مدارس آیین روشن؛ فضای آموزشی مطلوب در محیطی پر از حس خوب

خیلی از خانواده‌ها و دانش‌آموزان کنار آموزش و یادگیری از مدرسه انتظار دارند فضای مثبت، پر انرژی و صمیمی داشته باشد. چراکه تنها با وجود چنین محیطی دانش‌آموزان می‌توانند دور از تنش و بحران به درس، مطالعه و آموزش بپردازند. مدارس آیین روشن در همه شعب مقاطع تحصیلی خود به داشتن محیط دوستانه، صمیمی و مثبت شهرت دارند. صمیمیت کادر مدیریت و آموزش با دانش‌آموزان باعث شده این مدرسه بین دانش‌آموزان محبوبیت زیادی داشته باشد.

همچین وجود همه پایه‌های تحصیلی در مدرسه آیین روشن باعث شده والدین با خیال راحت فرزندان خود را از همان سال اول ابتدایی تا فارغ‌التحصیلی به کادر آموزشی باتجربه این مدرسه بسپارند. به‌این‌ترتیب دانش‌آموزان پایان هر دوره می‌توانند کنار دوستان و همکلاسی‌های خود به درس و تحصیل در آیین روشن ادامه دهند.

اگر شما هم قصد دارید فرزندتان شرایط لازم ورود به مدرسه آیین روشن را پیدا کند، توصیه ما این است که برای آمادگی آزمون ورودی مدرسه یا تقویت دروس مختلف فرزندتان از کمک و تدریس خصوصی دبیران مختلف، به‌ویژه دبیر ریاضی کمک بگیرید. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون ورودی تا فارغ‌التحصیلی در مدرسه آیین روشن همراه فرزندتان هستند. برای آشنایی با سطح علمی و امکانات مدرسه آیین روشن با کاراتدریس همراه باشید.

معرفی مدرسه آیین روشن

بنیاد فرهنگی آیین روشن در سال 1359 تاسیس شد و طی سال‌ها فعالیت خود را در منطقه 3 تهران توسعه داد. این مدرسه هیئت امنایی فضایی آرام داشته و سعی دارد ارزش‌های اخلاقی مختلفی را در دانش‌آموزان نهادینه کند. از جمله ارزش‌های اخلاقی مهم در این مدرسه افزایش اعتماد به نفس، کرامت انسانی، نظم و انضباط و توسعه مهارت‌های فردی است. مسئولان مدرسه آیین روشن سعی دارند با شناخت ویژگی‌های فردی و درک شرایط هر دانش‌آموز مطالعه، همکاری، رقابت سالم، توانمندی و مهارت‌های او را بیش از پیش پرورش دهند.

محیط صمیمی مدرسه و اهمیتی که همه مسئولان آن به دانش‌آموزان می‌دهند باعث شده دانش‌آموزان در این مدرسه احساس کنند در خانه دوم خود هستند. همین جو صمیمی و دوستانه مدرسه آیین روشن را بین دانش‌آموزان بسیار محبوب کرده است.

معرفی مدارس آیین روشن

سطح علمی مدرسه های آیین روشن

در مجموع می‌توان گفت مدرسه‌های آیین روشن یکی بهترین از مدارس منطقه 1 تهران از نظر سطح علمی هستند که بین مدارس هیئت امنایی از کیفیت خوبی برخوردار است. معلمان با تجربه و خبره و نتایج قابل قبول این مدرسه در کنکور نشان‌دهنده سطح علمی مناسب مدرسه است. از دیگر مواردی که روی سطح علمی مدرسه تاثیرگذار است، امکانات رفاهی و آموزشی متنوع، شیوه‌های تدریس دبیران، حضور فعال دانش‌آموزان در کلاس‌های درس و… است، آیین روشن از این نظر هم شرایط مطلوبی دارد.

سطح علمی مدرسه آیین روشن

آمار قبولی‌های المپیاد، مسابقات و کنکور سراسری

دانش‌آموزانی که در مدرسه آیین روشن تحصیل می‌کردند، توانسته‌اند در دانشگاه‌های علم و صنعت، بهشتی، الزهرا، امیرکبیر، خواجه نصیر طوسی، تهران، علامه و… با رتبه‌های درخشانی پذریفته شوند. همچنین تیم این مدرسه توانسته موفق به کسب رتبه اول در المپیاد شیمی دانشگاه تربیت مدرس و رتبه چهارم مسابقات آزمایشگاهی – کارگاهی (شیمی) در سطح تهران شود. دانش‌آموزان تلاشگر و بااستعداد این مدرسه علاوه‌براین توانسته‌اند در بخش مقالات رتبه اول را با موضوع قلب مصنوعی در سطح مدارس منطقه 3 کسب کنند.

برنامه درسی مدرسه آیین روشن در تابستان

مدرسه آیین روشن برای دوره تابستان برنامه‌های بسیار شاد و متنوعی برگزار می‌کند. کلاس‌هایی که هم آموزشی و هم تفریحی و سرگرم‌کننده هستند. از کلاس‌های آموزشی این مدرسه در دوره تابستان می‌توان به آموزش زبان انگلیسی و نقاشی، ورزش‌های مختلف مانند ایروبیک و آموزش‌های پیشرفته مانند یادگیری رباتیک اشاره کرد. همچنین کلاس‌های آموزشی تفریحی این مدرسه در تابستان بسیار مختلف و خلاقانه است. از جمله این کلاس‌ها می‌توان به اردوهای مختلف، ساخت کاردستی با وسایل گوناگون، آشپزی، شیرینی‌پزی، برگزاری نمایشگاه و جشنواره و… اشاره کرد.

 

وضعیت اردوهای تفریحی در آیین روشن

برنامه‌های اردویی این مدرسه نسبت به بقیه مدارس کمتر است. کادر مدرسه آیین روشن اغلب زمان دانش‌آموزان را به تحصیل و مطالعه اختصاص داده‌اند. به‌طور معمول اردوهای این مدرسه فقط شامل بازدید از موزه، سینما، پارک و… در تهران می‌شود. طبق گفته بعضی دانش‌آموزان به نظر می‌رسد مدارس آیین روشن برای برخی مقاطع تحصیلی اردوهای راهیان نور هم برگزار می‌کند.

وضعیت اردوهای تفریحی در مدرسه آیین روشن

در مدارس آیین روشن چه خبر است؟

هرچند شهرت و محبوبیت مدرسه‌های آیین روشن بسیار زیاد است؛ اما هیچ چیز به اندازه تجربه و نظرات دانش‌آموزان و والدین آن‌ها نمی‌تواند این مدرسه را معرفی کند.

آیین روشن از نگاه دانش‌آموزان

اغلب دانش‌آموزان دوره ابتدایی مدرسه آیین روشن از محیط مثبت، پر انرژی، صمیمی و حال خوب مدرسه احساس رضایت دارند. صمیمیت دبیران با دانش‌آموزان، همراهی و همدلی معلمان و مدیر مدرسه، آموزش عملی ارزش‌های مانند عدم اسراف، رقابت سالم، مطالعه، همکاری و… از مهم‌ترین مسائلی است که باعث شده دانش‌آموزان ابتدایی پس از گذشت سال‌ها هنوز هم مدرسه آیین روشن را بهترین مدرسه بدانند. این مدرسه کنار داشتن دبیران پیگیر، دلسوز و مهربان مدیریت خوبی هم دارد که برای پرداخت شهریه انعطاف‌پذیری زیادی دارد؛ اما همه دانش‌آموزان از این مدرسه تعریف نکرده‌اند. عده‌ای هم گفته‌اند کادر آموزشی مدرسه آیین روشن در طول گذر سال‌ها بسیار ضعیف شده و مدرسه فضای تک بعدی دارد که فقط به درس می‌پردازد.

دانش‌آموزان دوره متوسطه اول هم مانند دانش‌آموزان از صمیمیت کادر مدیریت و آموزشی با دانش‌آموزان احساس رضایت دارند. کیفیت آموزش، پیگیری و توجه معلمان، فضای آرام و مثبت مدرسه از دیگر مواردی محسوب می‌شود که دانش‌آموزان را نسبت به آیین روشن خوشحال کرده است. البته اغلب دانش‌آموزان معتقد هستند دبیران این مدرسه فراتر از حد کتاب تدریس نمی‌کنند. پس اگر دنبال پیشرفت و یادگیری بیشتر باشید، باید خودتان به موازات مدرسه در خانه درس بخوانید و کتاب‌های مکمل آموزشی را کار کنید.

دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم نیز نسبت به فضای مدرسه دیدگاه مشابه مقاطع تحصیلی پایین‌تر دارند. دانش‌آموزان متوسطه دوم هم معتقد هستند دبیران مدرسه آیین روشن بالاتر از حد کتاب تدریس نمی‌کنند و این برای دوره متوسطه دوم یک نقطه ضعف بزرگ محسوب می‌شود. این مدرسه همچنین از نظر درسی فشار زیادی به دانش‌آموزان وارد نمی‌کند. با وجود این خیلی از دانش‌آموزان این مدرسه در دانشگاه‌های سراسری رتبه‌های درخشانی کسب کرده‌اند و نکات بسیار مثبتی درباره آن گفته‌اند.

مدارس آیین روشن از نگاه دانش‌آموزان

آیین روشن از نگاه والدین

بسیاری از والدین دانش‌آموزان دوره ابتدایی از کادر مدیریت و آموزشی مدرسه رضایت زیادی دارند و معتقد هستند آیین روشن نسبت به شهریه‌ای که دریافت می‌کند، خدمات و کیفیت بسیار خوبی ارائه می‌کند. معلمان پیگیر، دلسوز، مهربان و شیوه‌های آموزشی نوین از نکاتی است که باعث رضایت خانواده‌ها شده است. اما به نظر می‌رسد طی چند سال اخیر کادر اجرایی و آموزشی مدرسه تغییر کرده و در حال حاضر مدرسه کیفیت پایینی پیدا کرده است. توجه بیش از حد به مسائل مالی، عدم اهمیت به تعمیر و بازسازی مدرسه، کیفیت پایین تدریس و تبعیض بین دانش‌آموزان از نکاتی است که خیلی از خانواده‌ها از آن گله‌مند بوده‌اند.

والدین دانش‌آموزان دوره متوسطه هم اصلا از این مدرسه راضی نیستند و می‌گویند مدرسه نسبت به سال‌های گذشته افت زیادی کرده است. به طوری که خیلی از دبیران حتی نتوانسته‌اند کتاب را تمام کنند و همه دانش‌آموزان خارج از مدرسه به کلاس‌های تدریس خصوصی مراجعه کرده‌اند.

مدرسه آیین روشن از نگاه والدین

امکانات رفاهی مدارس آیین روشن

مسئولان مدارس آیین روشن معتقد هستند هرچه امکانات رفاهی بیشتری در اختیار دانش‌آموزان قرار داده شود، استعدادهای بیشتری در وجود دانش‌آموزان شکوفا خواهد شد. به همین دلیل به تناسب بودجه مدرسه و فضای آن سعی کرده‌اند امکانات مختلفی در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.

آزمایشگاه زیست، شیمی و فیزیک پیشرفته یکی از بهترین امکاناتی است که این مدرسه در اختیار دانش‌آموزان قرار داده تا بتوانند در محیط علمی آن دروس خود را به صورت عملی بیاموزند. همچنین اتاق ورزش با 8 دستگاه ورزشی مختلف، اتاق مشاوره، نمازخانه و بوفه مجهز و متنوع مدرسه از دیگر امکاناتی است که هم رفاه بیشتری برای دانش‌آموزان فراهم کرده و هم محیط مدرسه را به جایی مطمئن و مثبت تبدیل کرده است. کنار همه این موارد کتابخانه مجهز به 7 هزار جلد کتاب درسی و غیر درسی و سالن مطالعه با صندلی و نور مناسب هم از دیگر امکانات مدرسه محسوب می‌شود.

امکانات رفاهی مدرسه های آیین روشن

شهریه مدارس آیین روشن

به‌دلیل این‌که مدرسه آیین روشن جزو مدارس هیئت امنایی به‌حساب می‌آید، به‌نسبت مدارس غیرانتفایی شهریه کمتری دریافت می‌کند؛ اما به هرحال این مبلغ همچنان نسبت به مدارس دولتی، هزینه قابل توجهی به حساب می‌آید.

آدرس و شعب آیین روشن

مدارس آیین روشن برای هر مقطع تحصیلی شعبه دارند؛ اما هر شعبه در یک ساختمان کاملا مجزا مستقر شده است. این ساختمان‌ها نزدیک هم قرار دارند و در صورتی که دانش‌آموزان بخواهند همه سال‌های تحصیل خود را در آیین روشن سپری کنند، تفاوت چندان در مسیر مدارس مقاطع تحصیلی مختلف احساس نخواهند کرد.

– آدرس دوره ابتدایی آیین روشن: میدان اختیاریه شمالی، خیابان شهید جهانی نیا، کوی مریم، پلاک 14

شماره تماس: 02122581331

– آدرس متوسطه اول آیین روشن: اختیاریه شمالی، خیابان شهید جهانی نیا، بهارستان دهم، پلاک 42

شماره تماس: 02122588740

– آدرس متوسطه دوم آیین روشن: اختیاریه شمالی، خیابان شهید جهانی نیا، پلاک 3

شماره تماس: 021227766001

سرویس مدرسه آیین روشن

مدرسه آیین روشن با درنظر گرفتن دغدغه والدین برای تردد فرزندان، سرویس رفت‌وآمد دانش‌آموزان را برای نقاط دور و نزدیک تهران فراهم کرده است. هزینه سرویس مدرسه در سال 98  از نزدیک‌ترین نقطه تهران حدود 2.000.000 تومان و از دورترین مناطق شهر نزدیک به 7.000.000 تومان بوده است. با این حساب علاوه‌بر هزینه شهریه مدرسه، باید حدود 7 میلیون تومان برای سرویس تردد فرزندتان در نظر بگیرید.

مدارس هم‌تراز آیین روشن

آیین روشن یکی از مدارس برتر تهران است که نمی‌توان به سادگی مشابه و هم‌ترازی برای آن پیدا کرد؛ با این حال در صورتی که فرزندتان در آزمون ورودی و مصاحبه این مدرسه پذیرفته نشد، مدارس مشابه آیین روشن می‌توانند انتخاب‌های خوبی برای تحصیل او باشند.

– مدارس هم‌تراز دوره ابتدایی

رازی، سلمه، اسران، شفاعت، راه شایستگان و طلوع

– مدارس هم‌تراز دوره متوسطه اول

راه شایستگان، سهام خیام، ایمان، آیین روشن نور و زینب

– مدارس هم‌تراز دوره متوسطه دوم

کوثر، معلم، فدک، آیین روشن نور و فریده سلیمی

مدرسه آیین روشن برای تحصیل با حال خوب

درنهایت می‌توان گفت مدرسه آیین روشن یکی از مدارس برتر تهران است که توانسته با فراهم کردن امکانات رفاهی و تجهیزات علمی مختلف کنار تدریس دبیران حرفه‌ای و بسیار دلسوز و پیگیر دانش‌آموزان را تحصیل و مطالعه تشویق کند. هرچند مدرسه آیین روشن نسبت به مدارس تیزهوشان و خیلی از مدرسه‌های معروف تهران، کمبودهایی دارد؛ اما در مقایسه با بسیاری از مدرسه‌های تهران شرایط و جایگاه علمی بالاتری داشته و می‌تواند به فرزند شما برای موفقیت تحصیلی کمک کند.

اگر شما هم می‌خواهید فرزندتان در این مدرسه ثبت‌نام شده و تحصیل کند، تیم تدریس خصوصی ریاضی کاراتدریس برای آموزش و فهم ریاضیات همراه فرزند شماست. شما می‌توانید برای تدریس خصوصی ریاضی به‌منظور بهبود عملکرد فرزندتان در مدرسه آیین روشن با کاراتدریس تماس بگیرید و از کمک و همراهی مشاوران این تیم حرفه‌ای استفاده کنید.

مدارس آیین روشن؛ فضای آموزشی مطلوب در محیطی پر از حس خوب

خیلی از خانواده‌ها و دانش‌آموزان کنار آموزش و یادگیری از مدرسه انتظار دارند فضای مثبت، پر انرژی و صمیمی داشته باشد. چراکه تنها با وجود چنین محیطی دانش‌آموزان می‌توانند دور از تنش و بحران به درس، مطالعه و آموزش بپردازند. مدارس آیین روشن در همه شعب مقاطع تحصیلی خود به داشتن محیط دوستانه، صمیمی و مثبت شهرت دارند. صمیمیت کادر مدیریت و آموزش با دانش‌آموزان باعث شده این مدرسه بین دانش‌آموزان محبوبیت زیادی داشته باشد.

همچین وجود همه پایه‌های تحصیلی در مدرسه آیین روشن باعث شده والدین با خیال راحت فرزندان خود را از همان سال اول ابتدایی تا فارغ‌التحصیلی به کادر آموزشی باتجربه این مدرسه بسپارند. به‌این‌ترتیب دانش‌آموزان پایان هر دوره می‌توانند کنار دوستان و همکلاسی‌های خود به درس و تحصیل در آیین روشن ادامه دهند.

اگر شما هم قصد دارید فرزندتان شرایط لازم ورود به مدرسه آیین روشن را پیدا کند، توصیه ما این است که برای آمادگی آزمون ورودی مدرسه یا تقویت دروس مختلف فرزندتان از کمک و تدریس خصوصی دبیران مختلف، به‌ویژه دبیر ریاضی کمک بگیرید. مدرسان خصوصی ریاضی کاراتدریس از آمادگی آزمون ورودی تا فارغ‌التحصیلی در مدرسه آیین روشن همراه فرزندتان هستند. برای آشنایی با سطح علمی و امکانات مدرسه آیین روشن با کاراتدریس همراه باشید.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.

ورود به حساب کاربری

نمایش
هنوز ثبت نام نکرده اید؟! رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟!