت‌های مطالعه، جستجوی علمی و روش تحقیق و جستجو را به‌خوبی یاد خواهند گرفت.

برنامه درسی مدرسه نوآور در تابستان

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه نوآور

دانش‌آموزان مدرسه نوآور علاوه‌بر کلاس‌های درسی اصلی، کلاس‌های فوق برنامه هم دارند؛ فوق برنامه‌های این مدرسه شامل مواردی مانند کلاس‌های هنری، ورزشی، کلاس کامپیوتر و برنامه‌نویسی است. دانش‌آموزان می‌توانند هریک از این موارد را به دلخواه خود انتخاب کرده و در کلاس آن شرکت کنند. البته پیش از این کلاس‌های هنری تنها برای پایه نهم برگزار می‌شد؛ اما ممکن است تفاوت پیدا کرده باشد.

همچنین زبان ترمیک و پژوهش نیز در برنامه اصلی دانش آموزان متوسطه اول یعنی پایه هفتم تا نهم مدرسه نوآور قرار دارد.

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه نوآور

وضعیت اردوهای تفریحی در نوآور

یکی از مزیت‌ها و نکات دوست‌داشتنی مدرسه نوآور برای دانش‌آموزان اردوها و برنامه‌های تفریحی آن است. اردوهای بین شهری مدرسه نوآور برای هر پایه تحصیلی سالی یک بار و اردوهای داخل شهری مانند سینما و پارک سالی پنج یا شش بار خواهد بود. این مدرسه با اهداف مختلفی دانش‌آموزان را به اردو می‌برد.

اردوهای تابستانی برای آشنایی بیشتر با روحیات دانش‌آموزان برگزار می‌شوند. اردوی علمی-تفریحی آخر مهر ماه برای افزایش و تقویت دوستی و روابط صمیمی بین دانش‌آموزان است. همچنین اردوی اول آذر تنها هدف تفریحی داشته و برای تجدید قوای دانش‌آموزان پس از امتحانات میان‌ترم در نظر گرفته شده است. یک اردو هم آخر دی ماه برای استراحت بعد امتحانات نیم‌سال اول و ابتدای اردیبهشت برای تجدید انرژی پس از آزمون‌های میان‌ترم وجود دارد. به این ترتیب دانش‌آموزان در بازه‌های زمانی مشخصی و با هدف معینی به اردو خواهند رفت.

وضعیت اردوهای تفریحی در نوآور

در مدرسه نوآور چه خبر است؟

دانش‌آموزان و والدین آن‌ها درباره مدرسه نوآور نظرات و دیدگاه‌های مختلفی نقل کرده‌اند.

نوآور از نگاه دانش‌آموزان

باتوجه به آموزش و تدریس حرفه‌ای دبیران، امکانات رفاهی قابل قبول و اجرای برنامه‌های غیر درسی و مفرح مختلف این مدرسه از نظر دانش‌آموزان یکی از مدارس خوب تهران است که به همه ابعاد شخصیتی دانش‌آموز پرداخته و تک بعدی عمل نکرده است.

همچنین طبق گفته دانش‌آموزان جو و محیط مدرسه برای هر پایه تحصیلی متفاوت است. به‌عنوان مثال دانش‌آموزان پایه هفتم روابط صمیمی و مثبتی با هم دارند؛ اما هرچه دانش‌آموزان به مقاطع تحصیلی بالاتر بروند، سخت‌گیری مدرسه روی درس و آموزش بیشتر شده و تا حدودی از صمیمیت بین دانش‌آموزان کاسته می‌شود. از موارد دیگری که دانش‌آموزان درباره این مدرسه می‌گویند، وجود بعضی حواشی بین دانش‌آموزان است که دلیل آن حضور فعال دانش‌آموزان در شبکه‌های اجتماعی است.

مدرسه نوآور از نگاه دانش‌آموزان

نوآور از نگاه والدین

والدین هم مانند دانش‌آموزان از برنامه‌های درسی و غیر درسی مدرسه نوآور رضایت دارند. همچنین برنامه‌ریزی دقیق مدرسه و اجرای موبه‌مو برنامه‌های اعلام شده از سوی نوآور باعث شده والدین به‌طور کامل در جریان اتفاقات مدرسه قرار داشته باشند.

همچنین به نظر می‌آید این مدرسه نسبت به رضایت دانش‌آموزان و والدین از کیفیت تدریس و آموزش دبیران حساسیت خاصی دارد و درصورتی‌که هریک از افراد کادر آموزشی از نظر دانش‌آموز یا اولیا تدریس خوب یا رفتار صحیحی نداشته باشد، به سرعت آن دبیر را با دبیر دیگری جایگزین خواهد کرد.

امکانات رفاهی مدرسه نوآور

این مدرسه از نظر امکانات رفاهی و آموزشی در سطح متوسط و بالا قرار دارد. از امکانات مدرسه نوآور برای دانش‌آموزان می‌توان به بوفه با خوراکی‌های متنوع، سالن ورزشی سرپوشیده برای ورزش‌هایی مانند بسکتبال، والیبال، تنیس، پینگ‌پنگ و بدمینتون، آزمایشگاه شیمی و زیست، کتابخانه با فضای مطالعاتی و کتاب‌های متنوع درسی و غیردرسی اشاره کرد. این مدرسه همچنین برای ساعت نهار غذاهای خوشمزه و سالمی تدارک دیده است؛ اما استفاده از خوراکی‌ها و غذاها رایگان نیست و دانش‌آموزان باید هزینه آن را پرداخت کنند.

این مدرسه همچنین برای همه مراسم‌ها مانند روز دانش‌آموز، تولد دانش‌آموزان هر نیمه سال، چهارشنبه‌سوری و… جشن‌ها و مراسم‌های مختلفی در مدرسه برگزار می‌کند که ضمن ایجاد انرژی و روابط صمیمی میان دانش‌آموزان باعث افزایش نشاط و روحیه آن‌ها خواهد شد. ساعت کاری مدرسه هم از 7:30 یا 8:00 تا حدود 14:30 است.

امکانات رفاهی مدرسه نوآور

شهریه مدرسه نوآور

باتوجه به نوسان قیمت‌ها نمی‌توان به‌طور دقیق درباره هزینه‌ها و شهریه این مدرسه صحبت کرد؛ اما طبق آنچه که دانش‌آموزان مدرسه گفته‌اند پایه دهم این مدرسه حدود 20.000.000 تومان شهریه دارد. همچنین هزینه تحصیل درمقطع پیش‌دانشگاهی مدرسه نوآور در حدود 25.000.000 تومان است.

درصورتی‌که بخواهید از سرویس مدرسه هم استفاده کنید چیزی بین دو الی هفت میلیون تومان هم برای آن باید پرداخت کنید. به این ترتیب هزینه یک سال تحصیلی در این مدرسه بین 30.000.000 الی 35.000.000 تومان خواهد شد.

آدرس و شعب نوآور

همان‌طورکه گفته شد مدرسه نوآور درواقع یک مجتمع آموزشی بزرگ است که همه مقاطع تحصیلی پیش دبستانی تا دبیرستان را در خود جای داده است. به همین دلیل همه پایه‌های تحصیلی این مدرسه یک جا بوده و مدرسه نوآور فقط یک شعبه دارد. این مدرسه پیش از این در جردن واقع شده بود؛ اما حالا در فضایی بهتر و بزرگ‌تر و در خیابان شریعتی قرار دارد.

– آدرس مدرسه نوآور

تهران؛ خیابان شریعتی، بعد از دوراهی قلهک، پلاک 1400

شماره تماس: 0217480400 – 02126407721 – 02122906655

سرویس مدرسه نوآور

نوآور هم مانند بسیاری از مدارس برتر تهران برای دانش‌آموزان خود سرویس رفت‌وآمد فراهم کرده است. اگر فاصله خانه شما تا مدرسه نوآور زیاد است، می‌توانید با استفاده از سرویس مدرسه تردد فرزندتان را آسان و امن کنید.

