مجتمع آموزشی پسرانه روزبه؛ خانه‌ای امن برای همه مقاطع تحصیلی

مدارسی که همه مقاطع تحصیلی را پوشش می‌دهند برای بسیاری از خانواده‌ها محبوبیت بیشتری دارند؛ چراکه این افراد ترجیح می‌دهند فرزندشان از همان سال‌های اولیه تحصیل با یک فضای آموزشی، کادر آموزشی مشخص و همکلاسی‌های ثابتی پیش بروند تا ضمن اینکه بار روانی جابه‌جایی از مدرسه‌ای به مدرسه دیگر از روی دوش دانش‌آموز برداشته شود، دغدغه پیدا کردن مدرسه جدید هم برای والدین از میان برداشته شود. یکی از بهترین مدارس تهران که توانسته چنین محیطی را برای دانش‌آموزان فراهم کند، مدرسه روزبه یا مجتمع آموزشی روزبه است. این مدرسه پسرانه که همه مقاطع تحصیلی را در یک فضای بزرگ کنار هم جای داده، با ارائه امکانات رفاهی عالی و همکاری با دبیران مجرب، فضایی پویا و حرفه‌ای برای تحصیل دانش‌آموزان فراهم کرده است.

باتوجه به محبوبیت و امکانات رفاهی و آموزشی متنوع مدرسه روزبه، طبیعی است که متقاضیان ورود به این مدرسه بسیار زیاد باشند. بنابراین ثبت‌نام و تحصیل در این مدرسه با شرایط خاصی همراه است. اگر می‌خواهید پسرتان را در مدرسه روزبه ثبت‌نام کنید، می‌توانید با تیم تدریس خصوصی کاراتدریس تماس بگیرید تا با تدریس خصوصی ریاضی به فرزند شما برای قبولی در آزمون مدرسه روزبه به او کمک کنند. همچنین اگر فرزندتان از دانش‌آموزان این مدرسه است، دبیران تدریس خصوصی کاراتدریس به او برای تقویت دروس و حفظ جایگاه برتر در مدرسه کمک خواهند کرد. با کاراتدریس برای شناخت بیشتر مدرسه روزبه همراه باشید.

معرفی مدرسه روزبه

مجتمع آموزشی روزبه در سال ۱۳۶۸ فعالیت خود را آغاز کرد. این مجتمع که به مناسبت بزرگداشت استاد رضا روزبه، نام این آموزگار فداکار و پرتلاش را برای خود برگزیده، با هدف ایجاد محیطی آموزشی برای تربیت و تعلیم کودکان و دانش‌آموزان ایران اسلامی تاسیس شده است.

این مدرسه در فضای بسیار بزرگی دایر شده و همه مقاطع تحصیلی از پیش‌دبستانی تا دبیرستان را دربر می‌گیرد. هرچند همه ساختمان‌های مدرسه در یک جا واقع شده‌اند، اما درب ورودی هر ساختمان مجزا بوده و مسیر جداگانه‌ای دارد. این موضوع باعث شده دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی مختلف در یک محیط قرار نگیرند و این موضوع از نظر امنیت دانش‌آموزان و بهداشت روانی آن‌ها اهمیت بالایی دارد.

مدرسه روزبه محیطی پویا داشته و به‌لطف دبیران حرفه‌ای و باتجربه کنار تجهیزات پیشرفته و امکانات آموزشی مختلف به یکی از مدارس برتر تهران تبدیل شده است. همه این موارد باعث شده مدرسه روزبه دانش‌آموزان موفقی داشته باشد که در عرصه‌های مختلف رتبه‌های درخشانی کسب کنند.

سطح علمی مدرسه روزبه

مدرسه روزبه با امکانات آموزشی مختلف مانند زبان ترمیک موسسه کانون زبان، کلاس‌های آموزش رباتیک و سایر فعالیت‌های آزمایشگاهی و علمی یکی از بهترین مدارس تهران برای تحصیل پسران است. این مدرسه همچنین به شرکت در آزمون‌ها و مسابقات علمی اهمیت ویژه‌ای می‌دهد. درنهایت رتبه‌های دانش‌آموزان مدرسه روزبه در کنکور و سایر مسابقات و جشنواره‌های علمی هم قابل‌قبول است. بنابراین می‌توان گفت روزبه در سطح خودش یکی از مدارس خوب تهران از نظر سطح علمی محسوب می‌شود.

این مدرسه همچنین به‌طور هفتگی از دانش‌آموزان آزمون‌هایی می‌گیرد. این آزمون‌ها که حدود سه یا چهار آزمون در هفته هستند، برای ارزیابی علمکرد دانش‌آموز بوده و برای دبیران اهمیت بسیار زیادی دارند.

شرایط ورود به مدرسه روزبه

مدرسه روزبه فرایند پذیرش و ثبت‌نام شفافی دارد. سامانه پذیرش و ثبت‌نام این مدرسه از اسفند تا پایان فروردین فعال می‌شود. در این بازه زمانی اطلاعات دانش‌آموزان باید در سایت ثبت شود. پس از آن خانواده‌ها برای جلسه توجیهی حضوری دعوت‌نامه دریافت خواهند کرد. در این جلسه توجیهی خانواده‌ها با فرایند ثبت‌نام و فضای آموزشی مدرسه روزبه آشنا شده و کارت شرکت در آزمون دانش‌آموزان را دریافت می‌کنند. پس از برگزاری آزمون خانواده‌ها می‌توانند نتایج آزمون را براساس با وارد کردن کد داوطلبی دانش‌آموز مشاهده کنند. اگر دانش‌آموزان در این آزمون پذیرفته شده باشند، در مرحله بعد برای جلسه مصاحبه حضوری شرکت خواهند کرد. در آخر اگر دانش‌آموزان مرحله مصاحبه حضوری را هم با موفقیت پشت سر بگذارند برای ثبت‌نام در مدرسه روزبه دعوت خواهند شد.

در مجموع می‌توان گفت مدرسه روزبه برای ثبت‌نام دانش‌آموزان مصاحبه حضوری انجام می‌دهد؛ همچنین آزمون ورودی نه‌چندان سختی برای ورود به این مدرسه برگزار می‌شود. از دیگر شرایطی که برای ورود به این مدرسه مورد توجه مسئولان روزبه قرار می‌گیرد، معدل بالا و انضباط خوب دانش‌آموزان است.

آمار قبولی‌های المپیاد، مسابقات و کنکور سراسری

با وجود دبیران حرفه‌ای و برنامه مطالعاتی دقیق این مدرسه، داشتن رتبه‌های درخشان در کنکور، جشنواره خوارزمی، مسابقات علمی مختلف و… چندان جای تعجبی ندارد. بعضی از رتبه‌های کنکور این مدرسه را در ادامه آورده‌ایم.

برنامه درسی مدرسه روزبه در تابستان

این مدرسه برای تابستان دانش‌آموزان هم برنامه‌های مختلفی در نظر گرفته است. اردوهای تفریحی یا ورزشی، دوره‌های ترمیک زبان انگلیسی، کارگاه‌های هنری و… بخشی از برنامه‌های تابستانی مدرسه روزبه برای دانش‌آموزان است. همچنین روزبه برای دانش‌آموزان کنکوری برنامه‌هایی مانند اردوهای مطالعاتی، تست، دوره و تمرین و… در تابستان و ایام نوروز برگزار می‌کند.

