Loading

سرگردانی ۸ هزار دانش آموز تهرانی

سرگردانی ۸ هزار دانش آموز تهرانی

مسعود ثقفی، مدیر کل روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان تهران درباره سرگردانی ۸ هزار دانش آموز تهرانی خبر داد و گفت: دو مدرسه ما در مناطق ۲ و ۳ امروز پلمب شد که این دو مدرسه جمعا ۴۵۰ دانش آموز دارد و مشکل اصلی این است که در اطراف این مدرسه و این منطقه مدرسه دیگری برای جای گذاری دانش آموزان وجود ندارد و همچنین فضایی هم برای اسکان دادن دانش آموزان وجود ندارد.

وی در ادامه گفت: این دو مدرسه با دستور دادگاه پلمب شود.

وی گفت: مدتی است یکی از نهادها که مالکیت حقوقی ۱۱ مدرسه را دارد حکم قلع و قمع آنها را گرفته است. اگر این احکام اجرا شود ۸۰۰۰ دانش آموز در این مدارس سرگردان می شوند.

ثقفی ادامه داد: بالغ بر ۴۰۰۰ مدرسه در تهران داریم که از این تعداد در حال حاضر ۴۷ مدرسه دارای مالک حقیقی و ۲۳ مدرسه دارای مالک حقوقی در معرض قلع و قمع قرار دارند.

وی در ادامه گفت: ۴۷ مدرسه داریم که مشکل حقوقی دارد؛ و دو مدرسه مشکل حقیقی دارد و مالکان درخواست این را دارند که ملک خود را به قیمت مسکونی به فروش برسانند، اما شهرداری نرخ فضای آموزشی را تعیین کرده است.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه به عنوان مثال یکی از این مدارس در دوره دوم ابتدایی در منطقه ۲ تهران ۵۴۰ دانش آموز دارد که در صورت قلع و قمع مدرسه، در اطراف آن تا شعاع طولانی مدرسه جایگزینی وجود ندارد گفت: با توجه به اینکه شهر تهران به لحاظ فضای آموزشی جزو فقیرترین شهر ها محسوب می‌شود، پلمب هر یک از این مدارس ما را با مشکلات عدیده‌ای برای سامان دادن به دانش آموزان روبه‌رو می‌کند.

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه در حال رایزنی با مالکان هستیم گفت: امیدواریم با توافق اجاره یا تهاتر با ملک معوض، موافقت آنها را به دست بیاوریم تا دانش‌آموزان در همان مدرسه به تحصیل خود ادامه دهند.

وی ادامه داد: متأسفانه افزایش نرخ اجاره و فروش املاک موجب شده که فشار برخی مالکان حقیقی به آموزش و پرورش بیش از گذشته شود، اما در این میان متأسفانه شاهدیم که حتی مالکان حقوقی نیز به دنبال تغییر کاربری آموزشی هستند تا ارزش ملک آنها چند برابر شود. به دلیل فشارها چاره‌ای نداریم جز اینکه ۱۱ مدرسه شاهد را در تهران منحل کنیم.

منبع: خبرگزاری میزان

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها

    شبکه های اجتماعی