مدرسه دخترانه صبا؛ از پیش‌دبستانی تا دبیرستان در یک مجموعه آموزشی حرفه‌ای

علی‌رغم اینکه والدین زیادی ترجیح می‌دهند فرزندشان از دوره پیش‌دبستانی تا پیش‌دانشگاهی را در یک مجموعه آموزشی و با فرهنگ و شیوه آموزشی واحد بگذراند؛ تعداد مدارسی که از دوره پیش دبستانی تا دبیرستان را در یک مجموعه کامل پوشش دهند، بسیار کم است. یکی از این مجموعه‌ها که از مدارس برتر تهران محسوب می‌شود، مجموعه آموزشی صباست. این مجتمع آموزشی در محیطی وسیع و مجهز، توانسته فضای لازم برای آموزش و تحصیل دانش‌آموزان از پیش‌دبستانی تا دبیرستان را فراهم کند. بنابراین شما می‌توانید به محیط مطمئن و علمی این مدرسه اعتماد کرده و فرزند خود را از ابتدا تا آخرین سال تحصیل در همین مدرسه ثبت‌نام کنید.

درحال‌حاضر مجموعه آموزشی صبا از اولین سال‌ تحصیل یعنی پیش دبستانی تا دبیرستان و هنرستان را پوشش می‌دهد و در همه مقاطع تحصیلی خود از بهترین مدرسه‌های پایتخت به‌شمار می‌آید؛ اما شهرت و خوش‌نامی مدرسه بیشتر برای هنرستان صبا است. مدرسه صبا با محیطی جذاب، تجهیزات و امکانات کم‌نظیر، پرسنل حرفه‌ای و فضایی علمی و پویا از مدارس محبوب و پرطرفدار تهران است.

اگر شما هم می‌خواهید فرزندتان واجد شرایط ورود و تحصیل در دبیرستان صبا باشد، پیشنهاد می‌کنیم برای آزمون ورودی این مدرسه یا بهبود وضعیت دروس از تدریس خصوصی دبیران مختلف، به‌ویژه معلم ریاضی کمک بگیرید. دبیران خصوصی ریاضی کاراتدریس از آزمون ورودی تا آخرین روز تحصیل در هنرستان صبا کنار فرزندتان هستند. در این مطلب درباره دبیرستان دخترانه صبا بیشتر خواهید دانست.

معرفی مدرسه صبا

مدرسه صبا در سال 77 در چهارراه پاسدارا تاسیس شد. این مجموعه آموزشی در ابتدا فقط برای مقطع دبیرستان دایر شده بود؛ اما به تدریج با توسعه زیرساخت‌ها توانست محیطی حرفه‌ای برای آموزش و پرورش دختران 6 تا 18 سال فراهم کند.

اینطور که به نظر میاد کیفیت و محبوبیت پایه‌های تحصیلی این مجموعه متفاوت است و دبستان صبا، دوره متوسطه اول صبا و دوره متوسطه دوم صبا به همین ترتیب کیفیت دارند. به عبارت دیگر دبستان صبا از بهترین دبستان‌های تهران است و پس از آن پایه‌های تحصیلی متوسطه اول و دوم در گروه مدارس برتر پایتخت قرار دارند؛ اما درنهایت هنرستان صبا، اولین و قوی‌ترین هنرستان کل تهران برای دختران محسوب می‌شود.

ازآنجاکه هنرستان صبا توانسته مباحث عملی و تئوری را به موازات هم پیش ببرد و بین این دو بخش آموزشی تعادلی خوب برقرار کند، بهترین هنرستان تهران برای قبولی در کنکور است؛ این در حالی است که بعضی هنرستان‌ها (مانند هنرهای زیبا) در مباحث عملی و بعضی دیگر (مانند خرد) در مفاهیم تئوری قوی‌ عمل کرده‌اند. همه این موارد باعث شده هنرستان صبا از دبیرستان آن کیفیت و عملکرد بهتری داشته باشد. طوری‌که در حال‌حاضر آمار قبولی‌های داوطلبان هنر این مجموعه آموزشی بسیار بیشتر از سایر رشته‌های تحصیلی آن است و پذیرفته‌شدگان رشته‌های ریاضی، تجربی یا علوم انسانی صبا چندان چنگی به دل نمی‌زند.

معرفی مدارس صبا

سطح علمی مدرسه صبا

همان‌طورکه گفتیم بین همه پایه‌ها و مقاطع تحصیلی مجموعه آموزشی صبا، هنرستان صبا بهترین کیفیت و بالاترین سطح علمی را دارد. این موضوع را از میزان قبولی‌های این هنرستان می‌تواند فهمید. البته باید گفت دبیرستان صبا به اندازه هنرستان آن موفق نبوده و رشته‌های نظری این مجموعه آموزشی از نظر قبولی‌های کنکور چندان درخشان نیستند.

