Loading

از موسسه منظومه خرد چه می دانید؟

موسسه منظومه خرد

سایت کاراتدریس در راستای بررسی مدارس مطرح سطح شهر تهران در این دوره به بیان ظرفیت های مؤسسه منظومه خِرد پرداخته است. مدرسه مؤسسه منظومه خِرد، مجتمع آموزشی غیردولتی دخترانه است که از سال ۱۳۷۹ فعالیت اثربخش خود را آغاز کرده است. این مدرسه شامل پیش‌دبستان، دبستان، متوسطه دور اول، متوسطه دور دوم، پیش‌دانشگاهی در رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و هنرستان است.

مجموعه مؤسسه خرد با زیربنای ۱۲ هزار مترمربع در ۳ ساختمان و ۷ طبقه احداث گردیده است که دارای امکانات متنوعی همچون فضای آموزشی مطلوب کتابخانه‌ی مرکزی با بیش از ۱۳۹۲۹ نسخه کتاب به زبان‌های فارسی و انگلیسی و ۱۵عنوان مجله و روزنامه‌ی فارسی و انگلیسی، کتابخانه‌ی دبستان با ۵ هزار نسخه کتاب و ۵ عنوان نشریه، خانه‌ی هنر شامل کلاس‌های متنوع هنری، مجموعه‌ی ورزشی شامل سالن‌ ورزش‌های توپی و راکتی، سالن ورزش‌های رزمی و بدنسازی و استخر، سالن اجتماعات با گنجایش ۴۰۰ نفر، سالن غذاخوری با گنجایش ۴۰۰ نفر، سالن همایش با گنجایش ۱۰۰ نفر اتاق کنفرانس با گنجایش ۲۵ نفر، آتلیه‌ی هنرهای تجسمی آکادمی و سنجش سلامت است.

دانش آموزان موسسه منظومه خرد

مجموعه هنری موسسه منظومه خرد

بنا بر توضیحات مدرسه این مدرسه دارای بخش های متعددی است که بخش خانه‌ی هنر خِرد با هدف گسترش فرهنگ و درک عمومی هنر و تربیت هنرمندانی خلاق و متخصص تشکیل شده است. توجه به شاخه های مختلف هنرهای تجسمی، موسیقی و هنرهای نمایشی زمینه‌ی گسترده ای را برای علاقمندان رشته‌های گوناگون هنر فراهم کرده است خانه‌ی هنر خِرد در زمینه‌های زیر فعالیت می‌کند:

 • برگزاری کلاس‌های آموزشی آزاد برای دانش‌آموزان، اولیا و همکاران و مشتاقان خارج از موسسه
 • برگزاری دوره‌های تخصصی هنر برای آموزش هنرجویان در سطح حرفه‌ای
 • برنامه ریزی و نظارت آموزش هنر در مقاطع تحصیلی مدارس خِرد
 • برگزاری کارگاه‌های مختلف (تحلیل فیلم، آشنایی با تکنیک های مختلف تجسمی، دوره‌های کوتاه مدت نمایشی)
 • برگزاری کنسرت‌های متعدد برای هنرجویان و گروه‌های حرفه‌ای
 • برپایی نمایشگاه‌
 • برگزاری سمینارهای پژوهشی هنر

مجموعه هنری موسسه منظومه خرد

مجموعه ورزشی موسسه منظومه خرد

مجموعه‌ی ورزشی منظومه خِرد با همراهی کادری مجرب، با هدف رشد مهارت‌های حرکتی و آموزش صحیح تمرینات ورزشی و ارتقا‌‌ی سطح هماهنگی سیستم‌های حرکتی و عضلانی دانش‌آموزان فعالیت می‌کند. کسب مقام‌های برتر تیم‌های ورزشیِ در سطح کشوری، نشان‌دهنده‌ی کیفیت بالای آموزش آن است. این مجموعه علاوه‌ بر ارایه‌ی‌رشته‌های متنوع ورزشی به دانش‌آموزان، همکاران و اولیا٬ به متقاضیان خارج از مؤسسه نیز خدمات ورزشی ارایه می‌کند. مجموعه‌ی ورزشی منظومه‌ی خِرد دارای سالن‌های ورزش‌های توپی و راکتی، سالن ورزش‌های رزمی و بدنسازی و استخر است.

واحد فناوری اطلاعات موسسه منظومه خرد

واحد فناوری اطلاعات مؤسسه منظومه خِرد، با هدف توانمند کردن دانش‌آموزان در مهارت‌های عمومی کامپیوتر، استفاده از فناوریIT در توسعه و تعمیق آموزش و تربیت شهروندانی برخوردار از مهارت‌های الکترونیکی تشکیل شده است.

فعالیت‌های واحد در زمینه های زیر تقسیم بندی شده است:

 • تدوین و اجرای دروس کامپیوتر در مقاطع پیش‌دبستان و دبستان، متوسطه۱ و ۲
 • حفظ و ارتقای امکانات شبکه‌ی داخلی و اینترنت مؤسسه منظومه خِرد
 • یکپارچه‌سازی، بهبود و ارتقای سیستم‌های نرم‌افزاری مجموعه
 • پیگیری نیاز‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری واحدهای داخلی
 • حفظ و به‌روز‌رسانی پورتال مجموعه
 • همکاری و آموزش معلمان در اجرای پروژه‌ها

کتابخانه مجموعه

کتابخانه‌ی مرکزی همزمان با تأسیس مؤسسه شروع به فعالیت کرده است. در حال حاضر بیش از ۱۴۵۰۰ نسخه کتاب به زبان‌های فارسی، انگلیسی و ۱۰ عنوان مجله، روزنامه‌ی فارسی و انگلیسی در کتابخانه مرکزی موجود است. کتابخانه‌های خِرد مطابق با رده‌بندی کنگره LC) ) اداره می‌شوند و به سیستم نرم‌افزاری مجهز هستند که ارایه‌ی خدمات را در کوتاه‌ترین زمان ممکن میسر می‌سازد.

فعالیت‌های کتابخانه‌ها

 • ارایه‌ی خدمات مرتبط با کتابخانه به دانش‌آموزان ، همکاران و اولیا
 • برگزاری جلسات کتاب‌خوانی
 • برگزاری نمایشگاه کتاب
 • برگزاری جلسه‌های نقد کتاب
 • آموزش نحوه‌ی استفاده از کامپیوتر و برگه‌دان برای جستجوی کتاب‌های مورد نظر بهدانش‌آموزان ، همکاران و اولیا

آمار ارایه شده از طرف بخش امانات کتاب‌ها نشان‌دهنده‌ی موفق‌بودن این واحد در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی با پشتیبانی از تنوع سلیقه‌ها است.

فعالیت‌های کتابخانه‌

در راستای شناخت دقیق تر مدرسه منظومه خرد سری به نظرات دانش آموزان این مدرسه در یکی از سایت های مطرح زدیم تا از شرایط داخل مدرسه به صورت جزئی مطلع شویم. در مقاطع متوسطه اولیا یکی از دانش آموزان که فرزندش به مدت ۱۰ سال در این مدرسه مشغول به تحصیل بوده ضمن ابراز رضایت از مدرسه اعلام کرد در این مدرسه روند پیشرفت هر دانش آموز با سابقه تحصیلی خود مقایسه می شود و هیچگاه دانش آموز رتبه نخست، دوم یا سوم مشخص نمی شود، تاکید مدرسه بیشتر بر روی مسائلی مانند پرورش خلاقیت، قدرت تفکر و استدلال و کار گروهی است. مسائلی همچون احترام به قانون و اصول اخلاقی در عمل به دانش آموزان آموخته می شود که این مسئله تنها در حد یک شعار باقی نمی ماند. و در آخر شهریه مجموعه خرد با توجه به امکاناتی که در اختیار دانش آموزان قرار می دهد مناسب است.

شناخت بیشتر موسسه منظومه خرد

یکی دیگر از اولیای دانش آموزان با رضایتمندی کامل نسبت به مدرسه می گوید: از نظر من مدرسه بزرگ و عالی است و امکانات موجود در مدرسه خوب است، کادر آموزشی بیشتر جوان هستند که این مسئله باعث می شود دانش آموزان بهتر با آنها ارتباط برقرار کنند، شهریه مدرسه نیز با توجه به امکانات متنوع و پیشرفته مناسب است، به همین خاطر از نظر من قابل مقایسه با مدارس دیگر نیست. یکی دیگر از اولیا این مدرسه در توضیح شرایط مجتمع آموزشی خرد بیان کرده: شهریه مدرسه بالاست ولی در مقایسه با سایر مدارس غیردولتی رقم عجیبی نیست، از نحوه آموزشی مدرسه رضایت ندارم اما فضای مدرسه فوق العاده است و از لحاظ تربیتی و … خیلی آزادتر از خیلی مدارس هستند که این نکته خوب است، شایعاتی که گفته می شود با پول می شود رفت به این مدرسه کاملا دروغ است زیرا مسئولین آن پولکی نیستند و برعکس مدارس دیگر است و با توجه به تمام دلایل بیان شده مدرسه خوبی است و امکان بهتر شدن نیز دارد.

فعالیت های دانش آموزان موسسه منظومه خرد

اولیای دیگری که ۲ فرزند خود در این مرکز مشغول به تحصیل بودند در خصوص نکات قابل توجه این مدرسه می گوید: از مزیت های این مدرسه این است که دانش آموزان یک بعدی بار نمی آیند و به استعداد آنها در تمامی زمینه ها توجه می شود، از نظر علمی و پرورشی شرایط قابل قبولی دارد. از دیگر نکات مثبت مدرسه نبود رقابت ناسالم در میان دانش آموزان است زیرا تمامی افراد تنها با خودشان مقایسه می شوند و در نهایت باعث شکل گیری کار تیمی مناسب در میان افراد است. یکی از دانش آموزان با نظری متفاوت با اکثریت والدین معتقد است که یک مدرسه زمانی خوب تعیین می شود که مختص یک گروه خاص از دانش آموزان نباشد، بلکه مدرسه باید از بین عموم دانش آموزان متوسط به بالا خروجی خوبی داشته باشد و دانش آموزانی با قابلیت بالا تحویل دهد.

این مدرسه محلی برای دانش آموزان با وضعیت مالی خوب و با پشتکار بالاست که به طور قطع با هنر پول و پشتکار افراد خروجی خوبی به دست می آید و این نتایج بستگی به هنر مدرسه ندارد. در خصوص تعداد دانش آموزان هر کلاس در این مدرسه بنا بر اعلام یکی از دانش آموزان تعداد آنها در پایه های مختلف و در سال های مختلف متفاوت است و نمی توان برای آن عدد ثابتی را بیان کرد اما به صورت کلی تعداد به بیش از ۲۷ نفر نمی رسد.

تعداد دانش آموزان موسسه منظومه خرد

طبق اعلام این دانش آموز ساعت حضور در مدرسه هر روز تا ساعت ۳ است، کلاس های فوق برنامه و انجمن های موجود نیز کلاس هایی هستند که در هفته یک زنگ را به آنها اختصاص داده اند که کلاس های درسی و غیردرسی را شامل می شود، همچنین در خصوص زبان نیز اگر در آزمون تعیین سطح، سطح درسی بالایی داشته باشید امکان حضور در زمینه کلاس های زبان فرانسه و آلمانی محیا است. استخر این مجموعه کوچک است و برای دانش آموزان مقطع دبستان مورد استفاده قرار می گیرد و در مقاطع دیگر شنا در لیست آموزشی آنها قرار ندارد اما برای تعیین سطح و فرستادن به مسابقات از آن استفاده می کنند.

فضای مدرسه شاد است و معلمان و دانش آموزان با هم رفیق هستند که این مسئله باعث شده دانش آموزان تک بعدی از این مرکز فارغ التحصیل نشوند.

فضای موسسه منظومه خرد

موسسه منظومه خرد به نشانی  ولنجک، بلوار دانشجو، بالاتر از میدان یاسمن و آدرس ایمیل info@kheradedu.ir ، شماره های تماس ۹۳_ ۲۲۴۲۰۰۸۶ و آدرس سایت https://kheradedu.ir/schools/primaryschool در دسترس متقاضیان قرار دارد.

گفتنی است، مؤسسه منظومه خرد و مجتمع آموزشی خرد هیچ شعبه‌ای در تهران و شهرستان‌‌ها ندارد. تمامی عکس ها از سایت مدرسه استخراج شده است.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

  دسته‌ها

  شبکه های اجتماعی