فوق‌برنامه‌ها در مدارس روزبه

این مدرسه برای پرداختن به ابعاد مختلف شخصیت دانش‌آموزان و شکوفایی همه مهارت‌ها و توانمندی‌های آن‌ها برنامه‌های غیردرسی متنوعی برای آن‌ها در نظر گرفته است. کلاس‌های هنری مانند نقاشی، خوشنویسی، کاردستی، نمایش، تربیت شنوایی، ارتباط با طبیعت، آشنایی با رشته‌های هنری و…، آموزش زبان انگلیسی با همکاری کانون زبان ایران و ارائه مدرک پایان دوره به دانش‌آموزان، آموزش‌های رایانه مانند ICDL، یادگیری نرم‌افزارهای تخصصی، برنامه‌نویسی و…، مهارت‌های قرآنی مانند آداب تلاوت، انس با قرآن، قرائت، حفظ، اذان، یادگیری معانی و… و علوم آزمایشگاهی شامل سرگرمی‌های فیزیک، پل ماکارونی، بازدیدهای علمی از شرکت‌های داروسازی یا پژوهشکده رویان، برگزاری کلاس درس در آزمایشگاه‌های مجهز مدرسه، برگزاری مسابقات نجات تخم‌مرغ و سازه‌های ماکارونی و… بخش اصلی فوق‌برنامه‌های مدرسه روزبه است.

این مدرسه همچنین به ورزش و حفظ سلامت جسمی دانش‌آموزان اهمیت زیادی می‌دهد. شنا، فوتبال، اردوهای ورزشی، مسابقات ورزشی و… هم از فعالیت‌های مدرسه در زمینه تفریح و ورزش دانش‌آموزان است.

 

وضعیت اردوهای تفریحی در روزبه

روزبه به همان اندازه که به وضعیت درسی دانش‌آموزان اهمیت می‌دهد، به تفریح و فعالیت‌های غیردرسی آن‌ها هم رسیدگی می‌کند. در همین راستا اردوهای تفریحی مختلفی برای هریک از پایه‌های تحصیلی در نظر گرفته است. اغلب اوقات برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی اردوهای درون شهری مانند موزه، پارک و نمایشگاه در نظر گرفته می‌شود و دانش‌آموزان بزرگ‌تر به اردوهای بیرون شهری و سفر چند روزه به سایر شهرها هم برده می‌شوند.

در مجموع حفظ تعادل بین درس و تفریح باعث شده دانش‌آموزان بتوانند سال تحصیلی را با انرژی و آرامش کافی سپری کنند.

در مدرسه روزبه چه خبر است؟

روزبه از نگاه دانش‌آموزان

بعضی از دانش‌آموزان میزان سخت‌گیری مدرسه را بیش از حد می‌دانند؛ اما اغلب دانش‌آموزان نتیجه این سخت‌گیری که دانش‌آموزانی منظم و پویا هستند را دوست دارند. ضمن اینکه دانش‌آموزان کنکوری گفته‌اند مدرسه روزبه برخلاف بسیاری از مدارس دانش‌آموزان را در استرس آزمون کنکور قرار نمی‌دهد و همه کنکوری‌های این مدرسه با آرامش توانسته‌اند این برهه را سپری کنند. همچنین امکانات مختلف مدرسه، دبیران مجرب و حرفه‌ای، روابط صمیمی کادر مدرسه با دانش‌آموزان، برنامه‌ریزی دقیق تحصیلی و… از امکانات مختلفی هستند که دانش‌آموزان از آن لذت می‌برند.

گروهی از دانش‌آموزان مدرسه روزبه می‌گویند مشاوران تحصیلی و خانوادگی مدرسه هم به دانش‌آموزان و هم به والدین مشاوره می‌دهند و این باعث شده روابط فردی و مهارت‌های اجتماعی دانش‌آموزان به ویژه در ارتباط با خانواده‌ها در شرایط بهتری قرار بگیرد.

البته با همه این توصیفات بعضی دانش‌آموزان هم می‌گویند فشار درسی در این مدرسه بسیار بالاست و اگر دانش‌آموزان نمی‌توانند این حجم از فشار درس و رقابت را تحمل کنند، بهتر است مدرسه دیگری را انتخاب کنند؛ چراکه بعضی از دانش‌آموزان دقیقا به دلیل عدم توانایی در تحمل فشار درس این مدرسه از تحصیل در آن صرف نظر کرده‌اند.

روزبه از نگاه والدین

اولیای دانش‌آموزان هم درباره این مدرسه نظرات مختلفی دارند. بعضی می‌گویند شاهد رشد و پیشرفت فرزندشان در طول تحصیل در مدرسه روزبه بوده‌اند و نظم و انضباط مدرسه کنار دبیران پیگیر باعث شده دانش‌آموزان هم در مباحث درسی و هم در فعالیت‌های غیردرسی رشد خوبی داشته باشند. همچنین برخورد حرفه‌ای و مناسب مسئولان مدرسه از دیگر مواردی است که باعث خشنودی خانواده‌ها شده است.

درمقابل تعداد زیادی از پدران و مادران از میزان فشار درسی مدرسه و آسیب‌های جسمی و روحی که بابت فشار بالای درس و رقابت روی فرزندشان بوده گله دارند. آن‌ها می‌گویند رقابت ناسالم بین دانش‌آموزان و فشار درسی که دبیران به آن‌ها وارد می‌کنند، باعث افزایش تنش و استرس فرزندشان شده است. بنابراین دانش‌آموزانی که توان بالایی نداشته باشند، در این مدرسه آسیب خواهند دید. این والدین ناراضی می‌گویند مدرسه روزبه در دوره ابتدایی برخلاف عملکرد آموزش‌وپرورش به دانش‌آموزان نمره داده و ریزنمرات را هم ارائه می‌کند. همچنین اگر دانش‌آموزی توان درسی بالایی نداشته باشد، به‌راحتی او را اخراج می‌کنند.

علاوه‌براین بعضی والدین می‌گویند مدرسه برخلاف آنچه به‌نظر می‌آید هم در تدریس و هم در آمورزش و مدیریت کاملا سنتی عمل می‌کند.

امکانات رفاهی مدرسه روزبه

مدرسه روزبه امکانات آموزشی و رفاهی متنوعی دارد که باعث شده محیط مدرسه بسیار علمی، پویا و فعال باشد. از جمله امکاناتی که این مدرسه در اختیار دانش‌آموزان قرار داده می‌توان به سالن غذاخوری تمیز و بهداشتی، کتابخانه‌ای با چندین جلد کتاب درسی و غیردرسی، نمازخانه، کلاس‌های درسی هوشمند، کارگاه کامپیوتری با سیستم‌های پیشرفته، امکانات سمعی و بصری متنوع برای یادگیری بهتر، سالن اجتماعات و همایش و آزمایشگاه علوم با تجهیزات کافی اشاره کرد.

آشپزخانه این مدرسه روزانه حدود هزار پرس غذا برای دانش‌آموزان تدارک می‌بیند. علاوه‌براین مجموعه ورزشی بامداد هم کنار این مجموعه فرهنگی بنا شده تا دانش‌آموزان، اولیا و کارکنان مدرسه بتوانند از خدمات ورزشی این باشگاه شامل استخر، زمین مناسب جودو، هندبال، بسکتبال، والیبال، فوتسال، سالن بدنسازی و رستوران است. مدرسه روزبه همچنین یک فروشگاه به نام فروشگاه گلستان دارد که برای تامین لوازم موردنیاز دانش‌آموزان ساخته شده است. جالب است بدانید همه دانش‌آموزان از سود این فروشگاه سهام دارند و هر سال سود ناشی از فروش آن بین سهام‌داران تقسیم می‌شود. کنار همه این امکانات، اردوگاه جاجرود با خوابگاه، نمازخانه، سالن اجتماعات و زمین بازی‌های مختلف از دیگر امکانات و مزایایی است که مدرسه روزبه برای تفریح و استراحت دانش‌آموزان در نظر گرفته است.

وجود این امکانات در مدرسه دانش‌آموزان را به انجام بیشتر فعالیت‌های درسی و آموزشی تشویق می‌کند. همچنین مدرسه روزبه چندین ساختمان و چندین حیاط دارد. به‌این‌ترتیب دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی مختلف با یکدیگر ارتباطی نداشته و نظم مدرسه به خوبی برقرار است.