بین رشته‌های نظری هم رشته ریاضی از تجربی شرایط بهتری دارد؛ با وجود این همچنان تعداد دانش‌آموزان رشته‌های نظری دبیرستان صبا از محصلان هنرستان آن بیشتر است. به‌طوری که هنرستانی‌ها در هریک از مقاطع دهم، یازدهم و دوازدهم فقط یک کلاس دارند که آن هم بیش از 30 نفر ظرفیت ندارد؛ اما تعداد کلاس‌های رشته‌های نظری بیشتر است.

درهرحال فضای علمی، محیط پویا و فعال، دبیران باتجربه و تجهیزات قابل‌توجه این مدرسه بهانه‌ای برای درس نخواندن برای دانش‌آموزان باقی نمی‌گذارد و همه دانش‌آموزان این مدرسه تا حد امکان برای داشتن سطح درسی قوی‌تر با هم رقابت دوستانه‌ای دارند.

علاوه‌براین مجتمع آموزشی صبا در زمینه‌های غیردرسی هم فعالیت چشمگیر و موفقیت‌های مختلفی دارد. به‌عنوان مثال در مسابقات این مدرسه در مسابقات تکواندو، هندبال و مشاعره تهران یا جشنواره ابداعات و اختراعات فرانسه مقام‌های مختلفی کسب کرده و خوش درخشیده‌اند. این موضوه نشان‌دهنده بالا بودن سطح علمی مدرسه در همه حوزه‌های درسی و غیر درسی است.

سطح علمی مدرسه صبا

آزمون ورودی مدرسه صبا

مجموعه آموزشی صبا یکی از بهترین مدارس تهران محسوب می‌شود که هرسال دانش‌آموزان زیادی متقاضی ورود و تحصیل در آن هستند. به همین دلیل این مدرسه غیر انتفاعی برای ثبت‌نام سالانه خود آزمون ورودی برگزار می‌کند و طبیعتا دانش‌آموزانی که بتوانند در آزمون مدرسه نمره قبولی کسب کنند، شرایط اولیه برای تحصیل در آن را خواهند داشت. البته آزمون ورودی مدرسه برای مقاطع متوسطه اول و دوم برگزار می‌شود و دانش‌آموزان پیش دبستانی و دبستان این آزمون را ندارند.

برای شرکت در آزمون ورودی مدرسه کافی است به سایت مدرسه و دبیرستان صبا مراجعه کنید. در سایت مدرسه می‌توانید شرایط شرکت در آزمون را مطالعه کرده و ثبت‌نام اولیه را انجام دهید.

آمار قبولی‌های المپیاد، مسابقات و کنکور سراسری

آزمون‌های صبا در طول سال

مجموعه آموزشی صبا علاوه‌بر امتحانات ترم اول و دوم، برای تعیین سطح درسی و علمی دانش‌آموزان و آمادگی بیشتر آن‌ها در امتحانات نهایی، دو یا سه امتحان جامع برگزار می‌کند. این مدرسه پس از هر آموزن هم کارنامه امتحانات و گزارش عملکرد دانش‌آموز را در اختیار والدین قرار می‌دهد تا از وضعیت تحصیلی فرزندشان مطلع شوند.

فوق‌برنامه‌ها در هنرستان صبا

برای فوق برنامه کلاس‌های متنوعی در هنرستان صبا برگزار می‌شود؛ اما به نظر می‌رسد حضور در این کلاس‌ها اجباری نیست و دانش‌آموزان می‌توانند به‌ دلخواه خود در این کلاس‌ها شرکت کنند.

فوق‌برنامه‌ها در هنرستان صبا

وضعیت اردوهای تفریحی در صبا

مجموعه آموزشی صبا اردوهای مختلفی را برای مقاطع تحصیلی و پایه‌های درسی مختلف برگزار می‌کند. این مدرسه اغلب اوقات اردوهای تهران‌گردی و علمی برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی و دوره متوسطه اول و اردوهای مسافرتی خارج از تهران برای دوره‌ متوسطه دوم در نظر می‌گیرد. البته احتمال دارد امسال تغییراتی در برنامه اردوها به وجود آمده باشد.

وضعیت اردوهای تفریحی در مدرسه صبا

در مدرسه صبا چه خبر است؟

باتوجه به اینکه هیچ‌چیز بیشتر از دیدگاه افرادی که حضور در این مدرسه را تجربه کرده‌اند، در شناخت مدرسه کمک نمی‌کند، در این بخش نظر دانش‌آموزان و والدین را درباره شرایط مدرسه، امکانات و رفتار والدین آورده‌ایم.

