Loading

تدریس خصوصی ریاضی ششم ابتدایی

تدریس خصوصی ریاضی ششم

در تمامی پایه های تحصیلی درس ریاضی مهم ترین و سخت ترین درس برای دانش آموزان بوده و به همین جهت تدریس خصوصی ریاضی بسیار رایج می باشد. تدریس خصوصی ریاضی ششم ابتدایی همراه با نکات مهم و حل تمرینات اضافی و سخت تر از کتاب درسی صورت می پذیرد. 


ریاضی ششم ابتدایی دارای ۷ فصل می باشد که دانش آموز باید بر فصل هایی چون عدد و الگوهای عددی، کسر، اعداد اعشاری، تقارن و مختصات، اندازه گیری، تناسب و درصد و تقریب تسلط پیدا کند. دانش آموزانی که در درس ریاضی ضعیف می باشند و یا علاقه و انگیزه ی کافی برای یادگیری این درس از خود نشان نمی دهند، لازم است تا زیر نظر معلم خصوصی دبستان همراه با روش هایی نوین و ابتکاری بر روی فصول این درس تسلط کافی پیدا کنند. یادگیری صحیح درس ریاضی ششم باعث می شود تا دانش آموز با مشکلات درسی در سال های آتی روبرو نگردد و پایه ی درسی خود را تقویت نماید. آموزش ریاضی ششم طبق اصول صحیح باعث تقویت پایه ی ریاضی دانش آموز می شود و باعث می شود تا دانش آموز با پایه ای قوی به دوره ی هفتم وارد شود.

قیمت تدریس خصوصی ریاضی ششم ابتدایی

تا صحبت از تدریس خصوصی ریاضی ششم می شود، بسیاری از والدین دغدغه ی هزینه پیدا می کنند. نگرانی برخی از اولدین از این بابت است که بعد از صرف هزینه های هنگفت تدریس خصوصی هیچ تغییر قابل محسوسی در درس دانش آموز خود مشاهده نکنند. به طور کلی هزینه تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی با توجه به سختی پایه، تعداد فصول تدریس شده، ساعات تدریس، روش تدریس و سطح درسی دانش آموز می تواند متفاوت باشد. 

قیمت تدریس خصوصی ریاضی ششم ابتدایی

قیمت تدریس خصوصی دروس ابتدایی از آموزشگاهی به آموزشگاه دیگر نیز متفاوت می باشد. مثلا برخی از آموزشگاه ها قیمت تدریس خصوصی دروس ابتدایی را بسیار بالا در نظر می گیرند که علت آن می تواند مربوط به شهر نیز باشد، مثلا قیمت تدریس خصوصی ریاضی ششم در تهران نسبت به سایر شهرها بیشتر می باشد.

پس در خصوص هزینه ی تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی نمی توان یک قیمت مقطوع و معین را در نظر گرفت. معلم خصوصی دبستان برای کاهش هزینه های تدریس خصوصی می تواند کلاس تقویتی ریاضی ششم دبستان را با جمعی از داوطلبان برگزار نماید. از این طریق قیمت تدریس خصوصی ریاضی به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند و بسیاری از خانواده ها می توانند از امتیاز تدریس خصوصی برای فرزندانشان بهره مند شوند. آموزش ریاضی ششم اگر همراه با روش های نوین باشد و در حین تدریس خصوصی ریاضی ششم از وسایل کمک آموزشی بهره گرفته شود، می تواند نتایج بهتری را ارائه دهد. بهترین دبیر ریاضی ششم معلمی است که بتواند از وسایل کمک آموزشی برای تفهیم بهتر مطالب به خوبی استفاده کند.

نکات مهمی که در تدریس خصوصی ریاضی ششم دبستان باید مورد توجه قرار بگیرد، چیست؟

برای اینکه دانش آموز بر روی تمامی مباحث درس ریاضی ششم تسلط پیدا کند، لازم است تا این درس با تمامی نکات ظریف تدریس شود. در فصل یک کتاب ریاضی ششم ابتدایی با مبحث اعداد و الگوهای عددی آشنا خواهیم شد. مهم ترین مبحث این فصل که در سال های آتی نیز دانش آموز با آن روبرو می شود، مبحث بخش پذیری و پیدا کردن مضرب های یک عدد می باشد. مبحث بخش پذیری با روش هایی ساده و ابتکاری به دانش آموز تدریس می شود و علاوه بر حل تمرینات کتاب، تمرینات خارج از کتاب در سطحی بالاتر از کتاب درسی در تدریس خصوصی ریاضی ششم با دانش آموز کار می شود.

نکات مهمی که در تدریس خصوصی ریاضی ششم دبستان باید مورد توجه قرار بگیرد، چیست؟

در فصل دوم ریاضی ششم ابتدایی با مبحث کسرها روبرو می شویم. آشنایی با عدد مخلوط، تبدیل عدد مخلوط به کسر و بالعکس، شناسایی کسرها مساوی و مقایسه کسرها، جمع، تفاضل و ضرب کسرها، تقسیم کسرها، به دست آوردن معکوس کسر مباحث بسیار مهمی است که یادگیری صحیح و اصولی آن ها باعث رفع بسیاری از مشکلات درس ریاضی در سال های آتی می شود. در فصل کسرها بسیاری از دانش آموزان با مشکل مواجه می شوند و تنها راه رفع این مشکلات و نواقص حل تمرینات زیاد همراه با یادگیری نکات دقیق می باشد که در تدریس خصوصی ریاضی ششم دبستان مورد توجه قرار داده می شود.

در فصل سوم ریاضی ششم ابتدایی با مباحثی چون تبدیل عدد کسری به عدد اعشاری و بالعکس، تقسیم یک عدد اعشاری بر یک عدد طبیعی، تقسیم یک عدد بر عدد اعشاری روبرو خواهیم شد. بسیاری از دانش آموزان این فصل را به سختی یاد می گیرند و در نتیجه علاوه بر مدرسه باید در منزل نیز تمرینات فشرده ای داشته باشند تا بتوانند بر این فصول تسلط پیدا کنند، به همین سبب تدریس خصوصی ریاضی ششم برای این فصل می تواند بسیار موثر عمل کند.

مباحث مهمی که در فصول ۴ تا ۷ تدریس خصوصی ریاضی ششم ابتدایی مطرح می شود، چیست؟

 • فصل چهارم ریاضی ششم ابتدایی فصلی است که تقریبا تمامی دانش آموزان بدون هیچ مشکلی این فصل را فرا می گیرند. این فصل مفهوم بردار مختصات و آشنایی ابتدایی راجع به این بردار می باشد. دوران شکل های هندسی نیز از دیگر موضوعاتی است که در این فصل مورد توجه قرار می گیرد. در تدریس خصوصی دانش آموز بیشتر با بردار مختصات آشنا شده و به دانش آموز تفهیم می شود که این مبحث با وجود اینکه بسیار ساده می باشد، اما در سال های آتی خصوصا در دوره ی دوم دبیرستان مسائلی پیچیده از همین بردار مطرح می شود، به همین سبب تفهیم کامل این فصل برای موفقیت دانش آموز الزامی می باشد و در تدریس خصوصی ریاضی ششم کار می شود.
 • فصل پنجم ریاضی ششم ابتدایی به مبحث اندازه گیری تعلق دارد. در این فصل دانش آموز با اصطلاحاتی چون دسی متر، هکتار، کیلومتر مربع، لیتر، سی سی و غیره آشنا می شود. اندازه گیری فاصله ی یک نقطه از خط، ساخت مکعب مستطیل، اندازه گیری مساحت اشکال هندسی چون مربع و استوانه از مباحث مهم این فصل می باشد.
 • فصل هفتم کتاب ریاضی ششم ابتدایی به فصل ششم کاملا وابسته می باشد، در این فصل با مفهومی جدید به نام تقریب دانش آموزان آشنا خواهند شد. شاید مباحث این فصل ساده به نظر برسد و دانش آموز بدون هیچ مشکلی این فصل را فرا بگیرد، اما این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که تفهیم درست این فصل می تواند باعث تفهیم درست مطالب آمار شود که دانش آموز در دوره ی دوم دبیرستان با آن آشنا خواهد شد. تقریبی کردن اعداد در محاسبات و زندگی روزمره نیز بسیار کاربرد داشته و دانش اموز با تقریبی کردن اعداد به روش های گرد کردن و قطع کردن آشنا خواهد شد. مسائل این فصل با مسائل فصل اندازه گیری ادغام شده و مروری بر فصل شش نیز خواهد شد.

نکات مهم مربوط به تدریس خصوصی ریاضی ششم ابتدایی

نکات مهم مربوط به تدریس خصوصی ریاضی ششم ابتدایی

اگر جزو آن دسته از والدینی می باشید که تصمیم گرفته اید برای فرزند دانش اموز خود معلم خصوصی دبستان استخدام نمایید تا درس ریاضی را به طور اختصاصی به فرزندتان آموزش دهد، بهتر است تا نکاتی کلیدی را که در ادامه به شما پیشنهاد می شود را مد نظر قرار دهید:

 • برای تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی سعی نمایید فردی را استخدام کنید که در رشته ی ریاضی در دانشگاه تحصیل کرده باشد و بر تمام سرفصل های مربوطه تسلطی کامل داشته باشد و بتواند به خوبی مفهوم را منتقل نماید. 
 • در هنگام استخدام معلم خصوصی ریاضی به فن بیان معلم دقت لازم را داشته باشید، فن بیان خوب و شیوا مهم ترین ویژگی یک معلم می باشد، زیرا حتی اگر معلم تحصیلات عالیه ی دانشگاهی داشته باشد ولی از فن بیان خوب بهره مند نباشد، نمی تواند به خوبی انتقال مفهوم کند.
 • در خصوص روش تدریس خصوصی معلم جویا شوید و سعی کنید معلمی را استخدام کنید که صرفا رو مباحث کتاب برای تدریس تکیه نکند و از کتاب ها و وسایل کمک آموزشی نیز در تدریس بهره بگیرد. 
 • قبل از استخدام معلم خصوصی با معلم فرزندتان در مدرسه مشورت نمایید، سطح فرزند خود در درس ریاضی را مورد ارزیابی قرار دهید تا متوجه شوید که آیا واقعا به معلم خصوصی نیاز دارد یا نه؟ 
 • مرتبا وضعیت تحصیلی و وضعیت پیشرفت فرزند خود در درس ریاضی را مورد کنکاش قرار دهید، تا از تاثیر تدریس خصوصی در پیشرفت تحصیلی فرزند خود مطلع شوید.
 • استخدام افراد پرانرژی، جسور و شاد را در اولویت قرار دهید.
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها

  دسته‌ها

  شبکه های اجتماعی