Loading

از مجتمع آموزشی فرهنگی مدرسه کوشش چه می دانید؟

مدرسه کوشش

به دنبال بررسی مدارس مطرح سطح شهر تهران در این دوره به مجتمع آموزشی فرهنگی کوشش سری زدیم تا از شرایط این مدرسه برای مخاطبان سایت کارا تدریس توضیحاتی را ارائه کنیم. گشتی در سطح شهر نشان می دهد که در شرایط حال حاضر مدارس مختلف با شرایط متنوعی در مقاطع مختلف و با کیفیت آموزش های متفاوت مشغول به ارائه خدمات آموزشی هستند، اما این که کدام مدرسه و با چه سطح آموزشی مناسب دانش آموز شما است سوال مهمی است که برای دستیابی به جواب آن باید ملاک های مختلفی را مورد سنجش قرار داد.

مدرسه کوشش

مجتمع فرهنگی آموزشی کوشش از جمله مدارس به نام و غیردولتی موجود در منطقه ۳ شهرداری شهر تهران است که در مقاطع مختلف به دختران ارائه خدمات می کند.این مجتمع دارای واحدهای دبستان و پیش دبستانی واحد ارمغان، دبیرستان دوره اول واحد ظفر۱، دبیرستان واحد دوم واحد ظفر۲، دبیرستان دور دوم واحد گاندی و دبیرستان دور دوم واحد جردن (المپیاد) است که تمامی آنها در منطقه ۳ واقع شده اند.

مدرسه مجتمع آموزشی فرهنگی کوشش

بنا بر اطلاع رسانی های صورت گرفته این مدرسه فعالیت آموزشی خود را از سال ۱۳۷۴ آغاز کرد و با گسترش آن هم اکنون در ۵ واحد مشغول به خدمات دهی است، این مدرسه با توجه به موفقیت های ارزشمندی که در زمینه های نتایج کنکور سراسری، المپیادها، امتحانات نهایی، مسابقات علمی فرهنگی  ورزشی کسب کرده مورد توجه خانواده ها قرار می گیرد که این مسئله باعث شده مراحل پیش ثبت نام در آزمون ورودی از بهمن ماه سال قبل از طریق وبسایت مدارس آغاز گردد و پس از آزمون ورودی و مصاحبه های علمی، فرهنگی و آموزشی اقدام به جذب دانش آموز کنند.

فضای مدرسه کوشش

این مدرسه علاوه بر طول سال تحصیلی در فصل تابستان نیز با توجه به پایه و مقطع دانش آموزان در راستای غنی سازی اوقات فراغت بین ۴ تا ۹ هفته کلاس های متفاوت برگزار می کند که انتظار می رود دانش آموزان همچون دیگر ایام سال در این کلاس ها شرکت کنند.همچنین از این مجتمع آموزشی کتاب هایی برای آموزش بهتر تالیف و منتشر شده است. بنا بر اعلام مدرسه در کنکور سراسری سال ۹۸، دانش آموزان این مجموعه موفق به کسب ۲۸ رتبه زیر ۱۰۰۰ شده اند. برای بررسی شرایط مدرسه نظر دانش آموزان محصل در این مرکز بهترین مرجع برای ارزشیابی مدرسه است به همین خاطر به یکی از سایت های مطرح در زمینه معرفی مدارس سری زدیم تا مستقیما با نظرات مثبت و منفی دانش آموزان در خصوص این مدرسه آشنا شویم.

مجتمع آموزشی فرهنگی کوشش

در مقطع متوسطه دوم نظرات به شرح زیر بود:

برخی از دانش آموزان این مدرسه و اولیا آنها که در ۲ مقطع متوسطه اول و دوم در این مدرسه حضور داشتند معتقدند که کادر آموزشی و تمامی شرایط در مقطع متوسطه اول رضایت بخش تر از مقطع دوم بوده است. اختلاف نظر در خصوص کادر آموزشی در پایه های مختلف متفاوت است و دانش آموزان با توجه به نظر شخصی و سلیقه خود اظهار نظر می کنند. در این میان یکی از دانش آموزان مدرسه با توصیف کامل از مدرسه معتقد است، که این مدرسه از تمام مدرسه های دخترانه سطح شهر تهران که من دیده ام بهتر است، اگر کسی نظر منفی نسبت به مدرسه دارد می تواند ریشه در رفتار و شیوه درس خواندن خود دانش آموز باشد زیرا مدرسه تمام تلاش خود را در راستای آرامش بچه ها انجام می دهد. محیط مدرسه کاملا دوستانه است و اگر کسی نظری مخالف با این عقیده را دارد به نظر من به بی اعتمادی این فرد نسبت به مدرسه باز می گردد.

فضای آموزشی مدرسه کوشش

این دانش آموز در توضیح یکی از مشکلات ایجاد شده در مدرسه می گوید سال گذشته با یکی از معلمان مشکل داشتیم که امکان جا به جایی آن محیا نبود اما در عوض با کلاس های فوق برنامه مشکل را برطرف کردند و حتی با تعویض پایه تحصیلی همچنان این درس با ما کار می شود. این که فردی نمی تواند بر روی درس تمرکز کند و به دنبال کارهای دیگر می رود ارتباطی با سخت گیری مدرسه ندارد. فشار درسی وجود دارد اما این مسئله تداخلی با شادی ندارد زیرا ما باید مطالبی فراتر از سایر مدرسه ها آموزش ببینیم و این رفتارها بستگی به این دارد که دانش آموز بخواهد این چند سال با ارزش زندگی خود را چگونه پشت سر بگذارد.

بچه ها روراست باید با خود کنار بیایند و ببیند که اگر نمی توانند با این حجم انضباط و برنامه ریزی کنار بیایند این مدرسه گزینه خوبی برای آنها نیست. گفتنی است حضور در این مدرسه نیازی به داشتن معلم خصوصی ندارد و تمامی مطالب از زبان معلمان گفته می شود و تمام این مسائل باعث شده که مدرسه کوشش و کادر آن را دوست داشته باشم. به نظر یکی دیگر از دانش آموزا سری زدیم و دیدیم یکی از دانش آموزان این مدرسه معتقد است که کادر آموزشی ظرف مدت یک سال گذشته تضعیف شده که این مسئله باعث شده فشار بیشتر بر روی دانش آموزان باشد و در نهایت برخی از دانش آموزان معلم خصوصی دارند.

دانش آموزان مدرسه کوشش

در این میان نباید از رفتار مناسب کادر مدرسه با دانش آموزان غافل شد زیرا این افراد نیز از سطح بالای فشار راضی نیستند. در حوزه نظرات مثبت، یکی از دانش آموزان این مدرسه پس از ۳ سال تحصیل در این مدرسه معتقد است که نظرات منفی در خصوص این مدرسه صحت ندارد، من در این مدت رفتار خارج از عرفی در این مدرسه ندیده ام، کادر آموزشی به شدت قوی است و در صورت وجود مشکل در کوتاهترین زمان بهترین معلم ها را برای جبران و اصلاح مشکل می آورند و کلاس فوق العاده برگزار می کنند. کادر مشاوره به معنای واقعی دلسوز است و به همین خاطر در طول شبانه روز با دانش آموزان در ارتباط هستند.

با توجه به حساسیت دوران پیش دانشگاهی مدیریت تمام تلاش خود را برای ایجاد آرامش برای دانش آموزان می کند. به صورت کلی می توان گفت کادر مدرسه در کلیه ابعاد تمام تلاش خود را برای دانش آموزان انجام می دهد و شهریه بالا با امکانات موجود همخوانی دارد. یکی دیگر از دانش آموزان معتقد است که از نکات منفی مدرسه می توان به تبعیض میان دانش آموزان اشاره کرد. همچنین برخی نظرات بر تاکید بیشتر مدرسه بر روی مسائل مالی صحه می گذارد.

فضای مدرسه کوشش

به سراغ نظر سایر دانش آموزان رفتیم تا از آنها نیز مطلع شویم، بر اساس صحبت های یکی از دانش آموزان محیط مدرسه کوشش شاد است که در کنار آن سختگیری های درسی مخصوص به خود را دارد و دانش آموزانی باید در این مدرسه حضور یابند که ظرفیت فشار بالای درسی را داشته باشند. بنا بر اعلام نظر دانش آموزان یا اولیا آنها نکات مثبت این مدرسه در مواردی همچون محیط شاد مدرسه، کادر آموزشی و مشاوره ای قوی، رفتار محترمانه کادر مدرسه است. گفتنی است تمام تصاویر از سایت مدارس انتخاب شده است.

نشانی واحدها:

واحد دبستان به آدرس ولی عصر، بالاتر از نیایش، ارمغان غربی، شماره ۶۲ و شماره تلفن ۲۶۲۳۱۳۰۴ و ۲۲۶۵۸۵۳۹ است.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مدرسه می توانید به آدرس الکترونیکی http://www.koosheshpayandeh.ir/armaghan/ مراجعه فرمایید.

واحد ظفر۱ به نشانی خیابان ظفـر، بین مدرس و آفـریقـا، شمـاره ٢۴٣ و به شماره تلفن ٨٨٧٨٧٠٧٠ و ٨٨٧٨۴٧٧٨ است و برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت این مدرسه به نشانی http://www.koosheshpayandeh.ir/zafar1 مراجعه کنید.

واحدهای ظفر ۲ به نشانی خیابان ظفر، بین مدرس و آفریقا، شماره ۲۴۵ و به شماره تلفن ۸۸۸۷۶۲۹۵ و ۸۸۸۸۲۴۹۰ و به نشانی پستی http://www.koosheshpayandeh.ir/zafar2 می باشد.

واحد گاندی به نشانی خیابان هجدهم گاندی، شماره ۱۴ و به شماره تلفن ۸۸۷۷۱۱۹۵ و به آدرس سایت http://www.koosheshpayandeh.ir/gandi موجود است.

واحد جردن به نشانی خیابان آفریقا، بالاتر از میرداماد، تابان غربی، شماره ۶، به شماره تلفن ۸۸۸۷۸۴۹۶ و آدرس http://www.koosheshpayandeh.ir/jordan ثبت شده است.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها

    شبکه های اجتماعی