مدرسه پسرانه هشترودی؛ یک مجموعه آموزشی ویژه همه پایه‌های تحصیلی

یکی از جالب‌ترین نقاط قوت مدرسه‌هایی که به مجتمع آموزشی تبدیل شده و همه مقاطع را پوشش داده‌اند، این است که در صورت رضایت خاطر از کیفیت آموزش، امکانات و تجهیزات و… می‌توانید با خیال راحت فرزندتان را تا آخرین سال تحصیلی همان‌جا ثبت‌نام کنید و برای هر مقطع دنبال مدرسه خوب نباشید. مجتمع آموزشی و مدرسه هشترودی از همین مدارس است که اغلب دانش‌آموزان آن با رضایت خاطر از پیش‌دبستانی تا دبیرستان را در همان مدرسه گذرانده‌اند. اگر شما هم قصد دارید پسرتان را در چنین مدرسه‌ای ثبت‌نام کنید، با کاراتدریس همراه باشید تا کمی بیشتر درباره مدرسه هشترودی، امکانات و آزمون ورودی آن بدانید.

اگر فرزندتان قصد تحصیل در هشترودی را دارد یا از دانش‌آموزان این مدرسه است، برای آمادگی در آزمون ورودی مدرسه یا تقویت دروس به‌ویژه درس ریاضی به کمک مدرس خصوصی ریاضی نیاز خواهد داشت. دبیران خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون تا فارغ‌التحصیلی همراه فرزندتان بوده و به او در پیشرفت درسی کمک خواهند کرد.

آشنایی با مدرسه هشترودی

این مدرسه حدود 24 سال سابقه فعالیت داره و طی این سال‌ها توانسته تجربه بسیار خوبی در زمینه آموزش به شیوه‌های مختلف وکسب کند. هشترودی با 2500 مترمربع فضای آموزشی و پژوهشی،کیفیت آموزشی و امکانات رفاهی بسیار زیادی برای دانش‌آموزان در نظر گرفته است.

از آنجاکه مسئولان این مدرسه به ورزش اهمیت زیادی می‌دهند، فضای ورزشی مجهزی فراهم کرده‌ و ساعات ورزش را دو برابر در نظر گرفته‌اند. این موضوع باعث افزایش نشاط و تندرستی پسران مدرسه هشترودی شده است. مسئولان مدرسه هشترودی همچنین با در نظر گرفتن یک اتاق بهداشت، امکان معاینه و سنجش سلامت عمومی دانش‌آموزان در محیط مدرسه را فراهم کرده‌اند. این موضوع باعث شده دانش‌آموزان از نظر جسمی و روحی شرایط ایده‌آلی را در هشترودی تجربه کنند.

همه کلاس‌های مدرسه هشترودی سیستم هوشمند نرم‌افزاری و سخت‌افزاری دارند. درنتیجه دانش‌آموزان از حمل کتاب بی‌نیاز هستند و می‌توانند از فضای هوشمندسازی شده مدرسه به جای کتاب‌های سنتی استفاده کنند. همچنین داشتن دپارتمان‌های آموزشی و پژوهشی مختلف زبان، هنر، روانشناسی، مشاوره و… از دیگر بخش‌های سیستم آموزشی حرفه‌ای هشترودی است.

به عنوان بخشی از فعالیت‌های مدرسه هم می‌توان به اجرای طرح شادی و نشاط به ابتکار دانش آموزان یا طرح حیاط پویا، برگزاری اردوهای مختلف (من و بابام، یک روز در مدرسه، بازدیدهای علمی و فرهنگی، تفریحی و ورزشی)، برگزاری اردوهای برون استانی، برگزاری جشنواره دست‌سازه‌ها و دستاوردهای پژوهشی، برگزاری جشنواره تلاش و خلاقیت، برگزاری جشنواره کارآفرینی، برگزاری مسابقات roll-play، جشن تجلیل از مقام معلم، جشن فارغ‌التحصیلی و تقدیر از دانش‌آموزان و برگزاری اردوهای مطالعاتی برای دانش آموزان کنکوری اشاره کرد.

ساعت شروع کلاس‌های دوره ابتدایی هشترودی 7:45 و پایان آن‌ها 14:30 دقیقه است و در هر پایه تحصیلی دو کلاس وجود دارد. همچنین ساعت شروع کلاس‌های دوره متوسطه اول 7:30 و پایان آن‌ها 15:30 دقیقه و ساعت شروع کلاس‌های دوره متوسطه دوم 7:45 و پایان آن‌ها 16:00 دقیقه است. برای مقاطع متوسطه اول و دوم هر پایه تحصیلی سه کلاس دارند و در اغلب کلاس‌های این مدرسه 17 تا 20 دانش‌آموز حضور دارند که باعث شده دبیران برای هر دانش‌آموزان زمان و توجه کافی داشته باشند.

سطح علمی مدرسه هشترودی

مدیریت مدرسه هشترودی سعی کرده است با فراهم کردن امکانات رفاهی و آموزشی مختلف، دبیران حرفه‌ای و مجرب، مشاوران تحصیلی متخصص و توانمند و استفاده از شیوه‌های آموزشی نوین فضایی علمی و پویا برای دانش‌آموزان ایجاد کند. این موضوع به تشویق دانش‌آموزان برای علم‌آموزی کمک بزرگی کرده است. اگر بخواهیم بازدهی دانش‌آموزان را به عنوان معیاری برای سطح علمی مدرسه در نظر بگیریم، تعداد قبولی‌های کنکور، المپیاد، جشنواره‌ها و مسابقات مختلف این مدرسه نشان می‌دهد سطح علمی مدرسه هشترودی نسبتا بالاست و شیوه آموزشی دبیران نتایج خوبی داشته است.

شرایط ورود به هشترودی

برای ورود به این مدرسه در مقطع تحصیلی شرایط متفاوتی وجود دارد. البته دانش‌آموزان دوره ابتدایی شرایط متفاوتی دارند و دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم فرایند مشابه و یکسانی را طی می‌کنند.

برای ثبت‌نام در دوره ابتدایی والدین باید با مراجعه به سایت مدرسه، فرم پیش‌ثبت‌نام را تکمیل کنند و منتظر تماس مسئولان مدرسه برای شرکت در طرح استعدادسنجی باشند. پس از آن والدین و دانش‌آموزان خردسال در جلسه معارفه و استعدادیابی شرکت خواهند کرد. در صورتی که مدرسه هشترودی دانش‌آموزی را تایید کند، پس از چند روز با والدین تماس خواهد گرفت. تکمیل فرم‌های مالی و ثبت‌نام در مدرسه هشترودی آخرین مرحله فرایند ورود دانش‌آموزان ابتدایی است.

والدین دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم در اولین قدم باید پرسشنامه مربوط به پیش ثبت‌نام را پر کنند. پس از مدتی مسئولان مدرسه برای دریافت فرم شرکت در طرح استعداد سنجی با والدین تماس خواهند گرفت. دانش‌آموزان باید در طرح سنجش و استعدادیابی شرکت کنند و از سوی مسئولان مدرسه مصاحبه شوند. در صورتی که دانش‌آموزی مورد تایید مدرسه باشد، با والدین برای اعلام تاییدی و تکمیل فرم‌های مالی تماس گرفته خواهد شد. در آخر دانش‌آموز باید در آزمون بورسیه «طرح تخفیف دانش‌آموزان ممتاز» شرکت کند.

آمار قبولی‌های مدرسه هشترودی در کنکور، المپیاد و مسابقات مختلف

این مدرسه در آموزش عملکرد خوبی داشته و توانسته در کنکور نتایج درخشانی کسب کند. تعدادی از قبولی‌های کنکور مدرسه هشترودی در دانشگاه‌های سراسری و در رشته‌های خوب را فهرست کرده‌ایم.