هزینه سرویس نوآور مانند سایر مدارس به فاصله خانه تا مدسه بستگی دارد و چیزی در حدود 2.000.000 تا 7.000.000 تومان است. این هزینه از شهریه مدرسه جدا بوده و به‌طور سالانه دریافت خواهد شد.

مدارس هم‌تراز با نوآور

باتوجه به کیفیت آموزش، امکانات و کادر آموزشی حرفه‌ای مدرسه نوآور معرفی مدرسه هم‌تراز با آن دشوار است؛ اما با کمی اختلاف مدارس روشنگران، فدک، کوشش، راه شایستگان و شهید مهدوی مدرسه‌های مشابه نوآور هستند که می‌توانند جایگزینه خوبی برای این مدرسه باشند.

بنابراین درصورتی‌که به هر دلیلی فرزند شما در آزمون ورودی این مدرسه امتیاز کافی کسب نکرد یا در مصاحبه حضوری مدرسه قبول نشد، می‌تواند شانس خود را در این مدارس امتحان کند.

نوآور، تفریح و تحصیل

درآخر باید گفت مدرسه نوآور همان‌قدر که به درس و تحصیل دانش‌آموزان اهمیت می‌دهد، برای نشاط و تفریح آن‌ها هم اهمیت قائل است. همچنین نوآور با تشویق دانش‌آموزان برای حضور در مسابقات علمی مختلف به آن‌ها در رشد سایر ابعاد شخصیتی کمک می‌کند. بنابراین می‌توان گفت مدرسه نوآور یک مدرسه کامل و تمام عیار محسوب می‌شود که برای بهترین شرایط آموزش و پرورش را برای دانش‌آموزان فراهم کرده است. تیم کاراتدریس هم برای آموزش و فهم دروس مختلف به‌ویژه ریاضیات همراه فرزند شماست تا دخترتان بتواند در مدرسه نوآور سطح علمی بسیار بالایی داشته باشید. شما می‌توانید برای آموزش خصوصی ریاضی برای بهبود عملکرد در مدرسه ربانی با کاراتدریس در ارتباط باشید.

مدرسه نوآور ؛ تفریح و تحصیل

آموزش و پرورش حرفه‌ای در مجتمع و مدرسه دخترانه نوآور

مدارس برتر تهران کم نیستند؛ اما پیدا کردن مدرسه‌ای که بتوانید با خیال راحت فرزندتان را به آن بسپارید تا همه سال‌های پیش دبستانی تا دبیرستان را با موفقیت و شرایط تحصیلی خوب پشت سر بگذارد، دشوار به نظر می‌رسد. یکی از مدارسی که چنین شرایطی را برای فرزند شما فراهم کرده، مدرسه دخترانه نوآور در دوراهی قلهک است. این مجتمع آموزشی با پوشش همه پایه‌های تحصیلی محیطی سالم و امن برای رشد و شکوفایی استعداد دانش‌آموزان فراهم کرده است.

مدرسه نوآور

اگر شما هم می‌خواهید دخترتان شرایط لازم برای ورود به مدرسه دخترانه نوآور را داشته باشد، توصیه ما استفاده از کمک دبیران تدریس خصوصی است. با همراه معلمان خصوصی، فرزند شما برای آزمون ورودی مدرسه نوآور آماده شده یا در دروس مختلف تقویت خواهد شد. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون ورودی تا آخرین روز تحصیل در مدرسه نوآور همراه فرزند شما هستند. برای آشنایی با سطح علمی و امکانات مدرسه دخترانه نوآور این مطلب را از دست ندهید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

نمایش
هنوز ثبت نام نکرده اید؟! رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟!