مجتمع آموزشی رشد؛ مدرسه‌ای با استانداردهای آموزشی بالا

طبیعی است که هرچه محیط امکانات رفاهی و آموزشی مدرسه بیشتر باشد، توانمندی‌ها و استعدادهای بیشتری در دانش‌آموزان شکوفا خواهد شد. مجتمع آموزشی و مدرسه رشد هم با فراهم کردن امکانات رفاهی وآموزشی مختلف توانسته محیطی کم‌نظیر برای درس و آموزش فراهم کند. این مدرسه از مدارس برتر تهران محسوب شده و طرفداران زیادی دارد.

با توجه به محبوبیت بسیار زیاد مدرسه رشد، متقاضیان ورود به این مدرسه بسیار زیاد هستند. بنابراین ثبت‌نام و تحصیل در این مدرسه با شرایط خاصی همراه است. اگر برای ثبت‌نام فرزندتان در مدرسه رشد مصمم هستید، می‌توانید با تیم تدریس خصوصی کاراتدریس تماس بگیرید تا با تدریس خصوصی ریاضی به فرزند شما برای قبولی در آزمون مدرسه رشد کمک کنند. همچنین اگر فرزندتان از دانش‌آموزان این مدرسه است، دبیران تدریس خصوصی کاراتدریس به او برای تقویت دروس و حفظ جایگاه برتر در مدرسه کمک خواهند کرد. با کاراتدریس برای شناخت بیشتر این مدرسه همراه باشید.تدریس خصوصی ویژه قبولی آزمون ورودی مدرسه رشد

کمی بیشتر درباره مدرسه رشد

رشد یکی از مدرسه‌های برتر تهران به شمار می‌آید که برای همه مقاطع تحصیلی مراکز آموزشی دایر کرده است. این مدرسه هم برای دختران و هم پسران شعب مختلفی دارد که همگی در منطقه فرمانیه و اندرزگو واقع شده‌اند.

مدرسه رشد به رشد همه جانبه دانش‌آموزان پایبند بوده و به همین دلیل امکانات رفاهی و آموزشی مختلفی برای آن‌ها تهیه کرده است. از نظر مسئولان این مدرسه یک رشد همه جانبه شامل رشد دینی، رشد عاطفی و اخلاقی، رشد علمی، پژوهشی و فناورانه، رشد اقتصادی و حرفه‌ای، رشد میهن‌دوستی، رشد اجتماعی و سیاسی، رشد زیستی و جسمانی و همچنین رشد زیبایی‌شناختی و هنری است. با توجه به این موارد، مدرسه رشد سعی کرده امکانات و فوق‌برنامه‌های مختلفی برای دانش‌آموزان فراهم کند تا آموزش و پرورش آن‌ها را در همه زمینه‌ها به طور موازی پیش ببرد.

کمی بیشتر درباره مدرسه رشد

سطح علمی مدرسه رشد

همان‌‌طور که از آمار و ارقام مدرسه مشخص است، این مجتمع آموزشی در کنکور و مسابقات علمی مختلف مانند جشنواره خوارزمی، المپیاد و… عملکرد بسیار خوبی داشته و توانسته رتبه‌ها و نتایج درخشانی کسب کند. در چند سال اخیر تعداد رتبه‌های زیر هزار و دو رقمی مدرسه رشد قابل توجه بوده و دانش‌آموزان تلاشگر این مدرسه توانسته‌اند با همراهی دبیران حرفه‌ای و مجرب موفقیت‌های بالایی کسب کنند.

شرایط ورود به مدرسه رشد

از آنجا که این مدرسه از مدارس برتر تهران محسوب می‌شود، هرسال افراد زیادی متقاضی ثبت‌نام و تحصیل در آن هستند. به همین دلیل مدرسه رشد برای انتخاب و گزینش دانش‌آموزان آزمون ورودی و مصاحبه حضوری در نظر گرفته است. افرادی که بتوانند در هر دو مرحله پذیرفته شوند، در این مدرسه ثبت‌نام خواهند شد.

بنابراین برای ثبت‌نام در این مدرسه باید به صورت حضوری یا از طریق سایت پیش ثبت‌نام را انجام دهید. مسئولان مدرسه برای مراحل بعدی با شما تماس خواهند گرفت و زمان آزمون ورودی مدرسه رشد را به شما اطلاع خواهند داد. پس از قبولی در آزمون، مصاحبه حضوری انجام خواهد شد. اگر در این مرحله هم پذیرفته شوید، می‌توانید در مدرسه رشد ثبت‌نام کنید.

مراحل پیش ثبت‌نام از طریق سایت مدرسه رشد

 1. تكميل فرم ثبت‌نام از طريق سایت و دريافت كد رهگيري
 2. تماس تلفني مدرسه براي تنظيم زمان مصاحبه و آشنايي با خانواده و دانش‌آموز
 3. مراجعه پدر، مادر و دانش‌آموز متقاضي در زمان اعلام شده، همراه كپي و اصل شناسنامه دانش آموز (توصيه مي‌شود به موقع در زمان مقرر حضور يافته و حداكثر براي يك ساعت انجام امور آمادگي داشته باشيد.)
 4. اعلام نتيجه از طريق تماس تلفني مدرسه حداكثر 3 روز پس از مصاحبه
 5. ثبت نام قطعي

آمار قبولی‌های المپیاد، مسابقات و کنکور سراسری

این مدرسه در آزمون‌های مختلفی مانند آزمون کنکور، مسابقات علمی جهانی، جشنواره خوارزمی، المپیاد و… شرکت دارد و هرسال رتبه‌ها و نتایج درخشانی از این آزمون‌ها کسب می‌کند. در این بخش بعضی از قبولی‌های المپیاد این مدرسه را در سال‌های گذشته بررسی می‌کنیم.

 • کسب مقام اول ربات نمایشی و کسب ۳ سهمیه اعزام جهانی جشنواره بین المللی پروژه‌های دانش آموزی سینا 1398
 • کسب رتبه نخست کشوری در چهارمین جشنواره ملی 2019 Modcup در بخش هوافضا گرایش موشک آبی 4 مخزنه
 • کسب مقام اول سازه ماکارونی گرایش ستون فشاری علامه کاپ 1398
 • کسب مقام برتر انیمیشن و بازیسازی علامه کاپ 1398
 • کسب مقام بهترین طراحی در ربات اسپورت علامه کاپ 1398
 • کسب مقام برتر هوافضا پرومک کاپ 1398
 • کسب مقام اول جشنواره نوجوان خوارزمی در رشته داستان نویسی
 • کسب رتبه برتر پژوهش‌سراهای منطقه 1 شهر تهران
 • کسب مقام دوم سازه ماکارونی گرایش سازه هدفمند پرومک کاپ 1398
 • کسب مقام سوم رباتیک مسیر یاب پرومک کاپ 1398
 • کسب رتبه دوم مسابقات 2019 Fajrcup درهوا فضا (گرایش راکت آبی)
 • کسب رتبه دوم مسابقات 2019 Fajrcup درهوا فضا (گرایش گلایدر)
 • اعزام به مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی 2019 Firacup
 • قبولی 80 درصدی دانش‌آموزان در مسابقات بین‌المللی ریاضی (IMC – 1395-96)
 • قبولی 80 درصدی دانش‌آموزان در مسابقات بین‌الملیی ریاضی  (IMC – 1396-97)
 • کسب رتبه های برتر در مسابقات بین المللی ریاضی Kangaroo
 • کسب رتب های برتر در آزمون بین المللی پیشرفت ریاضی و علوم Timss
 • کسب رتبه برتردر جشنواره پژوهش سرا های شهر تهران
 • کسب رتبه برتر آزمون‌های جامع کشوری  (96-1395)
 • کسب رتبه برتر آزمون‌های جامع کشوری  (97-1396)
 • کسب رتبه برتر آزمون‌های جامع کشوری  (98-1397)
 • کسب رتبه دوم لیگ علمی کشورهای اسلامی – پایا
 • کسب رتبه برتر در جشنواره ریاضیات (MAPS – 1395-96)
 • کسب رتبه برتر در جشنواره ریاضیات (MAPS – 1396-97)

برنامه درسی مدرسه رشد در تابستان

مجموعه آموزشی رشد برای تابستان کلاس‌های درسی آشنایی با دروس سال آینده، کلاس‌های هنری و کلاس‌های زبان برگزار می‌کند. این مدرسه در دوره تابستان همچنین اردوهای مختلفی دارد که باعث می‌شود دانش‌آموزان از تابستان هم لذت ببرند.

البته دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم مدرسه رشد بیشتر زمان خود را به اجرای برنامه درسی و مطالعاتی، تمرین دروس، رفع اشکال، تست و… می‌پردازند تا برای آزمون کنکور آمادگی بیشتری پیدا کنند.

برنامه درسی مدرسه رشد در تابستان

فوق‌برنامه‌ها در مدارس رشد

مدارس رشد با هدف افزایش سطح علمی دانش‌آموزان و رشد ابعاد مختلف شخصیت آن‌ها، فوق‌برنامه‌های گوناگونی برای دانش‌آموزان برگزار می‌کند که از مهم‌ترین آن‌ها کلاس‌های تقویتی دروس تخصصی، کلاس‌های هنری، کلاس زبان خارجه، کلاس جبرانی، کامپیوتر، خلاقیت و مشاور درسی از مهم‌ترین کلاس‌های فوق‌برنامه مدارس رشد هستند.

فوق‌برنامه‌ها در مدارس رشد

وضعیت اردوهای تفریحی در رشد

مدرسه رشد اردوهای مختلفی در دو گروه تهران‌گردی و ایران‌گردی برگزار می‌کند. این اردوها با اهداف مختلفی مانند اردوهایی تفریحی، علمی، زیارتی یا سیاحتی هستند و هزینه آن‌ها مجزا از شهریه دریافت خواهد شد.

به طور معمول اردوهای ایران‌گردی برای دانش‌آموزان مقاطع بالاتر و اردوهای تهران‌گردی برای دانش‌آموزان دوره ابتدایی است.

وضعیت اردوهای تفریحی در رشد

در مدارس رشد چه خبر است؟

اگر می‌خواهید نسبت به هر مدرسه‌ای نگاه دقیق و بهتری داشته باشید، هیچ چیز به اندازه نشستن پای صحبت دانش‌آموزان مدرسه و والدین آن‌ها به شناخت بهتر کمک نخواهد کرد. به همین دلیل در ادامه نظرات دانش‌آموزان و والدین آن‌ها درباره این مدرسه را آورده‌ایم.

مدرسه رشد از نگاه دانش‌آموزان

اغلب دانش‌آموزان پایه‌های تحصیلی مختلف گفته‌اند از عملکرد، کیفیت آموزش، امکانات رفاهی و محیط شاد مدرسه رضایت دارند. رتبه‌های درخشان کنکور مدرسه رشد نشان‌دهنده شیوه‌های آموزش و تدریس کاربردی کادر آموزش است. اما در این میان دانش‌آموزانی هم هستند که از رفتار بعضی دبیران رضایت خاطر ندارند. البته این دانش‌آموزان هم گفته‌اند کیفیت آموزش رضایت‌بخش است و فقط رفتار بعضی دبیران موردتاییدشان نیست. همچنین بعضی دانش‌آموزان پایه آخر گفته‌اند میزان استرسی که در این سال تحصیلی به دانش‌آموزان تحمیل می‌شود، بسیار بالاست و اغلب دانش‌آموزان تحمل چنین تنشی را ندارند.

یکی دیگر از نقدهایی که دانش‌آموزان به این مدرسه دارند، این است که مدرسه رشد به مسائل مالی اهمیت بسیار زیادی می‌دهد. در مقابل کتابخانه مجهز و کتاب‌های ارزشمند این مدرسه نقطه قوت دیگری درباره آن هستند.

مدرسه رشد از نگاه دانش‌آموزان

مدرسه رشد از نگاه اولیا

عموم والدین از کیفیت آموزش و سطح علمی مدرسه رضایت دارند و معتقد هستند مسئولان مدرسه رشد مانند یک خانواده دلسوز دنبال رشد و پیشرفت دانش‌آموزان هستند. آموزش‌های حرفه‌ای، امکانات رفاهی متنوع و فضای رقابتی مدرسه رشد از نکات مورد توجه والدین بوده است.

البته بسیاری از خانواده‌ها هم نقدهای بسیار جدی به مدرسه رشد داشته‌اند. محیط استرس‌زا و فشار روانی بالا روی دانش‌آموزان باعث شده حال روحی بسیار از دانش‌آموزان مدرسه رشد نامناسب باشد.

عدم توجه به تعهدات و اجرای شعارهایی که در آغاز سال تحصیلی اعلام شده، نبود اردوهای تفریحی مناسب، کلاس‌های زبان و رایانه با سطح دانش پایین، عدم بررسی وضعیت درسی دانش‌آموزان، عدم رشد اجتماعی دانش‌آموزان و در آخر انتقادپذیری پایین مدرسه از نقاط ضعفی هستند که والدین درباره مدرسه رشد شعبه فرمانیه مطرح کرده‌اند.

به نظر می‌رسد خانواده‌ها از شعبه اندرزگوی مدرسه رشد رضایت بیشتری دارند. مشارکت دانش‌آموزان در تدریس، آموزش نکات پرورشی و اجتماعی در قالب فیلم‌های کوتاه و موارد مشابهی که موجب رشد دانش‌آموزان شده از مهم‌ترین نکاتی هستند که والدین درباره شعبه اندرزگو مدرسه رشد گفته‌اند.

مدرسه رشد از نگاه اولیا

امکانات رفاهی مدرسه رشد

همان‌طورکه گفته شد مدرسه رشد از مدارس برتر پایتخت است که امکانات رفاهی مختلفی در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد.

از جمله امکانات این مدرسه خوش‌نام می‌توان به رستواران، سالن غذاخوری، بوفه با خوراکی‌های سالم، کتابخانه با چندین جلد کتاب درسی و غیر درسی، سالن مطالعه با شرایط مطالعه حرفه‌ای، نمازخانه، آزمایشگاه مجهز زیست، شیمی و فیزیک، اتاق بازی، پزشک، کارگاه هنر، سالن ورزشی مجهز، سایت کامپیوتر با سیستم‌های پیشرفته، امکانات سمعی بصری و سالن آمفی تئاتر اشاره کرد.

وجود امکانات رفاهی و آموزشی مختلف باعث شده این مدرسه محیطی پویا و بانشاط داشته باشد. درنتیجه دانش‌آموزان برای تحصیل در این مدرسه نیازی به نظارت ندارند و خودشان مشتاقانه در محیط علمی مدرسه رشد به مطالعه و تحقیق می‌پردازند.

امکانات رفاهی مدرسه رشد

شهریه مدرسه رشد

این مدرسه به دلیل ارائه امکانات مختلف و داشتن دبیران مجرب شهریه قابل توجهی هم دارد. برای مثال شهریه دوره پیش‌دبستانی مدرسه رشد در سال تحصیلی 95-96 در حدود 4.000.000 تومان و شهریه دوره ابتدایی در حدود 4.800.000 تومان بوده است.

طبیعی است که برای سال تحصیلی پیش رو شهریه مدرسه رشد به مراتب بسیار بالاتر از این مبالغ باشد. البته به نظر می‌رسد این مدرسه برای پرداخت شهریه با خانواده‌ها همکاری کافی داشته و مشکلی برای پرداخت قسطی شهریه وجود ندارد.

آدرس و شعب رشد

این مدرسه به لطف عملکرد خوب و سابقه درخشان توانسته به یکی از مدارس برتر تهران تبدیل شده و به تدریج توسعه پیدا کند. درحال‌حاضر مدرسه رشد شعبی در مقاطع تحصیلی مختلف دارد که همه آن‌ها در محدوده فرمانیه قرار دارند.

– آدرس دبستان دخترانه رشد: بعد از سه راه دزاشیب، ابتدای فرمانیه غربی، کوچه حوری، کوچه قاسمی، پلاک 28

شماره تماس: 02122214955 – 02122677995 – 02122677996

– آدرس دبستان پسرانه رشد: خیابان فرمانیه، خیابان وطن پور شمالی، کوچه داریوش

شماره تماس: 0212۲۷۰۶۸۴۱ – 0212۲۷۱۳۲۳۶

– آدرس متوسطه دوره اول رشد: قیطریه، بلوار اندرزگو (صبا)، خیابان فاطمیه، خیابان گودرزی (مهر6)، انتهای خیابان حامدی، خیابان دهقانی (مهر 8)، پلاک 24

تلفن تماس: 02122678100 – 02122213300

– آدرس متوسطه دوم رشد: فرمانیه، خیابان دیباجی شمالی، کوهستان هشتم، پلاک 71

شماره تماس: 3-02126123841

سرویس مدرسه رشد

این مدرسه کنار همه مزایا و امکاناتی که در اختیار دانش‌آموزان قرار داده، سرویس تردد هم برای آن‌ها در نظر گرفته که هزینه آن نسبت به موقعیت مکانی و مسافت خانه تا مدرسه متفاوت خواهد بود. مبلغ سرویس رفت‌وآمد مدرسه رشد بین 2.000.000 تا 7.000.000 میلیون تومان است که جدا از شهریه بوده و هنگام ثبت‌نام دانش‌آموزان، باید پرداخت شود.