تعدادی از پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری سال 97 و 98

نام و نام‌خانوادگیرشتهدانشگاه
محمدعرفان زارعمهندسی عمرانصنعتی‌شریف
سدیف اصولیمهندسی عمرانصنعتی‌شریف
رامتین بهرامیمهندسی نفتصنعتی‌شریف
سهند مرتضویمهندسی شیمیتهران
سیدحسین رضویانپزشکیتهران
پارسا عابدریاضیاتتهران
علیرضا محمودی‌پورمهندسی نفتامیرکبیر
امیرحسین طحانیمهندسی نفتامیرکبیر
شاهین قوی‌پنجهمهندسی پزشکیامیرکبیر
رامتین بهرامیمهندسی نفتشریف
سهند مرتضویمهندسی شیمیتهران
پارسا عابدریاضیات و کاربردهاتهران
سپهر صفاییمهندسی صنایعتهران
پدرام فتاحیمهندسی معماریتهران
شایان عطاییمهندسی ماشین غذاییتهران
پرهام پرویز‌فرجاممهندسی کامپیوترخواجه‌نصیر
سیاوش طاهریمهندسی مکانیکعلم و صنعت
مهدی یارلومهندسی صنایعخوارزمی
امیرحسین زمانیمهندسی مکانیکبین‌المللی امام‌خمینی
متین معتمدیمهندسی عمران

صنعتی اراک

 

همچنین برندگان مرحله اول المپیاد کشوری از مدرسه هشترودی سیاوش طاهری در المپیاد ریاضی و کامپیوتر، محمدمهدی یارلو و سینا دهقانی‌نیری و پدرام فتاحی در المپیاد فیزیک و بهراد بنایی در المپیاد ادبیات هستند. ضمن اینکه بهراد بنایی موفق به کسب مدال نقره در المپیاد کشوری ادبیات شد.

برنامه درسی هشترودی در تابستان

مدرسه هشترودی در تابستان هم برنامه‌های متنوعی برای دانش‌آموزان در نظر می‌گیرد. اغلب برنامه‌های دوره ابتدایی و متوسطه اول هشترودی در تابستان شامل برنامه‌های اردو، ورزشی، زبان، موسیقی و کارگاه‌های هنری است؛ اما دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم اغلب زمان خود را به یادگیری و آشنایی با دروس سال بعد، رفع و اشکال‌یابی دروس سال پیش و مطالعه برای کنکور سپری می‌کنند و زمان کمتری به گردش و تفریح اختصاص می‌دهند.

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه هشترودی

این مدرسه از نظر فوق برنامه و اجرای برنامه‌های کنار درس شرایط بسیار خوبی دارد و تنوع زیادی ایجاد کرده است.

از جمله کلاس‌های فوق برنامه مدرسه هشترودی از نظر کلاس‌های هنری می‌توان به کلاس عروسک‌سازی، اوریگامی، موسیقی، نقاشی، تناتر، سرود، سفالگری، هنر نویسندگی و روزنامه‌نگاری، شاهنامه‌خوانی، خوش‌نویسی، عکاسی، هنر شعر و نقد ادبی، فن سخنوری، آداب معاشرت و روابط اجتماعی و… اشاره کرد.

همچین در حوزه کلاس‌های محاسباتی و هوش مدرسه هشتروی فوق‌برنامه‌هایی مانند بازی ریاضی، چرتکه، زبان، رباتیک، کامپیوتر، انیمیشن، دوره مسابقات جهانی ریاضی (IMC)، دوره مسابقات ریاضیات کانگرو (بازی‌های ریاضی)، دوره مسابقات جابر بن حیان، نوجوان و جوان خوارزمی، المپیادهای علمی، نجوم، اتومکانیک، تست زنی و آمادگی کنکور و… در این مدرسه برگزار می‌شود.

از دیگر کلاس‌هایی که برای آموزش‌های نوین در این مدرسه برگزار می‌شود دوره‌های آموزشی برای شرکت در آزمون‌های هماهنگ، برگزاری دوره‌های ویژه برای دانش‌افزایی خانواده، دوره جامع مدیریت کیفیت (TQM)، دوره آموزش شیوه‌های مدرن آموزشی، دوره آموزش کارآفرینی، آموزش زیست محیطی، کار آفرینی، مهارت‌های زندگی، زبانِ بدن، تشریح جانوری، START-UP و… هستند.

وضعیت اردوهای تفریحی در هشترودی

مجتمع آموزشی هشترودی کنار همه امکانات و مزایایی که برای دانش‌آموزان در نظر گرفته‌اند، اردوهای تفریحی مختلفی هم برگزار می‌کنند که باعث شده تعادل بین درس و تفریح به خوبی برقرار باشد. البته اغلب اردوهایی که برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی برگزار می‌شود درون شهری بوده و فقط در تهران است. همچنین بعضی اوقات برنامه‌هایی مانند کارگاه‌های آموزشی، یک روز با مادران یا پدران در مدرسه و… در محیط مدرسه برگزار می‌شود که نوع دیگری از برنامه‌های اردویی محسوب می‌شود؛ این در حالی است که اردوهای دوره متوسطه گاهی برون شهری هم هستند. اردوهای علمی، آموزشی و تفریحی این مقاطع تحصیلی شامل بازدید از موزه‌ها، سینما، مراکز علمی یا سفرهای زیارتی و طبیعت‌گردی است.

در مدرسه هشترودی چه می‌گذرد؟

نقل‌قول و نظرات مختلفی درباره این مدرسه وجود دارد که می‌توان آن را به تفکیک پایه تحصیلی بیان کرد.

دوره ابتدایی مدرسه هشترودی از نگاه والدین

اغلب والدین از آرامش و نظم موجود در این مدرسه رضایت خاطر دارند و معتقد هستند مسئولان مدرسه هشترودی نسبت به دانش‌آموزان احساس تعهد و مسئولیت‌پذیری بسیار زیادی دارند. یکی از والدین دانش‌آموزان درباره هشترودی گفته این مدرسه ضمن داشتن محیطی شاد و جذاب برای دانش‌آموزان، نظمی مثال‌زدنی دارد؛ چراکه مدرسه نه آنقدر سختگیر است که دانش‌آموزان اذیت یا دلزده شوند و نه آنقدر ساده که کودکان از مسیر تربیت صحیح خارج شوند؛ البته تعدادی از والدین هم چنین نظمی را عامل ایجاد استرس در دانش‌آموزان دانسته‌اند و آن را نمی‌پسندند.

کم بودن تعداد نفرات حاضر در هر کلاس باعث شده دبیران به خوبی برای تک‌تک دانش‌آموزان زمان بگذارند و آموزش باکیفیتی داشته باشند. علاوه‌براین مدرسه مشاوران بسیار خوبی هم دارد که به والدین برای رفتار صحیح با فرزندانشان آموزش‌های تربیتی ارائه می‌کنند.

کنار همه نکات مثبتی که درباره این مدرسه گفته شده، بسیاری از والدین هم از این مدرسه رضایت خاطر ندارند. کوچک بودن محیط مدرسه، عدم وجود نور کافی در کلاس‌ها، عدم ارائه خدمات مطلوب آموزشی و تفریحی به نسبت شهریه، برگزار نشدن کلاس‌های کامپیوتر و رباتیک و…

دوره متوسطه اول مدرسه هشترودی از نگاه دانش‌آموزان و والدین

مهم‌ترین ویژگی دوره متوسطه این مدرسه همکاری با دبیران بسیار جوان، با انرژی و پویاست که توانسته‌اند با دانش‌آموزان روابط صمیمی و دوستانه‌ای برقرار کنند. این موضوع باعث شده دانش‌آموزان با کمال میل از دبیران حرف شنوی داشته باشند و برای مطالعه دروس و حل تمرین با مدرسان مدرسه هشترودی همکاری کافی داشته باشند. هرچند عده‌ای از دبیران معتقد هستند این مدرسه نسبت به سال‌های گذشته افت داشته و کیفیت آموزشی آن پایین آمده است.

دوره متوسطه دوم مدرسه هشترودی از نگاه دانش‌آموزان و والدین

این مقطع تحصیلی برای دانش‌آموزان حساسیت و اهمیت بسیار بیشتری دارد؛ چراکه دانش‌آموزان در این مقاطع تحصیلی باید به طور جدی به کنکور فکر کنند. پدران و مادران درباره این مقطع تحصیلی در مدرسه هشترودی گفته‌اند مسئولان مدرسه در این پایه‌های تحصیلی به همه وعده‌ها و قول‌هایی که درباره برنامه درسی و مطالعاتی داده بودند، عمل کرده‌اند و با یک برنامه جامع و مطمئن به دانش‌آموزان کمک کرده‌اند سال کنکور را با آرامش طی کنند.

همچنین ارتباط دانش‌آموزان و مشاوران مدرسه بسیار خوب است و بچه‌های کنکوری توانسته‌اند هم از نظر تحصیلی و هم فردی از مشاوران آموزش و راهنمایی‌های خوبی دریافت کنند.

امکانات رفاهی هشترودی

هشترودی امکانات رفاهی و آموزشی متنوعی در اختیار دانش‌آموزان قرار داده که باعث شده محیط مدرسه بسیار پویا و علمی باشد.

رستوران با منوی غذایی متنوع و سالم، سالن غذاخوری، کتابخانه‌ای با چندین جلد کتاب درسی و غیر درسی، سالن مطالعه حرفه‌ای، آزمایشگاه مجهز، نمازخانه، اتاق بازی، حیاط با کفپوش مناسب برای دانش‌آموزان، کلاس‌های هوشمند، اتاق بهداشت، سایت کامپیوتری مجهز به سیستم‌های پیشرفته، زمین چمن، سالن ورزشی سر پوشیده، استخر، سالن تنیس، سالن اجتماعات، کارگاه تئاتر و فعالیت‌های هنری، کتابخانه کلاسی، کمد شخصی ویژه دانش‌آموزان و… از جمله امکانات رفاهی مدرسه است که فضای آموزشی را برای دانش‌آموزان به جایی بهتر و لذت‌بخش تبدیل کرده است.

علاوه‌براین همه مکان‌های عمومی و راهروهای مدرسه به دوربین مدار بسته مجهز هستند تا امنیت مدرسه به خوبی حفظ شود.

شهریه مدرسه هشترودی

با توجه به امکانات آموزشی و رفاهی مختلفی که مدرسه هشترودی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد، می‌توان گفت مبلغ شهریه آن منصفانه به نظر می‌آید.

شهریه هشترودی برای پیش‌دبستانی و دبستان در سال تحصیلی 95-96 به ترتیب در حدود 3.510.000 و 4.388.000 تومان است. همچنین هزینه شهریه مدرسه هشترودی در همین سال تحصیلی برای متوسطه دوم و پیش‌دانشگاهی برابر با 7.586.000 و 9.483.000 تومان بوده است.

طبیعی است که شهریه هشترودی برای سال تحصیلی پیش رو بیشتر از این مبالغ خواهد بود.

آدرس و شعب هشترودی

آدرس مدرسه هشترودی: مرزداران، انتهای خیابان اطاعتی، پلاک 6

شماره تماس: 02188255955

فکس: 88255676

ایمیل: info@drhashtroudi.ir

سرویس مدرسه هشترودی

خوشبختانه مدرسه هشترودی برای دانش‌آموزان خود سرویس ویژه رفت‌وآمد درنظر گرفته است. بنابراین شما می‌توانید با خیال راحت از خدمات سرویس مدرسه هشترودی استفاده کنید. هزینه سرویس مدرسه هشترودی از حداقل 2.000.000 تومان شروع می‌شود. اگر خانه شما تا مدرسه مسافت زیادی نداشته باشد، حداقل هزینه سرویس مدرسه برای فرزندتان در نظر گرفته خواهد شد.

همچنین به نظر می‌رسد حداکثر هزینه استفاده از سرویس مدرسه هشترودی چیزی در حدود 7.000.000 تومان باشد. این هزینه هنگام ثبت‌نام در مدرسه و به طور جداگانه از شهریه از شما گرفته خواهد شد.

مدارس هم‌تراز هشترودی

مجتمع آموزشی هشترودی یکی از مدارس برتر تهران است که همه مقاطع تحصیلی را پوشش می‌دهد. هرچند این مدرسه برای دانش‌آموزان انتخاب خوبی است؛ اما درصورتی‌که فرزند شما نتواند در این مدرسه پذیرفته شود، بهتر است مدارس هم‌رده با مدرسه هشترودی را در نظر داشته باشد. ما مدارس هم‌تراز با هشترودی را در هر مقطع تحصیلی برایتان فهرست کرده‌ایم.

