علم ریاضیات با یک سری اصول ثابت همراه است که استفاده از آن‌ها همیشه جوابی یکسان به شما خواهد داد. در واقع ترفندهایی در ریاضی وجود دارد که که می‌تواند شما را شگفت‌زده کند. ترفندهایی مثل خواندن ذهن دیگران! این ترفندها از جذابیت‌های ریاضی است که هنر و علم ریاضی را به شما نشان می‌دهد. مطمئنا با این ترفندها قادر نخواهید بود ذهن کسی را به معنای واقعی بخوانید، ولی انجام آن‌ها دیدگاه شما را عوض خواهد کرد؛ به طوری که پس از آشنایی با آن‌ها شاید ریاضی را به عنوان یک بازی دنبال کرده و دوستان خود را شگفت‌زده کنید. ذهن خوانی با ریاضیات یکی از زیباترین بازی‌های است که می‌توانید در جمع دوستان خود بازی کنید.

قدم اول؛ پیدا کردن همراه برای ذهن خوانی با ریاضیات

پیش از هر کاری شما به همراهی یک فرد دیگر برای اجرا ترفندهای ذهن خوانی نیاز دارید. کسی که چند دقیقه وقت برای ترفندهای شما داشته باشد و شما هم بتوانید به او اعتماد و به چشم یک شریک نگاهش کنید. همچنین پس از پیدا کردن فرد مورد نظر، برای انجام این کار بهتر است جایی آرام پیدا کنید، زیرا وقفه در کار باعث بهم ریختن تمرکز شما می‌شود.

بازی با ریاضی

ترفند اول؛ اجرای مراحل «پایان 3»

اصلی‌ترین بخش کار اجرای مراحل آن است. شما باید فرد موردنظرتان را با ترفند «پایان با 3» تحت تأثیر قرار دهید. این ترفند برای شروع و یادگیری ذهن خوانی راحت است، زیرا مراحل آن بسیار ساده هستند. توجه داشته باشید که مراحل را با دقت و پشت سرهم انجام دهید.

 • مرحله اول: از دوست خود بخواهید یک عدد از بین یک تا 10 انتخاب کند.
 • مرحله دوم: به دوستتان بگویید عدد انتخاب شده را در دو ضرب کند.
 • مرحله سوم: حالا به او بگویید عدد به دست آمده را در پنج ضرب کند.
 • مرحله چهارم: عدد به دست آمده یک عدد دو رقمی است حال عدد دو رقمی را به دهگان آن عدد تقسیم کنید.
 • مرحله پنجم: عدد نهایی را از هفت کم کنید.

اگر تمامی مراحل را درست انجام داده باشید جواب نهایی همیشه 3 بوده است. به طور مثال دوست شما عدد 9 را انتخاب می‌کند:

9*2=18 18*5=90 90/9=10 10-7= 3

به همین راحتی می‌توانید دوست خود را شگفت‌زده کنید. این ترفندها را می‌توانید در کلاس انجام دهید و دوستان و معلم خود را هیجان‌زده کنید. همچنین معلمان هم می‌توانند هنگام تدریس ریاضی از این ترفندها برای جذاب‌تر کردن کلاس خود استفاده کنند.

ذهن خوانی با ریاضیات

ترفند دوم؛ اجرای مراحل ذهن خوانی تقسیم بر نصف

این روش نسبت به روش قبل، کمی پیچیده‌تر است، اما یک روش عالی برای تحت تأثیر قرار دادن دوست خود به شمار می‌آید؛ چراکه جواب نهایی شما را شگفت‌زده خواهد کرد. توجه داشته باشید این روش کمی دشوار است، پس قبل از اجرا چند بار این کار را تجربه کنید تا با مهارت بالا و بی‌نقص این ترفند را پیش ببرید.

 1. مرحله اول: یک عدد زوج را در ذهن خود حفظ کنید.
 2. مرحله دوم: از شریک یا دوست خود بخواهید یک عدد به صورت تصادفی انتخاب کند.
 3. مرحله سوم: از دوست خود بخواهید عددی را که انتخاب کرده را در 2 ضرب کند.
 4. مرحله چهارم: جواب ضرب را با عدد خود جمع کنید.
 5. مرحله پنجم: جواب عملیات را تقسیم بر 2 کنید.
 6. مرحله آخر: جواب را از عدد دوستتان کم کنید.

جواب نهایی باید نصف عدد شما باشد. به طور مثال دوست شما عدد 4 و خود شما عدد 8 را انتخاب می‌کنید. 4*2=8 8+8=16 16/2=8 8-4=4

ذهن خوانی با ریاضیات

ترفند سوم؛ ذهن خوانی با ریاضیات در ترفند عدد 13

یکی دیگر از ترفندها و بازی‌های که می‌توانید با اعداد ریاضی انجام دهید ترفند «عدد 13» است این بازی هم مثل ترفندهای قبلی چند روش ساده دارد و می‌توانید با اجرای آن دوست خود را هیجان‌زده کنید. با این روش شما به یک شعبده‌باز تبدیل می‌شوید. پس مراحل را با دقت و به ترتیب انجام دهید.

 • مرحله اول: از دوست خود بخواهید یک عدد بین 1 تا 10 انتخاب کند.
 • مرحله دوم: به شریک خود بگوید عدد انتخاب شده را در 9 ضرب کند.
 • مرحله سوم: اگر عدد به دست آمده یک عدد دو رقمی است، عدد یکان و دهگان آن عدد را با هم جمع کند.
 • مرحله چهارم: حال عدد بدست آمده را با 4 جمع کنید.

اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید، جواب نهایی همیشه 13 است. به طور مثال دوست شما عدد 7 را انتخاب می‌کند. 7*9=63 6+3=9 9+4=13

برای شعبده بازی نیاز به لباس مخصوص ندارید. بلکه نیاز است چند فرمول و ترفند را بلد باشید تا بتوانید دوستان خود را شگفت‌زده کنید. هنگام اجرای مراحل سعی کنید کار را با حالتی نمایشی و البته سخت پیش ببرید و با اعتماد به نفس بالا ترفندها را انجام دهید تا دوستانتان شما را یک شعبده‌باز بدانند. ذهن خوانی با ریاضیات کار سختی نیست، فقط باید چند تکنیک ساده و جالب بلد باشید.

ذهن خوانی با ریاضیات

درک ترفندها

اصلی‌ترین عامل اجرای یک ترفند، حواس پرتی مخاطب شما است. وقتی می‌خواهید این ترفندها را برای دوستان خود اجرا کنید و ذهن خوانی با ریاضیات را انجام دهید، باید روی حرکات، حرف‌ها و واکنش‌های طرف مقابل تاثیرگذار باشید. زمانی که با حرف‌ها و حرکات دوست و شریک خود را گمراه کردید، می‌توانید به راحتی ترفند خود را اجرا کنید.

اعداد و الگوهای خاص

الگوها و وقایع منحصربه‌فرد در ریاضیات را شناسایی کنید. دلیل این که ترفند عدد 13 به خوبی کار می‌کند، این است که ضرب‌های 9 از 1 تا 10 به روشی کاملا مشخص قابل شناسایی هستند و همیشه جوابی یکسانی دارند. در این حالت جمع اعداد یکان و دهگان ثابت بوده و جواب نهایی 9 است. اگرچه این خاصیت منحصر به مضرب‌های عدد 9 است، اما این یک ترفند عالی برای اجرای یک بازی جذاب محسوب می‌شود. با آموزش ریاضی سوم می‌توانید این مورد را بهتر درک کنید.

ذهن خوانی با ریاضیات

کلام آخر

سعی کنید با شناخت عمیق‌تر اعداد، ترفندهایی هم از خودتان ابداع کنید. خوب است که از سنین نوجوانی بازی با ریاضی را شروع کنید و به آرامی پیش ببرید تا بهتر با این ترفندها آشنا شوید. برای شروع می‌توانید از پایان 3 استفاده کنید و برای جذاب‌تر کردن آن در جواب نهایی تغییری ایجاد کنید.

فراموش نکنید که به طور مداوم این ترفندها را انجام دهید. مردم می‌خواهند سرگرم شوند و راهی که شما آن‌ها را با ترفند خود گیج می‌کنید، به همان اندازه ترفند مهم خواهد بود. اگر معلمان در ریاضی اول ذهن خوانی با ریاضیات را به دانش آموزان خود آموزش دهند کمتر دانش‌آموزی از درس ریاضی زده می‌شود و همیشه برای درس ریاضی مشتاق هستند.

دیدگاه‌ها

دیدگاه خود را در رابطه با متن بالا وارد کنید.