Loading

از مدرسه انرژی اتمی چه می دانید؟

مدرسه انرژی اتمی

سایت کاراتدریس در راستای بررسی مدارس مطرح و به نام سطح شهر تهران در این مقاله به بررسی مدرسه انرژی اتمی پرداخته است. مدرسه انرژی اتمی یک مدرسه پسرانه و دخترانه در مقطع متوسطه دوره اول و دوم است که مدرسه پسرانه دور دوم به عنوان شعبه اصلی آن در منقطه ۶ شهر تهران واقع شده است.

این مجموعه از مراکز آموزشی وابسته به سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران است که در سال ۱۳۶۹ با هدف کسب ‏مدارج علمی همراه با نهادینه کردن فضایل اخلاقی در دانش‌آموزان در محیطی سرشار از آموزه‌های اخلاقی، ‏همراه با پتانسیل بالای علمی و برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران تأسیس شده است. ‏

بنا بر اعلام مدرسه مأموریت سازمانی این مرکز ایجاد الگوی مناسب برای تغییر نگرش مدیریت در آموزش بخش متوسطه، تربیت دانشمندان و پژوهشگران آینده‌ی ایران اسلامی با سمت دهی انگیزه‌ها و آموزش‌های عمیق علوم پایه و تعیین نگرش دینی و عرق ملی در بین دانش‌آموزان فرهیخته است.

این مدرسه که با چشم اندازی همچون کسب جایگاه اول علمی در عرصه داخلی و حضور برتر در المپیادهای کشوری، در کنار ایجاد نمایشگاهی دائم جهت بازدید مدیران توسعه‌جو از سراسر کشور، همچنین سرمنشاء نوآوری‌های علمی و فرهنگی در سطح جهانی و کشوری در مقاطع متوسطه و گردآوری برترین کادر آموزشی و دانش‌آموزان شهر تهران در راستای یک هدف مشغول به ارائه خدمات است و تاکنون توانسته در المپیادهای گوناگون در کنار نتایج درخشنده کنکور سراسری افتخار آفرینی کند.

طبق توضیحات مدرسه، این مرکز دارای امکاناتی همچون ۱۰ عدد کامپیوتر ALLINONE، ۸ کامپیوتر هم برای آموزش های خاص مانند المپیاد، روبوکاپ , روباتیک و . . .، شبکه wireless در دو حوزه اداری و دانش اموزی و دسترسی اینترنت به صورت شبانه روزی برای تمامی کاربران، مدیریت استفاده از اینترنت و منابع نرم افزاری مدرسه توسط سرورهای بخش IT بخشی از خدمات در حوزه فناوری است.

این مرکز در زمینه آموزش زبان انگلیسی مجهز به لابراتوار زبان با ۳۶ میز مجهز به واکمن ، هدست و امکانات مورد نیاز جهت Speakingو همچنین یک دستگاه Lcdو ویدئو پرژکتور جهت نمایش فیلم است که با برگزاری هفتگی و مستمر کلاس های آموزش زبان جهت اعطای مدرک تافل در انتهای سال سوم دبیرستان فعالیت می کند .

لابراتوار زبان مدرسه انرژی اتمی

همچنین واحد پژوهش علاوه بر منابع و مشاوره، دارای یک میز لابراتوار الکترونیک است که شامل امکانات دستگاه اندازه‌گیری کمیت‌های الکتریکی ، ‏منبع تغذیه مستقیم و متناوب ‏، لوازم هویه‌کاری است که دانش‌آموزان برای اجرای آزمایش‌های الکترونیک و کلاس‌های روباتیک و انجام پروژه‌های الکترونیکی از میز ‏لابراتوار الکترونیک استفاده می‌کنند.

آزمایشگاه الکترونیک مدرسه انرژی اتمی

آزمایشگاه دبیرستان انرژی اتمی به عنوان یکی از قسمت های مهم هر مدرسه، با حداکثر امکانات آزمایشگاهی، امکانی مناسب جهت آزمایش های دروس فیزیک ، شیمی و زیست شناسی در اختیار دانش آموزان قرار می دهد، به گونه ای که معلم ده دقیقه‌ی ابتدایی را به بحث تئوری پرداخته و باقی ساعت کلاس دانش‌آموزان به صورت عملی، آزمایش‌های درسی را انجام می‌دهند تا مشکلات های دانش‌آموزان برای آزمایش‌های درسی و حتی المپیاد را برطرف سازد.

آزمایشگاه مدرسه انرژی اتمی

در بخش تربیت بدنی این مدرسه دارای استخر شنا با ظرفیت ۸۰ نفر به همراه سونا و جکوزی، سالن پینگ‌پنگ با ۸ میز، سالن شطرنج با ۱۶ میز شطرنج، سالن چند منظوره با امکان ورزش‌های فوتسال، والیبال و بسکتبال و سالن‌های مجهز بدنسازی ، تکواندو و ژیمناستیک است.

سالن ورزشی مدرسه انرژی اتمی

بر اساس اطلاع رسانی های صورت گرفته در خصوص ظرفیت ها و پتانسیل های این مدرسه، در بخش مطالعه و تحقیق های دانش آموزان که بسیار مورد توجه شورای دبیرستان و مدیریت مجموعه می باشد به دانش آموزان می آموزند که چگونه یک تحقیق خوب در حد مقالات دانشگاهی بنویسند یعنی از ابتدای کار که انتخاب موضوع می باشد تا خروجی کار که یک تحقیق کامل با منابع و پیوست ها است یک مشاور و یک استاد راهنما دانش آموز را همراهی می نماید ودر نهایت به این تحقیقات امتیاز لازم داده شده و در کارنامه فرهنگی ثبت و ضبط می شود.

کتابخانه مدرسه انرژی اتمی

مدرسه انرژی اتمی با توجه به سطح علمی آموزشی و دانش آموزان مشغول در آن توانسته از سال ۱۳۷۲ تاکنون موفق به دریافت مدال های متعدد طلا، نقره و برنز در المپیادها شود به گونه ای که در رشته ریاضی ۲۷ مدال، در رشته فیزیک ۲۷ مدال، در رشته شیمی ۲۳ مدال، در رشته کامپیوتر ۸ مدال، در رشته نجوم ۱۵ مدال و در ادبی ۱ مدال طلا که در مجموع ۱۰۱ مدال طلا را شامل می شود.

جدول توزیع مدال های نقره در مدت مذکور به این صورت است که در رشته ریاضی ۴۱ مدال، در رشته فیزیک ۲۱ مدال، شیمی ۳۵ مدال، کامپیوتر ۱۳ مدال، نجوم ۱۵ مدال و ادبی ۱ مدال و در مجموع ۱۲۶ مدال را شامل می شود.

۷۲ مدال برنز نیز در رشته های ریاضی ۲۷ مدال، فیزیک ۱۳ مدال، شیمی ۹مدال، کامپیوتر ۱۲ مدال، نجوم ۱۰ مدال و ادبی ۱ مدال بوده است. همچنین این مدرسه در المپیاد و مسابقات علمی جهانی نیز موفق به اخذ مدارکی شده است. از نکات قابل توجه مدرسه انرژی اتمی شعبات مدارس آن است که در دوره اول و دوم متوسطه در ۲ بخش دختران و پسران در ۲ شهر تهران و مشهد است که در کنار شعبه اصلی مشغول به کار هستند.

برنامه ریزی این مدرسه برای دانش آموزان در بخش های آموزشی از جمله تدریس ریاضی، برنامه های پرورشی، برنامه های پژوهشی و برنامه های ورزشی تقسیم می شود که هر کدام دارای زیرمجموعه هایی مانند آموزش عمومی، آموزش تخصصی، شوراهای دانش آموزی، مسابقات فرهنگی، مناسبت ها و مراسم تنها قسمتی از برنامه های این مدرسه به حساب می آید.

بنا بر اعلام نظرات دانش آموزان محصل در این مرکز که در یکی از سایت های مطرح معرفی ظرفیت های مدارس است، سطح آموزشی این مرکز را همرده با مدرسه علامه حلی دانسته و حتی در زمینه های المپیادهای بین المللی نتایجی بهتر از سایر مدارس را نیز کسب کرده است.

علاوه بر این موضوع برخی از دانش آموزان و اولیا آنها به هزینه به نسبت بالای این مرکز اشاره کرده اند. ارتباط با مدرسه از طریق آدرس مدرسه انرژی اتمی واحد پسران در مقطع متوسطه دوم به شرح زیر است:

مسیر شماره (۱) : تهران – خیابان کارگر شمالی-خیابان ۲۰-بلوار جانبازان-انتهای خیابان ۲۳ غربی

مسیر شماره (۲) : تهران – بزرگراه همت (رسالت) – خیابان شیخ بهائی جنوبی (آزادگان) – خ ۲۳ غربی

مسیر شماره (۳) : تهران – خیابان کارگر شمالی-خیابان ۲۰-بلوار جانبازان-انتهای خیابان ۲۴ غربی – پ ۹۰

تلفن : ۸۸۳۳۴۱۲۲-۸۸۳۳۴۱۲۳-۸۸۰۱۵۸۶۳-۸۸۰۱۵۸۶۴

آدرس سایت مدرسه پسرانه انرژی اتمی به نشانی http://www.aehighschool.com/ می باشد.

همچنین در این سایت امکان دستیابی به آدرس سایت سایر شعبات این مدارس فراهم شده است. گفتنی است عکس های به کار رفته در این مقاله تماما از سایت رسمی مدرسه استخراج شده است.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

    دسته‌ها

    شبکه های اجتماعی