– ابتدایی

تلاش، نظام مافی، علوی نوین، مدرسه البرز، صدرا نوین، سعادت‌آباد، مهر هشتم، امام‌صادق، مشکوه، مفید، واله، برهان و میزان

– متوسطه اول

صدرا نوین، امامت تلاش، 9 دی، شهید جهانی‌نسب، جاوید، مدرسه علامه حلی 6، پژوهش، سیدالشهدا، قدس 2، اندیشه و قلم

– متوسطه دوم

علامه حلی 4، تزکیه 1، شهید شهرام امامی، سرای دانش، جامی، پیشگام، باقرالعلوم، برهان، فرزانگان پویا و مشکوه

هشترودی؛ تعادل در آموزش و پرورش

به نظر می‌رسد مدرسه هشترودی مجموعه‌ای حرفه‌ای و کارآمد برای خانواده‌هایی باشد که ترجیح می‌دهند فرزندشان در محیط مدرسه، کنار درس و دانش، مهارت‌های مختلف زندگی، اجتماعی، هوش و… را بیاموزد. اگر شما هم از گروه همین والدین هستید، پیشنهاد می‌کنیم مدرسه هشترودی را در فهرست مدارس مناسب برای فرزندتان قرار دهید تا شاهد رشد و شکوفایی همه استعدادهای فرزندتان در زمینه‌های مختلف باشید.

درضمن شما می‌توانید از تیم تدریس خصوصی ریاضی کاراتدریس برای موفقیت در آزمون مدرسه هشترودی یا بهبود دروس محاسباتی فرزندتان کمک بگیرید. کاراتدریس با یک تیم حرفه‌ای برای آموزش مباحث ریاضی و قبولی در مدارس برتر تهران همراه دانش‌آموزان خواهد بود.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این مدرسه

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

شرایط ورود به مدرسه هشترودی چگونه است؟

برای ثبت‌نام در دوره ابتدایی والدین باید با مراجعه به سایت مدرسه، فرم پیش‌ثبت‌نام را تکمیل کنند و منتظر تماس مسئولان مدرسه برای شرکت در طرح استعدادسنجی باشند.والدین دانش‌آموزان دوره متوسطه اول و دوم در اولین قدم باید پرسشنامه مربوط به پیش ثبت‌نام را پر کنند. پس از مدتی مسئولان مدرسه برای دریافت فرم شرکت در طرح استعداد سنجی با والدین تماس خواهند گرفت. دانش‌آموزان باید در طرح سنجش و استعدادیابی شرکت کنند و از سوی مسئولان مدرسه مصاحبه شوند.

امکانات و خدمات مدرسه هشترودی چیست؟

رستوران با منوی غذایی متنوع و سالم، سالن غذاخوری، کتابخانه‌ای با چندین جلد کتاب درسی و غیر درسی، سالن مطالعه حرفه‌ای، آزمایشگاه مجهز، نمازخانه، اتاق بازی، حیاط با کفپوش مناسب برای دانش‌آموزان، کلاس‌های هوشمند، اتاق بهداشت، سایت کامپیوتری مجهز به سیستم‌های پیشرفته، زمین چمن، سالن ورزشی سر پوشیده، استخر، سالن تنیس، سالن اجتماعات، کارگاه تئاتر و فعالیت‌های هنری، کتابخانه کلاسی، کمد شخصی ویژه دانش‌آموزان و... از جمله امکانات رفاهی مدرسه است که فضای آموزشی را برای دانش‌آموزان به جایی بهتر و لذت‌بخش تبدیل کرده است.

آدرس مدرسه هشترودی کجاست؟

مرزداران، انتهای خیابان اطاعتی، پلاک 6شماره تماس: 02188255955 فکس: 88255676 ایمیل: info@drhashtroudi.ir

مدارس هم‌تراز مدرسه هشترودی کدام‌ها هستند؟

- ابتدایی تلاش، نظام مافی، علوی نوین، مدرسه البرز، صدرا نوین، سعادت‌آباد، مهر هشتم، امام‌صادق، مشکوه، مفید، واله، برهان و میزان- متوسطه اول صدرا نوین، امامت تلاش، 9 دی، شهید جهانی‌نسب، جاوید، مدرسه علامه حلی 6، پژوهش، سیدالشهدا، قدس 2، اندیشه و قلم- متوسطه دوم علامه حلی 4، تزکیه 1، شهید شهرام امامی، سرای دانش، جامی، پیشگام، باقرالعلوم، برهان، فرزانگان پویا و مشکوه

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.