صبا از نگاه دانش‌آموزان

دانش‌آموزان پایه‌های مختلف معتقد هستند محیط مدرسه بسیار خوب و رابطه بین دانش‌آموزان صمیمی است. البته به نظر می‌آید تعداد انگشت‌شماری از دانش‌آموزان مسائل اخلاقی دارند که قابل چشم‌پوشی است.

همچنین تجربه و کیفیت آموزش هنرستان صبا برای دانش‌آموزان مطلوب بوده و کنار آموزش، امکانات رفاهی و تجهیزات مدرسه بسیار ایده‌آل است؛ اما به نظر می‌آید بعضی از دانش‌آموزان از امکانات ورزشی مدرسه و عدم توجه به ورزش و سلامت جسم در هنرستان صبا کمی گله‌مند هستند. همچنین گفته شده بعضی از سوالاتی که در مصاحبه حضوری از دانش‌آموز پرسیده می‌شود، بسیار بی‌ربط بوده و تنها باعث تشویش ذهنی او می‌شود.

مدارس صبا از نگاه دانش‌آموزان

صبا از نگاه والدین

حس خوب به مدرسه، تنها در دانش‌آموزان نیست، بلکه والدین هم از کادر مدیریت، اجرایی و آموزشی هنرستان صبا رضایت خاطر دارند.

مدارس صبا از نگاه والدین

امکانات مدرسه صبا

باتوجه به اینکه این مجموعه آموزشی پایه‌های تحصیلی متعدد و دانش‌آموزان زیادی دارد، طبیعی است که تجهیزات مختلف و قابل‌توجهی هم داشته باشد.

مجتمع آموزشی صبا بیش از 1000 متر فضای سبز، سه سایت کامپیوتری با تجهیزات کامل، دو کتابخانه مجهز به چندین جلد کتاب و محل مطالعه، آزمایشگاه‌های مجزا برای رشته تجربی و ریاضی، اتاق سمعی بصری، سالن ورزشی با امکانات معمول، سالن غذاخوری، سالن اجتماعات و نمازخانه است. علاوه‌براین این مدرسه یک وب‌سایت و سرویس رفت و برگشت هم دارد.

کنار همه این امکانات برنامه غذایی منظم، سالم و متنوع برای صبحانه، نهار و میان وعده از دیگر مواردی است که در این مدرسه و هنرستان صبا به آن توجه می‌شود. ساعت کاری مدرسه هم از 7:30 تا حدود 15:00 است.

امکانات مدرسه صبا

شهریه صبا

طبیعتا هریک از مقاطع تحصیلی هزینه‌ها و شهریه مربوط به خودشان را دارند. هزینه تحصیل دانش‌آموزان در دوره ابتدایی کمتر از سال‌های دیگر است و دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم و هنرستان صبا نسبت به پایه‌های تحصیلی دیگر شهریه بیشتری دارند.

برای اطلاع از جزییات شهریه ویژه هریک از رشته‌های تحصیلی باید با خود دبیرستان و هنرستان صبا تماس بگیرید؛ اما اگر بخواهیم کلیتی از شهریه دانش‌آموزان هنرستان صبا داشته باشیم، باید گفت هزینه تحصیل در پایه یازدهم هنرستان این مجموعه آموزشی حدود 20.000.000 تومان است.

البته هزینه‌های مربوط به سرویس رفت‌وآمد که حدود 5.000.000 تومان است؛ به‌طور جداگانه دریافت می‌شود. همچنین هزینه‌های جانبی مانند خرید وسایل و لوازم مختلف هم با خود خانواده‌هاست. از آنجا که هزینه وسایل و لوازم موردنیاز رشته‌های هنرستان بسیار گران است، به نظر می‌رسد یک سال تحصیل در این مدرسه برای هنرستانی‌ها حدود 30.000.000 الی 35.000.000 تومان تمام خواهد شد.

آدرس مدرسه صبا

همه مقاطع تحصیلی و پایه‌های درسی مدرسه صبا در مجموعه آموزشی صبا هستند. این مجموعه تنها یک شعبه دارد که در چهارراه پاسداران واقع شده است.

– آدرس مجموعه آموزشی صبا

تهران، چهارراه پاسداران، خیابان شهید بطحائی، خیابان شهيد احمدآبادي، مجتمع آموزشی دخترانه غيردولتي صبا

شماره تماس:  02122945113 – 02122945112

سرویس دبیرستان صبا

مدرسه صبا سرویس رفت‌وبرگشت هم برای دانش‌آموزان در نظر گرفته است و درصورتی‌که بخواهید از این سرویس استفاده کنید، می‌توانید با مدرسه هماهنگ باشید. البته هزینه مربوط به سرویس مدرسه از شهریه آن جداست. این هزینه چیزی حدود دو الی هشت میلیون تومان است که جدا از شهریه باید پرداخت شود.

مدارس هم‌تراز با مدرسه صبا

درنهایت می‌توان گفت این مدرسه یکی از بهترین‌های تهران به ویژه از نظر هنرستانی‌هاست و خیلی‌ از دانش‌آموزان خواهان تحصیل در آن هستند. اما درصورتی‌که فرزند شما نتوانست آزمون ورودی هنرستان صبا را با موفقیت پشت سر بگذارد، بهتر است شانس خود را برای ورود به مدارسی مانند نامی، عباس وزان 1، درخت دانش، شهید علیپور 1، حورا و عترت بسنجد؛ چراکه این مدارس هم مانند مدرسه صبا از مدارس برتر تهران بوده و هم‌تراز این مجموعه آموزشی عمل می‌کنند.

سخن پایانی

هرچند به نظر بسیاری از والدین و دانش‌آموزان افرادی که به رشته‌های هنرستانی روی می‌آورند، دانش‌آموزان تنبلی هستند، اما در واقعیت اینطور نیست و دانش‌آموزان هنرستانی افرادی تلاشگر، جدی در درس و بسیار پیگیر هستند که برای شرکت در کنکور هنر با هم رقابت تنگاتنگی دارند.

این دانش‌آموزان در چارچوب مقررات و برنامه‌های درسی هنرستان صبا می‌توانند مباحث عملی و تئوری را به موازات هم یاد گرفته و شانس خود را برای موفقیت در کنکور افزایش دهند؛ چراکه دبیران هنرستان صبا برای آموزش مفاهیم کنکور رتبه برتر حوزه کاری خود هستند و می‌توانند دانش‌آموزان را برای کنکور به‌خوبی آماده کنند.

اگر شما هم می‌‌خواهید فرزندتان در هنرستان تحصیل کرده و بتواند در کنکور هنر رتبه درخشانی کسب کند، هنرستان صبا را در فهرست مدارس مناسب برای دخترتان قرار دهید. همچنین می‌توانید از دبیران خصوصی ریاضی کاراتدریس برای تدریس خصوصی ریاضی کمک بگیرید. کاراتدریس همراه فرزند شما خواهد بود تا او بتواند بهترین نتیجه را از شرکت در آزمون ورودی این مدرسه بگیرد.

 

دبیرستان صبا دخترانه

مدرسه دخترانه صبا؛ از پیش‌دبستانی تا دبیرستان در یک مجموعه آموزشی حرفه‌ای

علی‌رغم اینکه والدین زیادی ترجیح می‌دهند فرزندشان از دوره پیش‌دبستانی تا پیش‌دانشگاهی را در یک مجموعه آموزشی و با فرهنگ و شیوه آموزشی واحد بگذراند؛ تعداد مدارسی که از دوره پیش دبستانی تا دبیرستان را در یک مجموعه کامل پوشش دهند، بسیار کم است. یکی از این مجموعه‌ها که از مدارس برتر تهران محسوب می‌شود، مجموعه آموزشی صباست. این مجتمع آموزشی در محیطی وسیع و مجهز، توانسته فضای لازم برای آموزش و تحصیل دانش‌آموزان از پیش‌دبستانی تا دبیرستان را فراهم کند. بنابراین شما می‌توانید به محیط مطمئن و علمی این مدرسه اعتماد کرده و فرزند خود را از ابتدا تا آخرین سال تحصیل در همین مدرسه ثبت‌نام کنید.

درحال‌حاضر مجموعه آموزشی صبا از اولین سال‌ تحصیل یعنی پیش دبستانی تا دبیرستان و هنرستان را پوشش می‌دهد و در همه مقاطع تحصیلی خود از بهترین مدرسه‌های پایتخت به‌شمار می‌آید؛ اما شهرت و خوش‌نامی مدرسه بیشتر برای هنرستان صبا است. مدرسه صبا با محیطی جذاب، تجهیزات و امکانات کم‌نظیر، پرسنل حرفه‌ای و فضایی علمی و پویا از مدارس محبوب و پرطرفدار تهران است.

اگر شما هم می‌خواهید فرزندتان واجد شرایط ورود و تحصیل در دبیرستان صبا باشد، پیشنهاد می‌کنیم برای آزمون ورودی این مدرسه یا بهبود وضعیت دروس از تدریس خصوصی دبیران مختلف، به‌ویژه معلم ریاضی کمک بگیرید. دبیران خصوصی ریاضی کاراتدریس از آزمون ورودی تا آخرین روز تحصیل در هنرستان صبا کنار فرزندتان هستند. در این مطلب درباره دبیرستان دخترانه صبا بیشتر خواهید دانست.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

نمایش
هنوز ثبت نام نکرده اید؟! رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟!