مدرسه پسرانه پیام غدیر؛ مجموعه‌ آموزشی مذهبی و گران‌قیمت

از مهم‌ترین مزایای مدارسی که در قالب یک مجموعه آموزشی فعالیت می‌کنند، این است که در صورت رضایت خاطر از کیفیت آموزش، امکانات، تجهیزات و… می‌توانید با خیال راحت فرزندتان را تا آخرین سال تحصیلی همان‌جا ثبت‌نام کنید و برای هر پایه و مقطع تحصیلی دنبال مدرسه خوب و کارآمد نباشید. مجتمع آموزشی و مدرسه پیام غدیر یکی از همین مدارس است. این مدرسه با فضای مذهبی و علمی یکی از مدارس برجسته تهران است. اگر شما هم قصد دارید فرزندتان را در چنین مدرسه‌ای ثبت‌نام کنید، با کاراتدریس همراه باشید تا کمی بیشتر درباره مدرسه پیام غدیر، امکانات و آزمون ورودی آن بدانید.

البته فراموش نکنید اگر فرزندتان قصد تحصیل در پیام غدیر را دارد یا از دانش‌آموزان این مدرسه است، برای آمادگی در آزمون ورودی دوره متوسطه دوم مدرسه پیام غدیر یا تقویت دروس به‌ویژه درس ریاضی به همراهی دبیر خصوصی ریاضی نیاز خواهد داشت. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون تا فارغ‌التحصیلی در پیام غدیر در همه پایه‌های تحصیلی همراه فرزندتان بوده و به او در پیشرفت درسی کمک خواهند کرد.

کمی بیشتر درباره پیام غدیر

دبیرستان پیام غدیر در سال 1370 تاسیس شده است. هدف بانیان خیر این دبیرستان تربیت دانش‌آموزان متعهد ومتخصص بوده است. مدرسه راهنمایی در سال 1372 به حسینیه محبین‌الائمه در خیابان ری منتقل شد و محل فعلی دبستان  پیام غدیر ظرف مدت 14 ماه ساخته شد و در مهر ماه 1373 کار خود را آغاز کرد. همچنین مدرسه راهنمایی از حسینیه محبین الائمه به خیابان ایران منتقل شد. در سال 1375 نیز سال اول دبیرستان پیام غدیر همراه با مدرسه راهنمایی تاسیس شد. ساختمان فعلی دوره متوسطه دوم این مدرسه هم تا تکمیل حدود 6 سال زمان برد. در سال تحصیلی 94 – 93 ساختمان جدید دبستان دوره اول افتتاح شد.

هم‌اکنون موسسه پیام غدیر با حدود 850 دانش‌آموز و بین از 150 کارمند و دبیر در مقاطع پیش دبستانی، دبستان دوره اول و دوم، دبیرستان دوره اول و دوم در رشته‌های علوم معارف اسلامی، انسانی و ریاضی فعال است. پس اگر فرزندتان قصد ادامه تحصیل در رشته تجربی را دارد، پیام غدیر برای فرزند شما مناسب نیست.

مدرسه پیام غدیر همچنین یک مدرسه با فضای کاملا مذهبی است و به اجرای احکام، نماز، روزه، برگزاری مراسم مذهبی مختلف و… اهمیت زیادی می‌دهد. بنابراین در صورتی که شما خانواده‌ای مذهبی نیستید، این مدرسه برای شما مناسب نخواهد بود.

این مدرسه با آزمون‌های مختلف و کلاس‌های آموزشی گوناگون طی سال‌های گذشته توانسته نتایج درخشانی در مسابقات علمی مختلف کسب کند. این موضوع باعث شده در حال حاضر سطح علمی مدرسه بسیار بالا باشد.

سطح علمی مدرسه پیام غدیر

اگر آمار و ارقام مربوط به قبولی در کنکور و موفقیت‌های المپیادی را معیاری برای سنجش سطح علمی مدرسه پیام غدیر بدانیم، این مدرسه جایگاه رضایت‌بخشی خواهد داشت. شاید تعداد قبولی‌های کنکور و المپیادی مدرسه پیام غدیر نسبت به مدارس رتبه یک تهران بالا نباشد، اما در مقایسه با بسیاری از مدارس شرایط بسیار ایده‌آلی دارد. همچنین سبک آموزشی این مدرسه، دبیران حرفه‌ای و باتجربه، امکانات و تجیهزات عالی و… باعث شده سطح علمی این مدرسه بسیار بالا باشد.

شرایط ورود به پیام غدیر

مدرسه پیام غدیر یکی از مدارس برتر تهران است که به لطف امکانات رفاهی مختلف و کیفیت آموزشی بالا برای بسیاری از خانواده‌های مذهبی و دانش‌آموزان محبوبیت دارد. طبیعتا ظرفیت مدرسه برای پذیرش همه متقاضیان کافی نیست؛ به همین دلیل مدرسه پیام غدیر برای گزینش دانش‌آموزان شرایط خاصی را اعلام کرده است.

دانش‌آموزان دوره ابتدایی این مدرسه شرایط پیچیده‌ای برای ثبت‌نام و تحصیل در این مدرسه ندارند و فقط کافی است پیش ثبت‌نام انجام شود؛ اما دانش‌آموزان دوره متوسطه این مدرسه برای تحصیل در پیام غدیر شرایط دیگری دارند. این دانش‌آموزان باید ابتدا در بهمن ماه پیش ثبت‌نام در مدرسه پیام غدیر را انجام دهند. برای این کار دانش‌آموزان یا والدین می‌توانند به سه روش عمل کنند، یعنی می‌توانند از طریق سایت، تماس تلفنی و حضوری پیش ثبت‌نام را انجام دهند. در نظر داشته باشید برای پیش ثبت‌نام در این مدرسه دانش‌آموزان باید انضباط عالی و معدل بالای 19 داشته باشند.

پس از آن دانش‌آموزان باید در آزمون ورودی مدرسه شرکت کنند. در صورتی که در آزمون ورودی هم پذیرفته شوند، وارد مرحله آخر یعنی مصاحبه حضوری می‌شوند. در آخر دانش‌آموزانی که همه این مراحل را پشت سر گذاشته باشند، می‌توانند در این مدرسه ثبت‌نام و تحصیل کنند.

آمار قبولی‌های مدرسه پیام غدیر در کنکور، المپیاد و مسابقات مختلف

مدرسه پیام غدیر در سال‌های تحصیلی مختلف قبولی‌های زیاد و بسیار درخشانی در کنکور و سایر مسابقات علمی داشته است.

تعدادی از پذیرفته‌شدگان کنکور سراسری

نام و نام‌خانوادگی رشته

رتبه

حسین دورودی

حقوق

15

سید علی شاه‌صاحبی

حقوق

49

امیرحسین ادیبی

حقوق

87

حسین حیدری

حقوق

102

محمدرضا باقری

مهندسی صنایع

115

امیرحسین شکری

مدیریت دولتی

126

محدحسین بهشتی

فقه و حقوق اسلامی

166

سید حسن امام

ریاضی

905

امیرحسین شکری

انسانی

126

محمدحسین بهشتی

انسانی

166

جلال صادقی

انسانی

667

مسلم اصغری‌خواه

انسانی

683

امیرحسین احمدی

انسانی

716

حسین حبیبی

انسانی

834

برنامه درسی پیام غدیر در تابستان

پیام غدیر در طول تابستان هم برای دانش‌آموزان برنامه‌های تفریحی و آموزشی مختلفی دارد. اردوهای گوناگون، اجرای همایش و جشن‌ها و اعیاد مذهبی و… از اصلی‌ترین برنامه‌های مدرسه پیام غدیر در تابستان است.

دانش‌آموزان متوسطه دوم پیام غدیر بیشتر زمان حضور در مدرسه را به درس و مطالعه برای کنکور می‌پردازند. یادگیری مباحث جدید، مرور دروس قبل، رفع اشکال، تست‌زنی و… از مهم‌ترین برنامه این مقطع تحصیلی در تابستان است.

فوق‌برنامه‌ها در مدرسه پیام غدیر

این مدرسه برای هریک از مقاطع تحصیلی برنامه‌های غیردرسی متنوعی در نظر گرفته است تا بتواند مهارت‌های مختلف دانش‌آموزان را شکوفا کند.

با توجه به فضای مدهبی این مدرسه کلاس‌های قرآنی مانند تواشیح، تفسیر یا انس با قرآن از جمله کلاس‌هایی است که برای همه پایه‌های تحصیلی به تناسب سن دانش‌آموزان برگزار می‌شود. آموزش کامپیوتر (یادگیری نرم‌افزارهای کاربردی مانند ICDL و برنامه‌نویسی یا فتوشاپ) و زبان انگلیسی هم از برنامه آموزشی این مدرسه برای یادگیری هرچه بیشتر دانش‌آموزان است.

از دیگر کلاس‌ها و فوق‌برنامه‌هایی که برای دانش‌‌آموزان مدرسه پیام غدیر برگزار می‌شود می‌توان به کلاس‌های ویژه المپیاد، کلاس‌های جبرانی و تقویتی دروس پایه و کلاس‌های تست و تمرین ویژه کنکور اشاره کرد.

وضعیت اردوهای تفریحی در پیام غدیر

اردوهای این مدرسه به دو دسته اردوهای درون شهری و برون شهری تقسیم می‌شود. اغلب اوقات اردوهای خارج شهر و سفر به استان‌های دیگر، فقط برای دانش‌آموزان دوره متوسطه است. البته اغلب اردوها و سفرهای چند روزه هم طبیعت‌گردی یا زیارتی هستند. دانش‌آموزان دوره ابتدایی به اردوهای علمی مانند موزه‌ها برده می‌شوند.

 

در مدرسه پیام غدیر چه خبر است؟

نقل‌قول و نظرات مختلفی درباره این مدرسه وجود دارد که می‌توان آن را به تفکیک دیدگاه دانش‌آموزان و والدین بیان کرد.

مدرسه پیام غدیر از نگاه دانش‌آموزان

اغلب دانش‌آموزان دوره متوسطه اول این مدرسه از کیفیت آموزش، سختگیری و پیگیری دبیران، همکاری و همراهی مشاوران و… بسیار راضی هستند و می‌گویند درسخوان بودن و موفقیت دانش‌آموزان مدرسه پیام غدیر کاملا به پیگیری و کیفیت آموزش دبیران و مشاوران مرتبط است. با وجود این خیلی از دانش‌آموزان می‌گویند فضای مدرسه بیش از حد مذهبی بوده و در آن مشابه حوزه علمیه با دانش‌آموزان برخورد می‌شود. برنامه‌های ویژه اعیاد و عزاداری، نماز و دعای صبحگاهی و… از چیزهایی است که این مدرسه بیش از حد به آن اهمیت می‌دهد. گروهی از دانش‌آموزان معتقد هستند این مدرسه تنها برای علوم انسانی و معارف مناسب است و چه از نظر محیطی و چه کیفیت آموزش برای دانش‌آموزان سایر رشته‌ها مناسب نیست.

دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم پیام غدیر هم از امکانات و سطح علمی مدرسه رضایت خاطر دارند و می‌گویند پیام غدیر هم در مسابقات پرورشی و هم در مسابقات علمی مانند خوارزمی و المپیاد رتبه‌های قابل توجهی دارد. کنار همه این نقاط مثبت، دانش‌آموزان معتقد هستند شهریه مدرسه بسیار بالاست، به طوری که حتی وجود دبیران خوب و امکانات کافی نمی‌تواند مبلغ شهریه را توجیه کند.

مدرسه پیام غدیر از نگاه والدین

بعضی از والدین دانش‌آموزان دوره ابتدایی از عملکرد مدرسه راضی هستند و می‌گویند دبیران مدرسه پیام غدیر عملکرد و رفتار بسیار خوبی دارند. آن‌ها می‌گویند دبیران مدرسه به کرامت و شخصیت دانش‌آموزان اهمیت زیادی می‌دهند. اما اغلب والدین از این مدرسه رضایت خاطر ندارند. آن‌ها می‌گویند پیش از هرچیز کیفیت آموزش و سطح علمی مدرسه بسیار پایین است. همچنین نحوه برخورد دبیران و مسئولان چندان مناسب نیست. کیفیت بد غذا، عدم اجرای قول‌ها مانند ویزیت ماهانه پزشک، شهریه بسیار بالا، عملکرد ضعیف دبیران و مسئولان مدرسه و… از جمله نقاط ضعف این مدرسه بوده که خیلی از والدین مقطع ابتدایی به آن اشاره کرده‌اند.

در عوض بسیاری از والدین دوره متوسطه می‌گویند از رویکرد مدرسه، کیفیت آموزش، سطح علمی، پیگیری‌های درسی و… رضایت دارند و تنها نقطه ضعف مدرسه شهریه بسیار بالای آن است.

امکانات رفاهی پیام غدیر

مدرسه پیام غدیر یکی از مدارس مذهبی تهران است و به همین دلیل نمازخانه وحسینیه بسیار فعالی دارد که نمازهای جماعت، برنامه‌های مناسبتی عید و عزا و… با شور و حال زیادی در این نمازخانه و حسینیه برگزار می‌شود.

البته فضای مذهبی این مدرسه از کیفیت آموزش و امکانات علمی آن کم نکرده است. آزمایشگاه‌های مجهز فیزیک، شیمی و زیست برای یادگیری عملی مفاهیم درسی، سایت کامپیوتری پیشرفته با سیستم‌های جدید و کارگاه کار و فناوری از دیگر امکانات این مدرسه محسوب می‌شود که روی افزایش سطح علمی مدرسه تاثیر زیادی داشته است. کتابخانه با چندین جلد کتاب درسی و غیر درسی و سالن مطالعه با نور و صندلی‌های مناسب هم کنار همه این امکانات به افزایش مطالعه و یادگیری دانش‌آموزان کمک کرده است.

مسئولان این مدرسه به همه ابعاد شخصیتی و نیازهای دانش‌آموزان توجه داشته و با در نظر گرفتن باشگاه بدنسازی، زمین فوتبال، بسکتبال و والیبال شرایط ایده‌آلی برای ورزش و فعالیت بدنی دانش‌آموزان فراهم کرده‌اند. همچنین سالن آمفی تئاتر و خوابگاه مدرسه هم برای پیشبرد فعالیت‌های هنری و استراحت دانش‌آموزان در این مدرسه دایر است.

شهریه مدرسه پیام غدیر

همه شعب مدرسه پیام غدیر شهریه‌ای در حدود شهریه مدارس مشابه دارند. برای مثال در سال تحصیلی 96-97 پایه پیش‌دبستانی حدود 3.100.000 و ابتدایی 3.900.000 تومان شهریه داشتند. همچنین در همین سال تحصیلی شهریه دوره متوسطه دوم 5.500.000 و پیش‌دانشگاهی در حدود 6.900.000 تومان اعلام شده است. طبیعی است که شهریه مدرسه پیام غدیر در سال تحصیلی پیش رو بسیار بیشتر از این مبالغ خواهد بود.

به نظر می‌رسد مسئولان مدرسه با پرداخت اقساطی شهریه هم مشکلی ندارند. اگر خانواده‌ها برای هزینه شهریه مشکلی داشته باشند، می‌توانند از پرداخت اقساطی استفاده کنند.

آدرس و شعب پیام غدیر

مدرسه پیام غدیر برای همه مقاطع دبستان، دوره متوسطه اول و دوم شعبه دارد و همین موضوع باعث شده دانش‌آموزانی که از کیفیت آموزش و امکانات این مدرسه رضایت دارند، برای هر سال تحصیلی باز هم در مقاطع بالاتر همین مدرسه تحصیل کنند؛ هرچند شعب مختلف مدرسه پیام غدیر کنار هم و در یک ساختمان قرار ندارند، اما فاصله کم آن‌ها از هم باعث شده دسترسی به این مدارس آسان باشد.

– آدرس دبستان پیام غدیر: میدان بهارستان، خیابان صفی علیشاه، پلاک 122

شماره تماس: 02177537441

– آدرس متوسطه دوره اول پیام غدیر: خیابان نبرد جنوبی، چهارراه زمزم، خیابان شمشاد، دبیرستان پیام غدیر

شماره تماس: 2 الی 02136316290

– آدرس متوسطه دوره دوم پیام غدیر: بزرگراه شهید محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان زمزم غربی، خیابان شمشاد، دبیرستان پیام غدیر

شماره تماس: 02136318814

سرویس مدرسه پیام غدیر

مجموعه آموزشی پیام غدیر یکی از بهترین مدارس تهران است که کنار همه مزایا و امکانات مختلفی که در اختیار دانش‌آموزان قرار داده، سرویس رفت‌وآمد هم برای آن‌ها درنظر گرفته است. بنابراین دانش‌آموزان می‌توانند هنگام ثبت‌نام در این مدرسه برای سرویس تردد هم ثبت‌نام کنند. هزینه سرویس مدرسه پیام غدیر بین 2.000.000 تا 7.000.000 میلیون تومان است که به تناسب مسافت خانه تا مدرسه متغیر خواهد بود. این هزینه به عنوان یک هزینه جداگانه روی شهریه محاسبه می‌شود.

مدارس هم‌تراز با پیام غدیر

این مدرسه فضای مذهبی، آموزشی و رقابتی خوب با امکانات رفاهی مختلف را کنار هم دارد. پیدا کردن مدرسه‌ای مشابه مدرسه پیام غدیر چندان ساده نیست، اما با وجود این برای هریک از مقاطع تحصیلی این مدرسه تعدادی از مدارس هم‌تراز و مشابه را معرفی کرده‌ایم. بنابراین درصورتی‌که فرزندتان در این مدرسه پذیرفته نشد، می‌تواند شانس خود را در مدارس زیر امتحان کند.

– مدارس هم‌تراز دوره دبستان

پیام رستگاران، علوی 1، رفاه، ثامن‌الحجج، علوی 2، شهید فهمیده، معرفت، شهدای موتلفه اسلامی، نیک‌پرور و پیام ولایت

– مدارس هم‌تراز دوره متوسطه اول

اندیشه امام، مهر ولایت، شهید اخوان، محراب، سادات موسوی، علامه‌ مجلسی، شهید عاشوری، علامه حلی 4 و محسنین

– مدارس هم‌تراز دوره متوسطه دوم

یاران ثقلین، احسان، حافظ، شریف، مجتمع آموزشی مدرس، ملاصدرا 1، سادات موسوی، دکتر حسابی، رسالت و شهدا

مدرسه پیام غدیر، از مدارس برتر تهران با فضای مذهبی

مدرسه پیام غدیر به عنوان یک مجتمع آموزشی حرفه‌ای با تیمی دلسوز برای رشد و پرورش همه دانش‌آموزان تلاش می‌کند. این موضوع باعث شده خانواده‌ها نه تنها از نظر درسی، بلکه از نظر رفتاری هم نگران عملکرد فرزندان خود نباشند. اگر چهارچوب‌های فعالیت‌های این مدرسه مورد تایید شماست و قصد دارید پسرتان را در مدرسه پیام غدیر ثبت‌نام کنید، با مشاوران تیم کاراتدریس تماس بگیرید تا برای موفقیت در آزمون ورودی پیام غدیر به شما کمک کنند.

برای مشاوره درباره انتخاب مدرسه مناسب می‌توانید روی تجربه تیم مدرسان خصوصی کاراتدریس حساب کنید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با کاراتدریس تماس بگیرید تا متخصصان این تیم شما را راهنمایی کنند.

این افتخار ماسـت که پاسخگـوی شـما باشـیم و به سوالات و مسائل شما پاسخ دهیم.

سوالات متداول و مرتبط با این مدرسه

برخی از پرسش ها و پاسخ های کاربران

سوال شما چیست؟

شرایط ورود به مدرسه پیام غدیر چگونه است؟

دانش‌آموزان دوره ابتدایی این مدرسه شرایط پیچیده‌ای برای ثبت‌نام و تحصیل در این مدرسه ندارند و فقط کافی است پیش ثبت‌نام انجام شود؛ اما دانش‌آموزان دوره متوسطه این مدرسه برای تحصیل در پیام غدیر شرایط دیگری دارند. این دانش‌آموزان باید ابتدا در بهمن ماه پیش ثبت‌نام در مدرسه پیام غدیر را انجام دهند.

امکانات و خدمات مدرسه پیام غدیر چیست؟

آزمایشگاه‌های مجهز فیزیک، شیمی و زیست برای یادگیری عملی مفاهیم درسی، سایت کامپیوتری پیشرفته با سیستم‌های جدید و کارگاه کار و فناوری از دیگر امکانات این مدرسه محسوب می‌شود. کتابخانه با چندین جلد کتاب درسی و غیر درسی و سالن مطالعه با نور و صندلی‌های مناسب هم از سایر خدمات رفاهی آن هستند. باشگاه بدنسازی، زمین فوتبال، بسکتبال و والیبال، سالن آمفی تئاتر و خوابگاه مدرسه از دیگر امکانات آن هستند.

آدرس مدرسه پیام غدیر کجاست؟

- آدرس دبستان پیام غدیر: میدان بهارستان، خیابان صفی علیشاه، پلاک 122 شماره تماس: 02177537441 - آدرس متوسطه دوره اول پیام غدیر: خیابان نبرد جنوبی، چهارراه زمزم، خیابان شمشاد، دبیرستان پیام غدیر شماره تماس: 2 الی 02136316290 - آدرس متوسطه دوره دوم پیام غدیر: بزرگراه شهید محلاتی، خیابان نبرد جنوبی، خیابان زمزم غربی، خیابان شمشاد، دبیرستان پیام غدیر شماره تماس: 02136318814

مدارس هم‌تراز مدرسه پیام غدیر کدام‌ها هستند؟

- مدارس هم‌تراز دوره دبستان پیام رستگاران، علوی 1، رفاه، ثامن‌الحجج، علوی 2، شهید فهمیده، معرفت، شهدای موتلفه اسلامی، نیک‌پرور و پیام ولایت - مدارس هم‌تراز دوره متوسطه اول اندیشه امام، مهر ولایت، شهید اخوان، محراب، سادات موسوی، علامه‌ مجلسی، شهید عاشوری، علامه حلی 4 و محسنین - مدارس هم‌تراز دوره متوسطه دوم یاران ثقلین، احسان، حافظ، شریف، مجتمع آموزشی مدرس، ملاصدرا 1، سادات موسوی، دکتر حسابی، رسالت و شهدا

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.

 • محمد

  محمد

  ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ ۱۲:۵۱:۵۲

  راستش به قول یکی از دوستانم ما هرچی تیکه و فحش یاد گرفتیم از مشاور پایه بود . و متاسفانه مدیر مدرسه هم قدرت برخورد با این موضوع را نداشت . به امید بهتر شدن شرایط و حلال شدن شهریه گرفته شده.

  • کاراتدریس

   ۱۴۰۳/۰۴/۲۱ ۱۲:۵۹:۴۴

   ممنون از این‌که تجربیاتتون رو باهامون به اشتراک گذاشتین🙏