مدارس هم‌تراز با رشد

همان‌طور که تاکنون متوجه شده‌اید، مجموعه آموزشی رشد یکی از بهترین و برترین مدارس تهران محسوب می‌شود. مدرسه‌ای که نمی‌توان به سادگی مدرسه‌ای هم تراز آن پیدا کرد. با وجود این در ادامه برای هر مقطع تحصیلی مدرسه‌هایی را نام برده‌ایم که هم رده مدرسه رشد محسوب می‌شوند. بنابراین درصورتی‌که فرزند شما نتوانست برای قبولی در این مدرسه شانسی داشته باشد، می‌تواند برای ورود به این مدارس تلاش کند.

مدارس دبستان‌ پسرانه هم‌تراز با رشد

ایرانیان، علم و ادب، سراج معین، طلایه داران و حکیم

مدارس متوسطه دوم دخترانه هم‌تراز با رشد

بشری 1، زینبیه، مطهره شاهد و حکمت

مجتمع آموزشی رشد؛ آموزش و پرورش همه جانبه

مدرسه رشد با محیطی پویا و امکانات رفاهی خوب، همراهی دبیران باتجربه و توجه به سایر نیازهای روحی-جسمی دانش‌آموزان آن‌ها را به درس و رقابت علمی سالم تشویق کرده است. به همین دلیل همه دانش‌آموزان این مدرسه به‌طور خودجوش دنبال کسب رتبه‌های عالی در مسابقات علمی مختلف هستند.

همه این موارد باعث شده والدین زیادی بخواهند فرزندشان در این مدرسه جایی داشته باشد. اگر شما هم خواهان حضور و تحصیل فرزندتان در مدرسه رشد هستید، می‌توانید از مشاوره و تدریس خصوصی دبیران کاراتدریس برای بالا بردن شانس قبولی او در آزمون ورودی مدرسه بهره ببرید. معلمان خصوصی کاراتدریس با استفاده از جدیدترین و حرفه‌ای‌ترین شیوه‌های آموزشی در یادگیری اصولی همه دروس به ویژه ریاضی به فرزندتان کمک کرده و بستر لازم برای موفقیت او را فراهم می‌کنند.

مجتمع آموزشی رشد؛ آموزش و پرورش همه جانبه

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این مدرسه

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

شرایط ورود به مدرسه رشد چگونه است؟

مدرسه رشد برای انتخاب و گزینش دانش‌آموزان آزمون ورودی و مصاحبه حضوری در نظر گرفته است. افرادی که بتوانند در هر دو مرحله پذیرفته شوند، در این مدرسه ثبت‌نام خواهند شد.

امکانات و خدمات مدرسه رشد چیست؟

از جمله امکانات این مدرسه خوش‌نام می‌توان به رستواران، سالن غذاخوری، بوفه با خوراکی‌های سالم، کتابخانه با چندین جلد کتاب درسی و غیر درسی، سالن مطالعه با شرایط مطالعه حرفه‌ای، نمازخانه، آزمایشگاه مجهز زیست، شیمی و فیزیک، اتاق بازی، پزشک، کارگاه هنر، سالن ورزشی مجهز، سایت کامپیوتر با سیستم‌های پیشرفته، امکانات سمعی بصری و سالن آمفی تئاتر اشاره کرد.

آدرس مدرسه رشد کجاست؟

- آدرس دبستان دخترانه رشد: بعد از سه راه دزاشیب، ابتدای فرمانیه غربی، کوچه حوری، کوچه قاسمی، پلاک 28 شماره تماس: 02122214955- آدرس دبستان پسرانه رشد: خیابان فرمانیه، خیابان وطن پور شمالی، کوچه داریوش شماره تماس: 0212۲۷۰۶۸۴۱- آدرس متوسطه دوره اول رشد: قیطریه، بلوار اندرزگو (صبا)، خیابان فاطمیه، خیابان گودرزی (مهر6)، انتهای خیابان حامدی، خیابان دهقانی (مهر 8)، پلاک 24 تلفن تماس: 02122678100- آدرس متوسطه دوم رشد: فرمانیه، خیابان دیباجی شمالی، کوهستان هشتم، پلاک 71 شماره تماس: 3-02126123841

مدارس هم‌تراز مدرسه رشد کدام‌ها هستند؟

- مدارس دبستان‌ پسرانه هم‌تراز با رشد ایرانیان، علم و ادب، سراج معین، طلایه داران و حکیم- مدارس متوسطه دوم دخترانه هم‌تراز با رشد بشری 1، زینبیه، مطهره شاهد و حکمت

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.