همچنین محیط مدرسه روزبه جوی مذهبی دارد و مسئولان آن به اموری مانند نمازهای روزانه، دعا و زیارت، برگزاری مناسبت‌های عید و عزاداری اهمیت زیادی می‌دهند.

شهریه مدرسه روزبه

درباره شهریه مدرسه روزبه حرف و سخن‌های مختلفی وجود دارد. بعضی می‌گویند هزینه شهریه نسبت به امکانات آن بسیار بالاست و عده دیگری معتقد هستند این هزینه کاملا مقرون‌ به صرفه است. شهریه پیش‌دبستانی روزبه در حدود 4.500.000 و دبستان در حدود 9.000.000 تومان است. این مدرسه همچنین برای دوره دوم متوسطه هزینه‌ای در حدود 8.500.000 و برای پیش‌دانشگاهی حدود 10.500.000 تومان دارد. البته بعضی هزینه‌های جانبی مانند هزینه اردو یا سرویس رفت‌وآمد از این هزینه جدا خواهد بود.

آدرس و شعب روزبه

همان‌طورکه گفته شد مدرسه روزبه همه مقاطع تحصیلی را پوشش می‌دهد و برای پایه‌های تحصیلی مختلف برنامه‌های درسی و آموزشی مختلفی دارد؛ اما شعب این مدرسه به صورت متمرکز یک جا نیستند و هریک ساختمان مجزایی دارند. البته همه این ساختمان‌ها در یک محله قرار داشته و فاصله چندانی با هم ندارند.

– آدرس دبستان دوره اول روزبه: خیابان شیخ بهایی شمالی، نرسیده به میدان پیروزان، بین کوچه دوازده متری اول و کوچه یازدهم، مقطع دبستان دوره ۱

شماره تماس: 0218۸۶۰۰۸۱۶ – 0218۸۶۱۳۶۶۷

– آدرس دبستان دوره دوم روزبه: خیابان شیخ بهایی شمالی، نرسیده به میدان پیروزان، کوچه دوازده متری اول، دبستان دوره ۲

شماره تماس: 0218۸۰۴۶۹۳۹ – 0218۸۰۳۰۰۵۱

– آدرس دبیرستان دوره اول روزبه: خیابان شیخ بهایی شمالی، نرسیده به میدان پیروزان، ۱۲ متری اول، دبیرستان روزبه (دوره ۱)

شماره تماس: 0218۸۰۴۱۲۰۲ – ۰۲۱۸۸۰۳۹۱۸۲

– دبیرستان دوره دوم روزبه: خیابان شیخ بهایی شمالی، نرسیده به میدان پیروزان، کوچه یازدهم، پلاک ۶، دبیرستان دوره دوم روزبه

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۰۳۰۲۵۸ – ۰۲۱۸۸۰۴۰۷۳۴

سرویس مدرسه روزبه

این مدرسه علاوه‌بر امکانات آموزشی و رفاهی مختلف، سرویس رفت‌وآمد هم دارد. هزینه سرویس مدرسه نسبت به فاصله خانه تا مدرسه متفاوت بوده و هزینه‌ای در حدود دو الی هفت میلیون تومان دارد. این هزینه که جدا از شهریه گرفته می‌شود، باید هنگام ثبت‌نام پرداخت شود.

مدارس هم‌تراز با روزبه

هرچند مدرسه روزبه امکانات آموزشی و رفاهی مختلفی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد، اما تنها مدرسه برتر تهران نیست. بنابراین درصورتی‌که فرزند شما به هر دلیلی نتوانست در این مدرسه قبول شود، می‌توانید شانس او را در مدارس هم‌تراز روزبه امتحان کنید.

از جمله مدارسی که چه از نظر کیفیت آموزشی و چه از نظر امکانات رفاهی هم‌رده و مشابه مدرسه روزبه هستند، می‌توان به مدارس علوی، مدرسه سروش، امام صادق (ع)، پند، نیکان و عبد صالح اشاره کرد.

روزبه؛ نشاط و آموزش توام

درنهایت می‌توان گفت وجود این همه امکانات آموزشی حرفه‌ای هر دانش‌آموزی را به فعالیت، یادگیری و تلاش تشویق می‌کند. درصورتی‌که می‌خواهید یک برنامه تحصیلی جدی برای فرزندتان داشته باشید، می‌توانید روی مدرسه روزبه برای موفقیت او حساب کنید. همچنین تیم تدریس خصوصی ریاضی کاراتدریس در این مسیر همراه شماست تا فرزندتان هم در آزمون ورودی مدرسه و هم در دروس محاسباتی عملکرد بسیار خوبی داشته باشد. اگر شما هم می‌خواهید در دروس ریاضیات و محاسباتی قدرتمند عمل کنید، با کاراتدریس تماس بگیرید.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این مدرسه

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

شرایط ورود به مدرسه روزبه چگونه است؟

در مجموع می‌توان گفت مدرسه روزبه برای ثبت‌نام دانش‌آموزان مصاحبه حضوری انجام می‌دهد؛ همچنین آزمون ورودی نه‌چندان سختی برای ورود به این مدرسه برگزار می‌شود. از دیگر شرایطی که برای ورود به این مدرسه مورد توجه مسئولان روزبه قرار می‌گیرد، معدل بالا و انضباط خوب دانش‌آموزان است.

امکانات و خدمات مدرسه روزبه چیست؟

از جمله امکاناتی که این مدرسه در اختیار دانش‌آموزان قرار داده می‌توان به سالن غذاخوری تمیز و بهداشتی، کتابخانه‌ای با چندین جلد کتاب درسی و غیردرسی، نمازخانه، کلاس‌های درسی هوشمند، کارگاه کامپیوتری با سیستم‌های پیشرفته، امکانات سمعی و بصری متنوع برای یادگیری بهتر، سالن اجتماعات و همایش و آزمایشگاه علوم با تجهیزات کافی اشاره کرد.

آدرس مدرسه روزبه کجاست؟

- آدرس دبستان دوره اول روزبه: خیابان شیخ بهایی شمالی، نرسیده به میدان پیروزان، بین کوچه دوازده متری اول و کوچه یازدهم، مقطع دبستان دوره ۱ شماره تماس: 0218۸۶۰۰۸۱۶ - 0218۸۶۱۳۶۶۷- آدرس دبستان دوره دوم روزبه: خیابان شیخ بهایی شمالی، نرسیده به میدان پیروزان، کوچه دوازده متری اول، دبستان دوره ۲ شماره تماس: 0218۸۰۴۶۹۳۹ - 0218۸۰۳۰۰۵۱- آدرس دبیرستان دوره اول روزبه: خیابان شیخ بهایی شمالی، نرسیده به میدان پیروزان، ۱۲ متری اول، دبیرستان روزبه (دوره ۱) شماره تماس: 0218۸۰۴۱۲۰۲ - ۰۲۱۸۸۰۳۹۱۸۲- دبیرستان دوره دوم روزبه: خیابان شیخ بهایی شمالی، نرسیده به میدان پیروزان، کوچه یازدهم، پلاک ۶، دبیرستان دوره دوم روزبه شماره تماس: ۰۲۱۸۸۰۳۰۲۵۸ - ۰۲۱۸۸۰۴۰۷۳۴

مدارس هم‌تراز مدرسه روزبه کدام‌ها هستند؟

از جمله مدارسی که چه از نظر کیفیت آموزشی و چه از نظر امکانات رفاهی هم‌رده و مشابه مدرسه روزبه هستند، می‌توان به مدارس علوی، مدرسه سروش، امام صادق (ع)، پند، نیکان و عبد صالح اشاره کرد.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.